Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-08-01, 21:55
Trzy foteliki w drugim rzędzie Lodgy
Autor Wiadomość
kuba_malenstwo 


Marka: Dacia/Seat
Model: Lodgy/Mii
Silnik: 1.6 MPi LPG Fabryczne/1,0 MPi 60KM LPG BRC
Rocznik: 2015/2015
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 220
Skąd: Kraków/Elbląg
Wysłany: 2018-08-08, 13:29   

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, to informuję, że w drugim rzędzie na wszystkich trzech miejscach z wykorzystaniem Isofix można zmieścić 3 foteliki w przedziale wagowym 15-36kg, tj. Recaro Milano Seatfix.

Jedyny problem jaki obecnie mam, to taki, że w ww. Fotelikach zapinamy dzieci przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa. Foteliki są dość ciasno przy sobie, więc ciężko jest wpiąć klamrę.

Czy ktoś z Was stosował albo stosuje przedłużacz do gniazda samochodowego pasa bezpieczeństwa?

Na przykład taki?
https://m.aliexpress.com/item/32773025086.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32773025086&productSubject=2-1cm-E4-Certificate-Car-Safety-Seat-Belt-Buckle-Extender-Rigid-Seatbelt-Extension

Końcowy efekt chyba byłby taki:

IMG_20180808_150552-648x942-324x471.png
Przedłużacz z Aliexpress
Plik ściągnięto 34 raz(y) 215 KB

Ostatnio zmieniony przez kuba_malenstwo 2018-08-08, 14:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
Drozu 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 56
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-04-23, 08:00   

U mnie w Lodgy ostatnio zawitał taki oto zestaw 3 fotelików:
Po kolei
Recaro Young Sport
Axkid Move
Axkid Rekid

8b937a35-1cad-45ff-9a54-314eb0095b3e.jpg
Plik ściągnięto 84 raz(y) 148,59 KB

 
seniety 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 9
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2019-11-09, 09:26   

Cześć, ja specjalnie wybrałem Lodgy żeby wozić trzy foteliki. Mój zestaw to
2 x BESAFE iZi FLEX FIX I-Size - 15-36kg (Grupa 2/3) dla 5 i 8 latka
1 x BeSafe iZi Modular i-Size 61-105 cm (0-18 kg) dla roczniaka
Foteliki nie należą do najtańszych ale za to super wygodne. Fajan sprawa jest w iZi FLEX bo można zdemontować boczne obudowy aby można było zamontować je obok siebie.

Foteliki_1.jpg
Plik ściągnięto 91 raz(y) 231,53 KB

 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-14, 21:12   Przedłużka pasów w 2 rzędzie

Cześć, czy ktoś znalazł już pasujące do Dacii przedłużki pasów bezpieczeństwa do fotelików w 2 rzędzie ? Myślałem że końcówki są jakieś uniwersalne i zamówiłem te oto przedłużki ale niestety okazuje się że nie pasują do pasów z Dacii.

Jeśli ktoś ma już sprawdzone, to prosił bym o namiary lub linka :-) .
_________________
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-11-15, 10:29   

Ja jakoś nie odważyłem się kupić przedłużek do pasów, choć sporo nad tym myślałem.
Syn co prawda marudzi, że nie może być samodzielny i nie daje rady się sam zapiąć i muszę to robić ja manewrując "na czuja" ręką. Po pewnym czasie nauczyłem się jednak zapinać pas sprawnie i nie ma z tym większego problemu, pomimo, że dłoń ledwo mieści się między fotelami.

Boję się przedłużek pasów, bo się naczytałem głupot, że klamra wypadająca w niewłaściwym miejscu może przy wypadku połamać fotelik i narobić więcej szkody niż pożytku.
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-11-15, 16:03   

Ja jeszcze się zastanawiam nad doszyciem do tych fabrycznych klamer nieco dłuższego pasa w jakimś zakładzie który się na tym zna. Wydaje mi się że te klamry do samochodu są przykręcane w jakiś sposób i była by możliwość mając dodatkowy komplet oryginalnych poprostu sobie podmienić. Ale narazie nie mam czasu, więc później spróbuję za tym pochodzić. Póki co będę się męczył z jednym fotelikiem (pozostałe dwa jeszcze dają radę na wbudowanych pasach więc jednorazowa robota)
_________________
 
seniety 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 9
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2019-11-16, 06:58   Przedłużka pasów w 2 rzędzie

Też kiedyś się nad tym zastanawiałem. Ostatecznie kupiłem foteliki, które umożliwiają wpinanie pasów. Przed tym także obawiałem się tych przejściówek zamienników w sensie ich jakości. Gdybym teraz miał coś kombinować to kupiłbym po prostu zapinki z przednich siedzeń, które są dłuższe i sztywnych linkach. Nawet używane dają mi większą pewność co do jakości i pewności że musiały na pewno przechodzić odpowiednie testy. Poniżej przykładowe z Dustera. Przy okazji możesz zrobić moda, który będzie pokazywał czy pasy są zapięte.

Zapinka pasów Dacia.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 21,71 KB

 
ArturPL 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Lodgy
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 23
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-11-22, 21:18   

Mam lodgy, mam trójkę, mam foteliki i potwierdzam - wszyscy się mieszczą :)
 
dorpa 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce S&S Lpg
Dołączył: 19 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Okolice Grodziska Mazowieckiego
Wysłany: 2019-11-26, 10:44   

Mam Lodgy, mam 4 dzieci, niebawem 5.
Jeździłem już z 5 fotelikami - bez większych problemów da się wszystkie zapiąć.

Jest nawet sporo miejsca. Jedynie przy niektórych fotelikach ciężej jest zapiąć pasy (czasem foteliki są blisko siebie), ale to jedyna niedogodność :)
 
Artur Kowalczyk 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Lodgy
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2020-01-14, 13:38   

Witam.
Dlugo szukalem zeby weszly 3 foteliki od 9 miesiecy w trzecim rzedzie. Ponad rok temu kupilem dla syna fotelik bez isofixa Coletto Santino (jeszcze wtedy do innego auta ) . Niby nie az tak znana marka ale jak dla mnie spelnia wymogi i przedewszystkim ma swoje pasy.Rok temu i miesiac urodzily sie blizniaczki i dlatego szukalem 3 fotelikow z tylu. Przeszukalem wszystkie mozliwosci ,chcialem miec dalej ten fotelik Coletto Santino . Niestety firmowe foteliki z isofixem nie pasowaly w drugim rzedzie .Gdzie kupowalem Coletto Santino Pan podsunal pomysl zeby sprobowac z tymi samymi fotelikami tylko z isofixem . I wiecie co..Pasuja trzy foteliki. Dwa z isofixem i jeden bez .Mam nadzieje ze komus pomoze ten komentarz.Pozdrawiam

8D274C8E-A574-4B63-8913-323E26122885.jpeg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 132,96 KB

 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-01-14, 14:22   

Przydatne :) Ciekawe czy ten sam zestaw wejdzie do Dustera i Logana MCV II. szerokość tych aut w środku jest identyczna wiec chyba nie powinno być problemu. Mam identyczna sytuacje co Ty czyli starszy syn ( 3,5l) oraz 10 miesięczne bliźniaki
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2020-01-14, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-01-14, 14:46   

dudu$ napisał/a:
szerokość tych aut w środku jest identyczna

Jesteś tego pewien? Jak w grudniu zaglądałem w ASO do Dustera, to miał zupełnie inaczej zbudowaną tylną kanapę niż moja Lodgy - dwa szerokie siedzenia boczne i węższe środkowe...
I tylko dwa, a nie trzy isofixy.

W Lodgy są trzy "miejsca" o tej samej szerokości.
Ostatnio zmieniony przez SWilk 2020-01-14, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-01-14, 22:51   

Reki sobie uciąć nie dam ale sprawdzałem jakiś czas temu dane techniczne na stronie dacia.pl i wydaje mi się, że szerokość od lewych do prawych drzwi w drugim rzędzie siedzeń jest taka sama w każdej Dacii. Taka samą informację otrzymałem miesiąc temu od jas_pika
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-01-15, 16:47   

dudu$ napisał/a:
wydaje mi się, że szerokość od lewych do prawych drzwi w drugim rzędzie siedzeń jest taka sama w każdej Dacii

Tego nie neguję. Jednak kanapa w egzemplarzu, który oglądałem miała inny układ - dwa "szerokie" miejsca i troszkę węższe po środku.

Zresztą porównajmy co mówią o wyposażeniu konfiguratory:
Duster napisał/a:

system mocowania fotelika dla dziecka ISOFIX na bocznych miejscach z tyłu

Lodgy napisał/a:

- system ISOFIX na 3 miejscach w II rzędzie


Tylne kanapy mają różną budowę. Punkty Isofix w Dusterze są bliżej środka, przez co między dwoma fotelikami na bocznych siedzeniach po środku prawdopodobnie zabraknie miejsca na trzeci. Za to będzie więcej luzu między fotelikami a drzwiami.

Nie mierzyłem wtedy tego Dustera. Zajrzałem z ciekawości podczas oczekiwania na odbiór Lodgy z przeglądu. Ale optycznie wyglądało to tak, jakby fotele były w układzie 35% - 30% - 35%. Z drugiej strony jednak w obu konfiguratorach (dla lepszych wersji) stoi:
Duster i Lodgy napisał/a:

- kanapa w 2 rzędzie składana z oparciem dzielonym w układzie 1/3-2/3

Więc niby powinny być równe miejsca... W innych markach zwykle piszą 40-60.

Ale jak się popatrzy na zdjęcia kanapy na popularnych portalach aukcyjnych to jednak ten środek w Dusterze jakiś taki wąski.

kanapa - duster.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 41,91 KB

kanapa-lodgy.png
Plik ściągnięto 1 raz(y) 202,19 KB

 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-24, 13:41   

Mam ten sam dylemat, ale z tego co się orientuję to fotelik aby spełniał normy bezpieczeństwa w 100% powinien być montowany w profilowanym zagłębieniu siedziska w Lodgy jest to spełnione dla tego też padło na ten model.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-24, 14:43   

SWilk napisał/a:
dudu$ napisał/a:
wydaje mi się, że szerokość od lewych do prawych drzwi w drugim rzędzie siedzeń jest taka sama w każdej Dacii. Taka samą informację otrzymałem miesiąc temu od jas_pika

Tego nie neguję. Jednak kanapa w egzemplarzu, który oglądałem miała inny układ - dwa "szerokie" miejsca i troszkę węższe po środku.

Nie wiem skąd bierzecie informacje, ale szerokość pomiędzy drzwiami w drugim rzędzie jest analogiczna tylko pomiędzy Sandero a Loganem.
Porównanie suchych milimetrów z danych fabrycznych dla tylnej kanapy wygląda dla Dustera jednoznacznie:

LODGY - DUSTER - LOGAN (LOGAN MCV) - SANDERO
1466 - 1416 - 1434 - 1432 - pomiar drzwi-drzwi nad podłokietnikami
1424 - 1379 - 1389 - 1393 - pomiar drzwi-drzwi pomiędzy podłokietnikami
Co oznacza, że ludziom na tylnej kanapie powinno być najluźniej w Lodgy a najciaśniej w Dusterze...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-01-24, 15:06, w całości zmieniany 5 razy  
 
UsyTassy 


Marka: Citroen
Model: Xsara
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-06, 11:56   

dudu$ napisał/a:
Przydatne :) Ciekawe czy ten sam zestaw wejdzie do Dustera i Logana MCV II. szerokość tych aut w środku jest identyczna wiec chyba nie powinno być problemu. Mam identyczna sytuacje co Ty czyli starszy syn ( 3,5l) oraz 10 miesięczne bliźniaki


W sobotę miałem przymiarkę do MCV i Lodgy z fotelikami i... dane katalogowe to jedno, a życie drugie. Sprawdzałem przed wizytą w salonie, że te dwa auta z tyłu prawie się nie różnią, a realnie różnica była spora. W MCV dwa foteliki zamontowane na isofixach wykluczały nie tylko montaż trzeciego fotelika, ale i w ogóle jazdę nawet szczupłej osoby na środkowym miejscu.
W Lodgy isofixy są inne, można foteliki przysunąć znacznie bliżej drzwi, przez co środkowe miejsce robi się dużo szersze. Trzeciego fotelika tam nie pakowałem, ale szczupły dorosły mógł na środku siedzieć bez skrajnych poświęceń.
Moje foteliki to dosyć rozbudowane Cybexy, jeden dla dziecka 2 lata, drugi dla 4,5-latki.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-07-07, 10:41   

UsyTassy napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Przydatne :) Ciekawe czy ten sam zestaw wejdzie do Dustera i Logana MCV II. szerokość tych aut w środku jest identyczna wiec chyba nie powinno być problemu. Mam identyczna sytuacje co Ty czyli starszy syn ( 3,5l) oraz 10 miesięczne bliźniaki


W sobotę miałem przymiarkę do MCV i Lodgy z fotelikami i... dane katalogowe to jedno, a życie drugie. Sprawdzałem przed wizytą w salonie, że te dwa auta z tyłu prawie się nie różnią, a realnie różnica była spora. W MCV dwa foteliki zamontowane na isofixach wykluczały nie tylko montaż trzeciego fotelika, ale i w ogóle jazdę nawet szczupłej osoby na środkowym miejscu.
W Lodgy isofixy są inne, można foteliki przysunąć znacznie bliżej drzwi, przez co środkowe miejsce robi się dużo szersze. Trzeciego fotelika tam nie pakowałem, ale szczupły dorosły mógł na środku siedzieć bez skrajnych poświęceń.
Moje foteliki to dosyć rozbudowane Cybexy, jeden dla dziecka 2 lata, drugi dla 4,5-latki.


Ja mam nadzieje, że do swojej MCV II upchnę z tyłu 3 foteliki ( bez isofix , 1 to Recaro Milano od 12-36kg, 2gi jakiś tam chicco do 18kg a 3ci nie pamiętam firmy ale jest do 25kg. Jak 3 się n ie zmieszczą a czuję że tak będzie to chciałbym aby było tyle miejsca miedzy fotelikami aby upchnąć tam żoną. W niedzielę rano wyjazd więc powoli muszę montować bagażnik dachowy + boxa oraz robić przymiarki
 
UsyTassy 


Marka: Citroen
Model: Xsara
Silnik: 1.6 16V
Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-16, 11:18   

I jak poszło, w jakiej konfiguracji ostatecznie pojechaliście? Jak z komfortem przy komplecie małych pasażerów?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-07-16, 22:55   

Cześć, pozdrowienia z Ostrowa :)

Mnie w sumie udało się do Logana MCV II zapakować prawie wszytko co chciałem, prawie bo miałem w planach zabrać dwa foteliki do karmienia dzieci z IKEI ale udało mi się upchnąć tylko jeden. Zanim napisze ile upchnąłem do bagażników wspomnę o umieszczeniu o umieszczeniu osób w przedziale pasażerskim. I tak na fotelu kierowcy wylądowałem ja :), z prawej strony czyli pasażera syn 4 letni w foteliku RECARO MILANO, na tylnej kanapie za mną i synem, bliźniaki w fotelikach - córka w CHICCO do 18kg, syn w foteliku CONECO do 25kg a pomiędzy nimi żona. Z ciekawości sam się postanowiłem wpasować między 2 foteliki i o dziwo się zmieściłem, trochę ciasno było w barkach ale wszedłem, na swoje 4 litery miałem miejsca wystarczająco. Przymierzałem tez fotelik starszego syna czy wszedł by na tylna kanapę między dwa pozostałe foteliki i zmieścił się, z tym że jest on zapinany z pasów samochodowych i miałbym problemy aby zapiać go bo było między nimi bardzo bardzo ciasno. Gdybym we wszystkich fotelikach miał pasy trzymające dziecko , powalczył bym z fotelikami i je zamontował na stałe ale że nie mam to temat odpuściłem. Co do samego bagażnika to mam zasadę nie pakować rzeczy powyżej rolety, tz. muszę tak wszystko ułożyć abym mógł zamknąć swobodnie roletę, i tak idąc moim trybem do bagażnika zapakowałem:
- Pełnowymiarowe koło zapasowe ( mam LPG)
- Dużą torbę podróżna
- 2 średnie torby podróżne
- Wanienkę dla dzieci z Ikei ( 71x40x20)
- Fotelik do karmienia z Ikei ( jego główny element czyli siedzisko, nóżki i tacka w boxie)
- Pralkę turystyczna
- Namiot 2 Second Quechua
- Laptopa 14 cali w torbie
- Gofrownicę, toster, blener
- Wózek bliźniaczy typu parasolka firmy Joie Aire Twin
- oraz kilka małych pierdół typu zabawki dla dzieci itp

W boxie dachowym zmieściłem:
- Dużą torbę podróżną
- Średnią torbę podróżna
- Elementy z fotelika do karmienia ( opisane powyżej)
- Zabawki nad morze plus dmuchawce
- Zabawki dla dzieci w tym mi. składany wózeczek zabawka dla córki
- plus kilka innych pierdół.

Ogólnie zabrałem ze sobą dużo rzeczy i udało mi sie je zmieścić bez większych problemów potwierdzając, że Logan MCV II może służyć jako auto rodzinne na wypady 2 tygodniowe dla rodziny 2+3









Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2020-07-16, 22:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-07-17, 11:21   

dudu$ napisał/a:
z prawej strony czyli pasażera syn 4 letni w foteliku RECARO MILANO


Czy instrukcja MCV2 dopuszcza montaż fotelików z grup 2 i 3 na siedzeniu pasażera?

W Lodgy można tylko grupy 0 i 1 tyłem do kierunku jazdy (z tradycyjnym zastrzeżeniem wyłączenia poduszki powietrznej). Syn był tym bardzo zawiedziony, ale jakoś się przyzwyczaił do siedzenia z tyłu po środku.

P.S. Niezłe pakowanie...
Odnośnie wanienek polecam takie dmuchane. W bagażniku nie zajmują miejsca wcale.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-17, 12:17   

SWilk napisał/a:
Czy instrukcja MCV2 dopuszcza montaż fotelików z grup 2 i 3 na siedzeniu pasażera?
W Lodgy można tylko grupy 0 i 1 tyłem do kierunku jazdy (z tradycyjnym zastrzeżeniem wyłączenia poduszki powietrznej).

Z instrukcji Logana, Logana MCV i Sandero (instrukcja zastrzega jednak, że nadrzędne są przepisy ogólne obowiązujące w danym kraju):

Foteliki_S_L_LMCV.jpg
Plik ściągnięto 46 raz(y) 122,51 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-07-17, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-07-27, 14:21   

Dymek napisał/a:
Z instrukcji Logana, Logana MCV i Sandero


Z tabelki wynika to samo co w Lodgy - zakaz montażu fotelików dla grup 2 i 3 czyli dla dzieci cięższych niż 15kg na siedzeniu pasażera.

Dymek napisał/a:
instrukcja zastrzega jednak, że nadrzędne są przepisy ogólne obowiązujące w danym kraju


Tę adnotację rozumiałbym raczej jako "jeżeli prawo lokalne zabrania przewozu dziecka z przodu, to nieważne, że z instrukcji wynika możliwość montażu fotelika z przodu."
Czyli, że prawo lokalne może zaostrzyć te przepisy, ale skoro producent nie przewidział możliwości montażu fotelika dla starszego dziecka z przodu, to żadne prawo nie spowoduje, że stanie się to bezpieczne.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-28, 12:52   

SWilk napisał/a:
Z tabelki wynika to samo co w Lodgy - zakaz montażu fotelików dla grup 2 i 3 czyli dla dzieci cięższych niż 15kg na siedzeniu pasażera.

Nie znam się na fotelikach i ich grupach (z tabelki wynika, że grupa 2 i 3 to "poddupniki" a nie foteliki), ale na pewno jest ewidentna różnica pomiędzy tą tabelką powyżej a tabelką w instrukcji Lodgy. W przedostatnim wierszu tabelki mamy dla przedniego siedzenia "U" a w Lodgy jest tam "X".
Czyli przy odłączonej poduszce można montować przodem foteliki 9-18kg, A, B, B1.
A dla Lodgy- nie można żadnych fotelików przodem.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-07-28, 12:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2021-12-17, 19:01   

Dymek napisał/a:
Co oznacza, że ludziom na tylnej kanapie powinno być najluźniej w Lodgy a najciaśniej w Dusterze...


To potwierdza to nasze spostrzeżenia po wstępnych przymiarkach do różnych modeli Dacii podczas planowania zakupu. Pierwsze wrażenie z Dustera - ciasno jak ....

Lodgy to było halowe wnętrze :-) No niestety montaż 3 fotelików blokował swobodny dostęp do 3 rzędu dla pasażera, a czasem taka konieczność miała miejsce. Przy częstszych takich przypadkach - jednak lepszy van. Mimo wszystko i tak cud, że te 3 foteliki się mieściły, bo moim zdaniem jednym z kluczowych minusów stylistyki Lodgy jest jej kształt - taki jakiś kwadraciany w przekroju, mogłaby być nieco szersza...
Ostatnio zmieniony przez Ja 2021-12-17, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne