Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-01-20, 00:42
Nowy silnik Dacii z LPG - 1.0 TCe 100 (Eco-G)
Autor Wiadomość
arnold 

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Wysłany: 2020-12-28, 13:07   

Co do zasady, chyba nigdy. Regulacja i tak polega na dobieraniu popychaczy o określonych wymiarach- czyli tzw. "wymiana szklanek"

TomDas 
Zielony listek

Model: Duster
Silnik: 1.0
Wysłany: 2020-12-28, 13:33   

Czyli czekamy az silnik padnie czy mozemy to jakos zbadać? Chodzi mi skąd będe wiedział że nalezy już to zrobić? Sorki ale nie znam sie zbytnio na mechanice

arnold 

Silnik: TCe 100 LPG
Wysłany: 2020-12-28, 13:47   

Ogólnie jest taka tendencja, że nie uwzględnia się kontroli luzu zaworowych we współczesnych samochodach osobowych. I ogólnie nie stosuje się żadnych hydraulicznych kompensatorów.
Na pocieszenie mogę napisać że w moim Fiacie panda zaworów nie musiałem regulować przez 190 tys. kilometrów. Dopiero przy wymianie uszczelki pod głowicą i oddaniu głowicy do regeneracji musiałem dobrać nowe podkładki.

kilerfcb 

Silnik: 1.0 Tce LPG
Wysłany: 2021-01-08, 14:08   

maxx304 napisał/a:
Ok, odebrałem Tostera jakiś tydzień temu. Fabrycznie, od nowości, działają wskazania LPG na komputerze pokładowym. Zasięg na LPG, spalanie, na komputerze z prawej strony napis „LPG”, po przełączeniu auta na gaz. Zbiornik 42 litry, przy zatankowaniu 80% wychodzi około 32 litrów. Średnie spalanie na poziomie 8,5 - 9l LPG na setkę. Gazu wystarcza na jakieś 300 - 320km, więc realne spalanie wynosi bliżej 10l/100km. Silnik klekocze jak diesel, ale liczę na to, że po dotarciu się uspokoi :mrgreen:

A możesz powiedzieć jak sprawa z zasięgiem LPG ? Pokazuje w miarę realne dane czy bzdury ? Druga sprawa czy średnie spalanie PB lub LPG rośnie jak np. staniesz na skrzyżowaniu i czekasz dłuższą chwilę ? (ofc przy wyłączonym Start-Stop)

kakus 

Marka: dacia
Model: Stepway II
Silnik: Tce 90
Wersja: Laureate
Wysłany: 2021-01-11, 09:37   

Sprawdzając cenniki nowego STEPWAY-a na zagranicznych konfiguratorach (fr. de. cz.) to cena nowego STEPWAY-a na full-wypasie to ponad 65k :-(

Odpowiedz do tematu