Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Automatyczny włącznik i wyłącznik świateł mijania
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-10-31, 21:06   

To jeździsz bez świateł mijania? Masz dzienne? Dla 15 złotych cały rok pstrykać przełącznikiem, którego wymiana kosztuje 2,5 stówki?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-10-31, 21:50   

Włączam normalnie za każdym razem. Nie mam dziennych. Jeśli chodzi o koszt wyłącznika to kosztuje to z 500-700zł (chyba). Bo: w niezawodnych, bezawaryjnych i świetnych jakościowo autach marki reno ( :mrgreen: oczywiście dużo lepszych od tej podłej niemieckoczeskiej skody w której nie słyszałem nawet o takiej awarii przy tak młodym aucie) wyłącznik świateł wymienia się ponieważ po przejechaniu 6 lat i niecałych 100 tys. km zrywa się taśma airbagu kierowcy. Zamiast kupować lutowaną używkę za 250 zł kupujesz oryginał za jakieś 500-700zł. Wymiana za pierwszym razem na luzaka to niecała godzinka. Nie ma też potrzeby kupowania oprogramowania do kasowania błędów ( gupi kupiłem bo awaria wystapiła niedługo przed przeglądem i nie miałem czasu na eksperymenty) ponieważ odłączenie akumulatora i rozpoczęcie procedury demontażu po 20 minutach i wymianie części na nową wszystko działa bez błędów. Wymiana w aso to jakieś 1500zł. Reno wali w ch... bo nawet auto po liftingu ma te wady, bez jej usunięcia nie przejdziesz przeglądu, a zaprogramowane zużycie części ma na celu utrzymywanie serwisu. Pamiętaj też w trakcie tej awarii twoje pięciogwiazdkowe auto ma zero gwiazdek w testach zderzeniowych.

Wymiana żarówek w mojej megance to porysowane dłonie lub niedroga wymiana w aso polegającą na wstawieniu auta na podnośnik, zdjęciu kół i po otwarciu zaślepek w nadkolach wymianie żarówek. Tylko nie będę jeździł 50 km by zmienić żarówki. Także żadne tam 15 zł...
Ostatnio zmieniony przez straszna_maruda 2019-10-31, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
traks 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 171
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-01, 08:28   

No właśnie mam nadzieję że montaż automatycznego włącznika wyeliminuje kręcenie tą manetką i ciągłe lutowanie kabli od sygnału dźwiękowego. Na marginesie, auto przechodzi przegląd bez niego, mało istotna usterka, która zostaje tylko odnotowana.
Nie chcę dziennych, ponieważ jestem ich przeciwnikiem.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2019-11-01, 09:02   

a świadome poruszanie się nie sprawnym autem jest wykroczeniem
 
traks 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 171
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-01, 09:35   

Czyli diagnosta dopuścił się wykroczenie wypuszczając ze stacji niesprawne auto :)
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2019-11-01, 13:29   

taki jesteś cwany a jedynie ty w internecie przyznałeś się do wykroczenia , posiadając same tablice można w ciemno wysłać zawiadomienie a mandacik koło 500 zł niezwłocznie pojawił by się w skrzynce. Dodatkowo oczywiście cofniecie przeglądu rejestracyjnego i wizyta na wojewódzkiej stacji kontroli gdzie tego dowodu przez pare ładnych miesięcy nie odzyskasz
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2019-11-01, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 47 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1704
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-11-01, 14:12   

Za brak klaksonu do Sztumu :lol:
Chciałbym widzieć jak zaczyna się polowanie policji na auto ze względu na brak klaksonu. Bo na podstawie wpisu na jakimś tam forum to mi mogą co najwyżej pozdrowienia wysłać.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
traks 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 171
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-01, 14:25   

Fruxo, sprawdzam... kiedy mogę spodziewać się mandatu?
 
traks 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 171
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-01, 14:35   

A teraz ręka do góry, komu padł włącznik klaksonu i na czas naprawy odstawił auto, nie jeżdżąc nim ?
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-11-01, 15:20   

traks napisał/a:
Na marginesie, auto przechodzi przegląd bez niego, mało istotna usterka, która zostaje tylko odnotowana.


A ja cholera rozbebeszałem całą tylną klapę jak mi się przewód od jednej żarówki podświetlenia tablicy utlenił, a tu proszę można bez klaksonu...
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-21, 09:55   

Mam pytanie, (a nie znalazłam odpowiedzi w na forum) czy w DD2 jest gdzieś regulacja czułości przełączania świateł dziennych na mijania, albo (prościej) gdzie jest czujnik sterujący automatem to go może lekko przysłonię. Czasami wydaje mi się, że światła mijania mogłyby się szybciej załączać - czy serwis to mierzy/reguluje?. Może to tylko wynik sugestii z Radia Kierowców gdzie często odzywają się głosy o wcześniejsze włączanie świateł mijania, ale to może wina błędnej regulacji automatów - jest jakaś norma w luksach?
Oczywiście zawsze mogę zrobić to ręcznie ( i tak czasami robię), ale trochę to denerwujące bo można łatwo przeoczyć zapadający zmierzch .
_________________
Od f126p do Dustera
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-11-21, 10:11   

Obecnie jest na środku deski a w Twoim patrząc na rocznik jest w obudowie lusterka, patrząc na przednia szybę powinno być go widać. Niestety co do regulacji - nie wiem, nie spotkałem się ale skoro można regulować czułość czujnika deszczu np. w renówkach to pewnie jest też możliwość regulacji czujnika światła, może przez jakieś zmiany prądowe choć to tylko moje gdybanie.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-21, 11:14   

Black Dusty napisał/a:
.. jest w obudowie lusterka, patrząc na przednia szybę powinno być go widać. ....

Dzięki - zanim tam coś nakleję porównam jeszcze moment zapalania świateł z innymi Dusterami bo może to trochę moje przewrażliwienie (nadgorliwość).
_________________
Od f126p do Dustera
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-11-21, 11:45   

maugu napisał/a:
Black Dusty napisał/a:
.. jest w obudowie lusterka, patrząc na przednia szybę powinno być go widać. ....

Dzięki - zanim tam coś nakleję porównam jeszcze moment zapalania świateł z innymi Dusterami bo może to trochę moje przewrażliwienie (nadgorliwość).

Ja na działanie nie narzekam, no może pod wiaduktami czy jakimiś tunelikami mógłby reagować czasem szybciej ale to też zależy od warunków pogodowych, słońca czy jest czy nie i z jakiego kierunku świeci, itp. Jeżeli chcesz tam coś nakleić to weź pod uwagę fakt że wycieraczki będą to łapały.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-11-21, 18:58   

maugu napisał/a:
Mam pytanie, (a nie znalazłam odpowiedzi w na forum) czy w DD2 jest gdzieś regulacja czułości przełączania świateł dziennych na mijania, albo (prościej) gdzie jest czujnik sterujący automatem to go może lekko przysłonię. Czasami wydaje mi się, że światła mijania mogłyby się szybciej załączać - czy serwis to mierzy/reguluje?. Może to tylko wynik sugestii z Radia Kierowców gdzie często odzywają się głosy o wcześniejsze włączanie świateł mijania, ale to może wina błędnej regulacji automatów - jest jakaś norma w luksach?
Oczywiście zawsze mogę zrobić to ręcznie ( i tak czasami robię), ale trochę to denerwujące bo można łatwo przeoczyć zapadający zmierzch .


Jak jeździłem VW to miałem taką możliwość po włamie do systemu samochodu (coś a'la ddt4all), ale był to dość skomplikowany proces i musiała być specyficzna pogoda.
Może przez ddt4all się da, ale niestety nie rozkminiłem tego jeszcze. Wolę sam się nie bawić metodą prób i błędów, bo uceglę Dustera. :mrgreen: Osobiście uważam, że faktycznie czasem mógłby wcześniej włączyć światła mijania. Ale to rzadkie przypadki (zawsze można ręcznie). Na szczęście kolor nadwozia naszych Dusterów powoduje, że nawet o zmroku są widoczne. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-21, 22:08   

Belphegor napisał/a:
...Osobiście uważam, że faktycznie czasem mógłby wcześniej włączyć światła mijania. ...

Zauważyłam to jak wracam z pracy (w kierunku południowo-zachodnim), że w większości jadących z przeciwka już się świecą mijania, a u mnie jeszcze nie, ale pomyślałam, że może to być powodowane, że mój czujnik (jak kol. podpowiadają) jest wtedy skierowany na południowy zachód, a tam jeszcze resztki słoneczności na niebie się świecą - natomiast ci z naprzeciwka mają kierunek północny (widzą ciemność) to może dlatego wcześniej im się załącza. Generalnie światła mogłyby troszkę wcześniej się zapalać.
_________________
Od f126p do Dustera
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-11-22, 11:14   

maugu napisał/a:
że mój czujnik (jak kol. podpowiadają) jest wtedy skierowany na południowy zachód, a tam jeszcze resztki słoneczności na niebie się świecą


Możliwe. Jednak wszystko zależy od tego ile widma światła podczerwonego emitują te resztki słońca. Jeśli słońce jest nisko nad horyzontem, to często system włącza światła mijania nawet jeśli jedziemy (jak Garry Cooper?? :mrgreen: ) w stronę zachodzącego słońca.

Z drugiej strony zauważyłem, że system szybciej wyłącza światła, gdy nie są one potrzebne w porównaniu do innych (często droższych) aut. Przykładowo wjeżdżam do tunelu i światła zapalają się niemal natychmiast. Po wyjeździe z tunelu palą się może 3 sekundy i gasną. Obserwując inne auta zauważyłem, że przeciętnie gasną u nich po 5-6 sekundach.


Reasumując - mam wrażenie, że w DD2 system jest skalibrowany na jak najpóźniejsze włączenie świateł mijania i ich jak najszybsze wyłączenie, gdy nie są potrzebne. Gdyby, wzorem nowszych modeli Renault, z tyłu paliły się światła pozycyjne podczas pracy przednich świateł dziennych, to byłoby idealnie w takich warunkach.
Ciekawe, czy da się to jakoś zmienić przez ddt4all... :-?
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
martin288 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Dołączył: 20 Sty 2024
Posty: 2
Skąd: Marki
Wysłany: 2024-01-23, 07:35   

Hej mam pytanko a czy w Dacii Sandero stepway z 2019 roku można komputerowo poprzez program aktywować automatycznie wyłączenie świateł po wyjęciu kluczyka ze stacyjki?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-01-23, 09:33   

martin288 napisał/a:
Hej mam pytanko a czy w Dacii Sandero stepway z 2019 roku można...
Nie. W Sandero2 obwód świateł mijania i drogowych nie jest sterowany przez komputer a więc nie da się go nijak programować.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne