Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Aktywacja podgrzewania lusterek Renault Megane IV
Autor Wiadomość
deluss1 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane IV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: Kraków
Dołączył: 16 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Krakow
Wysłany: 2021-01-16, 11:09   Aktywacja podgrzewania lusterek Renault Megane IV

Witam,
Mam pytanie czy programem dd4all jest możliwość skontrolowania czy funkcja podgrzewania lusterek jest aktywna w samochodzie ? Pojawiły się mrozy a ogrzewania lusterek i szyby brak, bezpiecznik dobry. Brak dźwieku przekaźnika po włączeniu na panelu klimatyzacji podgrzewania szyby, ale komunikat na ekranie sie wyświetla.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3595
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-16, 14:02   

IMHO awaria , multimetr w dłoń i szukaj przerwy w obwodzie.
 
deluss1 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane IV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: Kraków
Dołączył: 16 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Krakow
Wysłany: 2021-01-16, 14:16   

Tylko po miedzy czym a czym szukać przerwy ? Lusterkami a ?
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2021-01-16, 14:42   

A świeci się chociaż ten przycisk grzania szyby i lusterek?
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3595
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-16, 15:06   

toka93 napisał/a:
A świeci się chociaż ten przycisk grzania szyby i lusterek?


Cytat:
Brak dźwieku przekaźnika po włączeniu na panelu klimatyzacji podgrzewania szyby, ale komunikat na ekranie sie wyświetla.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 886
Skąd: EL
Wysłany: 2021-01-16, 17:22   

Widać modele różnią się. Kol. ma sygnalizację włączenia ogrzewania - 1. dźwiękową (nie włącza się) i 2. na ekranie (włącza się). Ale grzania brak. U mnie jest tylko przycisk, którego włączenie powoduje podświetlenie przycisku i grzanie lusterek i tylniej szyby. Może rzeczywiście gdzieś nie styka. ddt4all raczej nie pomoże tutaj bo przecież komputer (ekran) przyjął polecenie i je wyświetla.
 
deluss1 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane IV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: Kraków
Dołączył: 16 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Krakow
Wysłany: 2021-01-16, 19:51   

Myślałem że moze coś w UCH jest nie zakodowane, bo sprawdzałem bezpiecznik od podgrzewania i nie ma na nim prądu. Nawet po przyciśnięciu przycisku brak reakcji na bezpieczniku.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 886
Skąd: EL
Wysłany: 2021-01-16, 20:54   

deluss1 napisał/a:
Myślałem że moze coś w UCH jest nie zakodowane, bo sprawdzałem bezpiecznik od podgrzewania i nie ma na nim prądu. Nawet po przyciśnięciu przycisku brak reakcji na bezpieczniku.

No to widzisz - na kompie wyświetla że jest włączone, a "prąd" nie dochodzi do bezpiecznika (nowy symptom o którym wcześniej nie wspomniałeś). Zakładam że bezpiecznik nie jest przepalony. I masz przycisk (nowa informacja), a nie włączasz gdzieś na ekranie (wcześniej zacząłem tak myśleć). Pewnie przycisk od grzania lusterek nie podświetla się po włączeniu (nie wiadomo czy standard czy awaria). Ale uruchamia polecenie w komputerze (na ekranie) :?: Czyli przycisk działa :?: Dziwne :roll: Myślę że "prąd" powinien iść z bezpiecznika do przycisku i dalej - komp. i grzałki. Chyba że coś pomyliłeś z komunikatem na ekranie (nie zależy od użycia przycisku grzania lusterek), do przycisku nie dochodzi "prąd", bo prąd nie dochodzi do bezpiecznika... Albo ktoś coś robił w elektryce, albo gniazdo styków bezpiecznika zaśniedziało. Może warto wyczyścić to gniazdo jakimś sprayem do elektryki, przedmuchać. Inna możliwość - przycisk jest klawiszem przypisanym do konkretnego polecenia w komputerze. Do niego dochodzi prąd z kompa i uruchamia komunikat na kompie. Komp uruchamia grzanie. Ale styki w gnieździe bezpiecznika... Spróbuj je wyczyścić.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2021-01-16, 22:03   

Sprawdziłbym jeszcze przyciskiem odmrażania szyby wtedy nadmuch leci na szyby i odmraża tylna+lusterka czy tak działa.
U mnie jak się nie mylę tylko podświetla przycisk i nie ma kontrolki na liczniku (licznik cyfrowy)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
deluss1 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane IV
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: Kraków
Dołączył: 16 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: Krakow
Wysłany: 2021-01-16, 22:17   

Podświetlenie przycisku jest po jego naciśnięciu ale nic się dalej nie dzieje. Postaram się sprawdzić to z tym trybem odmrażania czy działają lusterka, bo myślałem że to jedynie osusza powietrze a nie włącza od razu podgrzewania. Jak dla mnie prąd na bezpieczniku powinien być cały ale ciężko znaleźć jakieś info.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne