Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Odcięcie zapłonu
Autor Wiadomość
acco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2021-01-09, 00:42   Odcięcie zapłonu

Witam,wiem że takie tematy już były jak też zadawano konkretne pytania np.jak zamontować,gdzie schować moduł odcięcia,który lepszy,itp.
Mnie interesuje tylko który przewód mogę przeciąć aby silnik nie odpalił.
Bo ze schematów które udało mi się ściągnąc to eech nic nie wynika.Pozdrawiam
Przepraszam,że powielam z bliźniaczego forum Dustera,ale tam gdzie dojeżdzam do pracy takie zabezpieczenie bardzo się przyda bo palących samochodów już się naoglądałem wolałbym aby to nie była moja Daćka.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2021-01-09, 01:42   

acco napisał/a:
który przewód mogę przeciąć aby silnik nie odpalił

Wiele różnych, zależnie od inwencji - dowolny główny z akumulatora, te czerwone wychodzące ze skrzynki bezpieczników pod maską, albo jakiś zasilający komputer silnika, rozrusznik lub pompę paliwa, itd, itp...

...ale jeśli dla Ciebie ze schematów "nic nie wynika", to szczerze odradzałbym w ogóle samodzielne grzebanie.
 
acco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2021-01-09, 01:54   

laisar napisał/a:


...ale jeśli dla Ciebie ze schematów "nic nie wynika", to szczerze odradzałbym w ogóle samodzielne grzebanie.

Mając na myśli schematy to nie udało mi się ściągnąć konkretnych tylko jakieś opisy po francusku nie wiem czego chyba bezpieczników,nie jestem takim laikiem jak mogłoby się wydawać,ale szukając konkretnego przewodu wolałbym uniknąć przecinania i lutowania do skutku.Po prostu przeciąć i tyle.Poprzecinam czerwone i sprawdzę ,dam znać dla potomnych.
Ostatnio zmieniony przez acco 2021-01-09, 02:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2021-01-09, 02:07   

Konkretne schematy są w tym temacie - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=194

A gdyby żadne z linków już nie działały, to po prostu trzeba szukać po konkretnych numerach not technicznych:

NT8564
NT8587
NT8630
NT8683
NT8693
NT8692
 
acco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2021-01-09, 02:38   

W niedzielę mam dniówkę jak nie będę miał za dużo pracy to znajdę ten kabel hehe,wieki temu miałem Malucha wymyśliłem i zmontowałem odcięcie które odpalało za pomocą baterii,ale jak zabrałem się za montaż to wynikło,że wystarczy podłączyć zasilanie z tylnej lampy i można odpalać więc zrezgnowałem za to zrobiłem włącznik na desce poprostu,żaden ukryty ot tak,wątpię aby ktoś się domyślił takiej ściemy.
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-01-09, 10:07   

Takie rozwiązania były dobre w samochodach które nie posiadały ECU. Teraz jest to utrudnione a czasami niebezpieczne . Często przecięcie przewodu ( np. cewko-modułu ) może uszkodzić moduł ( nie będę się rozpisywał dlaczego ) , Moim zdaniem wyłączenie pompy paliwa lub automatu rozrusznika , jest najbezpieczniejsze.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne