Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Logan MCV II by Dudu$ VOL.2
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-04-17, 23:18   

Jeden z niewielu plusów panującej pandemii koronawirusa. Człowiek ogranicza wychodzenie z domu a co za tym idzie jazdę samochodem. Ruch na drogach mały, zero korków to i można pojeździć ekonomicznie z zachowaniem zasad Eco Drivingu , a to skutkuje małym spalanie. Ostatnio tankowałem gaz 18 marca i zbiornik wystarczył mi na prawie miesiąc. Od tankowania przejechałem 585km z czego liczyłem że 30km to jazda na benzynie co daje mi średnie spalanie na poziomie około 7,9l/100km, jazda wyłącznie po mieście. Na zdjęciu jest przebieg około 10km mniejszy bo wtedy pierwszy auto przełączyło sie na PB ale po przełączeniu z powrotem na LPG przejechałem jeszcze kilka km.


wrzuć zdjęcie
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-05-03, 10:09   

Dacia od 10 dni stała nie używana w garażu podziemnym, dlatego też, wczoraj z racji ładnej pogody wysłałem żonę z dzieciakami na działkę co pozwoliło mi przemyć auto i nałożyć na karoserię wosk. Źle według nie wygląda i po głowie chodzi mi głupi pomysł wystawienia na sprzedaż i szukanie po raz kolejny Dustera z podobnego rocznika może rok młodszego. Zastanawiam się czy udało by mi się znaleźć kupca za 30tyś zł. Patrząc w internecie ceny tych aut z tego samego rocznika ale 3 razy większym przebiegiem, bez MNE, lakieru Metalicznego i innych dodatków wahają się między 25-27tyś zł.







 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-05-03, 16:57   

fajnie wygląda twoja czarnula :-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-05-05, 21:33   

dudu$, jeśli wolno spytać, czemu chcesz zamienić na dustera? IMHO logan jednak bardziej praktyczny. Bagażnik większy :)

Do dustera ledwo mi wózek wchodził, a jak biorę jeszcze psa, to delikatnie mówiąc ma ograniczoną swobodę.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-05-05, 21:51   

Po prostu Duster zawsze mi się podobał. Może nie PH1 bo ta deska rozdzielcza z Logana 1 jakoś mi nie pasuje ale Duster 1 PH2 już wygląda dobrze. Fakt bagażnik w Dusterze jest mały bo w wersji napędzanej na jedna oś ma raptem 455l co w porównaniu z MCV II ( 573l) jest słabym wynikiem ale od czego są boxy dachowe? Fakt przy mojej rodzinie ( 2+3) bagażnik się liczy ale podchodzę do tego tak, że kiedyś ludzie jeździli całymi rodzinami maluchami czy później polonezami i jakoś się mieścili wiec w Dusterze też dałbym radę, no i może w końcu żona nauczyła by się zabierać na wyjazd najpotrzebniejsze rzeczy a nie pól chałupy bo może się przyda.
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-05-08, 13:16   

dudu$ napisał/a:
, no i może w końcu żona nauczyła by się zabierać na wyjazd najpotrzebniejsze rzeczy a nie pól chałupy bo może się przyda.


heheh, skad ja to znam...

No przyznam że mialem podobny dylemat - duster zawsze mi się podobał, ten nowy to już w ogóle ale rzeczywiscie wielkie auto to to nie jest - tym bardziej że jezdzilem głównie kombiakam - astra G, H Vectra C, Golf V, VI, i parę innych. Czesto jezdzę sam i zabieram rower górski na pakę, zdarzalo się jechac na wakacje z żoną i dzieciakiem i jeszcze zabierać górala z kolami 29" "na pace" , nie na dachu. teraz mam obawy czy wlezie ale po pomiarach wyszlo ze chyba dam radę. Mozna bylo wziac logana MCV ale jakos mnie ten duster bardziej przekonuje.. moze ogólnie zadziornym wyglądem, przeswitem ( czesto zdarza mi się jezdzić na prace archeo w terenie) .. nie wiem. Coś ma w sobie to auto.
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
Jan Dusigaz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 184
Skąd: Żuławy
Wysłany: 2020-05-08, 20:19   

Masz podobne rozterki jak ja przed zakupem... na początku miało być Sandero, później Logan w kombiaku ale małżonka narzekała że jakiś nie taki... później sandero stepway... ale jak do dustera się przysiadłem to mówię to jest to 😉 no i tak od 4 lat dzielnie służy 😉
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-10, 13:30   

dudu$ napisał/a:
Na zdjęciu jest przebieg około 10km mniejszy bo wtedy pierwszy auto przełączyło sie na PB. gb]

Zaraz- jeżeli jeździsz na LPG, to co właściwie liczy komputer na tym ekranie? Benzynę czy LPG, oba razem? Jak to interpretować?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-05-11, 16:23   

Dymek napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Na zdjęciu jest przebieg około 10km mniejszy bo wtedy pierwszy auto przełączyło sie na PB. gb]

Zaraz- jeżeli jeździsz na LPG, to co właściwie liczy komputer na tym ekranie? Benzynę czy LPG, oba razem? Jak to interpretować?



Średnie spalanie pokazane w ECO na MNE to spalanie benzyny. Spalanie LPG wyliczam po przebytym dystansie od tankowania minus 25-30km które przejeżdżam na PB. Z wyliczenia wychodzi mi, ze ostatnio spalił mi 7,9l LPG na 100km czyli o litr więcej niż benzyny
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2020-05-15, 09:24   

Bardzo fajnie ten twój Logan wygląda :) Miło się patrzy na niego. Sam chcę zadbać w końcu o swojego i zastanawiam się jak ogarnąć temat z lakierem. Nigdy nie nakładałem żadnego wosku itp. Więc doświadczenia brak :mrgreen: Do tego mieszkanie w centrum dużego miasta w bloku nie ułatwia zadania 8-) No ale trzeba będzie poszukać informacji co i jak...

Gratuluję samochodu - wizualnie prezentuje się bardzo ładnie ;)
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-05-15, 17:06   

Ogólnie rzecz biorąc jeżeli nigdy nie maiłeś nakładanego wosku na karoserię to przydało by się lakier wyczyścić glinką lub prze polerować lekką pasta polerska i dopiero wtedy nałożyć wosk. Jeżeli masz małe rysy pasta polerska powinna je zniwelować a jak masz większe to dajesz wosk koloryzujący. Ja tak robię i lakier w moich Daciach zawsze wygląda dobrze. Mój logan jak go kupiłem miał zmęczony lakier, poprzedni właściciel w ogóle o niego nie dbał. Po całej prawej stronie była rysa którą na szczęście udało mi się zniwelować. Pozostały małe rysy, które traktuję po prostu woskiem koloryzującym i na pewien czas mam spokój.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2020-05-16, 14:03   

Jakiejś konkretnej marki kosmetyków do lakieru używasz? Będę miał od poniedziałku trochę wolnego więc chciałbym poświęcić odrobinę czasu swojej dacii :)
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-05-16, 18:44   

Ja chodzę do hipermarketu i kupuję Sonax albo Turtle ale bardziej wolę produkty tej drugiej firmy
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-06-19, 08:18   

No i się kręci :-D . Od grudnia zrobiłem niespełna 6 tys km ale to dlatego, że w domu jest drugie auto, którym czasem sobie jeżdżę i zazwyczaj jest tak, że gdy odstawiam Dacię w piątek po południu do garażu to wyjeżdżam z niego dopiero w poniedziałek rano.



zrób gif online
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2020-06-19, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-06-22, 17:45   

Dzisiaj do auta zawitało kilka gadżetów takich jak nakładki progowe przednie ( oryginalne z wersji laureate zaczęły się odklejać), Oryginalna nakładka ochronna na tylny zderzak, oraz na olx zakupiłem małego czarnego boxa dachowego, który będzie zamontowany na nowy oryginalny dedykowany do Logana MCV II bagażnik dachowy znaleziony na allegro za 160zł ( w ASO 460zł)






zrób serwer minecraft
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-06-22, 17:51   

Dorwałeś te czarne nakładki, czy te naklejki srebrne Dacia?
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-06-22, 22:11   

Kolega Dymek proponował mi za 70zł przednie czarne akcesoryjne ale wcześniej na allegro zakupiłem je z RGB Warszawa za 109zł. Teraz poszukuje jeszcze tylnych nakładek na progi również akcesoryjnych i zastanawiam się nad zakupem i montażem podłokietnika, ale kwota 350zł za dedykowany akcesoryjny to trochę przesada.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-06-23, 06:35   

Mam używkę jak chcesz :) tylko to jest ten przykręcany w bok fotela. I ma niebieska nitkę. Ale ogólnie ładny :)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-23, 08:45   

dudu$ napisał/a:
Kolega Dymek proponował mi za 70zł przednie czarne akcesoryjne ale wcześniej na allegro zakupiłem je z RGB Warszawa za 109zł. Teraz poszukuje jeszcze tylnych nakładek na progi również akcesoryjnych...

Niestety- tylne od zawsze były znacznie droższe od przednich, pewnie dlatego że nie mają napisu i są dedykowane do Renault a do Dacii tak "przy okazji". W RRG 135zł i nigdy nie spotkałem by ktoś oferował je poniżej 115zł.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-06-23, 10:27   

Niby mógłbym je sprzedać za 115zl ale + wysyłka 9zl do paczkomatu.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-06-23, 20:48   

toka93 napisał/a:
Mam używkę jak chcesz :) tylko to jest ten przykręcany w bok fotela. I ma niebieska nitkę. Ale ogólnie ładny :)


widziałem na Allegro za 170zł ale zastanawiam się, która to jest wersja tego podłokietnika, bo kilka osób u nas na forum montowało akcesoryjne podłokietniki dedykowane do sandero II/ Logana II i niby wyglądają podobnie ale ich mocowanie jest chyba inne.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-06-23, 20:51   

Dymek napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Kolega Dymek proponował mi za 70zł przednie czarne akcesoryjne ale wcześniej na allegro zakupiłem je z RGB Warszawa za 109zł. Teraz poszukuje jeszcze tylnych nakładek na progi również akcesoryjnych...

Niestety- tylne od zawsze były znacznie droższe od przednich, pewnie dlatego że nie mają napisu i są dedykowane do Renault a do Dacii tak "przy okazji". W RRG 135zł i nigdy nie spotkałem by ktoś oferował je poniżej 115zł.


teraz niestety sa niedostępne na Allegro, w ASO tak jak piszesz kosztują ponad 130zł. Najlepsze jest to, że do swojego poprzedniego Logana MCV II, od jednego z forumowiczów kupiłem komplet tych nakładek progowych ( na przód i tył) za kwotę 80zł :), szkoda ze teraz za taka kwotę jest to nie mozliwe
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-24, 07:20   

dudu$ napisał/a:
teraz niestety są niedostępne na Allegro, w ASO tak jak piszesz kosztują ponad 130zł.

Zależy jak się szuka:
KLIK1 (RRG)
KLIK2
KLIK3 (RRG)
Kiedyś było sporo tanich ofert, bo ludzie sprzedawali akcesoria, które dostawali za free za vouchery Dacii.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-06-24, 16:55   

Dymek napisał/a:
dudu$ napisał/a:
teraz niestety są niedostępne na Allegro, w ASO tak jak piszesz kosztują ponad 130zł.

Zależy jak się szuka:
KLIK1 (RRG)
KLIK2
KLIK3 (RRG)
Kiedyś było sporo tanich ofert, bo ludzie sprzedawali akcesoria, które dostawali za free za vouchery Dacii.


te na allegro znalazłem wcześniej ale tak jak wyżej pisałem kwota za którą sprzedają jest wysoka w porównaniu z tym co było kiedyś. Pewnie masz racje, że było spowodowana dużą ilością akcesoriów za bony 800zł.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-08-23, 20:15   

Autko dalej śmiga i pokonuje kolejne km. W dniu wczorajszym wróciłem z kolejnego wypadu znad polskiego morza. Po regeneracji maglownicy auto sprawne w 100% no może poza Media Nav Evolution, które jak pisałem na forum ma problem z wyłączaniem USB, będzie trzeba je oddać do specjalisty od tego typu sprzętów, może coś poradzi, a jak nie to będzie trzeba kiedyś kupić kolejną sztukę. Przed wyjazdem wymieniłem filtry gazowe i w trasę, spalanie w trasie + błąkanie się wokół Łeby dało rezultat około 6.8l/100km LPG przy prędkości 90km/h - na pokładzie 2 dorosłe osoby, dziecko 4 letnie , bliźniaki 1,5 roczne, bagażnik zapakowany do rolety i na dachu box o pojemności chyba 300l. Jeżeli ktoś uważa że takie auto nie nadaje się na trasę jest w błędzie, ani razu nie miałem problemu aby wyprzedzać na drogach krajowych ( oczywiście wiąże się to z redukcją z Vgo biegu na IIIci) ponadto na ekspresówce przez 40km non stop leciałem licznikowe 150-160km/h ( za równo na PB jaki i LPG) i to jak wyżej pisałem z Boxem dachowym :shock: W najbliższym czasie czeka mnie wymiana oleju i filtrów, ostatnio wlewałem Elfa SXR 5W40 ale teraz wleje coś lepszego i myslę, że będzie to VALVOLINE Synpower 5W40. Przebieg auta na dzień dzisiejszy to 44tyś i po głowie chodzi mi sprawdzenie luzu zaworowego, na gazie auto przejechało na razie 8 tyś km jak myślicie to już ten czas czy jeszcze wstrzymać się te 5-10 tyś km ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne