Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero 1.4 MPI vs 90TCe
Autor Wiadomość
marko 



Marka: Dacia
Model: SS Techroad i Duster 4WD
Silnik: 90TCe i 150TCe
Rocznik: 2019 i 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2020-02-14, 20:58   Sandero 1.4 MPI vs 90TCe

Biję się z myślami, żeby nie wyjść na przysłowiowego stryjka zamieniającego siekierę na kijek.
Otóż od roku jestem szczęśliwym posiadaczem czarnej Sandero r.2010 napędzanej starym i sprawdzonym motorem 1.4 MPI. Jednak już przed zakupem chodziła mi po głowie Sandero w wersji Stepway i to w kolorze białym. Jednak możliwość zakupu samochodu ze 100% pewnych rąk i przebiegiem 84 kkm spowodowała taką nie inną decyzję.
Trochę jak bumerang wróciła z początkiem roku chęć kupna nowszego wozidełka z uwagi na dostępność modeli z 2019 ze stosunkowo sprawdzoną jednostką 90TCe, która obecnie nie jest oferowana :-(
Mam niestety mieszane uczucia, może 1.4 to nie demon przyśpieszenia i szybkości ale jest i jeździ. Katalogowa moc 75KM zapewnia spokojne przemieszczanie się z punktu A do B i na odwrót. Fakt, że czuć przepaść pomiędzy tym silnikiem a 1.6SCe który mam w Lodgy ale to ponad dekada różnicy (jak nie więcej). Czytałem opinie na naszym forum i poza wyjątkami większość z Kolegów jest zadowolona z zakupu Sandero Stepway 90TCe i zastanawiam się czy ja będę?
Na pewno będę miał nowy samochód z gwarancją, z tego co widziałem to Sandero ma nowe światła które myślę że lepiej oświetlają drogę niż ta co mam, czasem zastanawiam się czy mam włączone światła mijania :-? Jest jeszcze kilka plusów ale są i minusy z których na pewno jest inny silnik w którym poza wymianą oleju i świec pewnie wiele nie zrobię, można się pocieszyć że to tylko 3 a nie 4 świece.
Nie liczę na komentarze "jak ci się podoba to sobie kup", ale może któryś z Kolegów miał Dacię ze starym motorem Renault i obecnie zmienił na coś nowszego i ma jakieś porównanie. Moje porównanie Sandero do Lodgy wychodzi na plus tego drugiego.
Dziękuję za wszelkie opinie.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-14, 21:29   

TCe 90 w odczuciach będzie prawdopodobnie nawet jeszcze lepszy od 1,6 SCe, ale tak naprawdę to kwestia gustu - wystarczy więc po prostu się przejechać i samemu ocenić.

Natomiast od strony obsługi technicznej TCe 90 na pewno byłby trudniejszy do napraw - tyle że jako podobny egzemplarz "100% z pewnych rąk" nie powinien ich wymagać jeszcze przez długi czas, a samo serwisowanie jest akurat o tyle prostsze, że nie obejmuje ani regulacji zaworów, ani wymiany rozrządu.


(Aczkolwiek w meczu "Jak nie swędzi, to nie drapać" kontra "Lepsze wrogiem dobrego" ja sam aktywnie kibicuję pierwszej drużynie, ujeżdżając swoją mcvkę od 13 lat i niemal 240 tys. km bez rozglądania się za nowszym modelem).
 
marko 



Marka: Dacia
Model: SS Techroad i Duster 4WD
Silnik: 90TCe i 150TCe
Rocznik: 2019 i 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2020-02-14, 22:05   

Z jednej strony Stepway się podoba, ale z drugiej "lepsze jest wrogiem dobrego". Muszę się z tym przespać i z okazji (coś wymyślę) zamontować obecnej Sanderce nowe lampy 2 w 1 do jazdy dziennej i przeciwmgłowe. Inwestycja parę set zł to może myśl się z głowy ulotni ;-)
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-02-15, 02:04   

Za rok będziesz sobie pluł w brodę, że nie poczekałeś na następcę...
Na obecną wersję skusiłbym się tylko przy bardzo atrakcyjnej cenie, a Stepwaye mają to do siebie, że dobrze trzymają wartość.
 
marko 



Marka: Dacia
Model: SS Techroad i Duster 4WD
Silnik: 90TCe i 150TCe
Rocznik: 2019 i 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 200
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2020-02-28, 18:25   

Decyzja podjęta, na szczęście w 50% bo drugie zdanie to małżonki więc działa odpowiedzialność zbiorowa ;-)
Będzie nowa Sandero Techroad w kolorze czerwony fusion. Wyposażenie trochę lepsze jak w 10 letniej czarnej perle a w zasadzie to zwyczajnie widać 10 lat różnicy pomiędzy samochodami.
Doszła klimatyzacja w wersji automatycznej, szyby elektryczne również z tyłu, radio media nav, podłokietnik, światła do jazdy dziennej i zdecydowanie wygodniejsze wnętrze niż w dotychczasowej Sandero.
Miła wiadomość, że obecnie w promocji ubezpieczenie jest za 0,9% a nie przeszło 2% oraz EasyService za 899 zł zamiast 2100 zł na 5 lat lub 150 tyś km.
Mam nadzieję, że będzie jak w reklamie "będzie Pan zadowolony".
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne