Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam ponownie. Mam drugą Sandero
Autor Wiadomość
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
  Wysłany: 2020-11-19, 23:51   Witam ponownie. Mam drugą Sandero

Witam ponownie na Forum.
Po krótkim epizodzie z Renault Captur 1.2 TCe (zbyt paliwożerny na miasto),
powróciłem do Dacii.
To moja druga Sandero, z 2019 r z silnikiem 1.0 SCe - na miasto jest bardzo ekonomiczny.
W trasie choć jeżdżę rzadko, też da radę jak się pociśnie.
Pierwsza Sandero była z 2016 roku i miała silnik 1.2 16V. Objechałem nią w 4 osoby całe Bałkany dwa lata z rzędu :-)
 
Żywiec 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 240
Skąd: Żywiec/wieś stołeczna
Wysłany: 2020-11-20, 10:24   

Cześc i czołem - ponownie !!!
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-11-20, 14:21   

Wojciech-EL, Jak Sandero w stosunku jakość / wyciszenie do Captura przy prędkościach 120km/h ?
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2020-11-20, 20:08   

Killer King, Renault Captur jest o wiele lepiej wyciszony w stosunku do Dacii Sandero ale... jest to samochód z wyższej półki cenowej więc nie ma co się dziwić. Captur ma lepsze materiały wykończeniowe, które lepiej wyciszają. Poza tym w Capturze 1.2 TCe silnik ma 4 cylindry więc zupełnie inaczej go słychać niż 3 cylindry w Dacii 1.0 SCe. W trasę Captur jest o wiele lepszy pod względem wyciszenia i komfortu jazdy, nie wspominając o mocy 120 KM jaką oferuje silnik 1.2 TCe z turbo. Ja teraz jednak potrzebuję samochodu, który w 90% będzie wykorzystywany w mieście, a przy miejskich prędkościach komfort w Dacii jest wystarczający. Spalanie na korzyść 1.0 SCe w Dacii. Średnie na mieście 6.1 L.
W Capturze z silnikiem 1.2 TCe spalanie na mieście nie chciało mi zejść poniżej 9 L.
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 588
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-11-22, 21:25   Re: Witam ponownie. Mam drugą Sandero

Wojciech-EL napisał/a:

To moja druga Sandero, z 2019 r z silnikiem 1.0 SCe - na miasto jest bardzo ekonomiczny.

To zależy jak się po tym mieście jeździ, a dokładnie od ilości zimnych rozruchów na 100 km. Jeśli po uruchomieniu przejeżdżamy tylko kilka kilometrów (ja mieszkam na peryferiach 20 000-ego miasta bez sygnalizacji świetlnej, do supermarketu, przychodni, apteki, urzędu itp. mam z domu 2-5 km) zostawiamy samochód nawet tylko na pół godziny, po czym znów przejeżdżamy parę kilometrów, to nie ma co liczyć na spalanie poniżej 8 l, a w obecnych temperaturach blisko zera to nawet bywa i 10 l/100 km. Ostatnio patrzyłem na średnie po wyzerowaniu na zimnym silniku i po pierwszym kilometrze (oczywiście na zimnym jadę spokojnie) było 14.5 l, po około 3 km spadło do 10 l, po 5 km dopiero osiągnąłem 8.5 l. Po zrobieniu zakupów w Tesco wróciłem do domu obwodnicą i pod domem miałem średnie 9.1 l z dystansu 9 km.
Takie wyniki rzędu 6.1 l to ja osiągam dopiero jak wyjadę za miasto przynajmniej kilkanaście kilometrów, i to raczej muszę jechać spokojnie. Ostatnio z trasy Krasnystaw - Chełm - Krasnystaw (przez Siennicę) wyszło mi 5.7 l, ale to już była naprawdę ślamazarna jazda prawie cały czas zgodnie z przepisami, a na pokładzie i tak tylko dwie osoby.
Zaręczam, że ciśnienie w oponach sprawdzam regularnie i nawet mam minimalnie wyższe od zalecanego (o 0.2 bara).
Na szczęście do pracy mam blisko, około 500 metrów i nawet do głowy mi nie przychodzi, żeby jechać tam samochodem. Ale znam takich, co podobne odległości pokonują autem. Być może komputer nieco zawyża spalanie w takim trybie użytkowania, bo średnie długoterminowe (wyliczane ręcznie) wciąż mieści mi się nieco poniżej 7l/100 km, ale moim zdaniem Sandero 1.0 SCE wcale nie jest jakoś wybitnie ekonomiczne, biorąc pod uwagę tą całą nowoczesność, downsizing, inteligentne ładowanie akumulatora itp.
Ciężki, wolnossący diesel (w Peugeocie 306) o prawie dwukrotnie większej pojemności i konstrukcji jeszcze z lat 80-tych palił mi podobnie (jeśli chodzi o średnią długoterminową, bo tam komputera nie miałem i ciężko było sprawdzić spalanie tylko na mieście).
Ostatnio zmieniony przez velomar 2020-11-22, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-11-23, 08:44   

Gratulacje i zadowolenia.
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2020-11-25, 13:13   

Wjeżdżam się w ten nowy silnik 1.0 SCe i muszę przyznać, że:
Jest bardzo elastyczny, zbiera się całkiem nieźle jak się depnie
Wibracje na postoju prawie nie wyczuwalne
Po przejechaniu 600 km (wciąż na tym samym zbiorniku) w ruchu miejskim, średnie spalanie w/g komputera, to: 6.1L więc nieźle.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne