Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:29
Radio z wysuwanym wyświetlaczem 7"
Autor Wiadomość
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-11-07, 18:01   

Marek1603 napisał/a:
Poszukaj na aliexpresie. Są z polskim menu nawet.


To jest loteria; nawet w przypadku takiego samego modelu jednym działa elegancko a innym nie. Nie chcę już eksperymentować.
_________________
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-11-08, 18:05   

Dzisiaj będzie trochę dłużej... Ale od początku.
Jak kupowałem furę to dostarczyłem do montażu ten mój "kombajn multimedialny". Od początku problemem był słaby odbiór radia: szumiało, gubiło fale. Na forum wyczytałem, że musi być zamontowany separator. Sprawdziłem- został zamontowany. Okazuje się jednak, że anteny w DD1 są pasywne więc ten separator niczego nie poprawiał. Jakieś dwa miesiące temu wywaliłem separator i wstawiłem wzmacniacz ale paradoksalnie odbiór się pogorszył. Dopiero dzisiaj zacząłem sprawdzać samą instalację antenową: przejście na przewodzie masowym było, przejście między otworem gwintowanym od anteny a śrubą przechodzącą przez dach też było, przejścia między otworem gwintowanym a bolcem antenowym- nie było. Po odkręceniu podstawy anteny okazało się, że elementy mające przewodzić sygnał z anteny są skorodowane ale prawdziwym problemem okazała się korozja przewodu sygnałowego (patrz załącznik) a pomógł w tym separator- podczas mycia ciśnieniowego woda z chemią dostawała się pod uszczelkę i kapała na połączenie antenowe a prąd bardzo to wspomagał. Suma sumarum po ok 2 godzinnej nierównej walce udało się polutować końcówę jak trzeba i odbiór zdecydowanie się poprawił. Po próbnym przejeździe w niektórych miejscach były jeszcze zakłócenia więc dołożyłem ten kupiony wcześniej wzmacniacz i jutro się okaże jaki będzie efekt końcowy.
Z odbioru na razie jestem zadowolony jednakże coraz częściej po wysunięciu się wyświetlacza nie pojawia się na nim obraz więc czas tego sprzętu jest raczej policzony bo sam się unicestwi. O ile nie robi problemu brak obrazu jak gra radio ale jak wbijam wsteczny i obrazu nie ma to słabo... Po to właśnie m.in. ten sprzęt był kupowany ale jeśli okaże się, że odbiór mnie zadowala więc niewykluczone, że odzyskam wiarę w takie sprzęty.

końcówa anteny.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 242,7 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez piotr. z 2020-11-08, 18:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-11-09, 08:41   

Prawdopodobnie kończy się taśma i brak przejścia napięcia do podświetlania matrycy związana z otwieraniem i zamykaniem panela.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-11-10, 14:57   

Na 100% taśma klęka. Jak mnie tak dobrze weźmie to wyjmę radio, rozkręcę, sprawdzę jak wygląda (a może i numery będzie miała? :-> ) i poszukam takich expresowym alim.

Odnośnie samego sprzętu- wzmacniacz powodował gorszy odbiór bo w jedną częstotliwość wpychał też inne słabsze stacje więc odpiąłem go i jest zdecydowanie lepiej. Doopska nie rwie ale między tym co jest a tym co było- przepaść. No, Panie, normalnie Bang&Olufsen! Tylko chiński... :mrgreen:
_________________
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7406
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-11-11, 14:26   

Do Peeyginga mam. Jak co to PW.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-23, 22:12   

Wzmacniacz antenowy stosuje się jak trzeba zastosować dłuższy kabel a nie jak jest słaby odbiór. Z przeciętnej długości kablem wzmacniacz jest zbędny. Problemy z odbiorem są powodowane słabym zasięgiem tj jest się w miejscu w którym generalnie jest problem, albo instalacja antenowa jest niesprawna, bądź samo radio jest generalnie do d... Zastosowanie wzmacniacza w niesprawnej instalacji antenowej wzmacnia tak samo zakłucenia jak i sygnał użyteczny i efekty są mierne.
 
RamboGC 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2021
Posty: 39
Skąd: Kostrzyn
Wysłany: 2023-03-02, 12:14   

Nie znam się na tym kompletnie a chciałbym włożyć do mojego MCV '08 radio z dużym ekranem, który przejmie funkcję ekranu telefonu.

Pytanie czy ten konkretny model:

https://allegro.pl/oferta/radio-samochodowe-1-din-android-kamera-obrotowe-12864674081

Według opisu rzeczywiście przejmie sterowanie funkcjami aplikacji uruchomionej na telefonie?
Czy po sprzęcie za takie pieniądze można spodziewać się stabilnego działania?

Screenshot_20230302-121023_Allegro_crop_76.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 98,75 KB

Screenshot_20230302-120219_Allegro_compress90.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 115,23 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne