Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
FABRYCZNY zestaw naprawczy opony
Autor Wiadomość
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-15, 09:24   FABRYCZNY zestaw naprawczy opony

Koledzy, nie miałem jeszcze wątpliwej przyjemności użycia FABRYCZNEGO zestawu naprawczego, ale w tzw. między czasie kilka okazji żeby użyć sprężarki (rower, kajak, samochód). I tu pytanie: czy fabryczny zestaw naprawczy nadaje się do używania jako okazjonalne sprężarka bez opcji zepsucia, zużycia, wyczerpania, a potem w razie czego zadziała jako zestaw naprawczy?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-15, 09:51   

Jeśli sprężarka jest napędzana na 12 V to czemu nie, tylko nie wiem jak z akumulatorem jeśli chodzi o trwałość. Czemu miałaby się zepsuć, jak ma napompować puste koło do prawie 3 atm. Długo by chyba musiałaby pompować.......
A jeśli chodzi o inne przeznaczenie to myślę, że może zastosować do pompowania kajaku czy koła roweru. Tylko jakby to były zestaw naprawczy JEDNORAZOWY to nie wiem.
Nigdy nie używałem tego, bo pierwsze nie mam tej sprężarki, po drugie mam koło zapasowe, a po trzecie nigdy nie wierzę w skuteczność zestawu naprawczego. :-D
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2015-04-15, 11:13   

jan ostrzyca napisał/a:
czy fabryczny zestaw naprawczy nadaje się do używania jako okazjonalne sprężarka bez opcji zepsucia, zużycia, wyczerpania, a potem w razie czego zadziała jako zestaw naprawczy?


hmm... zawsze myślałem, że zestaw naprawczy (taki z puszki) składa się z jakiegoś preparatu (gumy/kleju/pianki) i sprężonego powietrza, więc jak tym ponton napompować? da się ale chyba raz... :lol:

jeśli jest to zestaw z kompresorem, to przecież używany na krótko się nie spali :mrgreen:

(z uwagi na LPG w moim aucie, nie dostałem zapasu gdy go kupowałem od handlowca, tylko małą puszeczkę zestawu naprawczego. dokupiłem sobie drugą za 29PLN i kompresor za 25PLN, bo często dopompowuję dzieciakom rowery. pomino tego, jadąc w góry, wyciągam drugi zapas od żony - dostałem 2 zapasy, bo służyły one do wymiany na zimowe, gościu wymieniał tylko przód z felgami - i wrzucam do bagażnika [ot taki kaprys posiadacza MCVki :-D ])

raz miałem kapcia w Matizie, bo trafiłem na gwóźdź ale tam zapas był...

szerokości
Ostatnio zmieniony przez piotrek400 2015-04-15, 11:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-15, 14:55   

Ja mam w Oplu zestaw: pompka elektryczna z miejscem na zainstalowanie specjalnego pojemnika ze środkiem wulkanizacyjnym + pojemnik ze środkiem (był bo wykorzystałem).
Złapałem kapcia kiedyś i na dojazd ok 10-15 km do warsztatu patent wystarczył pomimo, iż powietrze zeszło całkowicie.
Pompka elektryczna strasznie się grzeje dlatego chyba za częstego użytkowania nie pociągnie, raczej to zestaw awaryjny lub na dopompowania okazjonalne.
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-15, 22:47   

Raczej się nie nadaje bo pompka ma otwór którym zasysa środek wypełniający koła .

Ja polecam kupić kompresor ale nie najtańszy taki za 100 zł , takim tanim nie złapiesz dobrych pomiarów ciśnienia . Takim lepszym można np na wakacje idealnie napompować sobie koła dzięki czemu jeździ się dużo lepiej po autostradach
_________________
Moje auto
 
norton1 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-27, 10:56   

Odgrzeję trochę temat. Czy ktoś już miał okazję sprawdzić w praktyce zestaw naprawczy, np. ten fabryczny Dacii albo nawet inny i może się podzielić jak to się sprawdza. Zastanawiam się nad uzupełnieniem zestawu wyjazdowego o taki właśnie zestaw.
_________________
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-06-29, 07:50   

Zestaw dobry, ale potem i tak musisz jechać szybko do wulkanizatora. Jedni będą chcieli czyścić oponę i felgę po piance, inni będą chcieli wymienić oponę a kolejny znów policzy tyle za czyszczenie, że lepiej kupić nowa oponę.

Do zestawu z kompresorem i zestawem z pianką mam jeszcze zestaw naprawczy ze sznurkiem butylowym:
https://www.google.com/se...&sclient=psy-ab
Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że jeśli uszkodzisz oponę na bieżni opony (gwóźdź, śruba) to przez zastosowanie sznurka pompujesz i jeździsz dalej bez wizyty i wulkanizatora (jeśli bardzo chcesz możesz jechać na wstawienie łatki).
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
Ostatnio zmieniony przez tAboon 2020-06-29, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne