Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Usuwanie rys z deski rozdzielczej
Autor Wiadomość
MarioWlkp 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9
Rocznik: 2013
Wersja: Stepway2
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 21
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2020-04-24, 06:45   Usuwanie rys z deski rozdzielczej

Witam. Jakie polecacie sposoby na usunięcie rys ( plastik ) na desce rozdzielczej? Dacia Sandero Stepway II ( 2013 r. ) Pozdrawiam. Mario
_________________
MarioWlkp
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 240
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-04-24, 06:55   

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia plastiku,jeśli to są pojedyncze drobne rysy wystarczy podgrzać plastik np;opalarką jak na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=nn9NPAxIpFM
 
MarioWlkp 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9
Rocznik: 2013
Wersja: Stepway2
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 21
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2020-04-24, 07:16   Naprawa rys

Myślę że mam dużo mniejsze i delikatniejsze nawet jak na filmie. Tylko gorzej już z tym co widać na schowku a to raczej opalarką nie zrobię. Zdj wszystkich rys w załączniku.

20200418_135444.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 221,37 KB

_________________
MarioWlkp
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-04-24, 08:23   

Ja na Twoim miejscu bym nie kombinował i zostawił tak jak jest. Też nie lubię jak mam rysy na plastikach szczególnie na elementach rzucających się w oczy ale usuniecie ich opalarką w cale nie jest takie łatwe i proste ponieważ miejsce podgrzania plastiku czyli tam gdzie są rysy zmieni trochę barwę i strukturę, i aby po tym zabiegu wszystko ładnie wyglądało musiałbyś całą deskę rozdzielcza potraktować opalarką, taką sama temperaturą, takim samym czasem podgrzewania każdego z miejsc itp. Sam 2 lata temu przerabiałem to w swoim poprzednim loganie MCV II i wcale to rewelacyjnie nie wyszło jak na różnych filmikach. Fakt małe rysy wystarczyło delikatnie podgrzać opalarką dosłownie kilka sekund aby zniknęły nie przebarwiając plastiku ale w wieszczymy nic nie zrobimy.
 
MarioWlkp 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9
Rocznik: 2013
Wersja: Stepway2
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 21
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2020-04-24, 10:53   

No właśnie tak myślałem że jak już z tą opalarką to tylko cały element aby wszystko ładnie wyglądało.
_________________
MarioWlkp
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-24, 12:15   

MarioWlkp napisał/a:
No właśnie tak myślałem że jak już z tą opalarką to tylko cały element aby wszystko ładnie wyglądało.

Efekty zabaw z opalarką są silnie uzależnione od rodzaju użytego tworzywa- marki samochodu, rocznika itd.
Kiedyś w Fiacie Stilo mi się pięknie udało, ale potem próbowałem tak ratować boczek drzwi w Matizie- nic z tego nie wyszło, bo plastik momentalnie zmieniał strukturę i wyszły jaśniejsze plamy, w dodatku z połyskiem a rysy zostały. Skończyło się wymianą boczku.
 
MarioWlkp 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9
Rocznik: 2013
Wersja: Stepway2
Dołączył: 21 Mar 2020
Posty: 21
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2020-04-24, 12:25   

I właśnie się zastanawiam jak zachowa się plastik w kontakcie z opalarką w Daci Sandero Stepway II z 2013 roku... może już ktoś testował? A może jest jakaś farba specjalna do zamaskowania?
_________________
MarioWlkp
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-04-24, 13:17   

Zachowa się dokładnie tak jak pisał kolega Dymek w jego Matizie. Podgrzewane miejsce na tym elemencie zmieni strukturę i stanie się bardziej błyszczące co będzie rzucać się w oczy. Na ratunek przyjdzie PLAK ale musiałbyś nakładać go co 2-3 dni. Jak chcesz możesz pobawić się opalarką ale miejsce uszkodzenia podgrzewaj maksymalnie 5 sekund
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-04-24, 17:00   

A próbowałeś jakąś chemią?

Mam ADBL do plastików na zewnątrz Tire Dressin. Fajnie maskuje ryski i pachnie biszkoptami :-) . Jest oleisty.

Do wnętrza jest zalecany interior wow, ale nie maskuje tak dobrze rys jak Tire Dressin.
Spóbuj.
Ostatnio zmieniony przez tommylee1 2020-04-24, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-04-24, 19:01   

Zabrzmię jak jednopostowiec, który zarejestrował się 20 minut temu, ale muszę napisać, że...
jestem zafascynowany jak skutecznie maskuje takie tematy oryginalny PLAK SUPER MATT.
Nałożyć 1 warstwę, przetrzeć i sprawdzić efekt, najwyżej powtórzyć 2-3 razy.
Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tego typu chemii, ale jak mi się skończył to kupiłem w markecie coś podobnego - Moje Auto Cockpit Matte.
No cóż... to już nie to samo...
Jak tego wypsikam do cna, to wracam do Plaka.
 
Zaroowski 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 01 Kwi 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-25, 20:18   

GRL napisał/a:

jestem zafascynowany jak skutecznie maskuje takie tematy oryginalny PLAK SUPER MATT.


Używaj plaka używaj, a będziesz mial po czasie taki plastik jak drzwi z filmiku kilka postów wyżej.
Ja za to serdecznie nikomu nie polecam produktów firmy Plak, no chyba ze do odpalenia auta, jako samostart. Ja np. do plastików wewnątrz używam Nielsen Finesse. Niedrogi, wydajny i daje ładny nieprzesadzony efekt.
_________________
Im who im.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-04-25, 22:49   

Zaroowski napisał/a:
Używaj plaka używaj, a będziesz mial po czasie taki plastik jak drzwi z filmiku kilka postów wyżej.
Ja za to serdecznie nikomu nie polecam produktów firmy Plak, no chyba ze do odpalenia auta, jako samostart.

Ale, że co?
Jak mam "psiukadłem" doprowadzić do stanu z filmiku?
Taka to ostra chemia czy nanosiłeś papierem ściernym?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-04-26, 12:06   

Zaroowski napisał/a:
GRL napisał/a:

jestem zafascynowany jak skutecznie maskuje takie tematy oryginalny PLAK SUPER MATT.


Używaj plaka używaj, a będziesz mial po czasie taki plastik jak drzwi z filmiku kilka postów wyżej.
Ja za to serdecznie nikomu nie polecam produktów firmy Plak, no chyba ze do odpalenia auta, jako samostart. Ja np. do plastików wewnątrz używam Nielsen Finesse. Niedrogi, wydajny i daje ładny nieprzesadzony efekt.


Ja plaka i innych środków tego typu używam od początku mojej przygody z motoryzacją czyli prawie 15 lat i nie zauważyłem aby środki te niszczyły plastikowe elementy w wewnątrz auta. Jedyny minus tego typu środków jest taki, że gdy będziemy chcieli taki element po pewnym czasie okleić folią czy np polakierować trzeba będzie przy nim spędzić trochę czasu w celu porządnego odtłuszczenia.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne