Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Rejestracja 30 dni
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2019-12-23, 13:12   

Pedros napisał/a:
eplus napisał/a:
Co do remontu, to zdaje się, że rozbitek z urzędu traci papiery i można je odebrać dopiero po podbiciu przeglądu technicznego

Remontować można nie tylko auto uszkodzone w kolizji lub wypadku ale również takie którego elementy zużyły się w trakcie normalnej eksploatacji.

Jak wszystko normalnie eksploatowane, to nie ma problemu złożyć do kupy i podjechać wbić przegląd. No chyba, że wahacze odpadają ze zużycia, a wydech wlecze po asfalcie.
Normalne naprawy eksploatacyjne moich aut trwały max. 3 dni.
Czasowe wyrejestrowanie wydaje się rozsądne - ale znowu: ktoś wyrejestruje "czasowo" i 30 lat nie robi żadnego ruchu w sprawie? Albo dalej - po 30 latach ten grat zeżarty przez rdzę nagle zmartwychwstaje na skutek zlepienia kawałków znalezionych podczas kwerendy w okolicznych "dziuplach" demontażowych i na szrotach? To jakby dopuścić z powrotem rejestrację samoróbek...
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-12-23, 13:44   

W 3 dni to można oleje powymieniac. Renowacje trwają masę czasu. Nie mówiąc o naprawach blacharskich.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-23, 15:38   

defunk napisał/a:

Ale co ma komis do rejestracji pojazdu?? Komis to pewnego rodzaju pośrednictwo w umowie sprzedaży, komisant nie jest i nie staje się właścicielem rzeczy sprzedawanych w imieniu komitenta.


Z tego co czytałem właśnie komisy dostaną najbardziej po d... bo będą musiały rejestrować, płacić OC, akcyzę, vat itd.

Wszystko to wyciąganie kasy i ograniczanie wolności ale w kaczoprlu to trend normalny.
Co innego jazda autem bez przeglądu czy OC czy rejestracji - tu jestem za karami, ale kupuje sprawny, nowy pojazd to dlaczego nie mogę go za np za 6-8 m-cy rejestrować (będzie tak samo sprawny) tylko od razu?
Filozofia taka - masz coś to płać a my sobie za tę kasę biedotę kupimy na wyborach. Nie myślałem że dożyję tak szybko odrodzenia tego czego wartościowe jednostki nie trawiły po 45 roku :-(
Widać badania sociologiczne pokazały że Polska to kraj biednych ludzi bez wykształcenia i takim trzeba "dobrze robić" bo są w większości. Smutne :roll:
Ostatnio zmieniony przez mojo 2019-12-23, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-23, 16:12   

mojo napisał/a:
defunk napisał/a:

Ale co ma komis do rejestracji pojazdu?? Komis to pewnego rodzaju pośrednictwo w umowie sprzedaży, komisant nie jest i nie staje się właścicielem rzeczy sprzedawanych w imieniu komitenta.


Z tego co czytałem właśnie komisy dostaną najbardziej po d... bo będą musiały rejestrować, płacić OC, akcyzę, vat itd.


Jeśli to prawdziwy komis, to nie będzie musiał, bo komis nie nabywa rzeczy (komisant nie jest właścicielem sprzedawanego pojazdu).

Natomiast jeśli to sklepik ze sprowadzonymi autami używanymi, właściciel takiego pojazdu (czyli handlarz, który odkupił je z komisu w Niemczech) ma i miał obowiązek go zarejestrować -- co mnie akurat wcale nie dziwi (jak sobie wyobrażasz kupić z placu auto, które nie jest zarejestrowane, więc właściwie nie możesz nawet wykonać jazdy próbnej?).
VAT i akcyzę powinien zapłacić sprowadzający już obecnie (art. 100 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku akcyzowym) -- tyle, że teraz naprawdę zaczną od nich tego wymagać.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-12-23, 16:17   

Tylko kiedyś pojazd to był towar. Kupili, sprzedałem na Fv i nie trzeba było tego rejestrować. Dawali nieważne "zjazdowki" ubezpieczenie miesięczne i było okej.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2019-12-23, 16:50   

eplus napisał/a:
mojo napisał/a:

Zmniejsz dawkę. Chodzi o to że kupujesz auto nowe czy inny pojazd bo..... tak chcesz i czy musisz od razu rejestrować?
Oczywiście, nowe auto od dawna odbiera się z salonu już z dowodem rejestracyjnym i ubezpieczeniem oc.
Nie wiem, jak jest z bronią palną... Może też ktoś chciałby kupić "do szuflady"?

Dwa nowe auta odbierałem i raz coś kojarzę że sam mocowałem.
Co do broni - kolekcjonersko kupujesz P99 takiego jak ma policja i trzymasz w szafie S1 ;)
Promesę odbierasz wcześniej.


EBmazur napisał/a:
Pedros napisał/a:
EBmazur napisał/a:
Tę sprawę w całości załatwia zgłoszenie do ubezpieczyciela i wydziału komunikacji faktu sprzedaży auta - taki zresztą jest ustawowy obowiązek

Mylisz się. W systemie do momentu przerejestrowania auta nadal figuruje właściciel wpisany do dowodu rejestracyjnego i w razie jakiegoś zdarzenia musi udowadniać że auto sprzedał.
Mimo to nadal twierdzę , że to załatwia sprawę gdyż w razie podobnych okoliczności pokazuje dokumenty:
1. o sprzedaży auta,
2. o poinformowaniu o tym wydziału komunikacji
3. o poinformowaniu o tym swojego ubezpieczyciela
i w tan sposób bardzo łatwo wykazuję , że to nie mój problem .
Czy jesteś pewien tej części stwierdzenia , które wytłuściłem ? ( może pracujesz w wydziale komunikacji ?)
Problem jest po stronie służb OKRD które muszą wiedzieć kogo karać lub kogo szukać np przy wypadku, służb które czasem potrzebują info kto danym autem się porusza (operacyjno-śledczy) itp. Oni wchodzą w CEP i mają wiedzieć czyja fura a nie szukać danych po wydziałach komunikacji czy ubezpieczycielach.
Dlatego ja jestem jak najbardziej za uporządkowaniem bazy CEP (pojazdów).
Natomiast jak to PiS zamysł miał nie najgorszy jednak wykonanie fatalne. Wystarczyłoby aby do przerejestrowania nie był potrzebny ważny przegląd (zabytki, pojazdy po kolizji, pojazdy do napraw głównych/generalnych) lub do wydania Twardego Dowodu ma być jeżeli nie było przy składaniu wniosku o rejestrację i tyle. PC czyli miekki dowód ma krótką ważność i albo ktoś zrobi przegląd przed rejestracją albo jeszcze raz zapłaci za PC i tablice żeby dojechać na przegląd.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-12-23, 19:28   

https://spidersweb.pl/autoblog/kara-za-nieprzerejestrowanie-od-1-stycznia-2020/
Mamy tutaj jakieś tam wytłumaczenie całej sytuacji.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-12-23, 19:46   

Plan dobry ale wykonanie fatalne. Z ustawy można było wyłączyć auta kolekcjonerskie i było by ok
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-12-23, 21:19   

Cytat:
Problem jest po stronie służb OKRD które muszą wiedzieć kogo karać lub kogo szukać np przy wypadku, służb które czasem potrzebują info kto danym autem się porusza (operacyjno-śledczy) itp. Oni wchodzą w CEP i mają wiedzieć czyja fura a nie szukać danych po wydziałach komunikacji czy ubezpieczycielach.

OKRD przed ukaraniem i tak wysyła stosowne pismo do osoby , która w/g CEPiK ( nie CEP ) jest posiadaczem pojazdu .
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2019-12-23, 22:13   

A niech idą do cholery, żebym musiał tłumaczyć z nie swoich grzechów. List polecony prawidłowo wysłany uważa się za doręczony itp., więc jak ktoś pracuje 3 m-ce za granicą, to wraca do domu ogołoconego przez komornika za mandat z fotoradaru.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-12-24, 00:29   

EBmazur napisał/a:
. W systemie do momentu przerejestrowania auta nadal figuruje właściciel wpisany do dowodu rejestracyjnego i w razie jakiegoś zdarzenia musi udowadniać że auto sprzedał.
Czy jesteś pewien tej części stwierdzenia , które wytłuściłem ? ( może pracujesz w wydziale komunikacji ?)

Wszystkie informacje o pojazdach i ich właścicielach znajmują się w CEPiK (Centralna Ewidencji Pojazdów i Kierowców). Po sprzedaży auta i poinformowaniu o tym fakcie wydziału komunikacji w tym systemie (CEPiK) nic się nie zmienia, nie ma żadnej informacji że samochód został sprzedany. Dopiero, jak nowy (lub kolejny) właściciel pojazdu go zarejestruje na siebie - wtedy w w/w systemie jest informacja o zmianie właściciela.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-12-24, 01:34   

EBmazur napisał/a:
OKRD przed ukaraniem i tak wysyła stosowne pismo do osoby , która w/g CEPiK ( nie CEP ) jest posiadaczem pojazdu .

No i co z tego? Sprzedałeś auto, dopełniłeś formalności, zapomniałeś... a po trzech latach musisz udowadniać że nie jesteś wielbłądem bo Janusz który kupił twój pojazd ,,zapomniał" go przerejestrować zanim zatankował i nie zapłacił...
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-24, 07:17   

BogdanK napisał/a:
Po sprzedaży auta i poinformowaniu o tym fakcie wydziału komunikacji w tym systemie (CEPiK) nic się nie zmienia, nie ma żadnej informacji że samochód został sprzedany. Dopiero, jak nowy (lub kolejny) właściciel pojazdu go zarejestruje na siebie - wtedy w w/w systemie jest informacja o zmianie właściciela.


Nieprawda, ponieważ zgodnie z art. 80b ust. 1 pkt 5 pord w CEPiK gromadzi się m.in. dane o:

5) o zbyciu pojazdu:
a) datę zgłoszenia zbycia pojazdu,
b) datę zbycia pojazdu,
c) dane nabywcy:
– imię i nazwisko (nazwę lub firmę),
– numer PESEL, a w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL - serię, numer i nazwę dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz nazwę państwa, które wydało ten dokument,
– datę i miejsce urodzenia,
– numer identyfikacyjny REGON,
– adres zamieszkania (siedziby),
– datę zgonu.


Czyli zgłoszenie sprzedającego, który dołącza kopię umowy sprzedaży, jest podstawą do wpisania do systemu danych kupującego (nawet jeśli nie pofatyguje się on do rejestracji).
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-24, 08:36   

wuju napisał/a:
Plan dobry ale wykonanie fatalne. Z ustawy można było wyłączyć auta kolekcjonerskie i było by ok


Nie, powinna być możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu. Idziesz, rejestrujesz i w tym samym momencie wyrejestrowujesz i stworzenia rejestracji auta bez możliwości poruszania się czyli tych sprowadzonych do naprawy.
Niestety to kolejny sposób na wyciąganie kasy tak jak tzw podatek od cukru gdzie od litra napoju rząd chce zabierać dodatkowo oprócz vat nawet 1 zł :!, podobnie ze wszystkimi opłatami ekologicznymi.
Trzepanie tych co pracują do granic nieprzyzwoitość, zrobienie z człowieka robotniko-niewolnika dla kasty rządowo-administracyjnej i ich manipulacji tzw wyborcami.
Rząd już określa kiedy masz się pier@#$ić, co masz jeść na śniadanie, w jakiej pojemności wódkę pić co pisać w internecie, jaką religie wyznawać czekam na określenie kiedy mam dłubać w nosie i opłatę "dłubaczową". Jakbym był młody na 100% wyjechałbym tam gdzie jest jeszcze wolność.
Ostatnio zmieniony przez mojo 2019-12-24, 08:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2019-12-24, 09:56   

Nie przesadzaj z tym malkontenctwem, żule przepijające wódę 500+ oranżadą też zapłacą złotówkę. Jeśli antydepresanty nie pomogły, to Wenezuela i Chile czekają. Podobno Kaczor zaraz na wiosnę zamierza opodatkować kabriolety, więc czas na wybór kierunku podróży. Dla wyluzowanych jeszcze raz wesołych Świąt! :mrgreen:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 725
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2019-12-24, 10:32   

EBmazur napisał/a:
Cytat:
Problem jest po stronie służb OKRD które muszą wiedzieć kogo karać lub kogo szukać np przy wypadku, służb które czasem potrzebują info kto danym autem się porusza (operacyjno-śledczy) itp. Oni wchodzą w CEP i mają wiedzieć czyja fura a nie szukać danych po wydziałach komunikacji czy ubezpieczycielach.

OKRD przed ukaraniem i tak wysyła stosowne pismo do osoby , która w/g CEPiK ( nie CEP ) jest posiadaczem pojazdu .

wysyła pismo a tak by wiedziały służby od razu.


defunk napisał/a:
BogdanK napisał/a:
Po sprzedaży auta i poinformowaniu o tym fakcie wydziału komunikacji w tym systemie (CEPiK) nic się nie zmienia, nie ma żadnej informacji że samochód został sprzedany. Dopiero, jak nowy (lub kolejny) właściciel pojazdu go zarejestruje na siebie - wtedy w w/w systemie jest informacja o zmianie właściciela.


Nieprawda, ponieważ zgodnie z art. 80b ust. 1 pkt 5 pord w CEPiK gromadzi się m.in. dane o:

5) o zbyciu pojazdu:
a) datę zgłoszenia zbycia pojazdu,
b) datę zbycia pojazdu,
c) dane nabywcy:
– imię i nazwisko (nazwę lub firmę),
– numer PESEL, a w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL - serię, numer i nazwę dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz nazwę państwa, które wydało ten dokument,
– datę i miejsce urodzenia,
– numer identyfikacyjny REGON,
– adres zamieszkania (siedziby),
– datę zgonu.


Czyli zgłoszenie sprzedającego, który dołącza kopię umowy sprzedaży, jest podstawą do wpisania do systemu danych kupującego (nawet jeśli nie pofatyguje się on do rejestracji).


a masz wgląd do CEPa? To sprzedaj coś i wyszukaj pojazd po numerze rejestracyjnym.
Powiem Ci że można wpisać stary numer mimo że pojazd jest przerejestrowany na nowe tablice a i tak wyszuka. Ja danych nie widziałem jak kiedyś szukałem czegoś w CEPie.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2019-12-24, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-12-24, 11:06   

Cytat:
Nikita_Bennet wysyła pismo a tak by wiedziały służby od razu.

no faktycznie , od razu by wiedziały , czy autem jechał właściciel czy ktoś inny , albo czy tablice nie były podrabiane ( też się zdarza ) . Każdy ma prawo zająć stanowisko w swojej sprawie . A jak służbom zależy na czasie to niech skontaktuję sie jeszcze tego samego dnia.
Cytat:
a masz wgląd do CEPa? To sprzedaj coś i wyszukaj pojazd po numerze rejestracyjnym.
Powiem Ci że można wpisać stary numer mimo że pojazd jest przerejestrowany na nowe tablice a i tak wyszuka. Ja danych nie widziałem jak kiedyś szukałem czegoś w CEPie.

W cepie nic nie znajdziesz ,q CEPiK-u też nie zawsze . Ale to nie moja wina , że państwo ( jego instytucje ) dają ciała .

Cytat:
Pedros
No i co z tego? Sprzedałeś auto, dopełniłeś formalności, zapomniałeś... a po trzech latach musisz udowadniać że nie jesteś wielbłądem bo Janusz który kupił twój pojazd ,,zapomniał" go przerejestrować zanim zatankował i nie zapłacił...

Tak jak wcześniej pisałem - pokazuję dokumenty stwierdzające odpowiednie zgłoszenia . Takie udowodnienie nie jest dla mnie żadnym problemem , nie jest nawet niedogodnością . Takich papierów po prostu nie wyrzuca się
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-12-24, 11:23   

EBmazur napisał/a:
Cytat:
Nikita_Bennet wysyła pismo a tak by wiedziały służby od razu.

no faktycznie , od razu by wiedziały , czy autem jechał właściciel czy ktoś inny , albo czy tablice nie były podrabiane ( też się zdarza ) . Każdy ma prawo zająć stanowisko w swojej sprawie . A jak służbom zależy na czasie to niech skontaktuję sie jeszcze tego samego dnia.
Cytat:
a masz wgląd do CEPa? To sprzedaj coś i wyszukaj pojazd po numerze rejestracyjnym.
Powiem Ci że można wpisać stary numer mimo że pojazd jest przerejestrowany na nowe tablice a i tak wyszuka. Ja danych nie widziałem jak kiedyś szukałem czegoś w CEPie.

W cepie nic nie znajdziesz ,q CEPiK-u też nie zawsze . Ale to nie moja wina , że państwo ( jego instytucje ) dają ciała .

Cytat:
Pedros
No i co z tego? Sprzedałeś auto, dopełniłeś formalności, zapomniałeś... a po trzech latach musisz udowadniać że nie jesteś wielbłądem bo Janusz który kupił twój pojazd ,,zapomniał" go przerejestrować zanim zatankował i nie zapłacił...

Tak jak wcześniej pisałem - pokazuję dokumenty stwierdzające odpowiednie zgłoszenia . Takie udowodnienie nie jest dla mnie żadnym problemem , nie jest nawet niedogodnością . Takich papierów po prostu nie wyrzuca się


A jak się zawieruszą podczas przeprowadzki to wtedy odbijasz się od ściany biurokracji. Ja auto sprzedałem, wyrejestrowałem i reszta powinna mnie głęboko walić. Mają systemy, mają urzędy to niech sobie szukają. Podobno informatyzacja za grube miliony, a prostej sprawy nie można sprawdzić, kto nabył, a kto sprzedał auto i kiedy. Kraj z dykty i tyle.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-12-24, 12:16   

Nikita_Bennet napisał/a:
a masz wgląd do CEPa? To sprzedaj coś i wyszukaj pojazd po numerze rejestracyjnym.


Nie mam, bo nie jestem podmiotem uprawnionym, a w trybie wnioskowym nie miałem nigdy potrzeby występować o dane.


Nikita_Bennet napisał/a:
Powiem Ci że można wpisać stary numer mimo że pojazd jest przerejestrowany na nowe tablice a i tak wyszuka. Ja danych nie widziałem jak kiedyś szukałem czegoś w CEPie.


No to chyba akurat ani nie jest wadą, ani nie jest sprzeczne z tym, co napisałem poprzednio. Ciągłość danych (powiązanie pojazdu także po dawnym numerze tablic) jest chyba prawidłowe (chyba że jakieś RODO się tu włączy).
Natomiast w Historiapojazdu.gov.pl dawny numer rejestracyjny ginie -- sprzedanego przeze mnie jakiś czas temu auta już odnaleźć nie umiem (nabywca zmienił tablice i auto zniknęło). Natomiast poprzedni mój samochód jeździ na dawnych tablicach i cały czas widać jego dane.

Nie zmienia to faktu, że zgłoszenie zbycia (przez ex-właściciela) jest odnotowywane w ewidencji, wraz z danymi nabywcy (w/g umowy). Odrębnie jest odnotowywane przerejestrowanie pojazdu przez kupującego.

Nadmienię, że Historiapojazdu.gov.pl to tylko kawałek informacji z systemu, nie ma się co dziwić, że via internet nie jest udostępniany komplet danych.


toka93 napisał/a:
Mają systemy, mają urzędy to niech sobie szukają. Podobno informatyzacja za grube miliony, a prostej sprawy nie można sprawdzić, kto nabył, a kto sprzedał auto i kiedy. Kraj z dykty i tyle.


Można ;-) to, że czegoś nie mogę zrobić ja, nie oznacza, że nie może tego zrobić osoba do tego upoważniona. (To troszkę jak z danymi z KRK, gdzie się ludzie dziwili, że on ma brak karalności, ale w sprawdzeniu organów widać informacje o zatartych skazaniach.)
Ostatnio zmieniony przez defunk 2019-12-24, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-12-24, 14:02   

Cytat:
toka93

A jak się zawieruszą podczas przeprowadzki to wtedy odbijasz się od ściany biurokracji.

jak ktoś ma takie problemy z waznymi dokumentami , to akty własności , umowy bankowe , hipoteki , akcje oraz ........ to niech to wszystko schowa do skrytki bankowej .
Albo w razie co kierujesz do ubezpieczyciela i wydziału komunikacji , oni tez prowadzą archiwizację dokumentów .
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-24, 14:30   

eplus napisał/a:
Nie przesadzaj z tym malkontenctwem, żule przepijające wódę 500+ oranżadą też zapłacą złotówkę. Jeśli antydepresanty nie pomogły, to Wenezuela i Chile czekają. Podobno Kaczor zaraz na wiosnę zamierza opodatkować kabriolety, więc czas na wybór kierunku podróży. Dla wyluzowanych jeszcze raz wesołych Świąt! :mrgreen:


Wenezuela i Chile to akurat świetny przykład jak kraje wprost rewelacyjnie rozwijające się zniszczyła scjalistyczna-demokracja więc mając wiedzę tam się bym nie wybrał :-)
Rozumiem jednak że większość ludzi albo nigdy nie doświadczyła wolności albo nie umie z niej skorzystać albo się jej panicznie boi, no cóż w sumie mają do tego prawo.
W wolności jednak każdy się może odnaleźć bo nikt nie broni żyć na własne życzenie w obozach koncentracyjnych w których o wszystkim decydują nadzorcy. W socjoułudzie w której prym wiedzie zawodowy społecznik ustalający co komu potrzeba niestety dla nieakceptujących życia z wytatuowanymi numerami miejsca nie ma - taka różnica.
SPOKOJNYCH ŚWIĄT także dla ateistów :-D
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-12-24, 14:44   

EBmazur napisał/a:
Cytat:
toka93

A jak się zawieruszą podczas przeprowadzki to wtedy odbijasz się od ściany biurokracji.

jak ktoś ma takie problemy z waznymi dokumentami , to akty własności , umowy bankowe , hipoteki , akcje oraz ........ to niech to wszystko schowa do skrytki bankowej .
Albo w razie co kierujesz do ubezpieczyciela i wydziału komunikacji , oni tez prowadzą archiwizację dokumentów .


Czyli w razie czego to ja mam się starać, szukać, pisać żeby udowodnić sprzedaż auta i zgłoszenie do urzędu. To zakrawa o jakiś absurd.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 832
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-12-24, 15:04   

Przepisy jakie są każdy widzi(głupie , bezsensowne, nieżyciowe, itd.) w tej i wielu innych dziedzinach naszego życia ale mimo to należy je przestrzegać bo inaczej robi się jeszcze większy burdel niż jest. Nasz kochany Naród ma w genach negowanie wszelkich przepisów jako pamiątkę starych czasów i kiedyś musi się to zmienić. Żeby tak się stało to jest tylko jeden sposób a właściwie dwa: porządny wpier...l albo wysokie kary, mandaty i ja uważam że one są bardzo potrzebne bo nic innego nie dociera do części naszego społeczeństwa - NIEUCHRONNE DLA KAŻDEGO I WYSOKIE DLA KAŻDEGO. :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2019-12-24, 15:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-24, 15:33   

Black Dusty napisał/a:
Przepisy jakie są każdy widzi(głupie , bezsensowne, nieżyciowe, itd.) w tej i wielu innych dziedzinach naszego życia ale mimo to należy je przestrzegać bo inaczej robi się jeszcze większy burdel niż jest. Nasz kochany Naród ma w genach negowanie wszelkich przepisów jako pamiątkę starych czasów i kiedyś musi się to zmienić. Żeby tak się stało to jest tylko jeden sposób a właściwie dwa: porządny wpier...l albo wysokie kary, mandaty i ja uważam że one są bardzo potrzebne bo nic innego nie dociera do części naszego społeczeństwa - NIEUCHRONNE DLA KAŻDEGO I WYSOKIE DLA KAŻDEGO. :!: :!: :!:


To podobało by Ci się w Auschwitz bo nie ważne za co i jak i dlaczego ważne że srogo.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 832
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-12-24, 17:17   

mojo napisał/a:
To podobało by Ci się w Auschwitz bo nie ważne za co i jak i dlaczego ważne że srogo.

Co mam powiedzieć, zawsze znajdzie się taki ktoś kto poda przykład na poziomie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne