Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster II 1.5 2008 dwa głośne piski po zamknięciu auta
Autor Wiadomość
Sawpel 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Dołączył: 21 Gru 2020
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-12-21, 17:07   Duster II 1.5 2008 dwa głośne piski po zamknięciu auta

Witam,

Mam zagwozdkę, nigdzie w internetach nie znalazłem wskazówek ani odpowiedzi.

Od jakiegoś czasu po zamknięciu auta pilotem auto wydaje dwa potwornie głośne i wysokie piski. Sekunda ciągłego dźwięku, sekunda przerwy i sekunda dźwięku. Dzieje się to losowo. Czasami zrobię trasę godzinną i zamknięciu auta nie piszczy, czasem wyskoczę na szybko do sklepu i piszczy, a czasem wyjdę po coś co zostawiłem w aucie i też zapiszczy. W instrukcji auta nie ma niczego takiego wspomnianego.

Co to może być?
Ostatnio zmieniony przez Sawpel 2020-12-21, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-22, 08:24   

Nie odpowiem, ale jakbyś trochę więcej szczegółów podał to myślę, że łatwiej będzie coś podpowiedzieć, np. czy piszczy równolegle z mrygnięciami świateł, czy masz autoalarm, skąd wydobywa się dźwięk - klakson czy może inne okolice (jakiś podzespół) itp. Sama mam ten rocznik i na razie nic takiego nie było.
_________________
Od f126p do Dustera
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2020-12-22, 10:47   

Ale to pisk z jakiegoś głośniczka czy słychać mechaniczne tarcie?
Może jakieś rygle trzeba przesmarować?
 
Sawpel 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Dołączył: 21 Gru 2020
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-12-22, 12:31   

:maugu :GRL

Zamykam auto, które światłami sygnalizuje zamknięcie. Czekam jakieś 3 sekundy i wydobywa się dźwięk o głośności i na tężeniu alarmu. Jest tak głośny, że nie jestem w stanie stwierdzić skąd się wydobywa. Słychać go na pół osiedla. Sygnał dźwiękowy trwający jedną sekundę, pół sekundy, może sekunda przerwy i ponownie ciągły sygnał dźwiękowy trwający sekundę. Głośny, że psy zaczynają szczekać.

W tym czasie nie dzieje się z autem zupełnie nic poza wydawaniem tego dźwięku.

To nie są pojedyczne piknięcia, to są ciągłe syganły dźwiękowe trwające sekundę. Dzisiaj 6 razy odpalałem auto i dopiero za 6 razem jak zaparkowałem zapiszczał. Wczoraj pojechałem tylko po chleb do piekarni, minutowa trasa i też zapiszczał.
 
Sawpel 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Dołączył: 21 Gru 2020
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-12-22, 13:34   

No dobra, nagrałem i wychodzi na to, że są 3 sekundy dźwięk, 0,5 s przerwy i znowu 3 s dźwięku.

https://youtu.be/ahPCZ9_tAuw
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-12-22, 13:40   

Nie masz jakiejś antykuny?
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-22, 13:41   

No właśnie?
_________________
Od f126p do Dustera
Ostatnio zmieniony przez maugu 2020-12-22, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-22, 13:42   

Mas zamontowany zapewne alarm ( czy naprawdę masz DDII z 2008 czy 2018 rku?)
Sprawdź instrukcję obsługi alarmu ( zazwyczaj Cobra) co to oznacza - najczęściej jest to sygnalizacja nie zamkniętego obwodu czuwania ( spadł konektor/przetarta wiązka) na którymś z czujników - ale wtedy było by to za każdym razem .
Trudno bez szklanej kuli stawiać diagnozę na odległość albo nie domyka się (klapa/drzwi lub pokrywa maski) i mimo sprawnych czujników może powodować też podobne do opisanego zachowanie albo poluzowało się mocowanie czujnika i czasami kontaktuje a czasami nie.
Zacznij od przeczytania instrukcji czyli słynne RTFM
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Sawpel 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Dołączył: 21 Gru 2020
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-12-22, 13:43   

:arnold :maugu Mam fabryczne auto, do którego nigdy niczego nie dołożyłem. Przez dwa lata do tej pory nigdy tak nie robiło. Nagle zaczęło z dnia na dzień.
 
Sawpel 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Dołączył: 21 Gru 2020
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-12-22, 13:46   

:jas_pik Instrukcję auta czytałem 3 razy. Nie mam żadnej innej instrukcji. No ale dobra, czyli to jest alarm, no to wiem do kogo si udać przynajmniej. Dzięki!
 
arnold 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 785
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-12-22, 13:50   

No ale wynika z rocznika że jeszcze masz gwarancję, więc można z niej skorzystać. Druga sprawa to jako użytkownik pojazdu najlepiej wiesz że masz alarm lub go nie masz.
Ostatnio zmieniony przez arnold 2020-12-22, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-22, 13:53   

Sawpel napisał/a:
... No ale dobra, czyli to jest alarm, no to wiem do kogo si udać przynajmniej. Dzięki!

Mogłoby się zdarzyć, że dealer wyposażał ten egzemplarz dla innego odbiorcy, ale pewnie by Ci o tym powiedział - inna sprawa jeżeli nie jesteś pierwszym właścicielem, ale o tym pewnie byś wspomniał.
_________________
Od f126p do Dustera
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-12-22, 16:03   

Czy czasami wersja Prestige nie miała fabrycznego alarmu w cenie samochodu?
A to czy masz alarm przecież łatwo sprawdzić - przez okres od kupna samochodu tego nie sprawdziłeś? :shock: :shock:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2020-12-22, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-22, 16:14   

BLACHA_997 napisał/a:
Czy czasami wersja Prestige nie miała fabrycznego alarmu w cenie samochodu?
...:

Nie nie miał - przynajmniej w moim roczniku (to ten sam co u kolegi), ale można było chyba zamówić z katalogu dodatkowych akcesoriów (o ile się nie mylę).
_________________
Od f126p do Dustera
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2020-12-22, 16:26   

Tak - alarm fabryczny znajdował się (znajduje się?) w opcjach dodatkowych (myślałem, że Prestige to wóz wszystkomający :lol: ) - wtedy (z tego co mi mówił sprzedawca) jest montowany razem z samochodem, który z takim wyposażeniem jest sprzedawany.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2020-12-22, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Sawpel 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Dołączył: 21 Gru 2020
Posty: 6
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-12-22, 19:11   

Mam alarm, był zamontowany w momencie kupna auta. Nie dostałem do niego niczego osobno. Podejrzewałem, że piszczenie może mieć związek z alarmem, ale było to tylko podejrzenie, nie wyje za każdym razem.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2020-12-22, 20:29   

To poszukaj jak się nazywa ten alarm, a skoro nie masz instrukcji do niego to sprawdź u wujka G. ( bo my nie wiemy co zleciłeś do montażu)
Pamiętasz co wcześniej napisałem?
Cytat:
albo nie domyka się (klapa/drzwi lub pokrywa maski) i mimo sprawnych czujników może powodować też podobne do opisanego zachowanie albo poluzowało się mocowanie czujnika i czasami kontaktuje a czasami nie.

EDYTA :
Teraz mi się przypomniało że może alarm krzyczy że trzeba już wymienić baterię w pilocie ( nie wiem czy Twój model alarmu o tym przypomina ) ale są takie które informują o konieczności wymiany baterii ( chociaż najczęściej informują bezgłośnie zwiększając ilość błysków kierunkowskazów )
Albo tez jest coś na co wczęsniej nie zwróciłeś uwagi ( albo był w trybie cichym ) - może dziecko się bawiło i zmieniło ustawienia bo
Cytat:
Uzbrajanie alarmu przy pomocy oryginalnego pilota samochodu:• Naciśniecie przycisku zamykaj¹cego zamki drzwi spowoduje zamknięcie ich i uzbrojenie systemu alarmowego.• Buzzer wyemituje dwa sygnały akustyczne(jeżeli buzzer jest aktywny) .• Dioda LED zapali się na 25 sek. po czym zacznie jednostajnie migać• Funkcje ochrony włączą się po 25 sek.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2020-12-22, 20:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-12-22, 21:08   

Informuje o konieczności wymiany baterii całe osiedle. :mrgreen:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-22, 22:04   

eplus napisał/a:
Informuje o konieczności wymiany baterii całe osiedle. :mrgreen:

Dopiero po liku postach kolega przyznał się że ma alarm o czym wcześniej nie było mowy bo przecież niczego w samochodzie nie zamontował.
A jesli ma chiński auto-alarm?
Nie takie rzeczy w chińskim sofcie ( może nie alarmów samochodowych ale innych ciekawych urządzeń spotkałem) co wcale by mnie nie zdziwiło że tak alarm może oś sygnalizować .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-23, 09:01   

jas_pik napisał/a:
To poszukaj jak się nazywa ten alarm, a skoro nie masz instrukcji do niego....

To bardzo cenna uwaga - ja w poprzednim samochodzie miałam alarm (troszkę bardziej zaawansowany z różnymi funkcjami immobilizera) mocno ingerujący w elektrykę i przed wakacyjnym wyjazdem poprosiłam producenta (dość duża firma z mojego miasta) o wskazówki jak go wyłączy/ominąć w przypadku awarii w troszkę odległym kraju w którym nie mają własnego serwisu, no to był problem z odpowiedzią. Oczywiście można było go wyłączyć by nie działał (tryb serwisowy), ale przy wadliwym zadziałaniu to wyłączenie go nie było już takie proste.
_________________
Od f126p do Dustera
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-23, 13:49   

Sawpel napisał/a:
Mam alarm, był zamontowany w momencie kupna auta. Nie dostałem do niego niczego osobno. Podejrzewałem, że piszczenie może mieć związek z alarmem, ale było to tylko podejrzenie, nie wyje za każdym razem.

Jeżeli "trąbka" od alarmu jest widoczna w komorze silnika, to po prostu "zaknebluj" ją czymś na próbę. Jeśli to ona, to dźwięk będzie wtedy stłumiony i będziesz miał pewność skąd dobiega. Napisałem "jeżeli", bo niektóre rodzaje dedykowanych alarmów mają tą syrenkę montowaną pod plastikiem podszybia i nie będzie wtedy do niej bezpośredniego dostępu.
Ja też mam alarm "fabryczny" zamontowany przez ASO przy kupnie, ale podobnych objawów nie miałem. A do alarmu dostałem osobną, drukowaną instrukcję obsługi. Powinieneś ją mieć, bo tam jest np. opis sygnałów jakie może wydawać alarm, ale również sposób awaryjnej dezaktywacji alarmu w razie awarii pilota.
Ale typów alarmów było kilka i różnią się działaniem.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-12-23, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne