Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
spasowanie dustera...
Autor Wiadomość
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-18, 22:30   spasowanie dustera...

ktoryś raz podchodzę do zakupu dacii... Pozbylem się poprzedniej zarazy pod nazwą golf V i szukamy nowego auta. Małżonka jest zakochana w Dusterze więc zaczelismy rajd po salonach.
Upatrzylismy sobie brązowy egz. No ale szlag mnie trafił widząc jak toto jest spasowane.
Po pierwsze - srodek:
Mister Drakula z Misterem Cyganem CiauCześku pasowali to brudnymi stopami ?:



i druga rzecz - spasowanie tylnych lamp. O ile lewa byla ok to prawą wsadzili na chama tak, ze krawędz klosza dotyka lakieru na krawędzi blachy - byc moze to tylko regulacja na srubach ale widac ze lakier na kancie zostal uszkodzony:



druga lampa ok:




i tak sie zastanawiam - szukac innego egz bo ten zdaje sie z poniedzialku czy to standard w daciach ?
I górnych krawedziach drzwi które byly chyba tez doginane paluchami na sztukę to juz naweet szkoda wspominac.

kolejny raz podchodzę z nadzieją do dacii ale widzę że poza jakoscią wnętrza dusterki niewiele się zmieniło :(
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-04-19, 00:50   

jacekviola napisał/a:
Małżonka jest zakochana w Dusterze więc zaczelismy rajd po salonach.

Upatrzylismy sobie brązowy egz. No ale szlag mnie trafił widząc jak toto jest spasowane.

Skoro rozpoczęliście rajd po salonach to powinieneś mieć porównanie i sam już wiedzieć czy to standard czy wina konkretnego egzemplarza. jak do tej pory jakoś nikt za bardzo nie narzekał na tego typu rzeczy - oczywiście mając też na uwadze cenę aut.
jacekviola napisał/a:
kolejny raz podchodzę z nadzieją do dacii ale widzę że poza jakoscią wnętrza dusterki niewiele się zmieniło :(

Masz rację - Wbrew proroctwom wielu Dacie nadal cieszą się powodzeniem u klientów którzy nie oczekują wodotrysków i mają świadomość tego czego oczekują i co kupują.
jacekviola napisał/a:
Mister Drakula z Misterem Cyganem CiauCześku pasowali to brudnymi stopami ?

Zawsze możesz wrócić do produktów z kraju makreli - tam wszystko robią w białych rękawiczkach - nawet fałszowanie rzeczywistego zużycia paliwa :mrgreen:
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-19, 01:42   

jacekviola napisał/a:
szukac innego egz[?]

Jeżeli naprawdę chcesz kupić - to tak, ale bez oczekiwania jakości passata, bo Dacia nawet jakby tak potrafiła, to tata Reno jej nie pozwoli na takie fanaberie. VAG pozwolił Skodzie i wszyscy wiedzą, jak to się skończyło...

Daciowe egzemplarze bywają różne - jeszcze gorsze też, duster sprzedaje się niemal na pniu, a pośpiech nie służy ani produkcji, ani kontroli jakości - ale w większości nie ma jednak jakichś poważnych problemów. Czasem część rzeczy można też łatwo poprawić - np w tej osłonie kolumny kierowniczej wygląda jakby jakieś zatrzaski nie trafiły na miejsce i tyle. (Raczej nie zdarzają się problemy z krzywymi odlewami itp).

Jakimś rozwiązaniem jest też kupienie najtańszego golasa - jak auto kosztuje połowę tego, co konkurencja, to dużo łatwiej przełknąć niedoróbki (;
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 08:14   

Panowie - obydwaj macie rację.
Nie spodziewam się cudów, nie przeszkadza mi jakość plastików, tapicerki czy tego typu detale.
Dusterka 2 jest i tak o lata swietlne do przodu w stosunku do poprzedniego modelu jesli chodzi o materiały, wyciszenie itepe. Nawet zabezpieczenie antykorozyjne robi na mnie wrażenie - widzialem wiele przedliftów i jakoś większej rdzy nie zauwazylem - czego nie można powiedziec no o wyrobach z rzeszy.
Ale jest jeden problem - nie oczekuję jakości Bentleya. Oczekuję tylko że za moje ciężko zarobione 60-70 tys zł kupię auto po prostu POPRAWNIE złożone. Nie czepiam się wymiarów szpar , ile miilimetrów w lewo czy prawo - byle tylko jeden element nie ocierał o drugi i nie niszczył lakieru w NOWYM aucie. Tylko tego oczekuję.

Przyznam ze na razie widziałem tylko jeden taki egz . Mam nadzieję że to po prostu wypadek przy pracy.

Zdrowia dla wszystkich.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2020-04-19, 08:25   

w serwisówsce do 1 były podane wielkość szpar miedzy blachami , w 2 na pewno jest tak samo
wystarczy pomierzyć czy wszystko jest według norm producenta
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-04-19, 09:07   

Te szpary w większości były chyba 8mm :!: I to ma sens - łatwiej przełknąć 8+/-2 niż 2+/-1mm. :lol:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-04-19, 09:57   

jacekviola napisał/a:
Przyznam ze na razie widziałem tylko jeden taki egz . Mam nadzieję że to po prostu wypadek przy pracy.

No i właśnie w tym rzecz. W każdej marce trafiają się wadliwe egzemplarze więc tym bardziej w bądź co bądź marce budżetowej. Jeśli to jedyny dylemat dotyczący zakupu Dustera to chyba najlepszym pomysłem będzie znalezienie innego egzemplarza w wybranym kolorze i specyfikacji.
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 10:10   

oczywiscie. ja się w Dusterze zakochałem , żona już w ogóle. Wstepnie znalezlismy egz u innego dealera, kolor niebeiski cosmo :) Jutro jedziemy go oglądać. Jesli bedzie ok - to bierzemy.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-04-19, 10:47   

Poziom Dustera nie odbiega spasowanie od innych marek :) Zdarzają się gorsze egzemplarze, ale auto w same w sobie posiada duże szpary, więc i poziom spasowania będzie z większą tolerancją .
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Lukass186 


Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.3 tce 130KM
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 38
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 2020-04-19, 11:41   

Ja na tą chwilę reklmowalem nieprzylegającą uszczelkę relingu tył od strony kierowcy. Jak nic się nie uda im zrobić to będą wymieniać cały reling. Oglądałem sporo dusterów i w jednych jest ok a w drugich podobnie jak u mnie. W środku nie zauważyłem żadnych niedociągnięć. Jacku wysłałem Ci priv.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-04-19, 12:31   

Chcesz dobrze spasowana Dacie? Kup powypadka i jak blacharz dobry to poskłada ładniej niż w fabryce :)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-19, 12:37   

widzę że odsetek userów mających problem ze zrozumieniem słowa pisanego jest taki jak na kazdym innym forum :) :)

spooko.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-19, 14:52   

Cześć! Tak jak czytam, zwracasz uwagę na małe szczegóły, więc to może nie być auto dla Ciebie.

Ja na lampy nawet u siebie do tej pory aż tak wnikliwie nie patrzyłem.
Miałem po kupnie problem z piszczącym pedałem sprzęgła i drgającym komputerem pod kolumną kierownicy. Więc jak chcesz mieć spasowane i cicho z fabryki, to możesz się rozczarować.
Bardzo mnie te hałasy irytowały, ale poradziłem sobie z nimi sam i od tamtej pory jestem bardzo zadowolony.

Jeszcze jedno, dałeś zdjęcie wersji niższej niż Prestige, a w niej z kolei mnie ignoranta kuły jednak w oczy plastikowe boczki drzwi i wziąłem wersję najwyższą między innymi ze względu na nie, przeszywane dużo ładniej wyglądają, a siedząc w środku samochodu się je widzi. Polecam też medianav i kamerę cofania.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-04-19, 18:05   

@jacekviola
Może też zwróć uwagę na pasowania niewidoczne, a słyszalne. Poczytaj wątek na zaprzyjaźnionym forum (chyba już tam jesteś zarejestrowany) bo opisane tam mankamenty (wycie skrzyni biegów) dla niektórych użytkowników nowych DD okazało się być dużym problemem .

http://www.dusterklub.pl/...der=asc&start=0

cytat kol. pawelcio z w/w forum

" Jak wyje, to od początku. Masz szczęście, widać u Ciebie [inny kolega] w skrzyni wszystko dobrze spasowane :-)
Pozdrawiam.
"
_________________
Od f126p do Dustera
 
traks 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 171
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-04-19, 19:22   

No i poszukaj egzemplarza bez kiwającego się fotela kierowcy
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-04-19, 22:20   

A w ogóle to przestań czytać fora, bo oszalejesz :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-04-20, 06:18   

jacekviola napisał/a:
oczywiscie. ja się w Dusterze zakochałem , żona już w ogóle. Wstepnie znalezlismy egz u innego dealera, kolor niebeiski cosmo :) Jutro jedziemy go oglądać. Jesli bedzie ok - to bierzemy.


Brachu bo to nie jest samochód do świecenia Blichtrem.
Kupujesz kawał dobrej roboty, którą widzę po niezawodności. Siadasz przekręcasz kluczyk i tylko lejesz paliwo.
Blacharka, spasowanie itp... poprawia serwis bez problemu - zgłosiłem za jednym razem wszystko co mnie denerwowało i poprawili.
Tutaj serwis ASO nie robi problemów pod względem mechanicznym i blacharskim.

Zawsze możesz kupić coś innego, lepiej spasowanego, bardziej wygodnego, lepiej wyciszonego. Tylko nie w tej cenie.
Następnie policz utratę wartości i odkryjesz, że niska cena = mała utrata wartości.

Ot cała magia Dacii która pokonała konkurencję.
 
pankracy 


Marka: Dacia
Model: Diablo
Silnik: 6.0 TFSI
Rocznik: ...
Dołączył: 10 Sty 2020
Posty: 41
Skąd: inny
Wysłany: 2020-04-20, 07:21   

traks napisał/a:
No i poszukaj egzemplarza bez kiwającego się fotela kierowcy

Ale da się to naprawić?
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-04-20, 07:43   

pankracy napisał/a:
traks napisał/a:
No i poszukaj egzemplarza bez kiwającego się fotela kierowcy

Ale da się to naprawić?

Owszem- dokręca się mocniej niż w fabryce mocowanie fotela.
A tak w ogóle to pomijając ewidentne problemy w niektórych egzemplarzach (takie zdarzają się u wszystkich producentów), to mam czasem wrażenie że niektórzy na siłę wyszukują do czego by się tu przyczepić. Przypomina to trochę gościa który przyjeżdża kupić dwudziestoletni samochód i żąda obniżenia ceny bo lakier na zdjęciach z ogłoszenia bardziej się błyszczał i nie było widać że reflektory są trochę matowe.
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-04-20, 10:24   

Ot taka sytuacja:
Jestem u kolegi, który naprawia samochody ( autoryzowany serwis powypadkowy PZU )
Stoi kilkumiesięczna Toyota Corolla za grubo ponad 100k pln.
Podniesiona maska a klapa podparta czym ?
Żadnych siłowników jak w w Dacii za 1/3 ceny, tylko zwykła podpora jak we fiacie 125p

Mówię, popatrz - fura za 100 kafli a nie ma siłownika.
Odpowiedz: Bo siłownik może się popsuć i w piz....de pójdzie cała niezawodność według rankingu TUV :lol:
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2020-04-20, 20:45   

zawsze można porównać do innych egzemplarzy stojących na placu i będziesz miał pełniejszy obraz tego jak to wygląda czy jednorazowa wpadka czy jednak standard
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2020-04-21, 19:21   

Duster 1 polift, naprawdę nie ma się do czego przyczepić, miałem służbowe Toyoty Auris - spasowanie podobnie akceptowalne jak w dusterze... jak chcesz zobaczyć kulawo spasowane auto polecam megane IV... zwłaszcza przednie błotniki i tylna klapa...
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-05-07, 19:54   

Killer King napisał/a:
Ot taka sytuacja:
Jestem u kolegi, który naprawia samochody ( autoryzowany serwis powypadkowy PZU )
Stoi kilkumiesięczna Toyota Corolla za grubo ponad 100k pln.
Podniesiona maska a klapa podparta czym ?
Żadnych siłowników jak w w Dacii za 1/3 ceny, tylko zwykła podpora jak we fiacie 125p

Mówię, popatrz - fura za 100 kafli a nie ma siłownika.
Odpowiedz: Bo siłownik może się popsuć i w piz....de pójdzie cała niezawodność według rankingu TUV :lol:

100% prawda.
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-07, 20:07   

michauek22 napisał/a:
Killer King napisał/a:
Ot taka sytuacja:
Jestem u kolegi, który naprawia samochody ( autoryzowany serwis powypadkowy PZU )
Stoi kilkumiesięczna Toyota Corolla za grubo ponad 100k pln.
Podniesiona maska a klapa podparta czym ?
Żadnych siłowników jak w w Dacii za 1/3 ceny, tylko zwykła podpora jak we fiacie 125p

Mówię, popatrz - fura za 100 kafli a nie ma siłownika.
Odpowiedz: Bo siłownik może się popsuć i w piz....de pójdzie cała niezawodność według rankingu TUV :lol:

100% prawda.


Podpórkę, a zwłaszcza plasitkowy uchwyt mocujący złożoną też można popsuć :-P
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-05-07, 20:09   

wszyscy macie rację.. ale częściowo.

Zjezdizlem 3 dealerów na śląsku.
Egzemplarze które oglądałem - zacieki lakieru na blotnikach tylnych lub przednich, luźne uszczelki prowadnic szyb, prawa lampa wcisnieta na styk z blotnikiem.. ja wszystko rozumiem, nie oczekuję rewelacji - corrolę tez oglądałem (nową) i tam nawet na mastykach na podwoziu zaoszczedzili.. masakra. Ale nie rozumiem jednego - minimum kontroli jakości ? Czy niska cena i bezawaryjność naprawdę usprawiedliwa tak chamskie wykończenie? Wybaczcie, ale mnie to przypominało kupowanie auta za komuny - łażenie po placu i szukanie jak najmniej zjebanego egzemplarza.
Zaliczkę odzyskałem, objechalem kilka okolicznych salonów i w koncu znalazlem jeden egz w ktorym nie znalazlem ani jednej niedoróbki - niestety prestige i czarny ale przezyję. Przynajmniej lampę ma porządnie przykręconą.
Mam nadzieję ze dalej bedzie juz tylko dobrze.

Czy niska cena ma naprawdę usprawiedliwiać partactwo wykonania ? Rozumiem oszczednosci na materialach, brak ocynku, slabe wygłuszenia itp - ale nigdy nie zrozumiem bylejakości. Tu nie chodzi nawet o jakość materiałów - osobiscie mam to gdzieś - ale złożyć ne potrafią nieco lepiej ?

Tyle ze ja mam słabość do Dustera - a druga kwestia - rzygam już niemiecką motoryzacją. Rdzewiejący , awaryjny szajs.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne