Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-06-01, 15:30
Biją naszych czyli właściciele Dacii marginesem
Autor Wiadomość
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-05-15, 18:44   

GRL napisał/a:
Bo potem trzeba słuchać takich docinek (pewnie słusznych) jak w pierwszych 30 sekundach tego materiału


Oglądam kilkanaście kanałów motoryzacyjnych. Natomiast z "Jest Pięknie..." zrezygnowałem po paru odcinkach. Pani Annie przydałby się jakiś kurs dziennikarstwa, a prawdopodobnie także wizyta u psychologa. Jej histeryczno-piskliwy ton głosu, mimika i styl mówienia sugeruje, że ma jakieś problemy emocjonalne. Zasadniczym problemem jej testów jest aprioryzm (szukanie dowodów na z góry przyjętą tezę) oraz nadmiar emocjonalnych wstawek przy jednoczesnej słabości merytorycznej.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-15, 20:35   

macminer napisał/a:
GRL napisał/a:
Bo potem trzeba słuchać takich docinek (pewnie słusznych) jak w pierwszych 30 sekundach tego materiału


Oglądam kilkanaście kanałów motoryzacyjnych. Natomiast z "Jest Pięknie..." zrezygnowałem po paru odcinkach. Pani Annie przydałby się jakiś kurs dziennikarstwa


To partnerka (żona, etc.) Marka Wieruszewskiego? Problem z nim polega na grze 2-3 minami, gestami, emfazą -- właściwie widząc każdy kolejny odcinek można na 90% przewidzieć kiedy zastosuje który z palety swoich "tricków". I tak jest lepszy od Pertyna, który ma jedną zagrywkę (senność...).

Warto porównać z Terenwizją (która profil ma zasadniczo inny), gdzie nawet w filmikach z cyklu "gadająca głowa do kamery" chłopaki nie silą się na jakże sztuczną wesołkowatość.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-06-01, 12:16   

Kolejny paszkwil redaktora Balkana na temat Dacii. Ten sprzedawca złomów które reklamuje na swoim kanale może odpowiedzieć za to sądownie. Ewidentnie widać, że nie podoba mu się Dacia psuje mu to rynek jego autohandlu.

https://youtu.be/3t8CCkXEIxs?t=346
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2020-06-01, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-01, 15:32   

Obywatel MK napisał/a:
może odpowiedzieć za to sądownie

Pozywaj :roll: :mrgreen:

(Więcej luzu, każdy ma prawo do własnego zdania, nawet - zwłaszcza? - motywowanego ekonomicznie...).
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2020-06-01, 16:03   

Mnie się podoba moja MCV-ka. Także jej poprzedniczki ze wzgl. na praktyczność - duże bagażniki w kombi. Nie mam żadnych problemow by na parkingu parkować przy nowych beemkach i vw. Dla mnie to są tylko auta. Jeżdżę z punktu A do B, nie dla dowartościowania się na drodze, ale dla osiągnięcia celu podróży. Dlatego nie ruszają mnie kpiące uwagi o Daciach.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-06-01, 18:44   

Obywatel MK napisał/a:
Kolejny paszkwil redaktora Balkana na temat Dacii. Ten sprzedawca złomów które reklamuje na swoim kanale może odpowiedzieć za to sądownie. Ewidentnie widać, że nie podoba mu się Dacia psuje mu to rynek jego autohandlu.

https://youtu.be/3t8CCkXEIxs?t=346

Dopiero po zakupie zauważyłeś, że ludzie się śmieją z Dacii? :P Choć w sumie rzeczy nie ma z czego, a stwierdzenie, że cena Lodgy "nie jest znowu taka niska" jest dziwne, bo nie ma nic tańszego o takich możliwościach i z takim wyposażeniem.
Podobnie jak to o "paskudnym wykonaniu": Pan zapomniał chyba lub nigdy nie wizytował salonu Tata Motors jak byli jeszcze w Polsce. To dopiero był dramat pod względem jakości wnętrza i spasowania plastików.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-06-01, 20:30   

buladag napisał/a:
Dopiero po zakupie zauważyłeś, że ludzie się śmieją z Dacii?

Ludzie śmieją się z Dacii i jej właścicieli ale śmieją się też z Volkswagena (właściciel to typowy ,,Janusz"), BMW ( kiedyś pojazd dla ,,karków", dziś nierozgarniętych władców szos), Skody ( jak można jeździć z kurą na masce?!), Fiatów, Fordów i Francuzów.... każdemu da się przypiąć jakąś łatkę... Jak zaczniesz słuchać i się przejmować to zwariujesz.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-06-01, 20:35   

Z właścicieli Lamborghini i Ferrari się nikt nie śmieje. Może w tym kierunku trzeba iść?
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-01, 20:55   

toka93 napisał/a:
Z właścicieli Lamborghini i Ferrari się nikt nie śmieje. Może w tym kierunku trzeba iść?

Kol. toka93 Lamborghini to kupuje biedota której nie stać na parking :)
https://www.cda.pl/video/16739267c
_________________
Od f126p do Dustera
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-01, 21:20   

Obywatel MK napisał/a:
Kolejny paszkwil redaktora Balkana na temat Dacii. Ten sprzedawca złomów które reklamuje na swoim kanale może odpowiedzieć za to sądownie. Ewidentnie widać, że nie podoba mu się Dacia psuje mu to rynek jego autohandlu.

https://youtu.be/3t8CCkXEIxs?t=346


Kurczę, zaproś mnie na rozprawę.

Jedyne, co się psuje, to klimat na tym forum po takich obrażalskich wpisach.

W 2019 dacia sprzedała w Polsce 30 877 aut. Używek zarejestrowano - jak już pisałem (kolega chyba nie czyta) - ponad milion. Jeszcze raz pytam: jakie to psucie rynku?

Szkoda, że dla niektórych lodgy to doskonale zmontowane auto i szczyt techniki. Chociaż w sumie to dobrze - jak będę sprzedawał swoją, to mam nadzieję dostać dobrą cenę.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-06-01, 21:58   

Obywatel MK napisał/a:
Kolejny paszkwil redaktora Balkana na temat Dacii. Ten sprzedawca złomów które reklamuje na swoim kanale może odpowiedzieć za to sądownie. Ewidentnie widać, że nie podoba mu się Dacia psuje mu to rynek jego autohandlu.

https://youtu.be/3t8CCkXEIxs?t=346

A mógłbyś kij z tyłka wyjąć?
Co on niby takiego powiedział?

Wg mnie (co będzie mało odkrywcze, ofkors) Dacia Lodgy jest najgorszym i najniższym jakościowo minivanem jaki można obecnie dostać na polskim rynku.
Jesteś w stanie zaprzeczyć i MĄDRZE to zaargumentować?
Skłamałem? Mylę się? Uparłem się na Was?

Wielokrotnie mówiłem - mój Golf jest lepszy od mojego byłego Dustera o tyle % o ile % jest od niego droższy.
Oba samochody są/były warte swojej ceny i z obu jestem/byłem ZADOWOLONY.
Lodgy jest o 20-30% tańsza od swojej konkurencji i jeżeli myślisz, że jest o mniej niż 20-30% gorsza to chyba na głowę upadłeś...
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-06-01, 23:25   

No ale chyba po to jest ten wątek żeby wpisywać takie idiotyzmy jak ten Balkana, jak stworzysz wątek na temat peanów Dacii to będę wrzucał na temat peanów Dacii.
Ja wiem, że Dacia jest produktem o niższej jakości, ale nie paskudnie wykonanym, bo wówczas nikt by tych aut nie kupował, (takim były produkty FSM i FSO w końcowej fazie produkcji) więc zaprzecza samemu sobie, a poza tym Balkan już w drugim odcinku przyczepił się z jakiegoś powodu i sugeruje, bez żadnego pokazania o co mu konkretnie chodzi.
Coś się może zepsuło? Nie wiemy, jest tylko antypatia i powielanie stereotypów.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2020-06-01, 23:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-06-02, 01:14   

Obywatel MK napisał/a:
... ale nie paskudnie wykonanym ...

A to jest pojęcie względne i mocno subiektywne.
Jakbyś dopiero co jeździł 80-cioma samochodami i 78 z nich charakteryzowałoby się zauważalnie wyższą jakością, to mógłbyś uznać, że przy tamtych to jest paskudne...

Obywatel MK napisał/a:
... bo wówczas nikt by tych aut nie kupował ...

A jakoś kajzerki z hipermarketów schodzą... jak ciepłe bułeczki. :lol:
Pomimo, iż już po 3 godzinach od zakupu spokojnie mógłbyś nimi wybić szybę sąsiadowi albo wybrukować podjazd.
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2020-06-02, 07:15   

GRL napisał/a:
Lodgy jest o 20-30% tańsza od swojej konkurencji i jeżeli myślisz, że jest o mniej niż 20-30% gorsza to chyba na głowę upadłeś...


Z tym się nie zgodzę, bo w kategorii minivanów Lodgy ma jedną cechę, którą trochę nadrabia. Rozmiar trzeciego rzędu - w tej kategorii jest bezkonkurencyjnie :). A, i nie skrzypi (przynajmniej moja) :D. Więc będzie o 15% gorsza od 25% droższego auta..

A tak zupełnie poważnie, to nie wiem dlaczego jest taka nagonka na Dacie... Mam 2 nowe auta, Fiata 500 i Lodgy i jakość wykonania jest PODOBNA, a jakoś na 500 nikt nie przypina łatki twrdych plastików jak w Dacii. Nawet regulacja wysokości fotela jest dziwna, bo zmienia tylko kąt siedziska, a na regulację w Dacii stękali wszyscy. W mojej ocenie Dacia jest stygmatyzowana na rynku, bo trochę obnaża zawyżone ceny u konkurencji. Po za tym jest autem, którego celem nie jest budzenie emocji, a tanie i bezawaryjne przewiezienie ludzi i ich bagażów z punktu A do punktu B.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2020-06-02, 07:42   

Dla jednych jakość to bezawaryjność, jak dla mnie. Dla innych to estetyka i wykończenie, design.

Dacia designem, nie powala, a jest znośna w miejscach gdzie musi być. Patrząc na deskę rozdzielczą, jest znośnie. Ale patrząc na boczki drzwi, to estetyka jest mocno dyskusyjna w Sandero.

Jednak ostatnio przekonałem się, że estetyka nie zawsze jest praktyczna. Jechałem tego samego dnia 350km Dacią, wysiadłem zypełnie nie zmęczony, poza hałasem.

Tego samego dnia, wracałem VW Passat 2019 rocznik i wysiadłem zdrętwiały. Boczki drzwi, pięknie obite, poza tym, ze tam gdzie trzyma się łokieć twarde jak skała i ręka mi drętwiała. Kształt do bani. Dodatkowo drętwiały mi nogi, bo siedzisko długie, ale podpiera tylko tuż pod kolanami, blokując żyły i obie nogi zdrętwiałe. Regulacji pochylenia czy wysokości siedziska nie było na fotelu pasażera. W Daci też nie ma na prawym fotelu, ale nigdy go nie potrzebowałem. To gdzie ta jakość nwego Passata? No w designie, bo jeśli chodzi o bezawaryjność to już dwa razy na lawecie jeździł. Jeździ nim dyrektor dużej firmy, głównie w trasie.
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-06-02, 09:08   

Obywatel MK napisał/a:
chyba po to jest ten wątek żeby wpisywać takie idiotyzmy jak ten Balkana


Balkan staje się przewidywalny do bólu, a z odcinka na odcinek coraz mniej treści. Najpierw ponad dwie minuty reklamy samochodów na sprzedaż od patronów kanału. Później negatywna wrzutka na temat Renault i pseudoekonomiczne rozważania na poziomie gimnazjalisty, trzy minuty negatywnych dywagacji na temat Renault (nic nowego, grzanie w kółko tego samego tematu), podsumowane jak zwykle złośliwym komentarzem na temat Dacii. Potem znów dwie minuty gadania o niczym konkretnym, potem pastwienie się nad nową reklamą Opla Mokki. Potem reklama mierników lakieru i sprawdzanie szrotów, czy mocno szpachlowane. Szkoda czasu na te wypociny.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-06-02, 10:24   

topdrive napisał/a:
nie wiem dlaczego jest taka nagonka na Dacie..

Bo ja wiem czy jest jakaś nagonka? Są docinki podobnie jak na wiele innych marek. Może po prostu niektórzy właściciele Dacii są na ich punkcie nieco przewrażliwieni?
topdrive napisał/a:
Dacia jest stygmatyzowana na rynku, bo trochę obnaża zawyżone ceny u konkurencji

Takie podejście jest znane w różnych branżach więc może coś trochę jest na rzeczy...
topdrive napisał/a:
jest autem, którego celem nie jest budzenie emocji

Jak widać jednak wzbudza - i to czasami dość skrajne :D
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2020-06-03, 09:57   

Pedros, jeśli jednego producenta punktuje się za jakiś mankament, ale innym to samo uchodzi płazem, to dla mnie jest to silna przesłanka na nagonkę na daną markę. I to nie dzieje się u jednego "dziennikarza" czy dziennikarza. To jest takie ogólne zjawisko, którego źródła nie znam. Może przyzwyczajenie do pozostałych producentów i ich jakości, a Dacia jako w miarę świeży gracz ma dopiero kreowane wymagania?

Mam styczność z wieloma różnymi autami i Dacia nie wyróżnia się jakoś bardzo w wielu aspektach. Jakby ktoś zarzucił Dacii cienkie i zbyt lekkie drzwi, nawet bym nie dyskutował. Ale jeśli ktoś zarzuca twardość tworzyw, a inni na tym polu są "bezpieczni", to uważam, że coś nie do końca jest tak jak powinno. W testach BMW praktycznie nie mówi się o tym, że wnętrza skrzypią (co jest faktem, niestety). A w przypadku Dacii sporadycznie mówi się o tym, że wnętrze jest naprawdę sensownie spasowane i/lub zabezpieczone przed wydawaniem nieprzyjemnych dźwięków.

Ot takie przemyślenia... ;)
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-06-03, 11:05   

topdrive napisał/a:
ktoś zarzuca twardość tworzyw, a inni na tym polu są "bezpieczni"

W pełni się zgadzam. Najpierw mnie to również irytowało ale teraz to już wręcz śmieszy - podobnej lub niewiele lepszej jakości plastiki znajdziemy w produktach o wiele bardziej renomowanych marek za wiele większe pieniądze i testujący auta czasem nawet o tym nie wspomną. Może dlatego że skoro Dacia to tania marka to po prostu trzeba się do czegoś przyczepić?
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2020-06-03, 13:01   

Mnie też to śmieszy, a koledzy też się wyśmiewają z Daci, teraz się przestali, bo każdy już ją pożyczał na czas napraw ich wyższej jakości pojazdu. Wszyscy zgodnie przyznają, polubiłem to badziewie.

No akurat spasowanie jest całkiem OK i w Sandero, nic właściwie nie trzeszczy, poza rączkami przednich foteli i maskownicy radia. Ale tylko wtedy, kiedy się je naciska. W czasie jazdy nic nie trzeszczy. Tak są szpary tu i tam, tak goła blacha w bagażniku, ale widzę tą blachę jedynie w lusterku, gdy położę siedzenia tylne.

Spełnia wszystkie wymagania jakie jej stawiam i nawet więcej. Ale niewiele więcej. Ale po co mam płacić sporo więcej, za coś co ma tego więcej, więcej, a ja tego i tak nie potrzebuję.

Koledzy, powoli zaczynają zazdrościć pragmatyzmu wyboru. A teraz się tłumaczą, że oni musż takimi jeździć, bo służbowe.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-06-03, 15:41   

Michał B24 napisał/a:
A teraz się tłumaczą, że oni musż takimi jeździć, bo służbowe.

Zawsze mogą zmienić pracę (i wziąć kredyt)
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-04, 11:34   

topdrive napisał/a:
Pedros, jeśli jednego producenta punktuje się za jakiś mankament, ale innym to samo uchodzi płazem, to dla mnie jest to silna przesłanka na nagonkę na daną markę. I to nie dzieje się u jednego "dziennikarza" czy dziennikarza. To jest takie ogólne zjawisko, którego źródła nie znam. Może przyzwyczajenie do pozostałych producentów i ich jakości, a Dacia jako w miarę świeży gracz ma dopiero kreowane wymagania?


To jest taka zwykła moda na marudzenie: ile można narzekać na VAG-a, zwłaszcza, że chętnie podrzuca auto do testów?
Do standardowego zestawu uciech dla gawiedzi należy:
- odnajdywanie podobieństw między Mercami a Dacią ("och, taki sam silnik!"),
- zapadanie się w fotelu Dacii (Pertyn),
- robienie miny -- zawsze tej samej (Marek Wieruszewski),
- polewka z jakości-ceny-beznadziejności Dacii.

Obiektywnie rzecz ujmując one są dość beznadziejne, z tym, że niektórym po prostu to albo nie przeszkadza, albo wręcz odpowiada (mnie to odpowiada, chociaż myślę, że stać byłoby mnie na znacznie droższe auto) -- nie ma się co spinać i irytować.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-06-04, 12:49   

Cytat:
Obiektywnie rzecz ujmując one są dość beznadziejne, z tym, że niektórym po prostu to albo nie przeszkadza, albo wręcz odpowiada

Beznadziejne to chyba nie jest najlepsze słowo w tym wypadku. Powiedział bym raczej że nieskomplikowane jak na dzisiejsze czasy i właśnie ta cecha powoduje że wiele osób się na nie decyduje. Po co np. płacić za rozbudowany system multimedialny jeśli się nie korzysta z jego możliwości? Ja brałem również pod uwagę fakt że da się samemu wykonać większość czynności serwisowych co daje oszczędności, a jednocześnie wiem że dana czynność była rzeczywiście wykonana a nie tylko wpisana na fakturze. Ponadto zwyczajnie lubię sobie czasem pogrzebać przy aucie, a im jest ono bardziej skomplikowane, tym mniej rzeczy da się zrobić samemu, bez użycia specjalistycznych narzędzi.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-04, 14:30   

Pedros napisał/a:
Cytat:
Obiektywnie rzecz ujmując one są dość beznadziejne, z tym, że niektórym po prostu to albo nie przeszkadza, albo wręcz odpowiada

Beznadziejne to chyba nie jest najlepsze słowo w tym wypadku. Powiedział bym raczej że nieskomplikowane


Mi taki system do niczego nie jest potrzebny (radio + MP3 to ideał, wybór nawigacji mam w komórce), cała reszta też jest super (bo tego właśnie potrzebuję) -- natomiast od czasu do czasu zauważam drobne pierdoły, które wzbudzają kąśliwy uśmieszek. Cóż z tego, że większość z nich można zrobić DYI, skoro... powinny być na pokładzie od ręki (np. domykanie okien, tryby pracy wycieraczek, wskaźnik temperatury cieczy, etc.).
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2020-06-04, 15:44   

defunk napisał/a:
- zapadanie się w fotelu Dacii (Pertyn),


Akurat Pertyn Sandero Stepway pochwalił, nie podobało mu się jedynie, że kierownicę mu wyrywa. Mi akurat to nie przeszkadza, bo wiem co się dzieje, a w tych elektrycznych wspomaganiach już nic nie czuć, co się z kołami dzieje.

Jak Pertyna nie lubię słuchać, tutaj się z nim zgodziłem. Narzekał też na silnik, że chrobocze. No chrobocze, ale mi nie przeszkadza. Lepiej niż klekocze 3 cylindrowym dieslem. To dopiero jest okropny dźwięk.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne