Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Ustalenie realnego przebiegu auta
Autor Wiadomość
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-11-28, 23:03   

To że nie spisała to mniejszy problem niż wpisanie niewłaściwego ( wyższego) a styk też się spotkałem
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2020-11-28, 23:06   

SWilk napisał/a:
Nowe jeszcze bardziej... Przecież dopiero po trzech latach pierwszy przegląd (nie licząc aut z LPG). Jak kogoś przypadkiem patrol nie zatrzyma, to w CEPIKu biała karta...

Co roku jest przeglad gwarancyjny i ubezpieczenie. Nie wiem jak aso ale towarzystwa ubezp. chyba muszą podawać aktualny przebieg.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-11-28, 23:09   

Ubezpieczyciel nie wpisuje przebiegu do CEPIKu . Przebieg jest wpisywany podczas przeglądu technicznego lub kontroli policji
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2020-11-28, 23:34   

Jeśli nie, to można próbować sprawdzić przebiegi w salonie, w którym były robione przeglądy gwarancyjne, i u ubezpieczyciela, albo w ostatniej polisie. To skraca czas niepewności do max ostatniego roku. Zestawiając różne informacje (z polisy, aso, ddt4all, z licznika, i może ekspertyza aso na podstawie innych elementów wyposażenia), można podważyć albo przyjąć za prawidłowe wskazanie licznika, z jakimś błędem.
Ostatnio zmieniony przez eio 2020-11-28, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-11-29, 08:58   

Nic nie sprawdzicie, jak handlarz ma pojęcie a większość ma to cofnie wszędzie licznik, do tego wymieni wnętrze, aktualnie na zachodzie w modzie są tzw. stopkilometer czyli licznik nie jest cofany tylko zatrzymywany jakby auto stało w miejscu coś jak magnes na tachografie.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-11-29, 09:06   

We flotach raczej mało kto się w to bawi w zatrzymywanie licznika.
Tam gdzie jest samochód firmowy + wysrany właściciel może taka sytuacja zaistnieć.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2020-11-29, 10:14   

Cytat:
eio

Co roku jest przeglad gwarancyjny i ubezpieczenie. Nie wiem jak aso ale towarzystwa ubezp. chyba muszą podawać aktualny przebieg.

Jakoś nie spotkałem sie z sytuacja , aby agent ubezpieczeniowy sprawdzał przebieg auta. Podawałem deklaratywny planowany przebieg roczny . Nikt nigdy tego nie sprawdzał . Podobnie jak deklarowałem kierowcę poniżej 25 roku życia , co jest absolutnie nie do sprawdzenia aż do chwili , gdy taka osoba narozrabia.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2020-11-29, 11:02   

Auto Krytyk napisał/a:
Nic nie sprawdzicie, jak handlarz ma pojęcie a większość ma to cofnie wszędzie licznik, do tego wymieni wnętrze, aktualnie na zachodzie w modzie są tzw. stopkilometer czyli licznik nie jest cofany tylko zatrzymywany jakby auto stało w miejscu coś jak magnes na tachografie.


Spotkałem się już nawet z bardzo cwanym sposobem na oszukiwanie z przebiegiem. Nowe auto przedstawiciela handlowego i zaraz po zakupie demontowało się kierownicę, gałkę zmiany biegów, fotel kierowcy oraz boczek lewy przedni i zastępowało się to jakąś używką byle jak najtaniej. Następnie zawsze przed przeglądem "korygowało" się licznik i zamiast 70 tys. km rocznie auto robiło 15. Po 2 latach na liczniku było 30, a w rzeczywistości 140. Auto szło na sprzedaż z fabrycznie nowym miejscem pasażera i cyk. Świeżutkie, zadbane od małej firmy co to tylko prezes używał na dojazdy do pracy.
Jeśli ktoś działa z zamysłem oszustwa od samego początku to jest to praktycznie nie do wykrycia niestety.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-29, 15:48   

toka93 napisał/a:
Jeśli ktoś działa z zamysłem oszustwa od samego początku to jest to praktycznie nie do wykrycia niestety.


Chyba nawet w Dacii przebieg zapisywany jest gdzieś w ECU?
Mówił mi kiedyś zaznajomiony magik o kręconym Mercu -- na liczniku tyle co w kompie, gdzieś tam jeszcze też... sprawdził chyba w 5 miejscach, okazało się, że oszust nie wiedział, że przebieg zapisywany jest też w reflektorze (!).
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-11-30, 07:08   

EBmazur napisał/a:

Jakoś nie spotkałem sie z sytuacja , aby agent ubezpieczeniowy sprawdzał przebieg auta.


Przy kontynuacji AC agent nie nie musi nic sprawdzać ani dokumentować zdjęciami. Wystarczy deklaracja.
Przy zmianie ubezpieczyciela AC wymagane są zdjęcia samochodu i zdjęcie stanu licznika.

Tak bynajmniej było do mojej ostatnie wizyt w marcu 2020.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-11-30, 07:43   

EBmazur napisał/a:
Podobnie jak deklarowałem kierowcę poniżej 25 roku życia , co jest absolutnie nie do sprawdzenia aż do chwili , gdy taka osoba narozrabia.
i wtedy zgodnie z OWU masz 25% udziału własnego w szkodzie :lol:

Wracając do przebiegów to różne auta mają w różnych systemach zapisywane wszelkiej maści dane. począwszy od przebiegu po zapis wszystkich parametrów samochodów na 5 sekund przed kolizją.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-12-13, 18:39   

Sanderus zapisuje przebieg ( ja bo zalazłem ) w ECU a dokładnie w zakładce , nie wiem czy dokładnie przetłumaczę ale chodziło o czas zasilania ECU . sprawdziłem to u siebie mam różnice 1 ( słownie jeden ) kilometr , pomiędzy wskazaniem wyświetlacza a skanera . Skanowałem Anclem X5. i nie wiem czy tym sposobem dało by się wychwycić różnicę . Auto także sprowadzone z Włoch , było dwie faktury z przeglądu i naprawy , analizując je zdaje mi się że przebieg był oryginalny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne