Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jump starter Baseus
Autor Wiadomość
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-12-06, 14:29   Jump starter Baseus

Czy ktoś używał? Po włozeniu krokodylków migają naprzemiennie zielona i czerwona dioda. Startować wtedy, czy wymusić świecenie zielonej i dopiero wtedy starować? pozdr
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-12-08, 01:02   

Próbowałem użyć tego typu startera ale nie od baseus. Po 3 nieudanych próbach rozruchu (rozrusznik ledwo zakręcił, akumulator całkiem martwy) po jakimś czasie bateria spuchła i urządzenie było do kosza.
Ostatnio zmieniony przez buladag 2020-12-08, 01:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-12-08, 08:37   

Napiszę tak, u mnie zadziałało ;-) . W tego typu pakietach do samego startowania silnika nieistotna jest elektronika, ponieważ krokodylki są spięte bezpośrednio z biegunami akumulatora, zabezpieczone jedynie przed ładowaniem po uruchomieniu. Diody mogą wskazywać stopień naładowania pakietu czy jakieś inne jego funkcje (latarka, ładowarka usb, zasilanie laptopa itp.)

Spuchnięcie baterii świadczyło o jej niskiej jakości lub zużyciu. Przy dobrej jakości pakietu pakietem 2200mAh z prądem ciągłym 30C można odpalić silnik 1.6 benzyna (K4M w Dusterze) - Warunki odpalenia to -15C przy czym zarówno pakiet jak i silnik były w równowadze termicznej z otoczeniem, a orginalny akumulator nawet nie zaświecił kontrolek czy lampki podsufitowej (zamek centralny tez nie otworzył drzwi)
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-12-08, 15:24   

Kupiłem na nocnej promocji w Euro Rtv za 159zl. Nie ma polskiej instrukcji. Na YT nie bardzo czytelne jak dla mnie. Pisałem do nich o polską instrukcję, bo mają obowiązek dać, ale na razie bez odpowiedzi. pozdr
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-08, 16:21   

buladag napisał/a:
Próbowałem użyć tego typu startera ale nie od baseus. Po 3 nieudanych próbach rozruchu (rozrusznik ledwo zakręcił, akumulator całkiem martwy) po jakimś czasie bateria spuchła i urządzenie było do kosza.


Ludzie mówią, że starter w cenie powerbanka do komóreczki nadaje się... do komóreczki.
Przyznam, że nie potrzebuję, ale z czasem zacznę rozważać zakup czegoś ze stajni NOCO -- tanie nie są, ale ponoć nie do zarżnięcia (wiadomo, robione pod amerykańskie warunki).
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-12-08, 16:29   

defunk napisał/a:
zacznę rozważać zakup czegoś ze stajni NOCO


Nie wiem, czy oglądałeś ten materiał: https://youtu.be/ixWPx79g3yk
Jest to już drugi test. Zeszłoroczny: https://youtu.be/JN8A2nIMUWA

Ogólnie, NOCO spełnia swoją funkcję, ale nie jest aż tak rewelacyjny, jak wskazywałaby na to cena. Stosunek ceny do jakości jest wręcz bardzo słaby. Lepiej chyba kupić coś z lepszej "chińszczyzny".

Natomiast z pewnością najtańsza chińszczyzna nadaje się wyłącznie do kosza.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-08, 16:41   

jurek napisał/a:
Nie ma polskiej instrukcji

Jeśli taki https://e-baseus.com/product-pol-2070-Baseus-Car-Jump-Starter-Power-Bank-z-funkcja-rozruchu-samochodu-kable-KLEMY-latarka-8000mAh-5V-2-4A.html to instrukcja jest tam do ściągnięcia.
 
damiaszek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance
Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 545
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-12-09, 09:35   

defunk napisał/a:
[
Ludzie mówią, że starter w cenie powerbanka do komóreczki nadaje się... do komóreczki.
Przyznam, że nie potrzebuję, ale z czasem zacznę rozważać zakup czegoś ze stajni NOCO -- tanie nie są, ale ponoć nie do zarżnięcia (wiadomo, robione pod amerykańskie warunki).


Nie trzeba wydawać dużo kasy, zamiast kupować dedykowane startery z dodatkowymi funkcjami lepiej kupić pakiet modelarski i krokodylki z odpowiednimi złączami do niego.
_________________
Duster 4x4 1.6 średnia z już ponad 180000 km ;)
Focus 1.6 TDCI średnia z ponad 125kkm
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-11, 22:28   

Za miast tego czegoś kup sobie akumulator co 4-6 lat. Kiedyś też miałem zajawkę na takie urządzenie , kupiłem i co???? miałem to w domu jak padł mi akumulator a do domu miałem hmm ze 100km;-)
Ostatnio zmieniony przez dacia 2020-12-11, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-12, 10:56   

dacia napisał/a:
Za miast tego czegoś kup sobie akumulator co 4-6 lat. Kiedyś też miałem zajawkę na takie urządzenie , kupiłem i co???? miałem to w domu jak padł mi akumulator a do domu miałem hmm ze 100km;-)


No to błąd, bo oczywiście, że przydaśki nie mają sensu jeśli zalegują.
Mnie może się kiedyś przydać, bo czasem jeździmy w dziwne miejsca, czasem bywa tam mroźno (hmm kiedyś tak bywało ;-) nawet w miarę świeży akumulator może odmówić posłuszeństwa.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-12-12, 14:46   

Praktyka. Po podłączeniu do klem, przestają migać diody i pali się zielona. Wtedy można startować. Przed podłączeniem jumpa napięcie 11,1 v. Zakręcił ale słabo. Po podłączeniu napięcie 12,4 v. Zakręcił i zapalił natychmiast. Nie wiem jak przy większym rozładowaniu aku, ale wygląda na to, że Baseus działa. Wskaznik pokazuje dalej pełne naładowanie. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne