Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy Stepway - komfort jazdy w długiej trasie i model 2020
Autor Wiadomość
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-10-27, 12:53   

Odsuwane drzwi :D no i cena.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-10-27, 14:27   

No i większy bagażnik po złożeniu 2 rzędu siedzeń
 
adam.nn 


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0
Dołączył: 15 Paź 2019
Posty: 33
Skąd: Lbn
Wysłany: 2019-10-27, 15:26   

toka93 napisał/a:
Odsuwane drzwi :D no i cena.

Nie jestem fanem aut w stylu dostawczym, więc raczej zostanę przy Lodgy ;-) Poza tym Dokker nie ma benzyny w ofercie, więc całkowicie odpada.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-10-27, 15:30   

Chyba mają jakiś błąd, bo Dokker ma dokładnie te same silniki co Lodgy/
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-10-27, 18:21   

adam.nn napisał/a:
toka93 napisał/a:
Odsuwane drzwi :D no i cena.

Nie jestem fanem aut w stylu dostawczym, więc raczej zostanę przy Lodgy ;-) Poza tym Dokker nie ma benzyny w ofercie, więc całkowicie odpada.

podają , że jest benzyna
Silniki1.6 SCe 100 1.6 SCe 100 LPG

https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/broszury/dokker-brochure.pdf
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-10-27, 18:43   

adam.nn napisał/a:

- silnik 130 KM (vs 110 w cięższym Berlingo...)


Jeśli myślisz o PureTech 1.2 turbo w Berlingo, to jest to bardzo udany silnik i spokojnie powinien sobie dać radę z tym autem, jeśli nie zamierzasz być "królem lewego pasa".

Osobiście przymierzałem się do Berlingo/Opla Combo, ale koniec końców wybrałem Dustera, bo w moim przypadku 4 lub 5 miejsc wystarczy, natomiast potrzebowałem dość przestronnego bagażnika, który w Dusterze jest adekwatny do moich potrzeb. W Berlingo bagażnik byłby znacznie większy, ale za cenę ogólnie większych gabarytów auta.

To, co podobało mi się bardzo w Berlingo to 3 osobne fotele z tyłu (wtedy były za dopłatą, nie wiem jak teraz), składany przedni fotel - dzięki temu można przewozić bardzo duże i długie przedmioty oraz ogólny wygląd. Nie da się jednak ukryć, że bryła jest po prostu duża. To już właściwie dostawczak, chociaż design sprawia, że optycznie wydaje się mniejszy.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-28, 10:38   

Cytat:

Co przemawia za Lodgy:
- gigantyczna ilość miejsca po złożeniu wszystkich siedzeń


Weź pod uwagę upierdliwą procedurę składania tych siedzeń. Nie wiem jak to wygląda w Berlingo, ale w 7-osobowej Lodgy złożenie "wszystkich" siedzeń wymaga dużo czasu i dużo siły, najlepiej, żeby były dwie osoby.
Bardzo trudno też jest uzyskać długą przestrzeń np. do przewozu roweru w całości.

Choć teraz po podzieleniu trzeciego rzędu na dwa fotele pewnie jest łatwiej.

Chodzi o to, że żeby zrobić długi bagażnik, trzeba drugi rząd siedzeń oprzeć o oparcia przednich foteli a trzeci rząd albo wymontować całkiem, albo przenieść na specjalne specjalne zaczepy na 'plecach' drugiego rzędu i przywiązać załączonymi taśmami.
Cała ta operacja zajmuje dość dużo czasu, a waga trzeciego rzędu powoduje, że trzeba niemało siły. Co prawda nowe roczniki mają trzeci rząd dzielony, więc pewnie jest lepiej.
 
adam.nn 


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0
Dołączył: 15 Paź 2019
Posty: 33
Skąd: Lbn
Wysłany: 2019-10-28, 11:06   

SWilk napisał/a:
Chodzi o to, że żeby zrobić długi bagażnik, trzeba drugi rząd siedzeń oprzeć o oparcia przednich foteli a trzeci rząd albo wymontować całkiem, albo przenieść na specjalne specjalne zaczepy na 'plecach' drugiego rzędu i przywiązać załączonymi taśmami.

Trzeci rząd i tak planuję traktować jako awaryjny, na specjalne okazje- normalnie nie będzie mi potrzebny, dlatego wyląduje od razu w garażu.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-28, 13:05   

adam.nn napisał/a:
Trzeci rząd i tak planuję traktować jako awaryjny, na specjalne okazje- normalnie nie będzie mi potrzebny, dlatego wyląduje od razu w garażu.


U mnie jeździ na stałe, bo te specjalne okazje trafiają się zwykle znienacka. A nie zawsze wiemy z góry, czy będziemy w Nienacku. :mrgreen:
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-10-28, 15:39   

Pojedyncze fotele z trzeciego rzędy wymontowuje się banalnie i są całkiem lekkie (albo ja silny) ;)
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-28, 15:52   

Wyjęcie kanapy 3 rzędu faktycznie nie jest trudne. Dwie dźwigienki i odblokowane. Potem trochę siły i wyciągnięte.

Gorzej, jeżeli nie masz ich gdzie przechować i na czas transportu czegoś dużego trzeba je przyczepić razem z drugim rzędem do pleców foteli kierowcy i pasażera, robiąc dwuosobową furgonetkę.
Parę razy robiłem to sam i nie wspominam miło, ale da się i to jest najważniejsze.
Fakt, że najgorszą rzeczą w tej kwestii jest manewrowanie tak dużą kanapą w pojedynkę.

Z pewnością w nowszych modelach dużo łatwiej będzie operować jednym fotelem. Raz, że lżejszy, ale co najważniejsze - poręczniejszy.
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-10-28, 16:36   

adam.nn napisał/a:
Dziękuję wszystkim serdecznie za zainteresowanie tematem i cenne porady!

Po długim wertowaniu opinii i ofert w grze zostaje 2 zawodników: Lodgy i... Berlingo M.
.


Z tej dwójki to ja brałbym Berlingo ;-)
Trzeba mieć tylko na uwadze możliwe choroby wieku dziecięcego :-P
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-10-28, 20:05   

A czemu wykluczyłeś Berlingo XL? To tylko 4000 więcej a wg mnie różnica w użytkowości dla rodziny - przynajmniej dwa razy większa od tej różnicy
Ostatnio zmieniony przez PiotrWie 2019-10-28, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
adam.nn 


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0
Dołączył: 15 Paź 2019
Posty: 33
Skąd: Lbn
Wysłany: 2019-10-28, 21:23   

PiotrWie napisał/a:
A czemu wykluczyłeś Berlingo XL? To tylko 4000 więcej a wg mnie różnica w użytkowości dla rodziny - przynajmniej dwa razy większa od tej różnicy


Na początku chciałem kupić po prostu większe kombi (używany kilkulatek). Szybko okazało się, że Superb, Passat czy V70 mają owszem znacznie większe bagażniki, ale nie oferują wystarczająco miejsca na komfortową jazdę z tyłu 1 dorosłego z 2 dobrymi fotelikami. Na celowniku zostały xc90 i S-Max. Wtedy przypadkiem pojawiła się propozycja Lodgy - nowe auto w cenie tamtych kilkulatków.
Lodgy ma jednak swoje wady, zwłaszcza jako auto rodzinne na długie trasy. Dlatego zacząłem rozważać nowe Berlingo, - jak widać daleko już odszedłem od początkowych założeń ;-)
Krótko mówiąc - wersja M to ostateczność (jeszcze jako tako udaje auto osobowe), wersja XL to dostawczy autobus.
Poza tym XL z silnikiem 110koni będzie straszliwie mułowate, a myślę że standardowa przestrzeń wersji M będzie w większości sytuacji wystarczająca - zwłaszcza porównując do obecnej Laguny 3.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2019-10-29, 07:16   

adam.nn napisał/a:
Dziękuję wszystkim serdecznie za zainteresowanie tematem i cenne porady!

Po długim wertowaniu opinii i ofert w grze zostaje 2 zawodników: Lodgy i... Berlingo M.
Wiem, że deklarowałem niechęć do dostawczaków, ale zdecydowałem się na auto salonowe, a wybór dla większej rodziny w tym przedziale cenowym jest baaardzo ograniczony.
Z trojaczków PSA citroen jest moim zdaniem najładniejszy (tzn. najbardziej "crossoverowaty") i za ok. 70 tys. (po rabatach) da się wyrwać w miarę sensowną wersję (standard + kolor, klima automatyczna, fotel składany, siatka bagażnika, czujniki deszczu, czujniki cofania, ekran dotykowy bez navi, tylna szyba otwierana, ledy do jazdy dziennej, światła przeciwmgielne, hamulec elektryczny)

Co przemawia za Lodgy:
- gigantyczna ilość miejsca po złożeniu wszystkich siedzeń i ogromny bagażnik przy 5 osobach (w tej konkurencji nie ma sobie równych, a to dla mnie ważna cecha - nie lubię się zastanawiać czy się zapakuję bez kombinowania na weekendowy wyjazd)
- silnik 130 KM (vs 110 w cięższym Berlingo...)
- 7 użytecznych miejsc (vs 5 w Berlingo)
- cena (ok. 10 tys. taniej)
- niższe koszty utrzymania
- prosta konstrukcja mechaniczna (łatwa samodzielna naprawa)
- większy rozstaw osi i długość ogólna
- moim zdaniem ładniejsza niż Berlingo, które wciąż tylko udaje, że nie jest dostawczakiem
- możliwość zamówienia w jasnoniebieskim kolorze ;-)

Co przemawia za Berlingo:
- kurtyny boczne (!) i wyraźnie lepsze efekty crash testów
- znacznie nowocześniejsza i współczesna konstrukcja (np. w standardzie automatyczne hamowanie przed przeszkodą i monitorowanie pasa ruchu z korektą)
- minimalnie szersze siedziska kanapy (ale przy tym bardzo krótkie... chyba krótsze niż w Dacii)
- klimatyzacja automatyczna i normalna, wydajna wentylacja
- lepsza jakość wykonania i wrażenie całości jako takiej (jest po prostu ok, choć szału też nie ma)
- prawdopodobnie znacznie lepszy komfort jazdy w trasie (do sprawdzenia, ale to Citroen - najwygodniejszy z francuzów)
- prawdopodobnie (niemal na pewno) niższa utrata wartości
- większa ogólna praktyczność (schowki, składany fotel pasażera, odsuwane drzwi)
- w wyższych wersjach wyposażenia znajduje się jeszcze dużo dodatków, które ewentualnie można będzie w przyszłości taniej dołożyć z rozbitków (gdyby mi się znudziło po gwarancji ;) )
- duża popularność modelu = tańsze części blacharskie w razie "w"
- prawdopodobnie lepsze wyciszenie (do sprawdzenia, ale to można w każdym aucie poprawić bez problemu samemu)

Jeżeli któryś z Kolegów zna dobrze Berlingo III to będę bardzo wdzięczny za porównanie do Lodgy pod kątem użytkowania przed rodzinę 2+3 z małymi dziećmi, zwłaszcza w kwestii jazdy na długich odcinkach na autostradzie (bez szaleństw).


Oba auta sa chętnie wybierane przez taksówkarzy, więc niekoniecznie utratą wartości w Lodgy musisz się martwić. Przejedź się jednym i drugim, nawet w innej wersji niż zamierzona. Byles wyjechał na autostradę i się rozpędził do swoich prędkości. Będziesz wiedział co Ci bardziej pasuje. Wyciszenie wnętrza i wygoda dzieci to najrozsądniejsza różnica jaką znajdziesz. Reszta to wygląd i takie tam, zależnie od gustu.

Części raczej też nie odczujesz różnicy w cenie, może do Daci będą ciut tańsze.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2019-10-29, 07:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-29, 09:38   

Jako użytkownik lodgy kupionej w czerwcu 2017 r. i ktoś, kto zrobił nią 90 tysięcy km (jeżdżąc prywatnie, nie żadne taxi) głównie po autostradach i w ogóle w trasie zaręczam Cię, że się umęczysz.

Jedna sprawa jeździć po mieście i dwa razy do roku wyskoczyć nad morze a druga jeździć w trasę o długości 4 tysięcy km 8 razy do roku i po drodze jeszcze robić kilka mniejszych.

Moje doświadczenie mówi mi, byś nie rozpatrywał w ogóle tego auta, bo się umęczysz. Przy czym możesz, oczywiście, zapisać się na jazdę próbną, ocenić, itd., tylko ta jazda nie pozwoli Ci poczuć, jak hałaśliwe jest to auto po przejechaniu 90 tys. km (wieje potwornie z uszczelek, coś się telepie pod deską - przy 140 km/h nie jestem w stanie usłyszeć, co mówi do mnie żona z tylnego siedzenia, obroty przy tej prędkości to 4000, więc silnik też swoje dokłada).

Jak będziesz we Wrocławiu kiedyś, to Ci z chęcią opowiem o wszystkich minusach tego auta, na które warto zwrócić uwagę i które wychodzą w trakcie eksploatacji czy się nawet przejedziemy po S8 - sam ocenisz komfort, który dla mnie jest zerowy.

Z plusów widzę trzy - przestrzeń w kabinie, ogromny bagażnik i niezawodny silnik (słaby, wolnossący, ale nie do ubicia). Reszta to, niestety, same "niezaliczenia".

Jak masz kasę, to bierz berlingo, jeśli bijesz się z myślami: dacia czy citroen.
 
adam.nn 


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0
Dołączył: 15 Paź 2019
Posty: 33
Skąd: Lbn
Wysłany: 2019-10-29, 14:48   

Dziękuję za opinię!

Dracid napisał/a:
Przy czym możesz, oczywiście, zapisać się na jazdę próbną, ocenić, itd., tylko ta jazda nie pozwoli Ci poczuć, jak hałaśliwe jest to auto po przejechaniu 90 tys. km

Też uważam, że jazda próbna niewiele powie na temat wygody w dłuższej trasie (i dłuższym użytkowaniu) - trudno zachować obiektywizm przy nowym aucie, a po drugie pewne rzeczy zauważa się dopiero po dłuższej jeździe (np. gdy nie możesz wstać z fotela po 500 km ;) ). Nie mówiąc już o zużyciu po roku czy dwóch.

Dracid napisał/a:
Reszta to, niestety, same "niezaliczenia".


Rozumiem, że kiepsko oceniasz wyciszenie i ogólną jakość wykonania/montażu.

Czy mógłbyś (nawet skrótowo) wymienić Twoim zdaniem największe wady Lodgy w dłuższej trasie?
Jak oceniasz kwestię samych foteli, kanapy i prowadzenia?

Jeżeli chodzi o wyciszenie to nie jest to dla mnie duży problem - silnik 130 tce z 6 biegową skrzynią powinien być już na start znacznie cichszy w trasie, a ewentualne wyciszenie potrafię poprawić sam - najwyżej poczekam do urlopu, poświęcę kilka dni i będzie cisza prawie jak w A-klasie ;-)
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-31, 21:08   

Jeżdżę lodgy od ponad trzech lat, zarówno w mieście jak i trasie. W trasie jest głośno, to fakt. Natomiast fotele są wygodne - co ciekawe nie czuję tej wygody jak jadę (jest "normalnie"), ale jak wysiadam po siedmiuset kilometrach, to nic mnie nie boli. No i w lodgy jest po prostu dużo miejsca, z przodu, w środku, z tyłu - wszędzie. Trzeciego rzędu używam sporadycznie, ale wystarczająco często, żeby nie mieć najmniejszych wątpliwości, że 7-osobowy samochód to bardzo fajna sprawa. Oczywiście - lodgy jest siermiężna (chociaż od starych loganów dzieli ją przepaść), ale wyrównuje to znakomitym stosunkiem jakości do ceny. Największe wady z mojego punktu widzenia (minimalnie za słaby silnik, klakson w manetce oraz kanapa trzeciego rzędu) są naprawione w obecnie dostępnych wersjach.
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2019-11-01, 16:04   

Co prawda trasy po 4000 km zrobiłem moją Lodgy dopiero dwa razy, ale chyba jestem jakiś dziwny, bo wcale z takimi dystansami problemu :mrgreen:

Po autostradzie co prawda jadę przeważnie w okolicach 120 kmh, bo mi wygodnie i spalanie wtedy jest niezłe, ale musze powiedzieć, że na Lodgy nie za bardzo mam za co narzekać. Oczywiście powodem może być to, że przesiadłem się ze starej MCV-ki, a nie z Audi, czy Mercedesa, czy Subaru ;-)

Silnik 1.6 Sce nie zawija asfaltu za oponami i nie zbiera się żwawo jak rączy koń, ale radzi sobie np. z podjazdami na francuskiej autostradzie znad Śródziemnego do Clermont-Ferrand, z czym MCV miała sporo problemów, z Clio 1.2 54KM miałem ochotę wyjść i popchnąć. Jeśli mi się nic nie zmieni, to po roku użytkowania auta, czyli za niecałe pół roku, zachipuję auto, bardziej w celu większej liczby NM, niż KM.

Córki na komfort wnętrza nie narzekają, sprząta się po nich dość łatwo. Gadać podczas jazdy też dajemy radę. Jedyny problem, który mnie boli, to brak regulacji odcinka lędźwiowego w fotelu, na długich trasach robił robotę w MCV. Kilka innych rzeczy też by się znalazło, ale to już byłoby troszkę szukanie problemów na siłę.

Z mojego punktu widzenia na narzekanie nie za bardzo jest miejsce, to na droższy samochód po prostu samotnego tatę nie stać. Owszem, kilka problemów jest, ale ogólnie jestem z samochodu bardzo zadowolony. Wiem doskonale, że dopłacając 20-30 tysięcy np. do Scenica, miałbym większy komfort prowadzenia, lepszy montaż i wyższej jakości produkcję (np. grubszy lakier), ale ponieważ nie miałem, to cieszę się tym, co mam :-)
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-11-01, 16:57   

Tu jest właśnie taki pewien problem tego auta. Co do wygody nie ma źle jedynie za krótkie siedzisko może przeszkadzać, ale sama jazda męczy.

Co do chipa w 1,6sce - szkoda pieniędzy na nikłe podniesienie z 5 koni i z 10nm, bo benzyna wolnossąca to nie jest żadna baza do podnoszenia mocy :)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 469
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-01, 20:22   

Ten sam silnik miał 12 koni więcej w dusterze, więc to chyba powinno być osiągalne z marszu.
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2019-11-04, 15:55   

Mikele napisał/a:
na Lodgy nie za bardzo mam za co narzekać. Oczywiście powodem może być to, że przesiadłem się ze starej MCV-ki, a nie z Audi, czy Mercedesa, czy Subaru

Otóż to właśnie...
 
adam.nn 


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0
Dołączył: 15 Paź 2019
Posty: 33
Skąd: Lbn
Wysłany: 2019-11-06, 00:19   

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady i cenne sugestie! Po długich namysłach ostatecznie w grze zostaje tylko Berlingo i Rifter - ponieważ są to bliźniacze konstrukcje, zdecyduje cena i wyposażenie, jakie uda się ostatecznie wynegocjować.
Ostatnio zmieniony przez adam.nn 2019-11-06, 00:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-11-06, 06:16   

adam.nn napisał/a:
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady i cenne sugestie! Po długich namysłach ostatecznie w grze zostaje tylko Berlingo i Rifter - ponieważ są to bliźniacze konstrukcje, zdecyduje cena i wyposażenie, jakie uda się ostatecznie wynegocjować.

To przynajmniej jest duża szansa że będzie Pan zadowolony ;-)
Pochwal się później nowym nabytkiem ;-)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-11-07, 00:37   

adam.nn napisał/a:
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady i cenne sugestie! Po długich namysłach ostatecznie w grze zostaje tylko Berlingo i Rifter - ponieważ są to bliźniacze konstrukcje, zdecyduje cena i wyposażenie, jakie uda się ostatecznie wynegocjować.

Ha!
Wygrałem! :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne