Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Sandero zamiast białego tico
Autor Wiadomość
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 464
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-05-21, 13:25   

W moim mieście word znów działa , bratanek zapisał się na 5 podejście do egzaminu praktycznego
Będzie je miał na początku czerwca ....
Na razie radzi sobie całkiem dobrze i bez papierka , co widać na poniższym filmiku ;
https://youtu.be/rIFwoqXlDHk
Dwukrotnie przeciął dość niebezpieczne skrzyżowanie , tak żepolicjanci czyhający na poboczu z radarem i ci mijający mego bratanka - nie zorientowali się , że obok nich jedzie osoba bez uprawnień :-D
Czy kierowca tira który wyjeżdża z podporządkowanej ulicy powinien wyjeżdzać śmiało gdy widzi auto którego kierowca omyłkowo włączył prawy migacz , czy powinien poczekać , aż
auto sygnalizujące skręt w prawo - przejedzie :?:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2020-05-21, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-05-21, 16:43   

wlodarek1 napisał/a:
Czy kierowca tira który wyjeżdża z podporządkowanej ulicy powinien wyjeżdzać śmiało gdy widzi auto którego kierowca omyłkowo włączył prawy migacz , czy powinien poczekać , aż auto sygnalizujące skręt w prawo - przejedzie :?:


Chcesz powiedzieć, że baranek włącza kierunkowskazy po uważaniu? Więc zadaj sobie pytanie czy dorosły człowiek powinien dopuszczać za kierownicę człowieka, który nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów i -- jak sam przyznajesz -- radzi sobie z tym średnio?
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 464
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-05-21, 16:53   

W tamtym momencie kierowałem akurat ja, nie bratanek.
Włączyłem kierunkowskaz, ponieważ myślałem że ta ulica w tym miejscu to jest już zjazd do Word - u.
W momencie gdy zauważyłem swój błąd wyłączyłem kierunkowskaz, ale to już było przy tym skrzyżowaniu.......
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2020-05-24, 05:43   

wlodarek1 napisał/a:
Czy kierowca tira który wyjeżdża z podporządkowanej ulicy powinien wyjeżdzać ...gdy widzi auto którego kierowca .... włączył prawy migacz , czy powinien poczekać , aż
auto sygnalizujące skręt w prawo - przejedzie


włączony kierunkowskaz nie upoważnia innego kierowcy do wykonania manewru
_________________
Paweł
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-05-24, 06:15   

Bzdura, uprawnia. Na tym polegają krzyżówki na egzaminie prawa jazdy - uwzględnia się sygnały dawane przez kolorowe samochody dla ustalenia, czy tory są kolizyjne. Gdyby tak nie było, to nie trzeba było by w ogóle włączać kierunkowskazów - jechać prosto z załączonym kierunkiem to chyba analogia do skręcenia bez kierunku.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-05-24, 07:44   

Tak, czy inaczej trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. To, że ktoś włącza prawy kierunkowskaz nie oznacza, że skręci w drogę podporządkowaną z której my wyjeżdżamy. Mógł włączyć go przypadkowo, nieświadomie, mógł zapomnieć go wyłączyć po poprzednim skręcie, a grzechotka w kierownicy nie zadziałała i kierunkowskaz nie wyłączył się po skręcie, albo celowo wprowadza nas w błąd, żeby doprowadzić do kolizji.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 431
Skąd: DTR
Wysłany: 2020-05-24, 09:54   

eplus napisał/a:
Bzdura, uprawnia.


do czego uprawnia?
_________________
Paweł
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-05-24, 10:39   

Piotr napisał/a:
Tak, czy inaczej trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. To, że ktoś włącza prawy kierunkowskaz nie oznacza, że skręci w drogę podporządkowaną z której my wyjeżdżamy. Mógł włączyć go przypadkowo, nieświadomie, mógł zapomnieć go wyłączyć po poprzednim skręcie, a grzechotka w kierownicy nie zadziałała i kierunkowskaz nie wyłączył się po skręcie, albo celowo wprowadza nas w błąd, żeby doprowadzić do kolizji.

Chciałem napisać to samo - osobiście nie do końca wierzę w kierunkowskazy , dosyć często wprowadzają w błąd. Włączenie kierunku jest / powinno być tylko informacją i do niczego nie uprawnia .
 
Kamo 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1,2 TCE
Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-24, 17:46   

wlodarek1 napisał/a:

Dwukrotnie przeciął dość niebezpieczne skrzyżowanie , tak żepolicjanci czyhający na poboczu z radarem i ci mijający mego bratanka - nie zorientowali się , że obok nich jedzie osoba bez uprawnień :-D


A gdyby odpukać jakiś złodziej ukradł Ci coś, i przeszedł/przejechał obok patrolu to też byś wpadał w ekscytację, że "głupie te policjanty nie zorientowały się"? :roll:

No a z kierunkowskazami niestety trzeba uważać, kolega tak kiedyś oblał egzamin na prawko, sam bym się kiedyś władował dziewczynie przed maskę na rondzie, bo sygnalizowała że już je opuszcza, dobrze że się zorientowałem.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2020-05-24, 18:54   

EBmazur napisał/a:
Piotr napisał/a:
Tak, czy inaczej trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. To, że ktoś włącza prawy kierunkowskaz nie oznacza, że skręci w drogę podporządkowaną z której my wyjeżdżamy. Mógł włączyć go przypadkowo, nieświadomie, mógł zapomnieć go wyłączyć po poprzednim skręcie, a grzechotka w kierownicy nie zadziałała i kierunkowskaz nie wyłączył się po skręcie, albo celowo wprowadza nas w błąd, żeby doprowadzić do kolizji.

Chciałem napisać to samo - osobiście nie do końca wierzę w kierunkowskazy , dosyć często wprowadzają w błąd. Włączenie kierunku jest / powinno być tylko informacją i do niczego nie uprawnia .

Jak dla mnie, powinny być wreszcie stosowane mandaty za niewłaściwe /lub brak informacji o zamiarze zmiany kierunku jazdy /brak kierunkowskazu. To jest dezinformacja innych uczestników ruchu, kóra wpływa co najmniej na zmniejszenie przepustowości na krzyżówkach - np. brak lewego kierunku, auto stoi na krzyżówce a za nim na jednopasmówce inni kierowcy chcący jechać na wprost muszą czekać - bo nie wiedzą z jakiego powodu gamoń przed nimi stoi. Dopiero klakson uprzytamnia gamonia. Albo zjazdy z najprostszych rond. Masakra. Duże spowolnienie ruchu zwłaszcza w godzinach szczytu.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-05-24, 21:16   

Cytat:
Jak dla mnie, powinny być wreszcie stosowane mandaty za niewłaściwe /lub brak informacji o zamiarze zmiany kierunku jazdy /brak kierunkowskazu.

Prawo przewiduje mandat - nie oczekujmy jednak , że na każdym skrzyżowaniu będzie stał policjant.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2020-05-24, 21:39   

Nigdy nigdzie nie widziałem by ktoś dostał mandat za to (live, tv) i nigdy nie słyszałem od znajomych. Przepis martwy więc "nie trzeba" go przestrzegać. Nie mówię o gapiostwie czy wyłączeniu kierunku po wykonaniu manewru kierownicą omijając jakąś przeszkodę. Mówię o pladze oszczędzania kierunkowskazów.
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 464
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-06-08, 17:02   

Dziś moje autko było na ''dużym '' przeglądzie po 4 latach jazdy .
KOszt dużego przeglądu - 910 zł ....
Zastanawia mnie w fakturze tylko to , że oni policzyli za 4 świece zapłonowe 120 zł
i za wymianę 4 świec - 66 zł . Tego do końca nie rozumiem .
Powiedzieli mi , że silnik w moim aucie przy przebiegu 10408 km nie jest jeszcze do końca ''ułożony '' . Jest też druga gorsza wiadomość ; kilka dni temu mój bratanek oblał 5 podejście do egzaminu na prawko , choć jeździ całkiem dobrze . Egzaminatorka czepiała się go o byle co aby tylko nie zaliczyć i zgarnąć kasę za następne podejście . :!:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-06-08, 17:14   

Kolego!
Czepiać to się może rzep psiego ogona.

Egzamin jest nagrywany więc jeśli bratanek ma jakiś obiekcje do decyzji egzaminatorki niech składa reklamację. Zapewniam Cię, że gdyby bratanek potrafił jeździć egzamin byłby zdany. Ale jak się ma "prywatnego" nauczyciela uczącego "po swojemu" to raczej marne szanse. Szkoda pieniędzy na kolejny egzamin.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-06-08, 17:56   

Cytat:
. Egzaminatorka czepiała się go o byle co aby tylko nie zaliczyć i zgarnąć kasę za następne podejście .
Takie mataczenie przez egzaminatorów było możliwe w czasach , gdy ja zdawałem na prawko . Teraz jest rejestracja obrazu ( coś chyba 4 kamery ) i dźwięku .
Skoro sławetny bratanek jechał prawidłowo to niech składa reklamacje/ odwołanie - sprawdzenie nagrania wszystko zweryfikuje .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-06-08, 19:48   

wlodarek1 napisał/a:
Dziś moje autko było na ''dużym '' przeglądzie po 4 latach jazdy .
KOszt dużego przeglądu - 910 zł ....
Zastanawia mnie w fakturze tylko to , że oni policzyli za 4 świece zapłonowe 120 zł
i za wymianę 4 świec - 66 zł . Tego do końca nie rozumiem .
Powiedzieli mi , że silnik w moim aucie przy przebiegu 10408 km nie jest jeszcze do końca ''ułożony '' . Jest też druga gorsza wiadomość ; kilka dni temu mój bratanek oblał 5 podejście do egzaminu na prawko , choć jeździ całkiem dobrze . Egzaminatorka czepiała się go o byle co aby tylko nie zaliczyć i zgarnąć kasę za następne podejście . :!:


A Ty dałeś się naciągnąć na wymianę świec zapłonowych ? W Daciach świece wymienia się co 60 tys km nie patrząc na lata. Koszt świec NGK czyli takich jakie montowane są w ASO to 60zł, sama wymiana w tym motorze zajmuje 5 minut i nawet nie doświadczony użytkownik dałby rade to samemu zrobić.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2020-06-08, 20:32   

dudu$ napisał/a:
wlodarek1 napisał/a:
Dziś moje autko było na ''dużym '' przeglądzie po 4 latach jazdy .
KOszt dużego przeglądu - 910 zł ....
Zastanawia mnie w fakturze tylko to , że oni policzyli za 4 świece zapłonowe 120 zł
i za wymianę 4 świec - 66 zł . Tego do końca nie rozumiem .
Powiedzieli mi , że silnik w moim aucie przy przebiegu 10408 km nie jest jeszcze do końca ''ułożony '' . Jest też druga gorsza wiadomość ; kilka dni temu mój bratanek oblał 5 podejście do egzaminu na prawko , choć jeździ całkiem dobrze . Egzaminatorka czepiała się go o byle co aby tylko nie zaliczyć i zgarnąć kasę za następne podejście . :!:


A Ty dałeś się naciągnąć na wymianę świec zapłonowych ? W Daciach świece wymienia się co 60 tys km nie patrząc na lata. Koszt świec NGK czyli takich jakie montowane są w ASO to 60zł, sama wymiana w tym motorze zajmuje 5 minut i nawet nie doświadczony użytkownik dałby rade to samemu zrobić.


Z tym 5 minut, to przesadziłeś. Ale 15-20 minut to fakt. Serwis musi z czegoś żyć. Za darmo nic nie robią. Z tym 60PLN, też chyba nie do końca za świecę, bo 15PLN? A przesyłka?

120PLN za świece, to może i zarobili, ale nie tyle, żeby warto klikać i czekać tydzień. Dla mnie pewnie bym zaoszczędził dychę na świecach i wymienił sam, ale nie każdy ma głupi klucz do świec. Bo mam 3, a żaden nie pasuje do Daci.
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 464
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-06-11, 17:05   

Michał24 - ja mam klucz do świec który pasuje do tico o do kosiarki .
Czy taki będzie pasował do świec w sandero :?:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
arekkozuch 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.3 TCE 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-12, 21:04   

Cytat:
. Egzaminatorka czepiała się go o byle co aby tylko nie zaliczyć i zgarnąć kasę za następne podejście .


Darku, w Częstochowie są 2 egzaminatorki - kobiety. Obie są surowe, ale sprawiedliwe. Jeżeli popełnisz błąd to go zaznaczą, ale spróbują najpierw wyjaśnić. Jak zjedziesz do WORD'u to wytłumaczą baardzo dokładnie co zrobiłeś nie tak - sam zdawałem u "Czarnej Żmiji" i nie było problemu zdać za 1. razem.

Pzdr.
_________________
Mój blog o Druku 3D, Microsoft 365
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-06-13, 03:53   

A ta dryga jaką ma ksywkę :?:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
arekkozuch 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.3 TCE 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-13, 08:49   

Sorry, "Czarna Mamba", nie czarna Żmija. Druga jest blondynką, ona chyba nie ma ksywy, przynajmniej nie obiła mi się o uszy ;-)
_________________
Mój blog o Druku 3D, Microsoft 365
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-13, 13:23   

wlodarek1 napisał/a:
Egzaminatorka czepiała się go o byle co aby tylko nie zaliczyć i zgarnąć kasę za następne podejście


A czy czasem od niedawna nie jest tak że egzaminator ma limit dzienny egzaminów, wyznaczone godziny i nic nie ugra więcej kasy specjalnie oblewając?
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-06-13, 21:36   

damiaszek napisał/a:
A czy czasem od niedawna nie jest tak że egzaminator ma limit dzienny egzaminów, wyznaczone godziny i nic nie ugra więcej kasy specjalnie oblewając?

Obojętnie co by nie było kolega wlodarek1 namaścił bratanka na kierowcę i nigdy nie zrozumie, jak ktoś może go oblać na egzaminie już 5 raz i pewnie nie ostatni jeżeli nie zmieni instruktora, o ile nie jest tym który ewidentnie prawka nie powinien posiadać i NIGDY NIE POWINIEN PROWADZIĆ SAMOCHODU.
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-13, 23:26   

TO jest tak oczywiste i tyle razy było już pisane że nie chciałem się powtarzać :-( .
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
arekkozuch 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.3 TCE 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-14, 10:08   

W sumie Darku, tak myślę... Po 5 egzaminach i tak musi dobrać jazdy i tak. Niech idzie do OSK Lider w Częstochowie i poprosi o Janusza na jazdy. Jak on go nie nauczy, to nie wiem, kto mógłby... To nie jest reklama, bardziej chęć polecenia naprawdę dobrego instruktora.
_________________
Mój blog o Druku 3D, Microsoft 365
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne