Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieprawidłowe wskazanie poziomu benzyny przy jeździe na LPG
Autor Wiadomość
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-10-08, 13:50   

Killer King napisał/a:
oszczędnych jest to zbędny wydatek
ja od pewnej osoby słyszałem, żeby nie tankować PB do pełna bo wożę dodatkowe 20-30kg i zwiększam spalanie LPG :lol: wyobraź sobie minę tej osoby, gdy powiedziałem, że w trosce o układ paliwowy leję najlepszą dozwoloną benzynę dla mojego auta + raz na pół roku staram się ten zbiornik przepalić w trasie całkowicie aby nie trzymać bóg jeden wie ile paliwa w baku bo to też nie jest dobre bo paliwo paruje i po roku zostanie nam sik w baku.
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-10-08, 19:47   

HWfreak napisał/a:
Killer King napisał/a:
oszczędnych jest to zbędny wydatek
ja od pewnej osoby słyszałem, żeby nie tankować PB do pełna bo wożę dodatkowe 20-30kg i zwiększam spalanie LPG :lol: wyobraź sobie minę tej osoby, gdy powiedziałem, że w trosce o układ paliwowy leję najlepszą dozwoloną benzynę dla mojego auta + raz na pół roku staram się ten zbiornik przepalić w trasie całkowicie aby nie trzymać bóg jeden wie ile paliwa w baku bo to też nie jest dobre bo paliwo paruje i po roku zostanie nam sik w baku.

To nie chodzi o oszczędność tylko o fakt, że w praktyce od połowy zbiornika wskaźnik zaczyna świrować to średnie rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony przez Aronus 2020-10-08, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-10-09, 06:39   

Aronus napisał/a:
od połowy zbiornika wskaźnik zaczyna świrować
to są mądrości ludzi z czasów instalacji na mikserze i wskaźników typowo analogowych gdzie pływak był na sztywno podpięty do wskazówki a komputer w aucie sterował tylko wtryskiem i czasem iskrą.
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-10-09, 07:51   

HWfreak napisał/a:
Aronus napisał/a:
od połowy zbiornika wskaźnik zaczyna świrować
to są mądrości ludzi z czasów instalacji na mikserze i wskaźników typowo analogowych gdzie pływak był na sztywno podpięty do wskazówki a komputer w aucie sterował tylko wtryskiem i czasem iskrą.

Jeździsz autem gdzie jest zastosowany emulator? Ja tak i twierdzę, że jest to niedoskonałe rozwiązanie i warto by było znaleźć takie rozwiązanie, żeby wskaźnik ilość paliwa pracował prawidłowo w całym swoim zakresie.
Co do moich mądrości to w poprzednim aucie na instalacji BRC bez większych problemów przejechałem 200 tys km a w obecnym też na BRC już ponad 100 tys. km także jakieś doświadczenie z LPG mam.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-09, 12:02   

Aronus napisał/a:
od połowy zbiornika wskaźnik zaczyna świrować

No to właśnie piszę - wystarczy dbać, żeby w zbiorniku była ponad połowa i problem rozwiązany.
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-10-09, 12:44   

Aronus napisał/a:
Jeździsz autem gdzie jest zastosowany emulator?
nie, nie używałem auta z emulatorem. Miałem 3 auta z LPG, jedno na mikserze gdzie tak jak pisałem wskazówka paliwa była na sztywno spięta z bakiem.
Kolejne gdzie każdorazowo po odpaleniu resetował się wskaźnik paliwa. Tutaj upierdliwość była gdy paliwa w baku było mniej niż trasa pokonana za jednym zamachem. Też wielką trudnością dla mnie to nie było bo zawsze gdy wskazówka spadała poniżej połowy tankowałem PB za około 30zł (70zł za pełną butlę LPG + 30zł za PB = 100zł :P ), a rzadko robiłem trasy na 400+ bez postoju na papierosa czy toaletę gdzie można było zgasić silnik i zresetować wskaźnik.
Teraz mam DD2 gdzie już dwa razy wskaźnik PB pokazywał poziom paliwa na około 1/3 a zalane miałem 2/3. Ale możliwe, że parkuję na mocno pochylonym zjeździe do garażu.

Co do tych mądrości o których pisałem... Nie zrozumiałeś całości mojej wypowiedzi. Myśl żeby nie tankować PB do pełna bo wozi się dodatkowe 20-30kg paliwa i zwiększa spalanie LPG pochodzi z czasów gdy jeździłem autem na mikserze, sekwencyjne instalacje dopiero zaczynały zdobywać popularność a auta wymagające emulatora dopiero kończyły gwarancję. Domyślam się, że dla Ciebie może to być irytujące, że wskaźnik PB wariuje ale jeśli nie ma możliwości poprawić tego poprzez DD4ALL to zostane przy swoim i będę tankował PB do około 3/4 poziomu baku. Przy tak małej butli LPG w Dusterze 40l PB to odpowiednia rezerwa jak dla mnie :lol:
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-10-09, 16:14   

HWfreak napisał/a:
to zostane przy swoim i będę tankował PB do około 3/4 poziomu baku. Przy tak małej butli LPG w Dusterze 40l PB to odpowiednia rezerwa jak dla mnie :lol:

Też tak będę robił :-)
 
Bartek998 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sci
Rocznik: 2018
Dołączył: 19 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-11-04, 14:43   

Po obserwacji (3 tankowania gazu-1000 km zrobione) poziom paliwa schodzi do zera. Później się restartuje i pokazuje prawidłowo. Pytanie czy w Daci 2 1.6 emulator się sprawdzi? Czy ktoś ma i może się wypowiedzieć? Czy działa faktycznie tylko do 1/4 zbiornika paliwa?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-04, 18:30   

Bartek998 napisał/a:
Po obserwacji (3 tankowania gazu-1000 km zrobione) poziom paliwa schodzi do zera. Później się restartuje i pokazuje prawidłowo. Pytanie czy w Daci 2 1.6 emulator się sprawdzi? Czy ktoś ma i może się wypowiedzieć? Czy działa faktycznie tylko do 1/4 zbiornika paliwa?
Sprawdzi się jak w każdym aucie francuskim produkowanym od X lat, musisz tylko kupić emulator do aut francuskich bo z tego co pamiętam sa jeszcze do Mazdy. Koszt montażu z montażem to 100zł bez montażu z 70-80zł. miałem emulator w poprzedniej Dacii na LPG i działał prawidłowo.
 
Bartek998 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sci
Rocznik: 2018
Dołączył: 19 Wrz 2019
Posty: 7
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2020-11-04, 20:07   

Wielkie dzięki za pomoc! W takim razie szukam i montuje. ;-)
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-11-04, 20:34   

z tego co pamiętam ja miałem założony taki emulator jak w linku:

https://www.ac.com.pl/pl-...liwa/fle-p/415/
 
marbac 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-08-15, 13:36   

rob_plk napisał/a:
Możliwe, że poprzednie próby robiłem na innym sofcie.
Teraz podłączyłem się DDT4all wersja 5.3 pod Dacie - baza 2018.12.20
W zegarach, na ustawieniach od poziomu paliwa odczyt "Lecture" następnie zmiana w polu od wskaźnika "without petrol flow" następnie zapis "Ecriture" chyba wyskakuje okno do potwierdzenia to "OK" albo trzeba nacisnąć "Prise ... config...".
Zegary powinny się zrestartować, słychać "cykanie" wskazówek i powinno być zapamiętane.
Można sprawdzić dla pewności odczytując jeszcze raz dane.

Mogę prosić o podanie pełnej ścieżki w DDTRALL? Nie mogę znaleźć tego parametru.
 
pawcik2016 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 25 Cze 2022
Posty: 9
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2023-04-19, 22:39   Emulator LPG Dacia Lodgy 1.6 MPi 83 KM 2012r

Witam rozpatruję zainstalowanie emulatora lpg do Dacii Lodgy 1.6 MPi 83 KM 2012r proszę o rozwinięcie tematu oraz dyskusji co można kupić i założyć do powyżej Dacii dodam że instalacja gazowa jest KME Nevo komputer proszę pisać co potrzeba napiszę i odpowiem dokładniej co jest zamontowane w autku. Dziękuję za każdą informacje Pozdrawiam...
 
mr2k 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-07-14, 07:15   

Bartek998 napisał/a:
Wielkie dzięki za pomoc! W takim razie szukam i montuje. ;-)


I jak? Zamontowałeś może emulator?
 
Datex 


Marka: Dacia
Model: Duster EXTREME
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 90
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2023-07-15, 07:23   

W Loganie 0.9 tce (2017 na pewno) można przełączyć komputer, aby wskazanie paliwa było nie obliczane z jego zużycia a na podstawie odczytu z pływaka. Nie jest potrzebny żaden emulator. Być może w starszych konstrukcjach, można podobnie zmienić ustawienia w clipie.
 
mr2k 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-07-15, 20:17   

Datex napisał/a:
W Loganie 0.9 tce (2017 na pewno) można przełączyć komputer, aby wskazanie paliwa było nie obliczane z jego zużycia a na podstawie odczytu z pływaka. Nie jest potrzebny żaden emulator. Być może w starszych konstrukcjach, można podobnie zmienić ustawienia w clipie.


Tak, w DDT4ALL w niektórych modelach jest ta funkcja. U mnie niestety nie mam tej pozycji :(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne