Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-06-01, 15:30
Biją naszych czyli właściciele Dacii marginesem
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-08, 09:48   

Dracid napisał/a:
Mam dustera II, jeszcze bez AdBlue. W porównaniu do lodgy to jest kosmos. Poszli nie milion a miliard kroków do przodu z punktu widzenia wykończenia, staranności, jakiegoś nieuchwytnego ogólnego odczucia. Dopiero w dusterze poczułem się jak człowiek.

Nie mogę się w żaden sposób odnieść do wnętrza Lodgy, bo osobiście nie miałem kontaktu z jej wnętrzem. Jednak zakładam, że materiały i wykończenie jest dokładnie na poziomie np. Logana czy Sandero.
Natomiast kilkukrotnie przymierzałem się z nowym Dusterem i szczerze- ja nie widzę w nim jakiegoś "milowego" kroku pod względem wykończenia czy użytych materiałów. Wnętrze Dustera jest dla mnie po prostu "inne", zrobione nieco inaczej, ale z materiałów podobnej klasy. Inna deska, inne zegary, reszta- analogiczna, ciut odświeżona. Postęp widzę jedynie w zegarach a raczej w oknie komputera pokładowego i w panelu wentylacji i klimatyzacji. Reszta- typowa Dacia z typowym wykonaniem i materiałami.
Jest lepiej na pierwszy rzut oka, ale gdzie te miliard kroków? Chwilę siedzimy, zauważamy jakieś plusy, jest pięknie a po chwili rozglądamy się i... okazuje się że nie mamy już nawet regulacji wysokości pasów...

macminer napisał/a:
Zgadzam się, że umiejscowienie otworu na kubek nie jest szczęśliwe. Widać Francuzi piją tylko małą kawę z filiżanki (a nie porządną polską kawę z wielkiego kubka), a i to pewnie raczej w kafejce niż w aucie :)

To jest w pewnym stopniu kwestia podejścia i przyzwyczajeń. Większość zakłada, że wnęki są projektowane na kubek z kawą... Dla mnie taka wnęka w dowolnym samochodzie jest wyłącznie na butelkę z wodą 0,5-0,7l i faktycznie w tej roli sprawdzają się całkiem dobrze. W życiu nie miałem w samochodzie kawy ani innego napoju w kubku, ani nawet nie próbowałem sprawdzać czy kubek pasuje... A jeżdżę ponad 30 lat.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-06-08, 10:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
p_a_m 


Marka: Hyundai I30 CW
Model: Dacia Lodgy
Silnik: 1.6 crdi 115, 1.5 dci 110
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Stepway Outdoor
Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 22
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-06-08, 20:30   

Akurat dla mnie miejsce na kubek jest miejscem na kubek:) Wnęka jest za niska i butelka przechyla się na każdym zakręcie. Z kubkiem kawy jak do tej pory nie miałem żadnych problemów. Puszkę też nie raz tam trzymałem, jak do tej pory nic się nie wylało:)
Mam Lodgy Outdoor 2017. Nie widzę różnicy w jakości materiałów między nim a Dusterem II. Milowego kroku tym bardziej. Normalna ewolucja. Fajnie, że poprawiają mankamenty mimo obecności księgowych:)
Na półeczce przed pasażerem wożę puszeczkę kremu bambino (taka ciut większa nivea). Ani razu nie wypadł. Bardziej mi przeszkadza moim zdaniem zbyt nisko umieszczony schowek.
Ma swoje mankamenty, ale to zwykły dupowóz. Nie ma się czym zachwycać, nie ma też nad czym rozpaczać. Pomarudzić zawsze można:) 3 rok bezawaryjnej jazdy (odpukać, nawet żarówka się nie spaliła), 5 lat przeglądów w promocji przy zakupie auta, 3 rząd siedzeń nie tylko dla dzieci to wartość dodana.
A że komuś się nie podoba? Trudno, jakoś będę z tym żył:)
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-08, 21:55   

p_a_m napisał/a:
Na półeczce przed pasażerem wożę puszeczkę kremu bambino (taka ciut większa nivea). Ani razu nie wypadł. Bardziej mi przeszkadza moim zdaniem zbyt nisko umieszczony schowek.


Pisząc o bezsensownym schowku przed pasażerem miałem na myśli dustera II i pseudopółeczkę.

Co do milowego kroku - wnętrze dustera jest po prostu staranniejsze. Wyżej nawigacja, lekkie jej skierowanie do kierowcy, panel klimy boczki drzwi obite materiałem w wersji Prestige - to wszystko dodaje kupy plusów do odbioru auta. Plastik to plastik, ale można z niego zrobić też coś przyjemnego dla oka a nie tylko produkt na odwal się.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-06-09, 08:08   

Dracid napisał/a:
Pisząc o bezsensownym schowku przed pasażerem miałem na myśli dustera II i pseudopółeczkę.

Bo ja wiem czy bezsensownym? Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy - w większości aut pasażer/ka który/ra np. chce na chwilę odłożyć trzymany w ręku telefon by sięgnąć do kieszeni, torebki lub poprawić fryzurę ma problem z trzymanym przedmiotem, bo półka przed pasażerem ma wypukły kształt i wszystko z niej spada. W Dusterze jest zdecydowanie lepiej bo da się wspomniany telefon lub inny niewielki przedmiot odłożyć na chwilę. Jeśli natomiast ktoś chce traktować półkę przed pasażerem jako uzupełnienie bagażnika i przewozić tam różne przedmioty na dłuższych odległościach licząc że nic nie spadnie to rzeczywiście się nie da ale pytanie w ilu autach (osobowych- bo w dostawczakach i ciężarówkach owszem) jest półka przed pasażerem która to umożliwia?
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-06-09, 09:01   

Dracid napisał/a:
dustera II i pseudopółeczkę

Ja zabezpieczyłem tę pseudopółeczkę od strony pasasżera dodatkowym plastikowym kątownikiem (za parę złotych metr w Leroy Merlin; przyciąłem go tak, że wszyscy myślą, że to rozwiązanie fabryczne). Wożę tam okulary i różne drobiazgi. Przez półtora roku nic mi z niej nie spadło. Więc chyba nie jest tak źle.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-09, 12:50   

macminer napisał/a:
Dracid napisał/a:
dustera II i pseudopółeczkę

Ja zabezpieczyłem tę pseudopółeczkę od strony pasasżera dodatkowym plastikowym kątownikiem (za parę złotych metr w Leroy Merlin; przyciąłem go tak, że wszyscy myślą, że to rozwiązanie fabryczne). .....

A wrzuciłbyś może fotkę?
_________________
Od f126p do Dustera
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-06-10, 09:35   

Dołączam zdjęcie zabezpieczenia na półeczce przed pasażerem. Nic fikuśnego, po prostu przycięty plastikowy kątownik z Leroy przyklejony na taśmę dwustronną. Jednak przydatne, bo mogę tam wozić okulary czy inne drobiazgi i nic mi przez półtora roku nie spadło.

duster-poleczka.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 117,88 KB

Ostatnio zmieniony przez laisar 2020-06-10, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-06-10, 11:03   

W sumie szkoda że producent nie zdecydował się na jakiś rant w tym miejscu
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-10, 15:18   

macminer napisał/a:
....Jednak przydatne, bo mogę tam wozić okulary czy inne drobiazgi i nic mi przez półtora roku nie spadło.

Takie drobiazgi potrafią istotnie poprawić funkcjonalność naszych półeczek. Wygląda nieźle.

@macminer zainspirowana Twoim pomysłem poszperałam trochę w sieci i znalazłem profile gumowe (twarde) o ciekawych kształtach. Pewnie dałoby się je też łatwo profilować - ugiąć stosownie do krzywizny półki i może też obkleić ozdobną folią z fakturą plastików kokpitu. Jak mi się to uda zrobić to wrzucę fotkę.
Edit: tu znalazłam chyba odpowiednią folie do obklejenia:
https://kolorysta.pl/pl/p/Folia-strukturalna-ochronna-na-slupki-oraz-progi-samochodow-16-CM-1metr/754

obramowanie półki pasażera.JPG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 17,35 KB

_________________
Od f126p do Dustera
Ostatnio zmieniony przez maugu 2020-06-10, 15:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne