Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Za ile sprzedać auto?
Autor Wiadomość
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-02-14, 13:46   Za ile sprzedać auto?

Cześć,

Może mi doradzicie, bo już sam nie wiem. Minął rok z dusterem i chyba dojrzałem do tego, żeby pozbyć się poprzedniego samochodu. W ciągu roku przejechałem nim 1300 km, bardziej po to, żeby nie stał niż z potrzeby. Choć lubię to auto, to jednak szkoda mi kasy na OC i kolejne przeglądy, bo pewnie koszty będą rosły.

Skoda ma swoje lata - będzie równe 20 we wrześniu, 236.000 km przebiegu, ale ogólnie jej stan mógłbym określić na bardzo dobry. W ciągu 10 lat mojej eksploatacji wszystko regularnie wymieniałem, co rok jakaś grubsza naprawa, a to rozrząd, a to hamulce, a to UPG. Auto na chodzie, przed zimą wymieniłem akumulator.

Wyposażenie luksusowe:
- klimatyzacja (uzupełniana w 06.2018)
- opony z 2017 r. (letnie/zimowe)
- radio Pioneer
- elektryczne szyby z przodu

Na OLX takie skody są dostępne w przedziale 2000-8000 zł.
Czy realne jest otrzymanie 3000 zł za taki samochód?
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-02-14, 16:34   

Wrzuć ogłoszenie na forum skody to się przekonasz :-D
_________________
Browar domowy Mariampol
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-02-14, 17:10   

8tys to chyba jakaś nietypowa wersja typu RS mocnym silnikiem.
Dzisiaj dostałem ofertę przedłużenia OC/AC dla mojej Fabii, 2013, 95tys przebiegu, 1.6 TDI
Wartość wg eurotax - 16tys zł...

Także tego...
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-02-14, 18:36   

A podobno to niemieckie trzymają cenę. U mnie C3 z 2014 wycenili na 22700. :P
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-02-14, 18:46   

Moja Felicia była 2000/2001: http://www.daciaklub.pl/f...=kupiec#1759090
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-02-14, 19:52   

buladag, mogę podwyższyć wartość do 18tys.
Kupowałem 4 lata temu za 28tys, więc nie tak źle z utratą wartości. Zresztą specjalnie tym się nie przejmuję - po prostu jak trzeba to jeżdżę. Jakbym się miał zamartwiać utratą wartości przedmiotów materialnych, to by znaczyło że nie mam innych zmartwień.
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-02-14, 22:17   

kapelusznik, pewnie, nie ma co.

Ja swoją fabię za 10k kupiłem, chcialbym żeby trafiła w dobre ręce, bo myślę, że jeszcze trochę pojeździ.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-02-15, 00:36   

Auto jest warte 2x więcej niż oferty jakie będziesz dostawał na priv na olx.
Wystaw za dowolną cenę, poczekaj na 3 pierwsze maile i skoryguj cenę. :lol:
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-02-15, 13:23   

Wszystko w zależności w jakim stanie mechanicznym i blacharskim jest to auto. Ktoś kto sie na tym nie zna kupi je od Ciebie za 3-4 tyś zł a ja gdybym pojechał na oględziny i okazało by się, że to progi pordzewiałe, tu nie działa to a tam co innego zaproponował bym tobie 2000zł jeżeli nadal bym był nim zainteresowany. Od tygodnia jestem w poszukiwaniu dla kolegi Forda Focusa 1 generacji. Ludzie nie znają się na samochodach a ci co coś tam kojarzą wciskają kit. Na zdjęciach auto wygląda przyzwoicie, człowiek dzwoni pyta się jak z korozja, czy progi całe, czy silnik nie zarzygany olejem itp. , dostaje informację, że wszystko ok, korozji nie ma progi zdrowe, silnik suchy a gdy jedzie na miejsce okazuje się, że błotników przednich od dołu już nie ma, silnik mokry od oleju, na progach oznaki korozji a po ich mocniejszym naciśnięciu reką słychać jak wszystko trzeszczy, do tego dochodzi np pęknięta szyba, czy bardzo zużyte tarcze hamulcowe . Wracając do tematu jak wyżej napisałem wszystko zależy od stanu technicznego, jak jesteś pewien, ze wszystko jest sprawne w 100% i buda nie jest przerdzewiała, wystaw je za wyższą cenę tak 4-5 tys. zł aby ewentualnie mógł zejść delikatnie kilka złotych w dół.
 
pankracy 


Marka: Dacia
Model: Diablo
Silnik: 6.0 TFSI
Rocznik: ...
Dołączył: 10 Sty 2020
Posty: 41
Skąd: inny
Wysłany: 2020-02-15, 14:42   

Zależy, czy chcesz sprzedać czy bawić w telefon zaufania. Czasem warto spóścić parę stówek niż wystawiać ogłoszenie x razy i wysłuchiwać historii życiowych kupujących.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-02-15, 16:57   

Właśnie wróciłem z zakupu auta dla kolegi. Pacjent to Ford Focus MK1 Kombi z 2002 roku, silnikiem 1.6 16v i przebiegiem 148tyś km. Wyjściowa cena 3900zł. 3 dni temu oglądałem go z zewnątrz i jak na Focusa to stan blacharski można powiedzieć bardzo dobry z malutkim minusem. Progi całe bez grama rdzy, wymieniane 4 lata temu, nadkola również, ranty drzwi o dziwo stan dobry. Tylko jedne delikatnie skorodowane. Dzisiaj przy drugich oględzinach, obejrzeniem auta pod maską i odpaleniem okazało się, że piszczy alternator ( pewnie łożysko do wymiany), wentylatory włączają się zaraz po uruchomieniu silnika ( prawdopodobnie uszkodzony czujnik temperatury albo przegniata wiązka ), miała być podgrzewana szyba przednia ale kiedyś była wymieniana i ktoś wstawił zwykłą, sprzedający nawet nie wiedział jak rozróżnić podgrzewana szybę od zwykłej, rozjechana zbieżność po wymianie w sierpni zeszłego roku końcówek kierowniczych ( kierownica krzywo a właściciel nawet nie wiedział, że trzeba zrobić zbieżność) do tego dziwnie działający lewarek zmiany biegów to znaczy nie wracający na swoje miejsce. Samochód ten udało się kupić za 3300zł i mimo tych wad i jeszcze kilku drobiazgów myślę, że warto było. Piszę to wszystko aby zobrazować i pokazać autorowi tematu, że nikt z nas bez oglądania samochodu i przejechania się nim nie jest w stanie napisać ile ta skoda fabia jest warta. Dla świętego spokoju, proponuję wystawienie za średnią cenę rynkową podobnych egzemplarzy i jeżeli sprzedający nie zna się na mechanice to musi być świadomy tego, że sprzeda to auto około tysiąca mniej niż wystawi taka jest prawda.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-02-15, 17:17   

Kupca na tanie auta zawsze znajdziesz. Tym bardziej jeśli ma minimalne wyposażenie, które ludzie szukają:
Klimatyzacja, wspomaganie i przód w prądzie.
Punto od brata 2002 z średnim stanem blacharskim sprzedałem za 2700zł z ceny wyjściowej 3200zł i poszło w tydzień. Wiadomo, że pewnie pierwsze telefony to będą dupozawracacze i domorosłe handlarzyny.
Przy kwocie sprzedaży do 5000 zł mamy zupełnie innych klientów niż przy kwocie powyżej 20 tys. Wystawić za tyle ile człowiek uważa i czekać :)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-02-17, 10:18   

Dzięki za wszystkie sugestie, skorzystam!
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne