Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
co dostaliśmy od dilera
Autor Wiadomość
mci 


Marka: Dacia / Dacia
Model: Lodgy / Duster
Silnik: TCe100FAP / TCe100LPG
Rocznik: 2020 / 2022
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 31 Maj 2020
Posty: 31
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2020-07-23, 18:31   

Dywaniki mogą być a może ich nie być. Tak mi powiedziano jak kupowałem Lodgy SL Celebration w lutym 2020. Rabatu na finansowanie nie było, a rabat na auto znacznie mniejszy - 2%.

Jak stanęły fabryki z powodu COVID stwierdziłem, że zgadzam się na niemal 4 miesiące poślizgu w odbiorze auta, ale nie chcę słyszeć, że czegoś brakuje - np. dywaników. Obiecano mi, że zadbają o to, aby dywaników nie zabrakło.

Patrząc na rabaty jakie zhandlowałeś nie ma się czego wstydzić.
 
aferka1970 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: sce 75
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączyła: 15 Lut 2020
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-23, 18:43   

odbierałem Logana miesiąc temu, dostałem dywaniki, pendriva i poduszkę pod szyję .
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-24, 11:35   

mci napisał/a:
Patrząc na rabaty jakie zhandlowałeś nie ma się czego wstydzić.
samo "targowanie" ceny trwało prawie 2 tygodnie i "przetarg" był rozstrzygany pomiędzy 4 salonami. 2 odpadły nie mogąc zejść do wspomnianego poziomu a 2 zrównały ofertę między sobą. Wygrało zaangażowanie handlowca i lokalizacja salonu. A i tak wczoraj jak informowałem, że auto zamówione u konkurencji w dość szorstkich i średnio miłych słowach usłyszałem, że "było jeszcze się zgłosić bo nie wyciągnęli wszystkich kart z rękawa".
A co do finansowania coś tam się udało utargować ale rewelacji nie było, bo przy kredycie na 5 lat spłacę 130% zaciągniętej kwoty. W tym wliczony GAP MTE. Easy Service dokupię sobie za gotówkę po sprzedaży starego auta.
 
mci 


Marka: Dacia / Dacia
Model: Lodgy / Duster
Silnik: TCe100FAP / TCe100LPG
Rocznik: 2020 / 2022
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 31 Maj 2020
Posty: 31
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2020-07-24, 11:42   

Ja akurat w lodgy decyduję się na kredyt 50/50, do tego hak akcesoryjny za 1700 (podobno promocja bo robocizna w gratisie), free wymiana opon na moje wielosezonowe, easy service i promocyjne ubezpieczenie.

Teoretycznie auto miałem mieć na koniec sierpnia, ale po dzisiejszej rozmowie będzie próba dowiezienia wszystkiego na 8 sierpnia. Salon zamierza pomóc mi w rejestracji, bo zadzwoniłem dziś umówić termin i dostałem najszybszy slot na 19 sierpnia :roll:

COVID bardzo uprzykszył mi zakup pierwszego w życiu nowego auta. Najpierw stanęły fabryki, teraz nie ma jak zarejestrować samochodu.
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-24, 13:47   

mci napisał/a:
Teoretycznie auto miałem mieć na koniec sierpnia, ale po dzisiejszej rozmowie będzie próba dowiezienia wszystkiego na 8 sierpnia. Salon zamierza pomóc mi w rejestracji, bo zadzwoniłem dziś umówić termin i dostałem najszybszy slot na 19 sierpnia

Nie dobrze... Mam nadzieję, że się ustabilizuje sytuacja do października, bo specjalnie zamówiłem "z poślizgiem" o miesiąc, żeby dokompletować gotówkę bez zbędnych wyrzeczeń. Z drugiej stony chciałem na urodziny i Wszystkich świętych ruszyć już autem :-/

mci napisał/a:
COVID bardzo uprzykszył mi zakup pierwszego w życiu nowego auta.

No mi pomógł, bo spadek sprzedaży spowodowany COVIDem i latem pomógł się targować.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-24, 13:56   

HWfreak napisał/a:
Mam nadzieję, że się ustabilizuje sytuacja do października, bo specjalnie zamówiłem "z poślizgiem" o miesiąc, żeby dokompletować gotówkę bez zbędnych wyrzeczeń. Z drugiej stony chciałem na urodziny i Wszystkich świętych ruszyć już autem.

Oby się udało, bo akurat w Dacii "symboliczny" dwumiesięczny poślizg był normalny nawet gdy nie było COVID... (jak u mnie- z października na grudzień). :mrgreen:
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-07-24, 14:19   

Proponowali mi na końcówkę września ale z w/w powodów sam poprosiłem na październik. Dodatkowo dostałem nieoficjalną informację, że termin planowany to pierwszy tydzień października jednak system "nakazuje" poinformować o oficjalnym terminie około 20 października (żeby roszczeń ze strony klienta za 10+ dni spóźnienia).
 
krzysztof19771 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 0.9
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 09 Maj 2020
Posty: 6
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-07-27, 10:23   

Ja zamawiałem w maju, samochód miał być na koniec lipca. dostałem informację że wszystkie zamówienia zostały anulowane i najbliższy termin to początek grudnia.
_________________
Krzysztof
 
Hipolit 



Marka: Renault
Model: Koleos II
Silnik: 2.0 dci
Rocznik: 2019
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2020
Posty: 122
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2020-07-27, 12:58   

A to ciekawe rzeczy piszecie. Ja zamawiałem Dustera w kwietniu 2018 i miał być na początek września, ale 14 czerwca dostałem telefon, że auto czeka w salonie :shock: :mrgreen:
Wygląda na to, że teraz coś się popsuło z terminami
Ostatnio zmieniony przez Hipolit 2020-07-27, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
krzysztof19771 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 0.9
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 09 Maj 2020
Posty: 6
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-07-27, 13:17   

Hipolit napisał/a:
A to ciekawe rzeczy piszecie. Ja zamawiałem Dustera w kwietniu 2018 i miał być na początek września, ale 14 czerwca dostałem telefon, że auto czeka w salonie :shock: :mrgreen:
Wygląda na to, że teraz coś się popsuło z terminami


Przez COVID fabryka jest zamknięta i niewiadomo kiedy wznowi produkcję.
_________________
Krzysztof
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-07-27, 14:09   

Fabryka nie jest zamknięta w Maroku, Logany robią w Maroku. Nie ma szans żebyś zamawiając w maju dostał auto w lipcu. Ja zamówiłem pod koniec stycznia odebrałem 23 czerwca to sobie policz. Prawie 5 miesięcy!
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2020-07-27, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-07-27, 15:08   

Auto Krytyk napisał/a:
Nie ma szans żebyś zamawiając w maju dostał auto w lipcu

Owszem, są szanse. Tyle tylko że nie na auto zlecone do produkcji tylko na egzemplarz dostępny u któregoś z dilerów, wyprodukowany wcześniej.
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2020-07-29, 11:56   

Dokładnie. Mogłem czekać pół roku lub wziąć auto, które już płynęło z Maroka. Miałem po miesiącu :-)
 
wloadek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Dołączył: 20 Mar 2020
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-08-06, 11:49   

Na zamówioną Daćkę wg mojego wyboru i dodatków czekałem 18 tyg jakieś ponad 4-ry m-ce. Dacia Sandero wersja Stepway Laureate TCe 100 LPG g.2020. Odebrałem z Salonu 02-07-2020.
do tej pory zrobiłem ok. 2,000 tys. jeżdżę przeważnie do pracy ok 80.km w jedną stronę na LPG.

DSC_1204 Dacia.JPG
Plik ściągnięto 22 raz(y) 75,25 KB

_________________
wlodek
Ostatnio zmieniony przez wloadek 2020-08-06, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-08-10, 08:02   

wloadek, a jakie wrażenia po tym silniku w kubaturze Sandero? W Clio V fajnie się zachowywał a tu?
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
maxx304 


Marka: Dacia
Model: Duster II aka "Toster"
Silnik: 1.0 TCe LPG 4x2
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Wrz 2020
Posty: 23
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2020-09-15, 21:55   

Witam wszystkich,

Mam kilka pytań do przedmówców, jako ze stoję przed zakupem Dustera z mojego profilu + automatyczna klima, skórzana tapicerka, zmiana koloru lakieru, podgrzewane siedzenia - krótko mówiąc, niemalże wszystko, co da się dobrać w opcjach. Kiedy się targować? Przed podpisaniem umowy kredytowej? Przy odbiorze? Czy argument, że „w innym salonie dawali tyle i tyle rabatu” ma sens? Trzeba mieć na to jakąś podkładkę? Pod uwagę brałem salony w ZG, Lesznie i Głogowie. W ZG z racji zamieszkania byłem od razu, Leszno i Głogów mailowo. I wyszło, ze w ZG ta konfiguracja będzie najtaniej - najniższa opłata przygotowawcza. W Głogowie mieli mnie w pompie, kalkulacja jako załącznik do maila, nawet na pytania nie odpisali. Za to Leszno ładnie wszystko opisało, ale w cenie która wyszła, nie da się zamówić - pójdzie w górę o 2800zl, bo się norma emisji zmieniła. Prosili o telefon, żeby się dogadać. Z ZG mam kalkulację, symulację kredytu - warto iść z tym do salonu w Lesznie i próbować coś ugrać? Co ciekawe, nigdzie chyba nie ma rabatu na auto. Cena taka sama. Podpowiecie?
Ostatnio zmieniony przez maxx304 2020-09-15, 22:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
Frost 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2018
Posty: 39
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-09-16, 06:08   

maxx304 napisał/a:
Witam wszystkich,

Mam kilka pytań do przedmówców, jako ze stoję przed zakupem Dustera z mojego profilu + automatyczna klima, skórzana tapicerka, zmiana koloru lakieru, podgrzewane siedzenia - krótko mówiąc, niemalże wszystko, co da się dobrać w opcjach. Kiedy się targować? Przed podpisaniem umowy kredytowej? Przy odbiorze? Czy argument, że „w innym salonie dawali tyle i tyle rabatu” ma sens? Trzeba mieć na to jakąś podkładkę? Pod uwagę brałem salony w ZG, Lesznie i Głogowie. W ZG z racji zamieszkania byłem od razu, Leszno i Głogów mailowo. I wyszło, ze w ZG ta konfiguracja będzie najtaniej - najniższa opłata przygotowawcza. W Głogowie mieli mnie w pompie, kalkulacja jako załącznik do maila, nawet na pytania nie odpisali. Za to Leszno ładnie wszystko opisało, ale w cenie która wyszła, nie da się zamówić - pójdzie w górę o 2800zl, bo się norma emisji zmieniła. Prosili o telefon, żeby się dogadać. Z ZG mam kalkulację, symulację kredytu - warto iść z tym do salonu w Lesznie i próbować coś ugrać? Co ciekawe, nigdzie chyba nie ma rabatu na auto. Cena taka sama. Podpowiecie?


Cześć

Mi bardzo dużo wytłumaczył i dał bardzo konkretną i najlepszą ofertę jaką dostałem użytkownik maciek z naszego forum. Pracuje w salonie w Lublinie. Podpytaj Go na swój temat.

A przy okazji pytając w różnych salonach to jako bonus dostawałem najwyżej dywaniki :)) Więc szału nie ma. Wszyscy się tłumaczą, że Dacie jak ciepłe bułeczki schodzą i mają małą marże na autkach więc pole manewru ograniczone. No ale pytać nie boli
edit: ale czasem kilka stówek lub tyś urwać można wszystko zależy od autka itp
pzdr
Ostatnio zmieniony przez Frost 2020-09-16, 06:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-16, 06:48   

Ja zadzwoniłem do wszystkich salonów w okolicy, podałem konfigurację jaka mnie interesowała i powiedziałem wprost, że kilka dni minie zanim wrócę bo muszę sprawdzić ofertę w innych salonach. I tym sposobem salony wysyłały mi co 2 dni nowe oferty a ja dzwoniłem do nich poinformować jaka była najlepsza, więc oni wysyłali kontrofertę. I tak do momentu aż wszyscy się zrównali idąć razem w zaparte, że nie da się więcej nic zrobić (upust z 68300 na 65800). Wtedy znowu rundka ale tym razem z warunkami kredytowymi. I tak z 3 albo 4 salonów zostały dwa na identycznych warunkach i z pośród nich wybrałem ten gdzie potraktowano mnie... Najmilej? Do tego oszacowałem gdzie mi najlepiej będzie lokalizacyjnie. Jak podpiszesz zamówienie to już wiele nie natargujesz.

Go do lokalizacji. Zobacz czy nie opłaci Ci się pojechać gdzieś dalej po auto. W końcu serwisować można gdziekolwiek. :-D
 
lukis 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Tce 100 LPG
Dołączył: 12 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-09-17, 07:03   

maxx304 napisał/a:
Witam wszystkich,

Mam kilka pytań do przedmówców, jako ze stoję przed zakupem Dustera z mojego profilu + automatyczna klima, skórzana tapicerka, zmiana koloru lakieru, podgrzewane siedzenia - krótko mówiąc, niemalże wszystko, co da się dobrać w opcjach. Kiedy się targować? Przed podpisaniem umowy kredytowej? Przy odbiorze? Czy argument, że „w innym salonie dawali tyle i tyle rabatu” ma sens? Trzeba mieć na to jakąś podkładkę? Pod uwagę brałem salony w ZG, Lesznie i Głogowie. W ZG z racji zamieszkania byłem od razu, Leszno i Głogów mailowo. I wyszło, ze w ZG ta konfiguracja będzie najtaniej - najniższa opłata przygotowawcza. W Głogowie mieli mnie w pompie, kalkulacja jako załącznik do maila, nawet na pytania nie odpisali. Za to Leszno ładnie wszystko opisało, ale w cenie która wyszła, nie da się zamówić - pójdzie w górę o 2800zl, bo się norma emisji zmieniła. Prosili o telefon, żeby się dogadać. Z ZG mam kalkulację, symulację kredytu - warto iść z tym do salonu w Lesznie i próbować coś ugrać? Co ciekawe, nigdzie chyba nie ma rabatu na auto. Cena taka sama. Podpowiecie?


Ja w poniedziałek zamówiłem auto. Poinformowano mnie, że będą podwyżki właśnie o 2800, ale jeżeli się zdecyduję przed podwyżkami to liczy się cena, którą mam w ofercie. Sprawdziłem regulamin i wg mnie jedyne co może wpłynąć na zmianę ceny to kwestie zmiany podatków itp.
Co do oferty to mam 2 salony w promieniu 8 km i tylko te salony odwiedziłem. Rabat 2400 dla wersji SL Celebration + doposażenie do Prestige + klima + podgrzewane fotele TCe 100 + LPG. może mógłbym jeszcze wyrwać 100 czy 200 zł jakbym jeździł od salonu do salonu, ale przy kredycie to znaczenia dla mnie nie miało. Wszystko zależy od tego jak bardzo handlowcowi zależy na sprzedaży. Rok temu byłem bliski zakupu Dustera i proponowany wtedy rabat to całe 0 zł ;)
Ostatnio zmieniony przez lukis 2020-09-17, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
malyjoe4k 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-06-08, 12:36   Negocjowanie

Witam, od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakupem nowego auta, z racji ceny i kilku kompromisów jeżeli chodzi o silnik etc. postawiłem na dacia sandero stepway.
Cena Katalogowa wynosi ok 67.950.
Z racji, że nie miałem styczności z salonami, jak powinienem prowadzić negocjacje by otrzymać jak najlepszy *możliwy* rabat ?
Ponadto, zauważyłem będąc w kilku salonach, że obligatoryjnie dają 1k zniżki.
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-06-08, 13:03   

Jak kupujesz za gotówkę lub na kredyt to pewnie szanse są duże.....Ale ciekawi mnie podejście do zakupu w tzw. wynajmie długoterminowym.....Przerabiał już ktoś ten wariant pod katem upustów?
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2021-06-08, 14:40   

Nie sa chetni do upustow, niezaleznie od rodzaju finansowania.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-06-08, 16:19   

Dacia to chyba jedyna marka i mdel konkretnie Sandero, że popyt przewyższa podaż. Ja w lutym dostalem dywaniki gratis i hak za 500zł. Jeszcze niedoinformowanie co do dodatków lopgratis :). Druga sprawa, że dilerzy nas świetnie wytresowali. Kiedys zamawiali auta na plac i czasami takie które trochę stało i,l można było wyrwać taniej. Ktoś wyliczył, że prościej zamawiac auta do produkcji a Kienta zwiążemy zaliczką i niech czeka.
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2021-06-08, 16:51   Re: Negocjowanie

malyjoe4k napisał/a:
Witam, od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakupem nowego auta, z racji ceny i kilku kompromisów jeżeli chodzi o silnik etc. postawiłem na dacia sandero stepway.
Cena Katalogowa wynosi ok 67.950.
Z racji, że nie miałem styczności z salonami, jak powinienem prowadzić negocjacje by otrzymać jak najlepszy *możliwy* rabat ?
Ponadto, zauważyłem będąc w kilku salonach, że obligatoryjnie dają 1k zniżki.


Idź przede wszystkim przygotowany - trzeba rozmowę odpowiednio poprowadzić. Zbierz sobie kilka ofert z różnych salonów (mogą być z drugiego końca Polski), wydrukuj oferty, zamaż dane osobowe handlowców. Weź ze sobą do salonu. Jak dostaniesz ofertę to rzuć tekstem, że zrobiłeś rozeznanie i ta oferta nie jest szałowa, inni dają upusty większe, a terminy dostawy krótsze, no proszę Pana... :mrgreen:

I tak, wiem, będą handlowcy zasłaniać się niewiadomojakim popytem na Sandero, brakami w częściach i innymi wymówkami, ale to jest gra - ile wywalczysz, tyle Twojego, a oni stratni i tak nie są :))
_________________
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2021-06-08, 19:51   

malyjoe4k napisał/a:
jeżeli chodzi o silnik etc. postawiłem na dacia sandero stepway.
Cena Katalogowa wynosi ok 67.950.

Za tyle to możesz wyrwać Dustera z LPG,
1000 rabatu dają dealerzy, jeśli kupujesz bezpośrednio z Renault (czyli w salonach Renault Retail Group) to możesz się spodziewać 2000 rabatu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne