Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Odwaliło mi
Autor Wiadomość
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2020-09-28, 20:57   

laisar napisał/a:
Bo dziś, oczywiście, jedyne, co powstrzymuje pieszych przed masowym rzucaniem się pod auta,

Nikt tak nie twierdzi ale z pewnością pieszy zapatrzony w ekran smartfona szybciej zareaguje na dźwięk nadjeżdżającego auta spalinowego niż elektrycznego.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-29, 02:36   

1 Abartha ma tłumik homologowany i nie jest to dźwięk i natężenie nielegalnie wybebeszonego tłumika w moto - nie jestem za tym aby nadmiernie hałasować, tu chodzi bardziej o dźwięk a nie ekstremalna głośność
2 Elektryki są na prawdę ciche to fakt jednak dźwięk jest i dla ludzi i zwierząt jednym z bodzców ostrzegających o niebezpieczeństwie. Wcale się nie zdziwię jak przy masowym użytkowaniu zaczną być stosowane zewnętrzne symposery - zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 623
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-09-29, 21:27   

Każdy elektryk wydaje dźwięk z głośnika zewnętrznego podczas jazdy.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-09-30, 13:32   

mojo napisał/a:
Wcale się nie zdziwię jak przy masowym użytkowaniu zaczną być stosowane zewnętrzne symposery - zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.


Czytałem gdzieś w Internecie(*), że Toyota projektując pierwsze hybrydy spodziewała się wprowadzenia obowiązku emitowania dźwięku o pewnym minimalnym poziomie głośności. I w związku z tym wykupiła na wyłączny użytek w motoryzacji prawa do dźwięku znanego z kreskówki Jetsonowie ;-)
Dotychczas im się to nie przydało, ale w przyszłości - kto wie?

(*) - Już Albert Einstein pisał, że nie należy wierzyć we wszystko, co zostało napisane w Internecie.
Ostatnio zmieniony przez SWilk 2020-09-30, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-27, 15:52   

Przejechane 3.5 tys km. Przy 3 tys km wymieniony olej na zalecany czyli Selenia Abarth 10W50 - rozbój w biały dzień bo w ASO za 1 litr 130,00 :evil:
Twardo że plomby wypadają na gorszych drogach ale za to przy włączonym TTC czyli tzw elektronicznej szperze jeżeli ciśniie się gaz i nie wpada w panikę można zakręt przejechać z prędkością 2.5 większą niż zalecana :mrgreen:
Spalanie - w 10 litrach zabawowej jazdy się mieści.
Jeździłem różnymi turbo ale ten silniczek dostaje szału i w trybie "sport" ma za chwileczkę 160, 170, 180 na niemieckiej autostradzie.
Nie jest to tzw "super samochód" ale zabawka dla kogoś kto nie uzbierał na Porsche na pewno tak.
Jakoś Fiata tylko wystarczy rozgrzać, włączyć "sport" i .. przestaje to mieć znaczenie :mrgreen:

https://images90.fotosik.pl/447/d6f0b35c138d3759.jpg
[img]http:/images90.fotosik.pl/447/d6f0b35c138d3759.jpg[/img]
Ostatnio zmieniony przez mojo 2020-11-27, 16:26, w całości zmieniany 12 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne