Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: jas_pik
2015-11-18, 08:52
[MN Evo] Media Nav Evolution
Autor Wiadomość
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-19, 18:43   Re: Media Nav Evolution

ken-wawa napisał/a:

Czy rzeczywiscie MediaNav w Daci Duster oferuje az tyle bajerow?

Tak , a nawet więcej ale nie wszystkie są jeszcze dostępne ( np DAB będzie dopiero w modelach roku 2016, w PL być może nawet później.
ken-wawa napisał/a:
Czy ma modem gsm w zestawie i wystarczy wlozyc tylko karte sim?

Nie posiada - korzysta z danych Twojego smartfona podłaczonego przez BT - przeczytaj informacje o wspólpracy z iphone kilka postów wyżej.
ken-wawa napisał/a:
Jesli tak, to rzeczywiscie byloby to bardzo rozbudowane rozwiazanie, tymczasem Dacia jakos specjalnie nim sie nie chwali.

Oj tam , oj tam cały czas się chwali - takie artykuły przecież powstają za pieniądze działu marketingu Dacia/Renault

ken-wawa napisał/a:
Swoja droga rozwazam zamowienie Dusterka i caly czas sie zastanawiam czy zamowic ze standardowym Daciowskim radiem czy ta nawigacja?

To od Twoich preferencji to zależy - standardowe masz w cenie , dopłata do MN jest róna cenie najprostszej nawigacji zewnętrznej. Wybór należy do Ciebie
ken-wawa napisał/a:
Na razie glownie jezdze po znanych mi trasach wiec navi srednio przydatne, a wolalbym duze klawisze zamiast ekranu dodtykowego.

Na ekranie dotykowym też masz duże klawisze :mrgreen:
ken-wawa napisał/a:
Jesli zaczne jezdzic poza znanymi trasami to wolalbym chyba kupic nawigacje na androidzie i dorobic do niej kamere cofania i kamerke z przodu do nagrywania sytuacji na drodze (rejestrator). Jakie widzicie za i przeciw? Poza tym te na nadroidzie maja tanie aktualizacje (Dacia jednak slono sobie liczy) i moza z netu pobierac info o aktualnej sytuacji na drodze (korki itd).

MNE ma system TMC , a cena aktualizacji map jest podobna jak w innych systemach nawigacyjnych. Ale jak poczytasz to dowiesz się że pracujemy nad darmowymi rozwiazaniami.
Już teraz możesz oglądać filmy/ teledyski/grać w gry itd. Lada dzień powinno się udać dorobić dostęp do interenetu w MN

ken-wawa napisał/a:
I jeszcze czy Media Nav Evolution jest oparte o jakis wlasny system czy o Androida, Windows CE czy cos podobnego?

WinCE 7.0 ( ale niestety na specyficznym procesorze MIPS)

ken-wawa napisał/a:
Czy znacie jakies dobre porownanie funkcji Media Nav Evolution i tradycyjnego Daciowskiego Radia.

Nikt czegoś takie nie robił
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2015-12-19, 19:13   Re: Media Nav Evolution

jas_pik napisał/a:

Nie posiada - korzysta z danych Twojego smartfona podłaczonego przez BT - przeczytaj informacje o wspólpracy z iphone kilka postów wyżej.


Ale wtedy jak zdalnie uruchomic silnik, jesli jestem w domu a Dacia powiedzmy 20 metrow dalej na parkingu? Wspominany artykul zdaje sie sugerowac mozliwosc zdalnej kontroli.

jas_pik napisał/a:

To od Twoich preferencji to zależy - standardowe masz w cenie , dopłata do MN jest róna cenie najprostszej nawigacji zewnętrznej. Wybór należy do Ciebie


Poniewaz akurat tutaj preferencje nie sa do konca okreslone, wiec podpytuje o rade, bo troche skolowany jestem. :-P

jas_pik napisał/a:

Na ekranie dotykowym też masz duże klawisze :mrgreen:


A da sie ten ekran wcisnac np w rekawiczkach. Czy tak jak w smarfronach w rekawicach nie dziala? Wydaje mi sie, ze w tradycyjny radiu szybciej mozna uzyskac efekt naciskajac jeden klawisz, a w media navi trzeba sie troche naklikac co jednak odwraca uwage od jezdni (moze to tez kwestia przyzwyczajenia bo poki co zawsze mialem standardowe radio).

jas_pik napisał/a:

MNE ma system TMC , a cena aktualizacji map jest podobna jak w innych systemach nawigacyjnych. Ale jak poczytasz to dowiesz się że pracujemy nad darmowymi rozwiazaniami.
Już teraz możesz oglądać filmy/ teledyski/grać w gry itd. Lada dzień powinno się udać dorobić dostęp do interenetu w MN


TMC? Co to jest? Wyznaczajac trase Dacia bierze pod uwage aktualne korki i proponuje trase dluzsza, ale korzystniejsza czasowo?

Czy gdzies jest spis tych aplikacji?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-19, 19:29   Re: Media Nav Evolution

ken-wawa napisał/a:
Ale wtedy jak zdalnie uruchomic silnik, jesli jestem w domu a Dacia powiedzmy 20 metrow dalej na parkingu? Wspominany artykul zdaje sie sugerowac mozliwosc zdalnej kontroli.

Aż tak zaawansowanych funkcji to nie ma

ken-wawa napisał/a:
Poniewaz akurat tutaj preferencje nie sa do konca okreslone, wiec podpytuje o rade, bo troche skolowany jestem. :-P

Warto
ken-wawa napisał/a:
A da sie ten ekran wcisnac np w rekawiczkach. Czy tak jak w smarfronach w rekawicach nie dziala? Wydaje mi sie, ze w tradycyjny radiu szybciej mozna uzyskac efekt naciskajac jeden klawisz, a w media navi trzeba sie troche naklikac co jednak odwraca uwage od jezdni (moze to tez kwestia przyzwyczajenia bo poki co zawsze mialem standardowe radio).

Da się . A róznica jest taka jak pomiędzy zwykłym telefonem a smartfonem ( ale tym tańszym - bo jak wiesz Dacia to samochód budżetowy ) to i wodotrysków nie może mieć.

ken-wawa napisał/a:
TMC? Co to jest? Wyznaczajac trase Dacia bierze pod uwage aktualne korki i proponuje trase dluzsza, ale korzystniejsza czasowo?

Traffic Message Channel (TMC) – technologia służąca dostarczeniu kierowcy informacji o ruchu. Czyli tak.
ken-wawa napisał/a:
Czy gdzies jest spis tych aplikacji?

Poczytaj w tym dziale tips&tricks MediaNav. MNE jest nowszym modelem o większym RAM-ie i szybkości procesora - czyli działającej szybciej niż stara wersja MN. Cały czas poszukujemy rozwiązań lecz z tym jest problem bo większość aplikacji na WinCE było pisanych pod procesor ARM i na tym modelu one nie działają.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2015-12-19, 20:10   

Caly czas sie zastanawiam... Gdybym mial to kiedys wymieniac na porzadna nawigacje na androidzie, to troche strata pieniedzy, szczegolnie, ze pewnie nawet gdybym odsprzedal to Media Nav to za duzo mniejsze pieniadze...
 
Cav 


Marka: Kia
Model: Sportage
Silnik: 1.7 crdi 115 KM
Rocznik: 2014
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 3019
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-12-20, 07:48   

ken-wawa napisał/a:
Caly czas sie zastanawiam... Gdybym mial to kiedys wymieniac na porzadna nawigacje na androidzie, .


To wbrew pozorom jest całkiem porządna nawigacja, wygoda użytkowania (nawet w starej wersji) jest o niebo wyższa, niż wielu programów nawigacyjnych, które przetestowałem na smartfonach.
Główna zaleta - oprogramowanie nawigacyjne to I-go, jedno z najlepszych na świecie, do którego łatwo można znaleźć i wgrywać nowe mapy (po odblokowaniu urządzenia, co w przypadku MNE jeszcze nie nastąpiło, ale prędzje czy później pewnie nastąpi).
Raczej nie będzie potrzeby zastępowania jej czymkolwiek innym - to byłaby sztuka dla sztuki.
Wręcz przeciwnie - chętnie bym wziął ze sobą to urządzenie do następnego auta.
Ostatnio zmieniony przez Cav 2015-12-20, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 20:21   

Ja też zastanawiam się nad kupnem nowej Dacii z MNE. Czy w ASO zainstalują mi kamerę cofania do MNE?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 20:59   

Zgodnie z cennikiem 2016 kamera cofania w MNE jest dostepna jako opcja .
W wersji Urban Eksplorer dopłata 1500
w wersji Prestige dopłata 800
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 21:43   

Tylko, że dla mnie ważniejszy jest tempomat. Pakiet Easy wyklucza kamerę cofania.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 23:04   

Jeśli zamówisz z MNE to zawsze możesz to sobie domówić jako dodatek poza standardem - ale ile będzie kosztował - musisz się dowiedzieć w ASO.
Oczywiście możesz zamontować sam - cały opis jest w pliku pdf oryginalnym. Kamerę dokupisz za ok 50-80 zł , zapłacisz elektrykowi za przeciągnięcie okablowania i wpięcie się do kostki 150-250 zł . Następnie podpięcie do komputera diagnostycznego i kliknięcie kamery ( nie wiem za ile) i już masz działającą kamerę. :mrgreen:
W MN ten ostatni krok można zrobić samemu bez komputera
Ale z mojej wiedzy to chyba źle odczytałeś pakiet EASY. To że w pakiecie jest czujnik akustyczny cofania - to nie przeszkadza , w szczególności aby nic nie stracić możesz poprosić aby czujniki parkowania zostały zamontowane w zderzaku przednim - i to by było wtedy najlepsze.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2015-12-21, 00:11   

Wlasnie nie do konca rozumiem filozofie Daci. Raz, ze ta kamera cofania jest horendalnie droga, dwa, ze mozna ja zamowic tylko do Prestige i Urban Explorer a juz w Laureate, ktora chce brac nie mozna. Czy kamera cofania to rzeczywiscie az taki luksus wg Daci?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-21, 00:30   

Jak widzisz dla Dacii jest to dobry pretekst aby zarobić kupę kasy :mrgreen:
Pozostaje Ci instalacja później lub samemu
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Allekko 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: SCe 115 S&S
Rocznik: 2016
Dołączył: 31 Gru 2015
Posty: 85
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-15, 16:42   

Mam wielką prośbę i zarazem pytanie. Czy ktoś może mi powiedzieć w jaki sposób mogę w Polsce uruchomić TMC w Media Nav Evolution. Aktualnie przeszukuje częstotliwości i czasem coś złapie ze Słowacji lub Czech. Dodam że nie jest odblokowana ale posiada nowy soft i mapę IIQ 2015.
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-27, 20:19   

Czytam instrukcję MNE i jest napisane, że z niektórymi telefonami działa sterowanie głosowe. Czy to sterowanie jest po polsku? Czy do tego potrzebny jest program aha?
 
Marcinbzyk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-01, 10:37   

Szukam i nie udaje mi się znaleźć pełnego opisu złącz z mne. Czy mogę poprosić o podpowiedź?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-01, 10:54   

Oj tam, oj tam , nie poszukałeś :evil:
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=11376
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Marcinbzyk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-01, 13:53   

Dzięki Jas_PIK.
Oj tam :oops: Szukałem do MNE a nie do MN.
Czy takie same jest w MNE? Czy zdjęcie jest od strony złącza czy przewodów?
Ostatnio zmieniony przez Marcinbzyk 2016-05-01, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-01, 14:11   

Rożnicę pomiędzy MNE a MN nie dotyczą złącz - złącza są standaryzowane dla Renault/Dacii/Opla i wielu innych marek.
To jest widok na złącze od zewnątrz - od strony wtyków
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Marcinbzyk 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2016
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-01, 14:49   

Jasne
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-02, 20:41   

Dlaczego nie mam aktywnego przycisku słuchawki i nawigacji ?
Zdjęcie poglądowe poniżej.
Wersja MNE 9.1.3
Ostatnio zmieniony przez gggg 2019-02-02, 20:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-02-03, 12:04   

Powyższe pytanie nieaktualne. Opcja ta uaktywnia się przy wybieraniu np. hotelu z listy.
Ostatnio zmieniony przez gggg 2019-02-03, 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
klerim 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-08-07, 09:57   Media-nav Evolution

Witam, jestem świeżym nabywcą Lodgy z tym urządzeniem i niestety stwierdzam, że kilka funkcjonalności działa inaczej (moim zdaniem źle) w porównaniu z poprzednią wersją - z 2013 roku. Może ktoś coś na ten temat wie. Wymienię je krótko dla orientacji: RDS - działa dobrze tylko wtedy, kiedy dana stacja jest stale załączona, dla niesłuchanych, kiedy ujadę już zmianę częstotliwości nie potrafi się odnaleźć, pamięta lub nie pamięta miejsca, a którym ostatnio grał z pena, nie pamięta w ogóle miejsca przy zmianie nośnika, w prawym dolnym rogu na widoku map jest normalnie możliwość przejścia do radia lub mediów, niestety czasami mam tam napis "no media" i oczywiście nie da się wtedy nigdzie przejść..., raz zdarzyło mi się chwilowe przesunięcie zegara o 20 minut, po wyłączeniu i załączeniu wrócił do normalnej godziny...
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-07, 12:19   Re: Media-nav Evolution

klerim napisał/a:
Witam, jestem świeżym nabywcą Lodgy z tym urządzeniem i niestety stwierdzam, że kilka funkcjonalności działa inaczej (moim zdaniem źle) w porównaniu z poprzednią wersją - z 2013 roku. Może ktoś coś na ten temat wie.

Inny HW , inny soft , Wczesniej miałeś MN1 teraz masz MN2


klerim napisał/a:
Wymienię je krótko dla orientacji: RDS - działa dobrze tylko wtedy, kiedy dana stacja jest stale załączona, dla niesłuchanych, kiedy ujadę już zmianę częstotliwości nie potrafi się odnaleźć.

Normalne . Trzyma tylko aktualnie sluchaną stację , nie słuchanej nie pilnuje zmiany częstotliwosci


klerim napisał/a:
pamięta lub nie pamięta miejsca, a którym ostatnio grał z pena, nie pamięta w ogóle miejsca przy zmianie nośnika.

Normalne

klerim napisał/a:
w prawym dolnym rogu na widoku map jest normalnie możliwość przejścia do radia lub mediów, niestety czasami mam tam napis "no media" i oczywiście nie da się wtedy nigdzie przejść....

Jesli wyjmowałeś pendrive , a w cześniej miałeś ustawione słuchanie muzyki z pena , to wtedy właśnie taki napis zobaczysz .


klerim napisał/a:
raz zdarzyło mi się chwilowe przesunięcie zegara o 20 minut, po wyłączeniu i załączeniu wrócił do normalnej godziny...

Może stał w miejscu gdzie nie było zasięgu GPS , zegar jest sterowany przez GPS
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-11-21, 19:59   

Panowie mam pytanie. Czy po ustawieniu poziomu głośności w radiu rozmów przez telefon np. na 20 pozostaje to ustawienie po wyłączeniu i ponownym włączeniu radia po kilkunastu minutach, czy ustawia się na poziom 15. U mnie właśnie tak się dzieje. Inne ustawienia głośności i ustawienia parametrów radio pamięta.
Wersja oprogramowania MNE 9.1.3
Ostatnio zmieniony przez gggg 2019-11-21, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-21, 21:36   

Ustawienia głośność pamięta o ile parametr ustawiony jest max 15.
Wyższe po wyłączeniu i powtórnym włączeniu wracają do standardowych 15
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
gggg 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 0,9
Rocznik: 2017
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 382
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-11-21, 22:20   

Dzięki za info.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne