Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
1.0 Sce Logan ubytek płynu chłodzącego
Autor Wiadomość
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-08, 16:44   1.0 Sce Logan ubytek płynu chłodzącego

Mam takie pytanko. Czy u Was też po 11 tysiącach przebiegu zeżarło płyn chłodniczy prawie do minimum? Wygląda na to że będę musiał dolać, ale w nowym aucie?
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-12-08, 18:31   

Przy 11 tys. nie. Przy 20 tys. - też nie. Jutro lub pojutrze sprawdzę, jaka jest obecnie sytuacja.
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2019-12-08, 18:39   

Może tak być. Może to być spowodowane złym lub brakuje odpowietrzenia nagrzewnicy.
U mnie w dusterze po 9tys było minimum. Dolałem do max i cały czas się tak utrzymuje;)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-08, 23:07   

keisyzrk napisał/a:
U mnie w dusterze po 9tys było minimum.
Dzięki. Jutro skoczę do sklepu i kupię oryginalny płyn na dolewkę i zobaczymy. Do ASO nie będę jechał z tym, najwyżej wspomnę przy przeglądzie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2019-12-09, 00:02   

Ja miałem poniżej minimum dwa, trzy tygodnie po kupieniu Sandero. Po dolaniu już nie ubyło. Nie odpowietrzony układ...
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-09, 06:15   

Dymek napisał/a:
Nie odpowietrzony układ
Tak właśnie myślę. Dzięki za odpowiedzi.
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-09, 08:48   

Dolanie płynu spowoduje odpowietrzania układu?
Pytam gdyż jestem totalnym laikiem w tej kwestii a dokładnie mam podobną sytuację w nowym Dusterze? Poziom płynu poniżej minumum.

Jaki płyn kupić do Dustera?

Dzięki za podpowiedz.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2019-12-09, 10:11   

tommylee1 napisał/a:
Dolanie płynu spowoduje odpowietrzania układu?
Pytam gdyż jestem totalnym laikiem w tej kwestii a dokładnie mam podobną sytuację w nowym Dusterze? Poziom płynu poniżej minumum. .

Układ odpowietrza się z czasem sam a dolewka jest potrzebna aby uzupełnić ilość płynu zastępowanego wcześniej przez powietrze.
Z nowym Dusterem po prostu jedź do ASO- taką dolewkę zrobią ci bezpłatnie i raczej na poczekaniu.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-12-09, 11:24   

tommylee1 napisał/a:
Dolanie płynu spowoduje odpowietrzania układu?
Pytam gdyż jestem totalnym laikiem w tej kwestii a dokładnie mam podobną sytuację w nowym Dusterze? Poziom płynu poniżej minumum.

Jaki płyn kupić do Dustera?

Dzięki za podpowiedz.


Wydaje mi się, że ubytek płynu w nowym (fabrycznym) samochodzie może być normalnym zjawiskiem gdyż na pewno po zalaniu układu w fabryce nikt go nie odpowietrza i dzieje się to naturalnie podczas eksploatacji. Sam niedawno drugi raz dolewałem płynu i na przestrzeni prawie roku od zakupu w sumie łącznie dolałem ok. 400 ml. Nigdzie nie wycieka, oleju tez nie przybywa, więc to chyba (tak sądzę) normalne.

Jeśli chcesz kupić - zawsze może się przydać (oby nie :lol: ) - to GLACEOL RX Type D

https://mdparts.pl/7711428130-plyn-do-chlodnicy,3,443,1562
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2019-12-09, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-12-09, 18:17   

Bardzo dziękuję za rady.

Zakupiłem płyn. Doleję i poobserwuję. Dzwoniłem do ASO. Podobno jest gdzieś zaworek do spuszczenia powietrza z układu.
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-12-09, 21:18   

Jezu jakie Wy macie problemy w tych benzynach?? Nigdy nie dolewałem płynów, olejów w dCi, a dwie nowe posiadałem.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-12-09, 21:22   

No właśnie takie problemy mają i o tym piszą. Nie miałeś takich przygód bo miałeś szczęście i tyle.
_________________
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-09, 22:27   

A mi tam raz w roku z 50ml do 100ml płynu spierdzieli. Przebieg roczny 40 tys więc chyba ma prawo?
 
kubalonek 


Marka: Dacia
Model: MCV , Logan
Silnik: 1.5 dci 68 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 221
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-12-17, 00:05   

Już nie jeżdżę Loganem 1.0 SCE ( zmieniłem prace ) . Zrobiłem przez rok ok 20 tys . Pod koniec tych 20 tys . poziom płynu się obniżył - dolałem ze szklankę . ale POJAWIŁ SIĘ NALOT NA korku oleju - minimalny , ale się pojawił . Średnio czyściłem wlew ok co 1 miesiąc . Zgłosiłem przy przeglądzie w Serwisie ( Karasiewicz Radom ) aby dociągnęli śruby na głowicy . Oczywiście zlali mnie - ze niby wszystko OK . Zaraz potem pożegnałem się z samochodem . Coś dzieje obecnie - nie wiem ... Ale wydaje mi się że coś za dużo tych głowic na forum do roboty . Wydaje mi się że musi być jakaś felerna seria tych silników . Radzę profilaktycznie podociągać śruby kluczem dynamometrycznym .. i oglądać często korek wlewu .
Ostatnio zmieniony przez kubalonek 2019-12-17, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-12-17, 07:38   

Ogólnie z tego co zauważyłem renówki mają mniej szczelne i cieknące silniki w stosunku np do niemieckich marek. Silniki mocniej się pocą i są ubytki płynów.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-12-17, 09:52   

straszna_maruda napisał/a:
Ogólnie z tego co zauważyłem renówki mają mniej szczelne i cieknące silniki w stosunku np do niemieckich marek. Silniki mocniej się pocą i są ubytki płynów.
Na podstawie czego taka opinia?
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-12-17, 10:21   

tAboon napisał/a:
straszna_maruda napisał/a:
Ogólnie z tego co zauważyłem renówki mają mniej szczelne i cieknące silniki w stosunku np do niemieckich marek. Silniki mocniej się pocą i są ubytki płynów.
Na podstawie czego taka opinia?

Bo niemieckie są najlepsze :mrgreen:
a tak poważnie - zrobiłem 300 tyś km Laguną z K4m i nie dolewałem ( dwa razy w ciągu 20 lat wymieniałem płyn ) po 120 tys w Dusterze dolałem 200 ml. Ale w audi czy Oplu też nie musiałem dolewać, więc ja nie widzę różnicy.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-12-17, 10:24   

a podstawie osobistych doświadczeń. W skodzie nigdy nic nie ubywa i silnik jest suchy i czysty. W reno ubywa oleju i płynu chłodzącego, silnik usmarowany olejem.
Ogólnie dopóki nie posiadałem reno nie miałem aż tak złęj opinie o francuzach. W perspektywie długoterminowej francuskie auta są kiepskie jakościowo, nietrwałe, mają niepotrzebne rozwiązania utrudniające rzeczy które już wynaleziono i działają dobrze. Dobrze by ludzie zakochani we francuzach popróbowali współczesnej niezawodnej niemieckiej czy azjatyckiej motoryzacji by się przekonali, że auto jest bezobsługowe i zawsze działa. We francuzach ,a to się coś zepsuje, a to coś urwie, a to cieknie, a to nie działa. Jak ktoś miał malucha czy syrenkę i wsiadł do francuza będzie zadowolony, jak miał współczesne niemieckie lub azjatyckie auto to francuz jest awaryjną i nietrwałą skarbonką.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-12-17, 10:40   

PiotrWie napisał/a:
a tak poważnie - zrobiłem 300 tyś km Laguną z K4m i nie dolewałem

straszna_maruda napisał/a:
a podstawie osobistych doświadczeń.

Każdy ma swoje własne doświadczenia i opinie.

Miałem Cytrynę 8 lat i nic nie ciekło i niczego ni ubywało. potem miałem 18 miesięcy Renault i to była tragedia, wszystko się sypało. Gdybym na podstawie tych doświadczeń własnych miał kupować kolejne auto to nic z grupy Renault nie powinienem kupować.

Puki co niespełna rok z Daćką i nic.... a co dalej będzie? czas pokaże.

Tak więc wypowiadasz się o własnych doświadczeniach, a trochę szyderczo podsumował PiotrWie,
PiotrWie napisał/a:
Bo niemieckie są najlepsze


Nie czepiam się, ale opisujesz cała francuską motoryzację w oparciu o jeden egzemplarz Renault.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-12-17, 10:43   

Jeśli niemiecka technologia jest niezawodna to ja nie mam pytań. Średnio 2-3 auta z koncernu VAG przyjeżdża na lawecie po egr, albo klapy wirowe.
W 1.4 oraz 1.8 TSI spalanie oleju to było do 1l na 1000km i serwis twierdził że to się mieści w normach.
Niezawodne to były stare TDi ale tylko dlatego że były przestarzałe. Pompowtryskiwacze w dieslach to też nie były bezobsługowe i tanie w naprawach. Więc VAG nie jest wcale lepszy a określił by go od 2005 roku awaryjnymi autami w wygórowanej cenie.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-12-17, 10:59   

Cytrynę z jakiego czasu?
Opinie wydaję na podstawie doświadczeń z wieloma autami zarówno np skodami czy renówkami gdzie znam użytkowników i wiem jak jeżdżą i jak użytkują.

Większosć opinie o autach robi się na podstawie albo kilkuset kilometrowych testów dziennikarzy, na podstawie użytkownika wynajmującego lub leasingującego auto z czasem użytkowania 2-3 lata i przebiegiem do 100-120 tys. Np uszczelki parcieją w funkcji czasu i promieniowania uv i raczej w 3 lata się nie zepsują bo auto nadal na gwarancji. Moje opinie dotyczą długoletniego użytkowania aut po gwarancji gdzie użytkownik płaci za wszystko, a nie producent. I to jest kilka lat użytkowania i dziesiątki tys. km. Wtedy z wiekiem wychodzą wszystkie oszczędności i uproszczenia producenta. Albo auto jest użytkowane w większych ładownościach a nie jednen kierowca i trochę dupereli w bagażniku.
Toka - zależy też od użytkownika. jeździłem kiedyś zajeżdżonym t4 - silnik niby brał olej. Koledzy potrafili na dystansie 250 km przepalić pół bagnetu, mnie nic nie ubywało. znam "kierowcę" któy w dobrym egzemplarzu obrócił na zimno panewki bo był debilem.

Nie przekonacie mnie - mam wyrobioną złą opinię o francuzach. Francuza można kupić ale tylko nowego i użytkować do czasu obowiązywania gwarancji. Potem zaczyna się niepotrzebne ryzyko niezaplanowanych wydatków. I nie piszę tu o używaniu starych francuzów z lat 90-tych bo te w stosunku do konkurencji były porównywalne jakosciowo. W tym stuleciu zaczęło się postarzanie produktu. Nawet tapicerki szybciej się zużywają.

Ogólnie zaczyna mnie coraz bardzie wkurwiać współczesny przemysł z produkcją bubli. Jestem zwolennikiem administracyjnego narzucenia nastoletnich gwarancji dla produktów pod groźbą kar bankrutujących producenta bubla.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-12-17, 11:18   

straszna_maruda napisał/a:
Nie przekonacie mnie - mam wyrobioną złą opinię o francuzach.
No i po tym zdaniu można zakończyć dyskusję.

straszna_maruda napisał/a:
Cytrynę z jakiego czasu?
Xsara Picasso 2003r 2.0HDi 66kW - kupiłem jak miała 216kkm, sprzedałem ~350kkm - wymieniana tylko eksploatacja.

straszna_maruda napisał/a:
Ogólnie zaczyna mnie coraz bardzie wkurwiać współczesny przemysł z produkcją bubli.
Mnie też, ale to jest tylko na życzenie klientów - chcą tanio to mają a jakość niestety nie idzie w parze z tanio.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-12-17, 12:33   

straszna_maruda napisał/a:
a podstawie osobistych doświadczeń. W skodzie nigdy nic nie ubywa i silnik jest suchy i czysty. W reno ubywa oleju i płynu chłodzącego, silnik usmarowany olejem.
Ogólnie dopóki nie posiadałem reno nie miałem aż tak złęj opinie o francuzach. W perspektywie długoterminowej francuskie auta są kiepskie jakościowo, nietrwałe, mają niepotrzebne rozwiązania utrudniające rzeczy które już wynaleziono i działają dobrze. Dobrze by ludzie zakochani we francuzach popróbowali współczesnej niezawodnej niemieckiej czy azjatyckiej motoryzacji by się przekonali, że auto jest bezobsługowe i zawsze działa. We francuzach ,a to się coś zepsuje, a to coś urwie, a to cieknie, a to nie działa. Jak ktoś miał malucha czy syrenkę i wsiadł do francuza będzie zadowolony, jak miał współczesne niemieckie lub azjatyckie auto to francuz jest awaryjną i nietrwałą skarbonką.

Osobiście miałem kilka fiatów, dwie renówki w tym jedną od nowości przez 20 lat, Audi, BMW, dwa Ople, Dacię i nie zauważyłem by francuskie samochody jakoś szczególnie różniły się od niemieckich - najbardziej niezawodnym samochodem jak dotychczas jest Duster - przez 9 lat tylko kabelek od klaksonu i wieszak wydechu - innych awarii nie było. Nawet akumulator mam fabryczny. Laguna przez 20 lat poza tym co się zużywa - wydech czy zawieszenie co jakiś czas trzeba wymienić w każdym samochodzie, rozrusznik tez wymaga zwykle regeneracji co te 150 - 200 tyś km miałem awarię alternatora - po 180 tyś wysypało się sprzęgiełko o koła pasowego i spalił się silnik nawiewu, więc raczej nie była ponadprzeciętnie awaryjna, w Audi np. rozrusznik trzeba było regenerować co 60 tyś - w sumie trzy razy, dość niezniszczalna była BM-ka, po kupnie zrobiłem co było trzeba i przez 5 lat miałem spokój. Widać miałeś pecha z tym Megane - ale opisują też nagminnie psujące się pojedyncze egzemplarze Lexusa co nie znaczy że wszystkie są awaryjne.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-12-17, 13:15   

straszna_maruda napisał/a:
Cytrynę z jakiego czasu?
Opinie wydaję na podstawie doświadczeń z wieloma autami zarówno np skodami czy renówkami gdzie znam użytkowników i wiem jak jeżdżą i jak użytkują.

Większosć opinie o autach robi się na podstawie albo kilkuset kilometrowych testów dziennikarzy, na podstawie użytkownika wynajmującego lub leasingującego auto z czasem użytkowania 2-3 lata i przebiegiem do 100-120 tys. Np uszczelki parcieją w funkcji czasu i promieniowania uv i raczej w 3 lata się nie zepsują bo auto nadal na gwarancji. Moje opinie dotyczą długoletniego użytkowania aut po gwarancji gdzie użytkownik płaci za wszystko, a nie producent. I to jest kilka lat użytkowania i dziesiątki tys. km. Wtedy z wiekiem wychodzą wszystkie oszczędności i uproszczenia producenta. Albo auto jest użytkowane w większych ładownościach a nie jednen kierowca i trochę dupereli w bagażniku.
Toka - zależy też od użytkownika. jeździłem kiedyś zajeżdżonym t4 - silnik niby brał olej.
Koledzy potrafili na dystansie 250 km przepalić pół bagnetu, mnie nic nie ubywało. znam "kierowcę" któy w dobrym egzemplarzu obrócił na zimno panewki bo był debilem.

Nie przekonacie mnie - mam wyrobioną złą opinię o francuzach. Francuza można kupić ale tylko nowego i użytkować do czasu obowiązywania gwarancji. Potem zaczyna się niepotrzebne ryzyko niezaplanowanych wydatków. I nie piszę tu o używaniu starych francuzów z lat 90-tych bo te w stosunku do konkurencji były porównywalne jakosciowo. W tym stuleciu zaczęło się postarzanie produktu. Nawet tapicerki szybciej się zużywają.

Ogólnie zaczyna mnie coraz bardzie wkurwiać współczesny przemysł z produkcją bubli. Jestem zwolennikiem administracyjnego narzucenia nastoletnich gwarancji dla produktów pod groźbą kar bankrutujących producenta bubla.


Masz rację co do współczesnych silników. Miałem Mazdę 1.8 GG/GY z 2006r. nie dość że rdzewiała na potęgę to jeszcze żłopała olej jak rasowy silnik TSI, nie polecam, myślałem że to wina tylko mojego egzemplarza, wchodzę na forum Mazdy a tam wszystkim żłopie olej w silnikach 1.8 i 2.0 bo dali pierścienie z plasteliny, remont to minimum 3 tysie.
To ja dziękuję za taką japońską i niemiecką motoryzację. Wziąłem Dacię z silnikiem Nissana :-D
_________________
Browar domowy Mariampol
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-12-17, 13:54   

Obywatel MK napisał/a:
Wziąłem Dacię z silnikiem Nissana
A ja ze swojej Daćki mam polewkę: Rumuński samochód na francuskiej licencji wyprodukowany w Maroku :lol: :lol: :lol:
Działa, jeździ, koła się kręcą. A co będzie dalej to się okaże. Puki co jak czytam to Lodzie nie maja jakiś większych problemów.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne