Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster 2020 1.0TCE LPG w Smart Start
Autor Wiadomość
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-15, 10:35   Duster 2020 1.0TCE LPG w Smart Start

Witam
Jako, że Dacia zrobiła mnie w konia odbierając możliwość zamówienia Logana MCV mój wybór padł na Dustera, dlatego chciałbym zadać kilka pytań.
Najpierw jednak chciałbym słowem wstępu nakreślić jaki mam plan na to auto:
Planuję kupić w kredycie Smart Start auto na 5 lat z limitem 100kkm. Do tego Easy Service też na 5 lat i 100kkm. Prawdopodobnie w ostatnim roku patrząc chłodnym okiem na auto i to co będzie oferowała Dacia zadecyduję czy wykup czy zwrot i nowy leasing. Jako, że będę miał gwarancję, Easy Service oraz AC nie interesują mnie oleje, filtry i inne serwisy.
Tyle słowem wstępu. Teraz konkrety:
1. Co do tych serwisów mam prośbę czy ktoś mógł by mi wysłać rozpiskę kiedy i co trzeba robić?
2. Jak wygląda żywotność Dustera przy normalnym użytkowaniu? Bez upalania, offroadu, liczenia studzienek i ubytków empirycznie. Chodzi mi, czy hamulce, turbina, zawieszenie itp dadzą radę przez te 5 lat/100kkm? Pakując tyle kasy miesięcznie w "wynajem" auta chciałbym aby pozostałe koszty ograniczyły się do tankowania.

Ciężko mi osądzić czy to jedna sprawa czy półtora jednak zaryzykuję :mrgreen:
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-07-15, 11:54   

Mnie w październiku mijają 3 lata od zakupu. Teraz mam 65.000 km na liczniku. Oprócz opisanych wcześniej problemów w elektrozaworem LPG (wadliwa część od nowości w wielu egzemplarzach, poprawiona od wiosny 2019 r.) innych raczej nie stwierdzam. Mam 1.6 Sce z LPG.
Wspomnę tylko pierdołki typu: wymiana zamka tylnej klapy (padła część sterująca centralnym zamkiem, sam zamek był ok., ale zamykał się tylko z kluczyka), przy 50.000 km wymiana lewego (!) wahacza. Pewnie przydałoby się poprawić nieco luźne sanki fotela kierowcy, ale szkoda mi zachodu na te głupstwa. Raz wziął nieco więcej oleju niż powinien, ale na co dzień rewelacja.

Rozpiskę dostaniesz od firmy, ale od 2020 r. szału nie ma, bo czy to w ramach ES, czy "normalnie", przeglądy są co 30.000 km lub co 2 lata. Dla silnika to może być ból, tym bardziej, że w ramach ES leją jakiś syfiasty olej o mahoniowej barwie. Zachęcam do wymian oleju poza księgą serwisową co 15.000 km lub raz w roku. Ja mam jeszcze stary system: raz w roku lub co 20.000 km.
Odpukać w niemalowane: oby tak dalej.
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-15, 12:05   

JS napisał/a:
Zachęcam do wymian oleju poza księgą serwisową co 15.000 km lub raz w roku.
jak bym kupował na własność to tak bym robił. Ale ja to auto chcę wynająć a za 5 lat wymienić na nowe.
Rozumiem, że elektrozawór i zamek zrobili gwarancyjnie?
Co się stało z wahaczem? Tuleje szlak trafił i poszła wymiana całości? Średnio mi się uśmiecha półremont zawieszenia w połowie najmu :-/
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-07-15, 13:47   

Po prostu nagle usłyszałem stuki i wymieniono mi cały, podobnie jak pozostałe sprawy na gwarancji. Co do wahacza to nawet nie rozpocząłem rozmowy, że to część eksploatacyjna, bo przy przebiegu 50.000 km i cywilizowanej jeździe to nie ma prawa się zdarzyć, zatem było bez ofiar w ludziach.
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-15, 13:51   

No i na taką obsługę liczę. Może nawet stać co pół roku 2 tygodnie na serwisie pod warunkiem, że będę miał auto zastępcze z klimą i media nav + 0 kosztów dodatkowych.
 
JS 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 151
Skąd: CRY
Wysłany: 2020-07-15, 14:11   

Co do auta zastępczego w Dacii, to nie jest takie oczywiste i zależy od pakietu (AC, ES lub formuła NS - o ile jeszcze jest). Renault daje, a w Dacii niekoniecznie. Dobrze zbadaj temat.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-07-15, 15:02   

HWfreak napisał/a:
JS napisał/a:
Zachęcam do wymian oleju poza księgą serwisową co 15.000 km lub raz w roku.
jak bym kupował na własność to tak bym robił. Ale ja to auto chcę wynająć a za 5 lat wymienić na nowe.

Cytat:

co będzie oferowała Dacia zadecyduję czy wykup czy zwrot i nowy leasing.


jako, że wymianę oleju będziesz mieć po 2 i 4 roku to zrobienie po 1 i 3 za łączną sumę rzedu 500 zł w ASO (lub ze stówę taniej gdzie indziej) - to opłata za REALNY wybór co zrobic po 5 latach (jak zdecydujesz oddać - to nie ma kwesti - po 5 latach oddajesz bez piątej wymiany, jak wykup robisz - też oczywiste , że robisz wymianę)
Bo jak chcesz oddać auto -> to w pewien sposób masz rację. Ale jesli rzeczywiście rozważasz wykup - to przy takiej ilości planowanych km te dwa płatne serwisy bym dodał.
_________________
Spritmonitor.de
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2020-07-15, 15:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne