Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokker & Lodgy - składanie siedzeń
Autor Wiadomość
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-11-20, 12:15   

eio napisał/a:
Myślałem że do Lodgy łatwiej wchodzi. Zawsze można coś wykombinować.


Wykombinować jak najbardziej się da. Moje zastrzeżenie polega na tym, że trzeba kombinować, zamiast w miarę łatwo skorzystać z gotowych funkcji samochodu.

Na zdjęciach używany regał wysokości 186cm w całości, leży na złożonych oparciach drugiego rzędu. Trzeci rząd został w domu. Niestety zabrakło kilku centymetrów, żeby regał położyć płasko, a siedzenia drugiego rzędu złożyć jak producent przykazał do pionu. Na szczęście wóz jest wysoki, więc dało radę.


Na kolejnym zdjęciu regał otwarty Norton o wysokości 210cm po złożeniu. Najdłuższa paczka miała niecałe 220, bo doszły styropiany ochronne i takie tam.
Również wszedł na złożone oparcie drugiego rzędu, wymagając maksymalnego dosunięcia przedniego fotela pasażera i pochylenia jego oparcia - ale wszedł i klapa się zamknęła :)

Ostatnio zmieniony przez SWilk 2019-11-20, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-21, 01:56   

SWilk napisał/a:
nie da się stabilnie złożyć drugiego rzędu do pionu za przednimi fotelami

Tzn. co, kanapa opada z powrotem?

W MCV I jest taki sam system składania siedzeń i wszystko trzyma się po prostu po własnym ciężarem.

SWilk napisał/a:
Szkoda, że drugiego rzędu nie da się tak łatwo wymontować jak trzeciego.

Zajmuje to 5 min - to nie jest aż tak dużo trudniej.

SWilk napisał/a:
Czy w pięcioosobowych Lodgy drugi rząd jest wyposażony w jakieś paski mocujące po złożeniu?

Nie.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-11-21, 09:36   

SWilk napisał/a:

nie da się stabilnie złożyć drugiego rzędu do pionu za przednimi fotelami

laisar napisał/a:

Tzn. co, kanapa opada z powrotem?


Na postoju nie, ale trzyma się na tyle luźno, że mam uzasadnione obawy o jej stabilność w czasie jazdy, czy to po wertepach, czy to podczas przyspieszania.


laisar napisał/a:

W MCV I jest taki sam system składania siedzeń i wszystko trzyma się po prostu po własnym ciężarem.


Może to tylko nieuzasadnione obawy. Nie chciałem jednak tego testować podczas transportu mebla, który mógłby się uszkodzić uderzony opadającą kanapą.
Mam też przed oczami naszywkę na fotelach informującą o zakazie jazdy w trzecim rzędzie z podniesionym fotelem drugiego rzędu.

SWilk napisał/a:

Szkoda, że drugiego rzędu nie da się tak łatwo wymontować jak trzeciego.

laisar napisał/a:

Zajmuje to 5 min - to nie jest aż tak dużo trudniej.


Wiem, że to tylko dwie śruby. Szykowałem jednak samochód późnym wieczorem, na dość ciemnym parkingu. A konkretny problem, na jaki się natknąłem był taki, że po opróżnieniu samochodu ze wszystkiego, co było w tylnej części pojazdu, w tym z narzędzi okazało się, że nie mam czym ich wykręcić. Szkoda, że nie pasuje klucz do kół, byłby zawsze pod ręką :-)
Koniec końców pomierzyłem, pomyślałem i okazało się, że ładunek wejdzie na złożone oparcia, a płaska podłoga nie jest konieczna, więc dałem spokój.
Ostatnio zmieniony przez SWilk 2019-11-21, 09:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne