Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przeglad rejestracyjny albo gwarancyjny -
Autor Wiadomość
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-12-01, 18:09   Przeglad rejestracyjny albo gwarancyjny -

Prosze co szybką podpowiedż. Jutro mam przeglag gwarancyjny. Ważnosć do pierwszego przegladu rejestracyjnego tj. 18.12 br. Co radzicie . Czy razem równolegle wykonać te przeglady , czy też czekać pare dni i pojawic sie na stacji. Wiadomo ze chodzi mi też o wszelkie ukryte usterki w razie czego.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-01, 18:42   

Ale przegląd rejestracyjny robisz na SKP/OKP a przegląd gwarancyjny w ASO .
Chyba że mają u siebie SKP tak jak np RRG Puławska w Warszawie . Wtedy robisz wszystko za jednym zamachem.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
bartos123 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, był Logan
Silnik: 1.0 SCe, 1.6 MPI
Rocznik: 2018, 2005
Wersja: Open
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 105
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-12-01, 19:45   

Koledze chyba bardziej chodzi o to, czy nie lepiej zrobić najpierw przegląd okresowy (po 3 latach) w celu wykrycia ewentualnych usterek i później uderzyć z nimi na ostatni przegląd gwarancyjny.
Mnie czeka taka decyzja w przyszłym roku i chyba tak zrobię, pojadę na przegląd do innej stacji (nawet jak ASO ma uprawnienia) i później z ewentualnymi usterkami do ASO na ostatni przegląd gwarancyjny (prawdopodobnie jak nic nie wyjdzie w stacji, to ostatni przegląd w ASO odpuszczę, olej sam potrafię wymienić i mam gdzie).
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-01, 20:25   

tylko że SKP/PKP wyłapuje tylko usterki które sprawdza się w takim badaniu rejestracyjnym. jesli wynik będzie negatywny to trzeba będzie powtórnie zapłacić za to badanie w tej samej stacji.
Czyli lepiej zrobić najpierw przegląd w ASO a później rejestracyjny.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
bartos123 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, był Logan
Silnik: 1.0 SCe, 1.6 MPI
Rocznik: 2018, 2005
Wersja: Open
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 105
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-12-01, 20:34   

Kontrola wzrokowa na przeglądzie gwarancyjnym, to jednak nie ścieżka diagnostyczna w stacji kontroli, także... A ewentualny koszt powtórnego przeglądu, będzie o wiele niższy niż koszt naprawy już po gwarancji. Każdy zrobi jak uważa za słuszne.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-01, 20:45   

A w czym problem aby zlecić kontrolę zawieszenia/amorków/hamulców w ASO ? Dostaniemy wykresy /dane pomiarowe.
W SKP tego nie otrzymamy .
Ale można podjechać do SKP ( każde ma to w swoim zakresie ) i zlecić im badanie samochodu ( koszt jest niższy niż badanie oficjalne ) i wtedy mogą zrobić kompleksowo ( robią takie zlecenia dla osób chętnych do zakupu samochodu) .
Przy okazji wyjdą ewentualne usterki które trzeba będzie usunąć aby przejść oficjalny przegląd.
To też jest rozwiązanie.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
bartos123 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, był Logan
Silnik: 1.0 SCe, 1.6 MPI
Rocznik: 2018, 2005
Wersja: Open
Dołączył: 10 Maj 2018
Posty: 105
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2020-12-01, 20:59   

jas_pik napisał/a:
A w czym problem aby zlecić kontrolę zawieszenia/amorków/hamulców w ASO ? Dostaniemy wykresy /dane pomiarowe.
W SKP tego nie otrzymamy .
Ale można podjechać do SKP ( każde ma to w swoim zakresie ) i zlecić im badanie samochodu ( koszt jest niższy niż badanie oficjalne ) i wtedy mogą zrobić kompleksowo ( robią takie zlecenia dla osób chętnych do zakupu samochodu) .
Przy okazji wyjdą ewentualne usterki które trzeba będzie usunąć aby przejść oficjalny przegląd.
To też jest rozwiązanie.

Jasne, że można zlecić taką kontrolę w ASO - tylko nie zrobią tego za darmo (chyba).
W SKP otrzymamy wydruki z pomiarami (chyba że jest to "SKP" a nie SKP).
ASO są różne, jeżeli będzie to takie z podejściem: szukamy wszystkiego co się da, jak coś wyjdzie to zrobimy panu za free jeszcze w okresie gwarancji, to super, nie ma co sobie głowy zawracać SKP. Być może gdzieś są takie ASO, gdyby ktoś znalazł to proszę o namiary.
Powtórzę, każdy zrobi jak uważa za słuszne.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-02, 10:16   Re: Przeglad rejestracyjny albo gwarancyjny -

Krystian67 napisał/a:
Wiadomo ze chodzi mi też o wszelkie ukryte usterki w razie czego.

A co chcesz naprawiać w 3 letnim aucie? Ja tydzień temu robiłem najpierw gwarancyjny a parę dni później na SKP. Nic oczywiście nie wylazło (poza zgłaszaną przeze mnie w ASO wymianą manetki kierunkowskazów). Wychodzę raczej z założenia, że to ASO (teoretycznie) ingeruje w samochód, więc może coś odkręcić, poluzować, niedokręcić a ścieżka i pracownik SKP może to potem wyłapać. Choćby niedokręcona osłona pod silnikiem czy minimalny wyciek spod filtra oleju po wymianie- kiedyś miałem ten przypadek. Poza tym jeżeli nawet SKP coś wyłapie po przeglądzie w ASO, to wracasz do ASO na usunięcie konkretnej usterki. Jeśli nie podlega ona gwarancji to i tak zapłacisz za usunięcie, w czym problem?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-12-02, 10:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2020-12-02, 10:55   

Czy zapłacę oto jest pytanie. Auto na gwarancji. Pytanie co znajdą . Zgoda na wykonanie usługi płatnej musi paśc ode mnie . Mam na mysli usterki spoza gwarancji.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3623
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-02, 12:04   

Krystian67 napisał/a:
Zgoda na wykonanie usługi płatnej musi paśc ode mnie . Mam na mysli usterki spoza gwarancji.

To oczywiste. Jednak kolejność przeprowadzenia przeglądów nie ma przecież na to żadnego wpływu.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2020-12-02, 14:59   

dobra stacja poza ASO, w sensie z diagnostą mechanikiem i możliwością wejścia do kanału ot co.
Potem ewentualna lista usterek itp i przegląd.

Ja ze swoich doświadczeń z ASO Elbląg i Olsztyn - zło konieczne i tyle żeby była gwarancja.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne