Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Sandero zamiast białego tico
Autor Wiadomość
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2020-09-24, 06:42   

EBmazur napisał/a:
Jest zakaz wyprzedzania z lewej strony pojazdu ( a rower jest pojazdem ! ) sygnalizującego zamiar skrętu w lewo .


Teoretyzując. Wszystko się zgadza, tylko sam manewr włączenia się do ruchu rowerzysty pozostawia wiele do życzenia. Jest ewidentne zmuszenia do nagłego hamowania uczestnika ruchu jadącego prawidłowo
_________________
Paweł
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-24, 08:20   

nowy napisał/a:
EBmazur napisał/a:
Jest zakaz wyprzedzania z lewej strony pojazdu ( a rower jest pojazdem ! ) sygnalizującego zamiar skrętu w lewo .


Teoretyzując. Wszystko się zgadza, tylko sam manewr włączenia się do ruchu rowerzysty pozostawia wiele do życzenia.


Gdyby chociaż ten rowerzysta włączał się do ruchu...
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-09-24, 11:55   

nowy napisał/a:
EBmazur napisał/a:
Jest zakaz wyprzedzania z lewej strony pojazdu ( a rower jest pojazdem ! ) sygnalizującego zamiar skrętu w lewo .


Teoretyzując. Wszystko się zgadza, tylko sam manewr włączenia się do ruchu rowerzysty pozostawia wiele do życzenia. Jest ewidentne zmuszenia do nagłego hamowania uczestnika ruchu jadącego prawidłowo

Nie teoretyzując :
1. Rowerzysta nie włącza się do ruchu - on już jest w ruchu - można mieć ewentualnie pretensje do niego ( uzasadnione w przypadku , gdyby wyjeżdżał z podporządkowanej )
2. Popełnienie wykroczenia przez jednego z uczestników ruchu nie jest usprawiedliwieniem dla wykroczenia w wykonaniu innego kierującego
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 12:06   

Rowerzysta zobaczył za kółkiem słynnego bratanka bez prawka i stwierdził, że za wszelką cenę musi uciec z zasięgu Białego Sandero! 8-)
 
Kamo 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1,2 TCE
Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-24, 14:07   

Nie no czepianie się tego kierowcy autobusu o najechanie na podwójną ciągłą tam to jest kur hit dla mnie :D
Kierowca ciemnej 407ki miał pierwszeństwo, i moim zdaniem w razie ewentualnej kolizji wina byłaby Twoja. Ogólnie ciężka sprawa, nie wiadomo na ile to przypadek, a na ile np próba ewentualnego wyłudzenia to jednak dobitnie pokazuje jak łatwo stać się sprawcą kolizji.
Z rowerzystą faktycznie gość trochę dziwną akcję pokazał, ale to codzienność na drogach.
Reasumując, kiedy ten świetny driver w postaci bratanka przestanie jeździć bez uprawnień?
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2020-09-24, 14:47   

defunk napisał/a:
Gdyby chociaż ten rowerzysta włączał się do ruchu...


OK. Fakt, mój błąd....... wyjeżdżał z podporządkowanej
_________________
Paweł
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 454
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-24, 21:53   

[quote]Reasumując, kiedy ten świetny driver w postaci bratanka przestanie jeździć bez uprawnień?.
Sam bym chciał to wiedzieć..... 8-)
_________________
sandero ma bratanek a ja mam captur
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-09-25, 05:07   

Możesz mu przestać dawać kluczyki to przestanie od razu
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-09-25, 06:01   

nowy napisał/a:
defunk napisał/a:
Gdyby chociaż ten rowerzysta włączał się do ruchu...


OK. Fakt, mój błąd....... wyjeżdżał z podporządkowanej

+rowerzyści i kierowcy bmw zawsze maja pierwszeństwo :-P
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 454
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-25, 12:55   

Właśnie w tym miesiącu na przykład 21 letnia dziewczyna jadąca BMW zabiła się uderzając w bariery oddzielające dwie jezdnię gierkówki .
Mi się wydaje że producenci samochodów sami powinni zdawać sobie sprawy jak niebezpieczne są szybkie i drogie auta i ograniczać ich maksymalną prędkość.... :-/
_________________
sandero ma bratanek a ja mam captur
 
Kamo 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1,2 TCE
Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-25, 14:03   

A producenci noży niech zaprzestaną ich produkcji i dystrybucji.
Ale myślę, że wymyślenie jakiejś instytucji która sprawdziłaby umiejętności potencjalnych kierowców np. na egzaminie coś by mogła pomóc...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-25, 14:20   

Nie widzę żadnego sensownego powodu, dla którego dopuszczona jest sprzedaż samochodów mogących znacząco przekraczać dozwoloną prędkość.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-09-25, 15:26   

wlodarek1 napisał/a:
Chciałbym wam pokazać krótką dzisiejszą filmik - składankę
https://youtu.be/us3Pb44yCsU

po chwili z drugiej bocznej uliczki wyjeżdża rowerzysta i skręca w lewo przed moim autem 8-)

Czy prawidłowo - oceńcie sami . Dobrze że w tym momencie kierował mój bratanek a on ma refleks lepszy niż ja :shock:


Na końcu filmiku widać tylko przykład tego jak kierowcy autobusów nagminnie przekraczają linię podwójną ciągłą :evil:


Co do rowerzysty - w 8 sekundzie filmu już nie ma znaczenia czy on wyjechał z podporzadkowanej czy nie - jedzie prawym pasem ( i nie ma znaczenia, że kilka sekund temu był w podporządkowanej). Daje znak że skreca w lewo (zmiana pasu). I co chwila ogląda się za siebie by sprawdzić, czy może zmienić pas. 70 % kierrowców nie przyhamuje - i wtedy prawdopodbnie on by nie zmienił pasa. W 9 sekundzie kierowca auta hamuje (jak powiedzmy 20 % a może 30 % kierowców), rowerzysta to widzi, interpretuje jako uprzejme wpuszczenie i zmienia pas.
W cywilizowanych krajach zapewne 95 % kierowców wpuściłoby rowerzystę. Sam we Szwecji miałem taką sytuację- jest rondo. Mały ruch, nie pamietam, czy późne popołudnie czy niedziela. Na rondzie mam do przejechania dobre 270 stopni, więc decyduję się na totalnei zabroniony manewr jazdy pod prąd 90 stopni, bo rondo puste. Skręcam w lewo (skrajnie niepoprawnie). I wtedy widze, ze będzie jechac auto. No to po 25 z tych 90 stopni jazdy pod prąd staję przy krawęzniku, opny przyssane do krawęznika, noga na krawęzniku - niech kierowca wie, że co prawdą jade pod prąd , ale absolutnie się nie upieram i puszczam prawidłowo jadące auto. Co robi kierowca? Nie, nie otwiera okna z wiązanką (co byłoby za ostre biorąc pod uwagę, że stoję tak z boku, jak tylko się da). Nie puka się w czoło (co byłoby w sumie uzasadnione). Kierowca widząc rowerzystę STAJE na rondzie i czeka aż ja go minę. To był mój drugi dzień w Szwecji na rowerze, po kilku dniach zrozumiałem, ze tam człowiek na rowerze ma status zbliżony do krowy w Indiach. Tylko zbliżony, bo jednak na czerwonym świetle stać trzeba. Ale przy jakimkowiek manewrze jesli jest wątplwość co nalezy robić, to odpowiedź jest prosta - ustąpić rowerzyście. NIe wykorzystywałem później tego w tak ekstremalny sposób jak na tym rondzie, ale poczucie bezpieczeństwa było duże.
Reasumując - zachowanie kierowcy bardzo dobre, najeżdżanie na rowerzyste chyba przesadzone - nie zajechał drogi - pas zmienił po wyraźnym zahamowaniu auta.

Co do autobusu.... No niby jednym kołem najechał na linię. Ale ta linia szybko rozszerzyła mu pas. Czyli nie tyle wjeżdżał na pas do jazdy w druga stronę, co manewr wyjeżdżania na pas w lewo zaczął o 5 m za wcześnie.
_________________
Spritmonitor.de
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-09-26, 04:56   

Kamo napisał/a:
A producenci noży niech zaprzestaną ich produkcji i dystrybucji.
Ale myślę, że wymyślenie jakiejś instytucji która sprawdziłaby umiejętności potencjalnych kierowców np. na egzaminie coś by mogła pomóc...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zapewne znacząca większość kierowców ma odpowiednie umiejętności . Problemem nie jest ich brak tylko brawura , nieodpowiedzialność , świadome ryzyko .
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-26, 07:52   

Cytat:
Problemem nie jest ich brak tylko brawura , nieodpowiedzialność , świadome ryzyko .

Lub jazda bez uprawnień :lol:
 
Kamo 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1,2 TCE
Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-26, 09:24   

EBmazur napisał/a:
Kamo napisał/a:
A producenci noży niech zaprzestaną ich produkcji i dystrybucji.
Ale myślę, że wymyślenie jakiejś instytucji która sprawdziłaby umiejętności potencjalnych kierowców np. na egzaminie coś by mogła pomóc...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zapewne znacząca większość kierowców ma odpowiednie umiejętności . Problemem nie jest ich brak tylko brawura , nieodpowiedzialność , świadome ryzyko .


Oczywiście się z Tobą zgadzam, moja odpowiedź była ironiczna, może lekko zaczepliwa w stosunku do wlodarka, który ciągle podżega swego bratanka do popełniania znanego tu wszystkim wykroczenia.


Osobiście uważam że ograniczenie maksymalnej prędkości pojazdów nie wpłynie w znacznym stopniu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Zresztą nadal w Niemczech są jakieś autostrady no limit.
Regularnie jeżdżę małopolskim odcinkiem A4ki, i na prawdę nie przypominam sobie wielu sytuacji niebezpiecznych związanych bezpośrednio z prędkością. Nagminnym zaś jest wyjeżdżanie, wręcz zajeżdżanie drogi zmieniając pas bez patrzenia w lusterko. Wielokrotnie z tego powodu musiałem hamować z wysokich prędkości(nawet przepisowych) czy też nie trzymanie bezpiecznego odstępu.

Taki samochód z ograniczeniem v-max do prędkości dopuszczalnej w danym kraju, dalej będzie zdolny aby np w terenie zabudowanym jechać np. te 140 km/h, To jest dużo bardziej niebezpieczne niż jazda autostradą 160-180 km/h.

Każdą elektronikę stworzył człowiek, i zdjęcie takiego "kagańca" dla chętnych nie będzie żadnym problemem. No i jak już powtarzałem, poważny wypadek można spowodować przy prędkości sporo niższej(np. 100 km/h) ale brawurowej na danej drodze.

To już chyba więcej sensu miałoby wprowadzenie zakazu jazdy dla tzw. niedzielnych kierowców, panie Wlodarek ;-) oczywiście tu również ironicznie, ale w sumie skoro Ty się czepiasz wszystkich innych, to ja chyba też delikatnie mogę :lol:
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 454
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-27, 12:17   

Tu 1 z was napisał że kierowcom bmw wolno więcej .
Ja dziś się przekonałem że kierowcy innych drogich aut nawet marki KIA - też uważają , że im więcej wolno .
https://youtu.be/M6HD38Tz4U0
W 24 sekundzie tego filmiku widać czarną dacię z bagażnikiem dachowym .
Czy to jest lodziara tak bogato wyposażona :?:
W końcowej części filmiku widać jak trudno było dziś znaleźć miejsce do zaparkowania pod jasną górą :cry: Dobrze , że w takim momencie kierował bratanek , bo jego ruchy nóg przy
takich manewrach parkingowych są szybsze niż moje :lol:
_________________
sandero ma bratanek a ja mam captur
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-27, 12:48   

wlodarek1 napisał/a:
Ja dziś się przekonałem że kierowcy innych drogich aut nawet marki KIA - też uważają , że im więcej wolno .

Albo znają regułę prawej ręki(w przeciwieństwie do Ciebie) i z niej korzystają bo nie widać tak żadnych znaków dających komuś pierwszeństwo.
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2020-09-27, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-09-27, 13:02   

Przecież to jest parking pod Jasną Górą, z pewnością droga niepubliczna czy jak to się nazywa, obowiązuje prawo kaduka.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 454
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-27, 13:04   

To przecież widać że ja jestem po jego stronie prawej a on jest po lewej stronie z mojego punktu widzenia. To kto ma pierwszeństwo :?:
_________________
sandero ma bratanek a ja mam captur
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 454
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-27, 13:05   

To przecież widać że ja jestem po jego stronie prawej a on jest po lewej stronie z mojego punktu widzenia. To kto ma pierwszeństwo :?:
_________________
sandero ma bratanek a ja mam captur
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-27, 13:54   

Z moich obserwacji na przykościelnych parkingach (i nie tylko takich) panuje niepisana zasada- wyjeżdżający z parkingu ma pierwszeństwo. W pewnym stopniu jest to dość sensowne, bo im sprawniej damy wyjeżdżającym opuścić teren, tym łatwiej sami znajdziemy wolne miejsce. W interesie wjeżdżającego jest, aby wypuścić jak najwięcej wyjeżdżających.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-09-27, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-27, 14:44   

wlodarek1 napisał/a:
To przecież widać że ja jestem po jego stronie prawej a on jest po lewej stronie z mojego punktu widzenia. To kto ma pierwszeństwo

Moja uwaga odnosiła się do tych co wyjeżdżali z parkingu na wprost bo o Tobie nie myślałem z tych samych przyczyn jakie podał kolega Dymek, no i może jechałeś( a raczej bratanek) zbyt daleko od prawej strony bramy bo zwykle dwa samochody powinny się zmieścić.
 
Kamo 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1,2 TCE
Dołączył: 29 Kwi 2019
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-27, 15:21   

Ja tam nie widzę jakiegoś wielkiego przewinienia ze strony kierowcy Kijanki, czy też cwaniactwa. W stosunku do Ibizy z Twojego przeciwka miał pierwszeństwo i wyjechał, też widać że przyhamował równocześnie z kierującym Sandero(chciałem napisać kierowcą, no ale skoro prowadził bratanek, a definicja mówi że : Kierowca – osoba uprawniona do kierowania pojazdem silnikowym lub motorowerem[1]. to popełniłbym błąd :) Nie dopatrywałbym się tu jakiegoś chamstwa, czy cwaniakowania. Normalna sytuacja parkingowa, i wielu z nas zapewne w takiej bierze często udział, raz po stronie przepuszczającego a raz po stronie przepuszczanego.

wlodarek1 a to nie użytkownicy Dacii uważają że im wolno więcej? jazda bez uprawnień np. ;)
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-09-27, 16:25   

wlodarek1 napisał/a:
To przecież widać że ja jestem po jego stronie prawej a on jest po lewej stronie z mojego punktu widzenia. To kto ma pierwszeństwo :?:


Ach, czyli nasz mistrz kierownicy nie tylko nie rozumie, że wymijanie się pojazdów nie ma nic do reguły prawej ręki -- ale nawet nie dostrzega, że z punktu widzenia kierowcy białego Sportage też byłeś z lewej strony ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne