Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia,nadkoli w nowej Dacii?
Autor Wiadomość
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
  Wysłany: 2020-06-29, 08:53   Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia,nadkoli w nowej Dacii?

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i nadkoli w nowej Dacii Logan, Sandero, Lodgy, Dokker, Duster? Mieliście tak zabezpieczone tylne nadkola masą, wygląda to jakby Dacia zlecala w salonie dodatkowe zabezpieczenie tylnych nadkoli przed wydaniem auta:
https://youtu.be/KqJYCTeVxPs
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-29, 12:44   

Wszystkie nowożytne dacie jakie widziałem były zabezpieczone taką masą fabrycznie.

Natomiast w ramach przeglądu "zerowego" przed wydaniem auta klientowi salon może to oczywiście sprawdzić i ewentualnie w razie potrzeby poprawić.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-30, 08:28   Re: Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia,nadkoli w nowej Da

Auto Krytyk napisał/a:
Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i nadkoli w nowej Dacii Logan, Sandero, Lodgy, Dokker, Duster? Mieliście tak zabezpieczone tylne nadkola masą, wygląda to jakby Dacia zlecala w salonie dodatkowe zabezpieczenie tylnych nadkoli przed wydaniem auta

No właśnie nie! Dacie jakie dotąd obserwowałem (w tym i moje Sandero) w tylnym nadkolu świecą radośnie kolorem lakieru zgodnym z kolorem nadwozia, aż głupio wygląda. Nic tam nie było dodatkowo, sam się temu dziwiłem po zakupie będąc przyzwyczajony do wyrobów koreańskich- tu na forum userzy uspokajali, że tak właśnie jest.. Podobno jest zabezpieczenie, ale polakierowane, co dla mnie byłoby dziwne...
Taka sama sytuacja była w egzemplarzach salonowych, które oglądałem w grudniu 2019. Dlatego też zdziwił mnie ten film, na którym wyraźnie jest tam dotryśnięta czarna warstwa antykorozyjna. Należałoby to jeszcze potwierdzić u większej liczby nabywców, może dotyczy tylko Logana? Bo to, co na filmie, dla mnie rzeczywiście wygląda to na świeżą, dodatkową warstwę nałożoną po fabryce. A więc ten filmik nie wydaje się być rzetelny i zgodny ze "stanem fabrycznym".
Na szybko z otomoto- nowe Sandero Stepway 2020, też białe, wyraźnie widać, że niczym czarnym tam na wierzch nie zabezpieczają:


I czerwone SS:


A tu Lodgy:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-06-30, 09:16, w całości zmieniany 7 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-30, 10:10   

Dymek napisał/a:
w tylnym nadkolu świecą radośnie kolorem lakieru zgodnym z kolorem nadwozia

Przecież jak ktoś nie wierzy, to wystarczy pomacać - zawsze jest tam masa, nigdy goła blacha, bez względu na kolor.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-06-30, 10:29   

Niestety film jest autentyczny odbiór 23 czerwca z salonu, nic nie zlecałem dodatkowo ani nie płaciłem, auto przechodziło przegląd zerowy widocznie miało w akcjach serwisowych dodanie konserwacji dodatkowej musiałbym się ze sprzedawcą skontaktować ale w ogłoszeniach i na otomoto cześć nowych aut ma już czarne tylne nadkola zakonserwowane dodatkowo.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-30, 10:43   

laisar napisał/a:
Przecież jak ktoś nie wierzy, to wystarczy pomacać - zawsze jest tam masa, nigdy goła blacha, bez względu na kolor.

AutoKrytyk pytał konkretnie- czy mamy tak samo...
Przecież nie chodzi o to, że nic tam pod lakierem nie ma, lecz o zmianę sposobu (dodatkowa warstwa lub zmiana kolejności) zabezpieczania- teraz jest świeża warstwa antykorozyjna na wierzch a było inaczej.
No i nie wiadomo- czy dokładają tą zewnętrzną warstwę dodatkowo na wykończenie dokładnie takie jak było wcześniej, czy też może teraz pod lakierem jest inaczej a jakaś warstwa jest na wierzchu.
Chociaż to, co teraz widać na wierzchu wygląda na dodatkową równą i cienką warstwę. Bo to co mamy pod lakierem jest bardzo grube i nakładane bardzo nierówno.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-06-30, 10:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-07-08, 08:09   

To zabezpieczenie jest robione w salonie, widocznie jest jakiś ots albo zaleceni serwisowe z tego co się dowiedziałem.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-08, 08:48   

Auto Krytyk napisał/a:
To zabezpieczenie jest robione w salonie...

Ano właśnie... Czyli raczej to akcja okresowa dla określonej partii, niż standard fabryczny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne