Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-03-22, 12:05
Jak odbierać drakulkę z salonu
Autor Wiadomość
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-13, 10:06   

Jesteśmy w wątku "Jak odbierać drakulkę z salonu", więc chodzi o kupno auta z salonu. Zapewne auto demonstracyjne.

Bardzo podejrzane, że brakuje niektórych elementów, które powinny być (apteczka, trójkąt, lewarek, kod do radia).
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-05-13, 10:32   

marwojc napisał/a:
Bardzo podejrzane, że brakuje niektórych elementów

podejrzany jest wg. mnie tylko brak kodu do radia bo w salonie bez problemu powinni go sprawdzić natomiast pozostałe elementy to może być ,,zaginięcie" podczas jazd próbnych i przekazywania auta z rąk do rąk różnych użytkowników i pracowników salonu.
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-13, 11:41   

Przepraszam nie doprecyzowalem, auta nie widziałem na własne oczy tylko na zdjęciach otomoto, pytanie moje jest co powinno być z tych dodatkowych rzeczy jak juz pojade na odbiór. Kolega dobrze doradził ze jak czegos będzie brakowało to żeby negocjować cenę. Dowiedziałem sie tylko ze za 500 zl mogę nabyc opony zimowe po jednym sezonie widocznie opony klientka sama dokupila.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-05-13, 11:48   

Zobacz najpierw na własne oczy ten samochód a dopiero później zastanawiaj się nad brakiem pewnych elementów.

Może jest coś, czego nie widać na zdjęciach a da Ci możliwość zejść z ceny o wiele większą niż dywaniki.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-13, 12:19   

Mariusz_84 napisał/a:
koło zapasowe, apteczka, trójkąt, lewarek, osłona bagaznika, dywaniki, kod do radia i moze jakieś siatki zabezpieczające bagaznik.......

Koło zapasowe jest zawsze za dopłatą. Apteczki żadnej na wyposażeniu nie ma, dywaniki- zależy od wersji, siatki to też wyposażenie dodatkowe... Nie widzimy oferty, więc trudno się odnieść bezpośrednio.
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-13, 12:45   

oferta:

https://www.otomoto.pl/of...html#69c2c48311
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-13, 13:32   

Mariusz_84 napisał/a:
oferta:

A gdzie tu informacje, że czegoś brakuje? Rozumiem, że się pojawiły po kontakcie z salonem?
Krótko- jeżeli Pani sprzedająca, przy zakupie samochodu nie dopłaciła 400zł za koło zapasowe, to koła nie dostała, ale wtedy powinien być na wyposażeniu zestaw naprawczy (spray + kompresorek). Podobno w wersjach bez koła nie dają też lewarka- to dziwne, ale takie informacje tu się przewijały.
Dywaniki w Techroadzie powinny chyba być welurowe. Fabrycznie zestaw trójkąt z gaśnicą również dają zawsze.
Jeśli nie ma to po prostu gdzieś "wyszedł" :-D
Jak rozumiem to dealer pośredniczy po prostu w sprzedaży używanego auta, więc nie będzie na ochotnika uzupełniał braków wyposażenia- podaje cenę za stan jaki jest.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-05-13, 13:53, w całości zmieniany 4 razy  
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-13, 14:47   

Rozumiem nie miałem nigdy Dacii więc nie wiem co jest a za co się płaci. Dlatego zadałem pytanie na co zwrócić uwagę. Teraz wiem że jak nie ma koła to chociaż zestaw naprawczy powinien byc to cenna informacja :-)
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 583
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-05-13, 16:28   

Mariusz_84 napisał/a:
koło zapasowe, apteczka, trójkąt, lewarek, osłona bagaznika, dywaniki, kod do radia i moze jakieś siatki zabezpieczające bagaznik.......

Koło zapasowe nie zawsze jest w wyposażeniu , teraz jest moda na zestaw naprawczy. Siatki do bagażnika też za dopłatą
Z salonu - nic nie może brakować . Od kogoś - niech spuści cenę , odnajdzie lub dokupi.
 
Frost 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 39
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-05-14, 06:22   

EBmazur napisał/a:
Mariusz_84 napisał/a:
koło zapasowe, apteczka, trójkąt, lewarek, osłona bagaznika, dywaniki, kod do radia i moze jakieś siatki zabezpieczające bagaznik.......

Koło zapasowe nie zawsze jest w wyposażeniu , teraz jest moda na zestaw naprawczy. Siatki do bagażnika też za dopłatą
Z salonu - nic nie może brakować . Od kogoś - niech spuści cenę , odnajdzie lub dokupi.


No właśnie.. koło zapasowe nie jest na wyposażeniu, a ubezpieczą autko i nie jękną, że są wyłączenia w ubezpieczeniach dziwne nie ;) Są wyłączenie w ubezpieczeniu że jak nie masz koła zapasowego to nie wymienią koła za Ciebie w ramach ubezpieczenia.. No tak ale kogo to obchodzi.. ano mnie, a konkretnie żonka jeżdżąc ma nie wymieniać samemu koła lub bawić się z pianką tylko dzwoni, a serwis przyjeżdża robi wymianę i tyle.

pzdr
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-05-14, 11:21   

Frost napisał/a:

No właśnie.. koło zapasowe nie jest na wyposażeniu, a ubezpieczą autko i nie jękną, że są wyłączenia w ubezpieczeniach dziwne nie

Informacja o tym czy koło jest na wyposażeniu seryjnym ( coraz rzadszy przypadek) czy oferowane opcjonalnie za dopłatą jest w specyfikacji konkretnego aut oferowanego do sprzedaży. Sprzedawcy zresztą nie obchodzą wyłączenia jakie stosuje konkretny ubezpieczyciel w swojej ofercie ubezpieczeniowej - nawet jeśli polisa jest oferowana w salonie. Aby się dowiedzieć o warunkach polisy i wyłączeniach w niej stosowanych należy zapoznać się ze szczegółowymi warunkami ubezpieczenia. Jeśli podpisujesz polisę bez zapoznania się z tymi warunkami to robisz to na własne ryzyko i nie możesz mieć o to pretensji do sprzedającego auto.
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-15, 22:27   

Dacia odebrana w zestawie dostałem: koło zapasowe, lewarek, klucze, torbe z trójkątem oraz apteczka, siatkę do bagażnika, roleta i opony zimowe, dywaniki welurowe i dywaniki gumowe .
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Pabluss 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0
Rocznik: 2021
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-10-05, 11:11   

Odbierałem Dacie Sandero III (wersja komfort), i tuż przy dźwigni zmiany biegów jest zapalniczka, a obok zaślepka... I ta zaślepka mnie zastanawia, bo w instrukcji widnieje mi gniazdo USB.
Czy to brak, czy też taka to konstrukcja? Jak to u was wyglądało? ( w instrukcji 1.58 - pkt 24)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-05, 13:40   

Pabluss napisał/a:
I ta zaślepka mnie zastanawia, bo w instrukcji widnieje mi gniazdo USB.

Istnienie gniazda USB w tym miejscu jest uzależnione od wersji wyposażenia samochodu. Gniazdo powinno być jeśli masz system MediaNav.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-10-05, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
Pabluss 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0
Rocznik: 2021
Dołączył: 11 Kwi 2011
Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-10-05, 14:10   

Pakietu MEDIA NAV nie dobierałem, bo wytłumaczono mi że w wersji komfort są to tylko dodatkowe mapy do nawigacji. A same medianav jest w wersji komfort jako wyposażenie wkalkulowane.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-06, 07:07   

Pabluss napisał/a:
Pakietu MEDIA NAV nie dobierałem, bo wytłumaczono mi że w wersji komfort są to tylko dodatkowe mapy do nawigacji. A same medianav jest w wersji komfort jako wyposażenie wkalkulowane.


Są obecnie do wyboru 3 "poziomy" multimediów:

Media Control i aplikacja Dacia Media Control - w skrócie własny telefon zastępuje ekran na środku - opcja najtańsza

Media Display - dostajesz 8 calowy ekran na środku z AA i ACP po kablu i 4 głośniki - opcja średnia

Media Nav - ten sam 8 calowy ekran co wyżej + dodatkowe 2 głośniki (w sumie 6szt), bezprzewodowy AA i ACP, dodatkowe złącze USB pod klimatyzacją + nawigacja DACI - opcja najwyższa

Dodam że w ramach oszczędności modele produkowane od połowy października br. mają być pozbawione tego drugiego złącza USB pod klimatyzacją, ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich wersji wyposażenia. Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu adapter USB do wejścia na zapalniczkę.
Ostatnio zmieniony przez Liakim 2021-10-06, 07:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-01-28, 15:50   

Jak wygląda odbiór auta z salonu... Przychodzimy do salonu i...
Może ktoś naświetlić jak wygląda po kolei procedura?
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-28, 15:58   

Knutsen napisał/a:
Jak wygląda odbiór auta z salonu... Przychodzimy do salonu i...
- dostajemy papiery samochodu i w swoim WK załatwiamy rejestrację a poza tym obowiązkowo ubezpieczenie OC (jeśli nie mamy z salonu). Jak dostaniemy tablice wracamy do salonu i jeśli mamy wszystko zapłacone, to montują tablice, instruktaż z obsługi samochodu i... wyjazd. Kiedyś to się wszystko załatwiało w ciągu jednego dnia a teraz... czort wie, pandemia
Aha- bardzo ważne- ubezpieczenie OC musi zaczynać się w dniu zarejestrowania samochodu! Inaczej lecą kary z UFG.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-01-28, 16:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
Henry 



Marka: Dacia
Model: Duster 4wd
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2021
Posty: 71
Skąd: Warmia
Wysłany: 2022-01-28, 22:02   

Podobno od zeszłego roku salony mogą same rejestrować samochody za klienta? To działa?
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2022-01-28, 22:25   

W lipcu 2021 nie działało. Ale bywają salony z terminami do WK, w rejonie w którym jest salon.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Loko_Poko 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero 3 Stepway
Silnik: TCe 90 X-Tronic
Rocznik: ---
Wersja: Comfort
Dołączył: 29 Sty 2022
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-01-29, 06:29   

Witam wszystkich na forum. Aktualnie rozpocząłem przygotowania do odbioru auta z salonu i w moim salonie jest możliwość rejestracji auta przez dealera. Wygląda to w ten sposób, że na moim mieście są dwie dziewczyny, które jeżdżą po wszystkich salonach i rejestrują nowe auta o ile klient wyrazi taką chęć. Trzeba w salonie złożyć pełnomocnictwo dla tych dziewczyn i zostawić im 300zł.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-22, 09:59   

http://www.daciaklub.pl/f...1832397#1832397
m4rcinox napisał/a:
Witam, zamówienie w salonie z 06.04. Teoretycznie odbiór w lipcu. Jedynie czego się obawiam to odbioru , bo człowiek troszkę zielony....


Nie bój nic, pamiętaj o kwiatach i szampanie dla każdego z pracowników salonu. Proboszcza na święcenie auta umówiłbym na początek żeby nie musiał czekać. Garnitur wiadomo musi być, ale buty weź na zmianę bo w lakierkach może się niewygodnie wyjeżdżać z salonu ;-)
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2022-04-22, 19:50   

m4rcinox napisał/a:
Witam, zamówienie w salonie z 06.04. Teoretycznie odbiór w lipcu. Jedynie czego się obawiam to odbioru , bo człowiek troszkę zielony....


Też byłem przejęty, bo to był mój pierwszy nowy samochód z salonu. Wziąłem całą ekipę (pojechaliśmy w 4). Dodatkowo miałem długo przygotowywaną listę rzeczy do sprawdzenia, żeby z emocji czegoś nie zapomnieć.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2022-04-23, 10:18   

W moim przypadku średni czas odbioru samochodu z salonu to ok. 10-15 minut i gównie wynika z papierologii oraz obowiązku, który ma osoba wydająca, zaprezentowania przedmiotu sprzedaży. Nigdy niczego nie sprawdzałem i nie weryfikowałem. W końcu to nowy przedmiot.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2022-04-23, 11:57   

BLACHA_997 napisał/a:
W moim przypadku średni czas odbioru samochodu z salonu to ok. 10-15 minut i gównie wynika z papierologii oraz obowiązku, który ma osoba wydająca, zaprezentowania przedmiotu sprzedaży. Nigdy niczego nie sprawdzałem i nie weryfikowałem. W końcu to nowy przedmiot.
Pomimo spędzenia w salonie w dniu wydania ponad godziny nad papierami i żmudnego sprawdzenia auta przy zgaszonym świetle(!), nie zauważylem lekkiego odprysku kolorowego lakieru (odsłaniającego odrobinę bialego podkładu) na drzwiach, ktorego nie było tam przedtem - w dniu dostarczenia auta do salonu. W papierologii było jeszcze parę kwiatków. Radzę wszystko dobrze sprawdzać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne