Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster Prestige + opcje
Autor Wiadomość
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-09, 08:07   

Widziałem Dustera za 85 tys zł czy to jest najwyższy Prestige +opcje czy można dobić do 100 tys??
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2020-10-09, 08:30   

Można, jeszcze jak, wystarczy dołożyć dywaniki ze złota :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-09, 14:10   

I teraz rodzi się pytanie czy Duster za np. 100 tys zł dalej jest ATRAKCYJNY na tle konkurencji???
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-10-09, 14:54   

Mariusz_84 napisał/a:
I teraz rodzi się pytanie czy Duster za np. 100 tys zł dalej jest ATRAKCYJNY na tle konkurencji???

100 tyś. zł. to cena za którą można już trochę powybierać ale póki co to żaden Duster tyle nie kosztuje. Owszem- osiemdziesiąt parę tysięcy to już dość sporo w porównaniu z cenami w momencie debiutu obecnego modelu ale do stówy nadal jeszcze dość dużo brakuje.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-09, 17:08   

Mariusz_84 napisał/a:
czy Duster za np. 100 tys zł dalej jest ATRAKCYJNY na tle konkurencji???

Pytanie jest bez sensu, bo odpowiedź zależy od osoby - dla jednych dalej będzie atrakcyjny, dla innych 80 kzł to już za dużo.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-10-09, 21:29   

Warto pamiętać, że duster Prestige choćby i za 150 tysięcy to będzie duster w wersji Access za 42 900, do którego dołożono inny silnik (jak sobie ktoś zamówi, rzecz jasna), parę agregatów (klima), bajerów, kolorowych osłon, skórki na boczkach, felgi, itd.

Wszystko co płaci się ponad 42 900 to tylko wykończenie, a baza zostaje ta sama.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-09, 22:03   

A w jakich innych autach jest inaczej?
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-10, 08:56   

Nie wiem może za stary już jestem ale jak cenowo zbliżamy się do Japończyków albo Niemców to ciężko mi wybrać Dustera np zamiast Rav-4 albo Skody Karoq. Co innego Koreańczyk albo Włoch to Duster dalej może być atrakcyjny np. vs. Hyundai Tuscon, Kia Sportage.....

Oczywiście cena 85 tys nie jest granica atrakcyjności, ale 100 tys już budziłoby u mnie wątpliwości???

Jestem z tej epoki że number uno Niemiec, sekondo Japończyk, a później cała reszta.......Świat się zmienia więc mogę się mylić i Rumun nie musi być gorszy od Niemca :-)
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-10-10, 09:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-10-10, 09:15   

Mariusz_84 napisał/a:
Widziałem Dustera za 85 tys zł czy to jest najwyższy Prestige +opcje czy można dobić do 100 tys??

Raczej nie idzie przebić 90.000zł

Dracid napisał/a:
Warto pamiętać, że duster Prestige choćby i za 150 tysięcy to będzie duster w wersji Access za 42 900, do którego dołożono inny silnik (jak sobie ktoś zamówi, rzecz jasna), parę agregatów (klima), bajerów, kolorowych osłon, skórki na boczkach, felgi, itd.

Wszystko co płaci się ponad 42 900 to tylko wykończenie, a baza zostaje ta sama.

To co ma powiedzieć właściciel Golfa R za ok 200.000zł, skoro mój wybiedzony kosztował 70.000zł? :lol:

Mariusz_84 napisał/a:
Nie wiem może za stary już jestem ale jak cenowo zbliżamy się do Japończyków albo Niemców to ciężko mi wybrać Dustera np zamiast Rav-4 albo Skody Karoq. Co innego Koreańczyk albo Włoch to Duster dalej może być atrakcyjny np. vs. Hyundai Tuscon, Kia Sportage.....

Jak doposażysz konkurencję w te same bajery, to auta są wciąż zauważalnie droższe...
Ja myślę, że pułapka na Dacię jest gdzie indziej.
Przykładowo mi się podoba fakt, że czuwa nade mną radar z funkcją hamowania antykolizyjnego - i to w aucie za 7 dyszek.
Ile razy wyceniam sobie przyszłe "drugie auto w rodzinie" i dojeżdżam do okolic 65.000zł, a wiem, że radaru nie dostanę nawet za dopłatą, to troche mnie bierze zniesmaczenie...
Problemy pierwszego świata. :lol:
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-10, 09:35   

Dracid napisał/a:
Warto pamiętać, że duster Prestige choćby i za 150 tysięcy to będzie duster w wersji Access za 42 900, do którego dołożono inny silnik (jak sobie ktoś zamówi, rzecz jasna), parę agregatów (klima), bajerów, kolorowych osłon, skórki na boczkach, felgi, itd.

Wszystko co płaci się ponad 42 900 to tylko wykończenie, a baza zostaje ta sama.


Koledze pewnie chodziło o to że Dacia mimo bajerów dalej jest autem skręcanym w tureckiej fabryce przez imigrantów, a japońskie auta są skręcane przez roboty w fabryce gdzie siedzi kilku inżynierów wciskających odpowiednie guziki..... I mimo wszystko jakość wykonania będzie odbiegać w znacznym stopniu....
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2020-10-10, 09:41   

laisar napisał/a:
A w jakich innych autach jest inaczej?


np fordach? wyższe wersje mają inne zawieszenie.
No i kwestia wytłumienia. Jeśli podstawowa dacia to padaka akustyczna a wersja za cenę (wersji wypasionej ) porównywalną z podstawową konkurencją i mimo to konkurencja jest cichsza to trochę słabo.
i jeszcze jedno... często wyższe wersje mają mocniejsze silniki co skutkuje innym układem hamulcowym większe tarcze ( nawet w megance to było bo wyższa wersja o tej samej mocy miała inne średnice tarcz), tarcze zamiast bębnów na tylnej osi w segmencie b.
Ostatnio zmieniony przez straszna_maruda 2020-10-10, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-10-10, 10:50   

Mariusz_84 napisał/a:
Dracid napisał/a:
Warto pamiętać, że duster Prestige choćby i za 150 tysięcy to będzie duster w wersji Access za 42 900, do którego dołożono inny silnik (jak sobie ktoś zamówi, rzecz jasna), parę agregatów (klima), bajerów, kolorowych osłon, skórki na boczkach, felgi, itd.

Wszystko co płaci się ponad 42 900 to tylko wykończenie, a baza zostaje ta sama.


Koledze pewnie chodziło o to że Dacia mimo bajerów dalej jest autem skręcanym w tureckiej fabryce przez imigrantów, a japońskie auta są skręcane przez roboty w fabryce gdzie siedzi kilku inżynierów wciskających odpowiednie guziki..... I mimo wszystko jakość wykonania będzie odbiegać w znacznym stopniu....

Mocno przesadzony stereotyp. Dziś już nie da się nowych samochodów ..klepać młotkiem" i linie produkcyjne muszą być zautomatyzowane aby nadążyć za normami.
 
kilerfcb 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 35
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-10-10, 11:09   

Wracając do tematu mojego auta zastanawiam się jeszcze nad dwoma kwestiami.

1. Odstraszacz do gryzoni i kun itd. Co o tym myślicie ? Opłaca się wydać 60 zł na takie coś ? https://allegro.pl/oferta/samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-5089782123

2. Uszczelka pod maskę. Przewinął się parę razy ten wątek. Rozważam faktycznie zakup takiej uszczelki. Padały nazwy "KUK". Może to ktoś wyjaśnić ? :mrgreen:
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 588
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-10, 11:36   

straszna_maruda napisał/a:

i jeszcze jedno... często wyższe wersje mają mocniejsze silniki co skutkuje innym układem hamulcowym większe tarcze ( nawet w megance to było bo wyższa wersja o tej samej mocy miała inne średnice tarcz), tarcze zamiast bębnów na tylnej osi w segmencie b.


Tu akurat stanę w obronie Dacii.
W Sandero TCE90, które oglądałem z wyprzedaży rocznika 2019 z przodu były tarcze wentylowane, a u mnie w SCE75 (2020) są zwykłe, więc czymś tam się te droższe wersje różnią.
Podobno w wersji Access nie było z przodu stabilizatora, u mnie w Laureate na pewno jest. Ktoś może to potwierdzić?
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-10, 11:56   

Pedros napisał/a:
Mariusz_84 napisał/a:
Dracid napisał/a:
Warto pamiętać, że duster Prestige choćby i za 150 tysięcy to będzie duster w wersji Access za 42 900, do którego dołożono inny silnik (jak sobie ktoś zamówi, rzecz jasna), parę agregatów (klima), bajerów, kolorowych osłon, skórki na boczkach, felgi, itd.

Wszystko co płaci się ponad 42 900 to tylko wykończenie, a baza zostaje ta sama.


Koledze pewnie chodziło o to że Dacia mimo bajerów dalej jest autem skręcanym w tureckiej fabryce przez imigrantów, a japońskie auta są skręcane przez roboty w fabryce gdzie siedzi kilku inżynierów wciskających odpowiednie guziki..... I mimo wszystko jakość wykonania będzie odbiegać w znacznym stopniu....

Mocno przesadzony stereotyp. Dziś już nie da się nowych samochodów ..klepać młotkiem" i linie produkcyjne muszą być zautomatyzowane aby nadążyć za normami.


Może w Dusterze tego nie ma, ale w Lodgy jest sporo niedociągnięć nawet w wersji SL TECHROAD full opcja np.
- pasy w III rzedzie jeden źle zamontowany skręcony
- drzwi źle spasowane nie domykają się na szczęście jedne z czterech
- klima mało wydajna itp itd.

Jednak to wszystko powyżej nie ma znaczenia bo Lodgy w swojej klasie jest cenowo poza konkurencją.

Duster im bardziej zbliża się do 100 tys tym będą większe oczekiwania konsumentów......
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-10, 11:58   

kilerfcb napisał/a:
Wracając do tematu mojego auta zastanawiam się jeszcze nad dwoma kwestiami.

1. Odstraszacz do gryzoni i kun itd. Co o tym myślicie ? Opłaca się wydać 60 zł na takie coś ? https://allegro.pl/oferta/samochodowy-odstraszacz-gryzoni-kun-szczurow-myszy-5089782123

2. Uszczelka pod maskę. Przewinął się parę razy ten wątek. Rozważam faktycznie zakup takiej uszczelki. Padały nazwy "KUK". Może to ktoś wyjaśnić ? :mrgreen:


Opłaca się widziałem już zniszczenia po gryzoniach przekraczające 60 zl
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
czco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 2x4
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 67
Skąd: śląsk
Wysłany: 2020-10-10, 12:08   

Byłem zainteresowany zakupem daci w Rybniku ale zrezygnowałem obsługa fatalna .Interesował mnie silnik co najmniej 110 najlepiej 130-150 koni ale pani z uporem maniaka chciała abym kupił Tce 100 {chyba taka praca albo głucha}W tej chwili czekam na wyprzedaże w suzuki .S 4 cros napęd 4x4 [rocznik 2019 auto od szefa] 78 000] zobaczymy co będzie z nowymi
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-10, 12:16   

czco napisał/a:
Byłem zainteresowany zakupem daci w Rybniku ale zrezygnowałem obsługa fatalna .Interesował mnie silnik co najmniej 110 najlepiej 130-150 koni ale pani z uporem maniaka chciała abym kupił Tce 100 {chyba taka praca albo głucha}W tej chwili czekam na wyprzedaże w suzuki .S 4 cros napęd 4x4 [rocznik 2019 auto od szefa] 78 000] zobaczymy co będzie z nowymi


Kupujesz 100 KM za kilka tysięcy taniej i sam podnosisz moc do 130 KM za kilka set złotych wyjdzie na to samo..... Jeździsz oczywiście rok na gwarancji aby wszelkie niedoróbki poprawić, a później podnosisz moc 130-160 KM
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-10-10, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2020-10-10, 12:59   

kilerfcb napisał/a:
Uszczelka pod maskę. Przewinął się parę razy ten wątek. Rozważam faktycznie zakup takiej uszczelki. Padały nazwy "KUK". Może to ktoś wyjaśnić ?


http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=600 wszystko na jej temat
Ostatnio zmieniony przez nowy 2020-10-10, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-10-10, 14:14   

Mariusz_84 napisał/a:
Może w Dusterze tego nie ma, ale w Lodgy jest sporo niedociągnięć nawet w wersji SL TECHROAD full opcja np.
- pasy w III rzedzie jeden źle zamontowany skręcony
- drzwi źle spasowane nie domykają się na szczęście jedne z czterech
- klima mało wydajna itp itd.

Pasy rzeczywiście montują ludzie i tutaj błędy zdarzają się w każdej marce choć nie zaprzeczę że w tych tańszych mogą występować częściej. Podobnie jest z montażem drzwi.
Jeśłi zaś chodzi o wydajność klimatyzacji to raczej nie ma związku z tym kto ją montował.
Mariusz_84 napisał/a:
Duster im bardziej zbliża się do 100 tys tym będą większe oczekiwania konsumentów......

To prawda ale prawdą jest też że wszyscy testujący i użytkujący Dustera II zgodnie twierdzą że jest zdecydowanie leiej wykonany niż tańsze modele Dacii. Tak więc można założyć że ze wzrostem ceny wzrasta również jakość ( nie mówię tu o podwyżkach związanych z unijnymi daninami).
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-10, 18:36   

Wykonanie jedna sprawa, a najnowsze technologie druga sprawa.
Np. W Lodgy skrzynia biegów wykonana jest przyzwoicie, ale technologicznie są to lat 80' (informacja z forum). Duster na pewno jest mniej zacofany pytanie jak bardzo jest na topie z nowymi technologiami i rozwiązaniami.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-11, 13:03   

straszna_maruda napisał/a:
laisar napisał/a:
Dracid napisał/a:
duster Prestige choćby i za 150 tysięcy to będzie duster w wersji Access za 42 900, do którego dołożono inny silnik (jak sobie ktoś zamówi, rzecz jasna), parę agregatów (klima), bajerów, kolorowych osłon, skórki na boczkach, felgi, itd.

A w jakich innych autach jest inaczej?

np fordach? wyższe wersje mają inne zawieszenie

No to właśnie w daciach też - tak jak napisał kol. velomer, wyższe wersje mają stablizator, a np duster 4x4 ma z tyłu wielowahacz.

Tylko że to się wszystko mieści w tym, co pierwotnie napisał. kol Dracid - taki ford za 200 kzł to dalej będzie ford w wersji podstawowej, do którego dołożono [coś-tam, coś-tam]. Bo wbrew jego sugestiom - droższe wersji innych marek wcale nie powstają na osobnych liniach produkcyjnych, z innej stali, z inną konstrukcją, ani nie są dopieszczane ręcznie przez tajskie masażystki... Wszystkie modele popularne produkowane masowo wytwarzane są tak samo - dacia, ford, volkswagen czy inny fiat.

Natomiast jest faktem, że dacia cenowo _zaczyna_ się niżej, z czego _oczywiście_ wynika pewna początkowa niższa jakość, która jest dalej dziedziczona przez wyższe modele - tyle że one też dalej są tańsze, niż podobna konkurencja. Dziwić się temu, albo narzekać na to jest raczej... mało logiczne?


Mariusz_84 napisał/a:
skręcanym w tureckiej fabryce

Dacia nie produkuje żadnych aut w Turcji.
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-10-11, 16:09   

laisar napisał/a:

Natomiast jest faktem, że dacia cenowo _zaczyna_ się niżej...


No zaczyna się w 2/3 ceny innych :-P

I dlatego Dacia jest aktualnie #1place jeżeli chodzi i Dustera.
Ale ludzie i tak będą narzekać a zwłaszcza ci, co by chcieli wszystko, ale nie mają za co.
Taki typ Janusza motoryzacji, co dobrze oglądał przed zakupem ale już po zaczyna narzekać.

Dodam, że Duster w wersji prestige jest nadal tańszy od golasa Tucsona/Sportage

Niech policzą do tego różnicę w utracie wartości np. po 5 latach i dopiero zobaczą o ile Dacia jest tańsza.
Ostatnio zmieniony przez Killer King 2020-10-11, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-11, 16:36   

To wszystko prawda dlatego wybrałem Lodgy za 50 tyś zamiast Reno Espace za 140 tys, ale to nie zmienia faktu że golas Lodgy i golas Espace to zupełnie inna jakość bazowa, powiedziałbym ze chyba nawet przepaść technologiczna.......

Dobrze że jest marka aut dla ludzi z zarobkami Europy wschodniej. To jest atut Dacii i Dustera cena nie jakość i lepiej żeby tego się trzymali dalej......
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-10-11, 18:50   

No tak, golas Duster albo i nawet Prestige technologicznie nie dorówna golasowi np. Tucson/Sportage
Różnica również będzie w komforcie ( np. wyciszenie ) i wyposażeniu ( albo jego braku po stronie golasa )

Pytanie czy ja chcę:
1) Płacić np. 100k za samochód ( nie golas ), którym przejadę 100kkm w 5 lat i sprzedam z utrata wartości min 50%.
2) Nie popłynę na serwisie przez 5 lat.
3) Postawię pod marketer, gdzie każdy napier...ala drzwiami i się tym nie będę przejmował.
4) A na deser - kupisz, będzie głaskał, przykrywał na noc kocykiem i co tam jeszcze zrobisz, żeby odsprzedać z jak jak najmniejszą stratą - ale przyjedzie taki moment, że ktoś się zagapi i szkoda całkowita...

No i dla takich osób chyba jest kierowana oferta Dacii.

Kupujesz, parkujesz gdzie chcesz, serwis tani, utrata wartości śmieszna, bezawaryjność jak u innych, a jak się znudzi, to bierzesz następny bez samobójczych myśli o kredycie jak na mieszkanie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne