Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-04-01, 20:37
Stuki, puki i skrzypienia - nietypowe hałasy
Autor Wiadomość
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 723
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2021-01-08, 17:43   

no ja już raz zlokalizowałem co powoduje drgania i hałas czego serwis nie mógł rozwiązać.
Teraz znowu drga i najlepsze że miesiąc po tym jak auto z serwisu odebrane ;)

Ogólnie - nic nie drgało i zero problemów do czasu aż zrobi się jakikolwiek serwis w ASO Dacii, takie moje zdanie mając 2 daćki. Przyznacie że smutne choć autka fajne jako proste wozidła.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-01-08, 19:34   

Zastanawiałem się właśnie czy to nie uszczelka, ale to były by dźwięki podobne do skrzypienia a ja ewentualnie słyszę takie lekkie popukiwanie / drżenie jakiegoś plastiku lub szyby. Dzisiaj podłożyłem oringi gumowe pod zaczepy od plastikowego podszybia bo jak się je dotykało palcem to zaczepu uderzały blachę i wydobywało sie lekkie stukanie ale niestety to nie to. W drzwiach pasażera latał mi też przełącznik od opuszczania szyb, mocowanie jego okleiłem taśma i siedzi już na ścisk ale wątpię aby to i on powodował te dźwięki. Będę dalej szukał i może kiedyś uda mi się dojść co i jak. Zakupiłem również na podmiankę od kolegi toka93 część plastikowego podszybia bo coś mi u mnie nie pasuje.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-01-11, 21:46   

Dźwięku dalej nie zlokalizowałem a ponadto jak wyłączę radio i jeżdżę po nierównościach słyszę jeszcze takie jakby delikatne popukiwanie z tej samej okolicy, ale nie jest to na pewno nic ze strony zawieszenie tylko tak jakby coś popukiwało sobie pod deska rozdzielcza, tylko, że wsadzałem tam rękę to wyczuwam tylko wiązkę elektryczna, która może tam lekko obijać się wewnętrzną część deski rozdzielczej ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. jutro spróbuje ogarnąć sobie jakaś gąbkę i coś tam powyklejam dla testów.
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2021-06-09, 09:18   

dudu$, cześć.
Czy udało Ci się zlokalizować źródło tego dziwnego dźwięku?
W mojej Dacii 3 letniej dziś zaczęło coś tak samo dziwnie popukiwać.
Jakby z przodu z okolic podszybia, bądź jakby maska silnika była luźna?
Taki blaszany dziwny dźwięk. Cichy ale upierdliwy. Słyszalny na nierównościach ale i na płaskiej jezdni.
Chyba zacznę od dokładnego obejrzenia wszystkich luzów w kabinie i komorze silnika dzisiaj.
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2021-06-17, 08:58   

Na 90% jestem pewien, że pobrzękiwanie powoduje niewielki luz na zamku klapy silnika.
Gdy pociągnę ją w górę palcami, to słychać takie "dyn, dyn, dyn, dyn" podobne do tego co słychać podczas jazdy. Jestem na jutro umówiony do ASO Jaszpol Łódź - interwencja gwarancyjna.
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2021-06-25, 08:13   

Uporczywy terkot ustał :!: :!:
Jaszpol wykonał regulację zamka pokrywy silnika, likwidując luz.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-25, 09:35   

Wojciech-EL napisał/a:
Jaszpol wykonał regulację zamka pokrywy silnika, likwidując luz.

Tyle, że tam nie ma możliwości regulacji samego zamka ani zaczepu...
A temat luzu na pokrywie jest tak stary jak Dacia- występuje seryjnie chyba w każdym modelu. U siebie też to miałem. ASO radzi sobie podwyższając gumowe odboje pokrywy, albo bardziej swojsko- owijając zaczep zamka taśmą izolacyjną :mrgreen: Tyle, że odboje fabryczne też nie są regulowane i trzeba by je wymienić na model z regulacją: KLIK
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-06-25, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2022-03-10, 08:19   

Od kilku tygodni w samochodzie słychać stukanie za deską rozdzielczą z prawej strony jakby.
Stukanie to pojawia się gdy silnik jest w okolicy 1000 obrotów.
Powyżej i poniżej ustaje.
Jest więc najbardziej słyszalne w momencie jak dojeżdżam do świateł i wciskam sprzęgło, gdy obroty schodzą w dół i przekraczają 1000.
Co to może być????
Samochód ma przejechane dopiero 22 tysiące km.
Czytałem ten wątek, ktoś miał podobny objaw i pomogło trochę dokręcenie poduszki silnika.
To może być to? Czy raczej coś innego? Jechać z tym do mechanika?
 
st_man 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: XII 2018
Wersja: Open
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 23
Skąd: Wro
Wysłany: 2022-03-10, 12:00   

Spróbuj poruszać chłodnicą aby sprawdzić czy luźno nie "lata" w tej plastikowej ramie w której jest zamocowana. U mnie to było przyczyną dokładnie takich samych objawów jak opisałeś. Jak jest ten luz , to spróbuj wcisnąć podkładki z czegoś miękkiego pomiędzy chłodnicą a tą ramą .
Pozdrawiam :)
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2022-03-10, 13:53   

st_man, spróbuję :-)
Jestem bardzo ciekaw co to tak stuka.
Dam znać. :mrgreen:
 
Wojciech-EL 


Marka: ..
Model: ....
Silnik: ......
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 197
Skąd: ziemia łódzka
Wysłany: 2022-03-13, 18:17   

st_man, owszem, jest luz na obudowie chłodnicy ale to nie to :-/
Stuka coś jak gdyby z okolic samego silnika ale nie jestem w stanie tego zlokalizować.
Trudno chyba po prostu tak musi być i muszę się z tym nauczyć jeździć.
Są teraz gorsze zmartwienia na świecie.
 
Aronus 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 MPI 4x4 LPG
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 79
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-06-20, 11:14   

U mnie w DDI 4x4 przy przejeździe duże nierówności np. przez leżących policjantów tylne zwieszenie trzeszczy jak stara wersalka. Byłem z tym na stacji kontroli pojazdów, ale nic nie znaleźli. Macie jakieś pomysł co to może być?
 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-08-24, 21:27   

Ciekaw jestem, czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Przy prędkości ok. 110 km/h szyba w drzwiach kierowcy zaczyna wpadać w wibracje i drży, a przez to hałasuje, co staje się mocno wku****jące. Dotykając ją ręką jest wyczuwalne drganie, więc doraźnie opuściłem ją i między szybę, a uszczelkę włożyłem w kilku miejscach poskładane kawałki tektury/papieru, które nieco zmniejszyły wibracje. Jestem na urlopie i nie uśmiecha mi się wracać w takim hałasie :-( .

Szukałem na forum, jednak nic sensownego nie znalazłem. Ktoś pisał, by opuścić i podnieść szybę, komuś tam drżał zagłówek i myślał, że to szyba, ktoś jeszcze doradził, by wyważyć koła (pytanie tylko po co, skoro kierownica nie drży ani ciut ciut), ale podobnego problemu i rozwiązania nie spotkałem.

Macie Koledzy jakieś typy?
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-24, 22:32   

A myślisz, że drży sama szyba czy przenoszą się na nią wibracje z drzwi? Może by dociągnąć rygiel zamka by usztywnić drzwi?
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-25, 07:02   

Można spróbować demontażu i ponownego montażu uszczelki szyby. Jak się inaczej ułoży, to może dociśnie szybę i drgania ustaną.
Sam mam inny problem z hałasem: strasznie piszczy mi coś w układzie hamulcowym przy wciskaniu i puszczaniu pedału (czy pedała?). Znacznie głośniej przy puszczaniu. Mechanik stwierdził, że to tłoczki w bębnach i TTTM. Jakoś mnie nie zadowala ta odpowiedź, bo teraz w upały, przy opuszczonych szybach, mocno wkurza ten dźwięk.
_________________

 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-08-25, 08:57   

Kauris napisał/a:
A myślisz, że drży sama szyba czy przenoszą się na nią wibracje z drzwi? Może by dociągnąć rygiel zamka by usztywnić drzwi?

Brzmi sensownie. Spróbuję to zrobić. Dam znać wieczorem, czy pomogło.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-25, 13:51   

Lajkonik napisał/a:
Można spróbować demontażu i ponownego montażu uszczelki szyby. Jak się inaczej ułoży, to może dociśnie szybę i drgania ustaną.
Sam mam inny problem z hałasem: strasznie piszczy mi coś w układzie hamulcowym przy wciskaniu i puszczaniu pedału (czy pedała?). Znacznie głośniej przy puszczaniu. Mechanik stwierdził, że to tłoczki w bębnach i TTTM. Jakoś mnie nie zadowala ta odpowiedź, bo teraz w upały, przy opuszczonych szybach, mocno wkurza ten dźwięk.


W prawie każdej Dacii ale nie tylko ( w innych autach też się z tym spotkałem ), szczególnie podczas odpuszczania pedału hamulca z bębnów hamulcowych słychać piski. Są one spowodowane tarciem szczęk hamulcowych o tarcze kotwiczą. Wystarczy zdjąć bęben hamulcowy, wyczyścić zalegający w środku pył i miejsce tarcia posmarować smarem białym, miedzianym lub specjalnym smar do hamulca. Czas całej operacji na lewarku to z 20 minut
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-08-25, 14:00   

luk006 napisał/a:
Kauris napisał/a:
A myślisz, że drży sama szyba czy przenoszą się na nią wibracje z drzwi? Może by dociągnąć rygiel zamka by usztywnić drzwi?

Brzmi sensownie. Spróbuję to zrobić. Dam znać wieczorem, czy pomogło.

Szyba drga jak jest zamknięta czy otwarta ? Kiedyś w Lodgy jak miałem nawet delikatnie opuszczona szybę to Szyba latała i podobno było to spowodowane plastikiem mocującym szybę do mechanizmu opuszczania. Możesz spróbować pobawic się uszczelkami aby mocniej przylegały do szyby albo wkleić w firma uszczelkę kawałki gumy zamiast kawałków kartonów
 
luk006 



Marka: Dacia
Model: Lodgy 7os.
Silnik: 1,6 SCe 102 KM + LPG
Rocznik: 2017
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 153
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-08-25, 20:04   

dudu$ napisał/a:
luk006 napisał/a:
Kauris napisał/a:
A myślisz, że drży sama szyba czy przenoszą się na nią wibracje z drzwi? Może by dociągnąć rygiel zamka by usztywnić drzwi?

Brzmi sensownie. Spróbuję to zrobić. Dam znać wieczorem, czy pomogło.

Szyba drga jak jest zamknięta czy otwarta ? Kiedyś w Lodgy jak miałem nawet delikatnie opuszczona szybę to Szyba latała i podobno było to spowodowane plastikiem mocującym szybę do mechanizmu opuszczania. Możesz spróbować pobawic się uszczelkami aby mocniej przylegały do szyby albo wkleić w firma uszczelkę kawałki gumy zamiast kawałków kartonów

Szyba drży w momencie, gdy jest zamknięta.

Panowie, zdjąłem tapicerkę drzwi. Gdyby komuś się przydało tutaj filmik instruktażowy. Dokręciłem dwie śruby ósemki, które są na prowadnicy i trzymają szybę od spodu i trzy śruby dziesiątki, które trzymają cały mechanizm. Przyznam, że dociągnąłem je chyba po niecałe pół obrotu, bo wydawało mi się, że trzymały się dobrze.

Poza tym odkręciłem bolec, który jest na słupku B, bo myślałem, że będę mógł go przesunąć i podregulować drzwi. Tym czasem nie ma on możliwości regulacji, a jedynie można do wykręcić/wkręcić. Zatem dokręciłem go z powrotem na maxa.

Prawdę powiedziawszy nie sądziłem, że to cokolwiek to da. Tymczasem po jeździe próbnej okazało się, że drżenie szyby kompletnie ustąpiło.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-08-25, 20:29   

luk006 napisał/a:
Dokręciłem dwie nakrętki ósemki, które są na prowadnicy i trzymają szybę od spodu i trzy nakrętki dziesiątki, które trzymają cały mechanizm. Przyznam, że dociągnąłem je chyba po niecałe pół obrotu, bo wydawało mi się, że trzymały się dobrze.

No właśnie luzy na prowadnicach i mechanizmach podnoszenia szyb są zwykle przyczyną drżenia szyb, uszczelki nie są od stabilizowania szyby.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-08-29, 06:55   

dudu$ napisał/a:

W prawie każdej Dacii ale nie tylko ( w innych autach też się z tym spotkałem ), szczególnie podczas odpuszczania pedału hamulca z bębnów hamulcowych słychać piski. Są one spowodowane tarciem szczęk hamulcowych o tarcze kotwiczą. Wystarczy zdjąć bęben hamulcowy, wyczyścić zalegający w środku pył i miejsce tarcia posmarować smarem białym, miedzianym lub specjalnym smar do hamulca. Czas całej operacji na lewarku to z 20 minut

Dzięki. Muszę spróbować posiłować się z tym.
_________________

 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2024-01-15, 09:14   

Przeszukiwałem forum i mam nadzieję, że to najodpowiedniejsze miejsce na zajawienie tematu. Otóż jeżdżę już rok Sandero III Stepway, wcześniej miałem Lodgy Stepway, no i niestety da się... usłyszeć, że Lodgy w mojej ocenie miała lepsze spasowanie tapicerki w okolicach deski rozdzielczej. Sandero niby lepsza klasa, ale gdzieś tak po 10 000 km zaczęło irytująco trzeszczeć w paru miejscach:

- Trójkątna ciemna zaślepka od lusterka w drzwiach. Potrafi wchodzić w denerwujący rezonans. Ściągałem, doklejałem taśmy by zminimalizować punkty styczne plastiku z metalem - nie wiele dało. Daje owszem - jej pełne ściągnięcie. Gdy w trakcie jazdy trzeszczy i mocno ją się dociśnie - odgłos znika.
- Plastikowe osłony słupków - te też potrafią wpaść w ciągłe trzeszczenie/wibrowanie. Tych jeszcze nie rozbierałem, ale może ktoś wie, jak je zdemontował bez niszczenia spinek?

Przy wielu plusach tego modelu, spasowanie plastikowej tapicerki uważam za jedną ze słabszych cech...
_________________
Wcześniej: Dacia Lodgy 1.6 SCe Stepway
Teraz: Dacia Sandero 1.0 TCe Stepway
Ostatnio zmieniony przez Ja 2024-01-15, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
jarek1977 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-13, 17:13   

u mnie jest skrzypienie przedniego zawieszenia podczas jazdy na nierownosciach, w warsztacie stwierdzili ze to guma stablizatora ale po wymianie jeszcze bardziej skrzypi, czy ktos mial cos podobnego?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2024-03-13, 22:55   

Ja napisał/a:
Przeszukiwałem forum i mam nadzieję, że to najodpowiedniejsze miejsce na zajawienie tematu. Otóż jeżdżę już rok Sandero III Stepway, wcześniej miałem Lodgy Stepway, no i niestety da się... usłyszeć, że Lodgy w mojej ocenie miała lepsze spasowanie tapicerki w okolicach deski rozdzielczej. Sandero niby lepsza klasa, ale gdzieś tak po 10 000 km zaczęło irytująco trzeszczeć w paru miejscach:

- Trójkątna ciemna zaślepka od lusterka w drzwiach. Potrafi wchodzić w denerwujący rezonans. Ściągałem, doklejałem taśmy by zminimalizować punkty styczne plastiku z metalem - nie wiele dało. Daje owszem - jej pełne ściągnięcie. Gdy w trakcie jazdy trzeszczy i mocno ją się dociśnie - odgłos znika.
- Plastikowe osłony słupków - te też potrafią wpaść w ciągłe trzeszczenie/wibrowanie. Tych jeszcze nie rozbierałem, ale może ktoś wie, jak je zdemontował bez niszczenia spinek?

Przy wielu plusach tego modelu, spasowanie plastikowej tapicerki uważam za jedną ze słabszych cech...

Czasem lepszym rozwiązaniem zamiast podklejania taśmami jest użycie np sylikonu w sprayu lub innego specyfiku tego typu. W którejś z moich Dacii pomagało takie rozwiazanie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne