Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
kontrolka zygzag, silnik i abs / esp
Autor Wiadomość
mikser 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 24
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2021-01-17, 11:44   kontrolka zygzag, silnik i abs / esp

Witajcie,
dziś jako, że mróz stwierdziłem, że sprawdzę czy jutro do roboty mam brać taxi czy dacia da radę. Odpaliła elegancko przejechałem z 15km i nagle 2km przed parkingiem auto zgasło zapaliły się chyba w tej kolejności zykzak, kontrola silnika i to coś co nigdy nie wiem auto z drogą poślizgową. Wszystkie na żółto.
Akurat miałem szczęście zdarzył się urpzejmy kierowca i natychmiast dacię zepchnęliśmy. No i tak stoję myślę i mówię a co przekręce kluczyk....odpalił...na wszystkich trzech kontrolkach dojechałem bez problemu na parking. Na parkingu chwilę go jeszcze nie wyłączałem i zygzag oraz poślizg zgasły, został silnik.
Czytałem o oponach czy oleju ale nigdzie to "ekg" nie występowało razem z innymi. Co to może być? Dopiero co byłem w ASO na wymianie świec bo mi dacia nie chciała jechać i trochę się boję, że znów będą spore koszta.
Aha w czasie awarii jechałem na lpg, jednak samo lpg włączyłem dopiero gdzie po 15 minutach jazdy, tak to w takie mrozy bezpieczniej benyzna chyba.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2021-09-02, 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2021-01-17, 12:09   

No to z opisu wynika, że awaria jest związana z LPG i tam trzeba szukać problem.
Kontrolka została, bo błąd został zapisany.
Teraz można spróbować usunąć błąd i zobaczyć, czy wyskoczy podczas jazdy an BP a potem LPG i diagnozować.
Odczytałeś numer błędu ?
 
mikser 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance
Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-17, 12:18   

Killer King napisał/a:

Odczytałeś numer błędu ?


Nie, nie miałem jak na razie. Może przez ten śnieg jakiś czujnik się uwalił?
Ostatnio zmieniony przez mikser 2021-01-17, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-01-17, 12:39   

zaklejone wtryski / reduktor
oba najlepiej do czyszczenia ale zaczął bym od wtrysków bo je łatwiej wyjąć.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-17, 17:21   

U mnie dzisiaj to samo. Zygzak, abs, esp i tryb awaryjny.
Stoję teraz w polu i czekam na lawete...
Wczoraj byłem na przeglądzie po 2 roku.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2021-01-17, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-01-18, 08:44   

Wczoraj też miałem podobną sytuację. Wracałem do domu i jakieś 300 m od domu zapaliła mi się kontrolka silnika (migał symbol silnika) a po chwili zapaliła się kontrolka zyzaka (od ABS). Dojechałem do domu i włożyłem ELM by odczytać jakiś błąd ale nic nie pokazało. Już dalej nie jechałem.
Następnego dnia już odpaliłem i pojechałem do pracy i nic nie wyskoczyło.
Chyba to taki chwilowy wybryk z powodu niskich mrozów na dworze. Wczoraj było - 11 st.C a dziś - 18 st.C.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-18, 09:08   

Masowość zjawiska wskazuje na jakiś daciowy bug początku trzeciej dekady trzeciego stulecia ;-) (coś jak "błąd roku 2000").
 
benek-brzydal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0, 73KM
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-01-18, 09:50   

Dziś rano miałem to samo co u kolegów. Zapaliły się pomarańczowe kontrolki ABS, ESC i wielofunkcyjna. Doczołgałem się na pobocze, zgasiłem, po minucie odpaliłem i świeciły się dalej. Wyłączyłem, poczekałem dłuższy czas, odpaliłem i zgasły. Logan z 2019 r., bez gazu. W czwartek mam wizytę w ASO. Na marginesie: od zeszłego roku mam takie historie. Przed jazdą wyłączam start-stopa. Średnio raz na miesiąc czułem podczas jazdy szarpnięcie silnika i lampka wyłączenia start-stopa gasła a start-stop się włączał. Zgłosiłem na przeglądzie ale mnie olali. Dziś rano szarpnięć miałem ze 4 w ciągu godziny.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2021-01-18, 09:59   

Dziś rano komputer pokladowy pokazał temp. zewn. -18 C. Zanim odpalilem silnik miałem dużo skrobania szyb od zewn. i wewn. (bo zapomnialem wczoraj wysuszyc powietrze klimą w kabinie pod koniec jazdy, tylko ostudziłem). Odpalenie silnika bez problemu. Równe obroty. Brak sygnalizacji jakiejkolwiek awarii. Auto jechało bez zarzutu. Jedyny mankament to wolno zmieniajace się wskazania na wyświetlaczu - ekranie, po wywoływaniu kolejnych parametrów za pomoca przycisku na drążku wycieraczek.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-18, 10:14   

Moje auto odcholowali do ASO, bo jak dwa razy na odcinku 10km auto weszło w tryb awaryjny, to nie będę ryzykować dalszej jazdy. Poza tym, nie przypominam sobie aby w instrukcji był zapis że auto nie nadaje się jazdy w temperaturze poniżej -10 stopni, więc do jasnej cholery niech to naprawią. A porady pomocy drogowej w stylu "to nie mógł Pan akumulatora odłączyć na chwilę?" są już kuźwa przegięciem pały.
 
benek-brzydal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0, 73KM
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-01-18, 10:29   

Może zabrzmi to absurdalnie, ale czuję pewną ulgę, że nie tylko mnie takie przygody się zdarzyły :mrgreen:
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-19, 10:58   

Auto odebrane. Przeprogramowane wtryski. Problem dzisiaj się nie pojawił, pomimo 30 kilometrów trasy.
 
benek-brzydal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0, 73KM
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-01-19, 11:23   

Kazali ci płacić za naprawę? Jak się zapisywałem na wizytę w ASO na czwartek koleś mi powiedział, że "usterka może być spowodowana przez użytkownika". Aha, jasne! Chyba se jaja ze mnie robił.

P.S. Dziś nie miałem żadnych niespodzianek poza 1 szarpnięciem, ale nie chwalmy dnia przez zachodem słońca.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-19, 12:19   

benek-brzydal napisał/a:
Kazali ci płacić za naprawę? .....

Ja rozumiem, że teraz to gwarancja, ale jeżeli będzie po gwarancji to co - będziemy płacić za wirtualne (programistyczne) usterki? No to "hulaj dusza piekła nie ma" będzie można je wgrywać (typy i terminy usterek) nieświadomym klientom do woli. Oczywiście to wizja spiskowa, ale czy niemożliwa? Nie jestem biegła w informatyce to może stąd ten mój nadmiar nieuzasadnionych wątpliwości...
_________________
Od f126p do Dustera
 
benek-brzydal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0, 73KM
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-01-19, 12:32   

maugu napisał/a:
benek-brzydal napisał/a:
Kazali ci płacić za naprawę? .....

Ja rozumiem, że teraz to gwarancja, ale jeżeli będzie po gwarancji to co - będziemy płacić za wirtualne (programistyczne) usterki? No to "hulaj dusza piekła nie ma" będzie można je wgrywać (typy i terminy usterek) nieświadomym klientom do woli. Oczywiście to wizja spiskowa, ale czy niemożliwa? Nie jestem biegła w informatyce to może stąd ten mój nadmiar nieuzasadnionych wątpliwości...


Dam znać co mi powiedzieli w ASO ale jak każą mi płacić to zrobię awanturę :mrgreen:
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-19, 14:37   

benek-brzydal napisał/a:
Kazali ci płacić za naprawę? Jak
Nie.
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2021-01-20, 05:50   

miałem to samo w loganie cewka WN się kończy
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-20, 08:29   

Lukas87 napisał/a:
..... cewka WN się kończy

Ale z tego co koledzy informują usterka nie miała charakteru fizycznego , ale charakter wirtualny
telecaster1951 napisał/a:
.....Auto odebrane. Przeprogramowane wtryski....

za którą to (usterkę) - w jednym z postów - Kol, benek-brzydal sugerował, że może będzie musiał płacić. Pomijam, że to okres gwarancji, ale np. jeżeli będzie już po gwarancji to rozumiem, że w trakcie eksploatacji oprogramowanie samo się nie popsuje tylko fabrycznie jest wgrane z jakimś błędem. I tu - moim zdaniem – pojawia się potencjalny problem, bo jeżeli wada oprogramowania ujawni się po okresie gwarancji to co - będziemy wtedy płacić za poprawioną wersję oprogramowania już bez błędów. O ile wiem to w sprzedaży systemów informatycznych różnego typu łatki są zawsze za darmo, a tu koledzy wspominają o ewentualnych płatnościach żądanych przez ASO.
_________________
Od f126p do Dustera
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-20, 17:36   

Przeprogramowane wtryski... to niekoniecznie oznacza że usterka programowa został usunięta tylko że wgrano ponownie program który równie dobrze może być identyczny z pierwotnym. Przy okazji znikaja wszysytkie zapamiętane błędy... stosowane całkiem często bowiem niektóre błędy pojawiaja się losowo po skokach napięcia, w specyficznych warunkach itd i czasami problemu dlaczego tak naprawdę się pojawił nie da się zdiagnozować szybko. Ujawnienei wady to pojawiajacy się błąd i ograniczenia wynikajace z jego pojawienia nie koniecznie sa naprawialne jeśli podzespół na który on wskazuje pomimo wszystko jest sprawny - przechodzi szzcegółowa diagnostykę.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-01-20, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-21, 08:37   

Łukasz_M napisał/a:
.... tylko że wgrano ponownie program który równie dobrze może być identyczny z pierwotnym. Przy okazji znikaja wszysytkie zapamiętane błędy... stosowane całkiem często bowiem niektóre błędy pojawiaja się losowo po skokach napięcia, w specyficznych warunkach ......

Dzięki za wyjaśnienie, poza forum- dopowiedzieli mi koledzy, że to "zapamiętywanie błędów" może być związane z błędną kalibracją czujników itp. a nie modyfikacją samego oprogramowania. OK już (chyba) rozumiem o co chodzi z tym programowaniem.
_________________
Od f126p do Dustera
 
benek-brzydal 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0, 73KM
Rocznik: 2019
Wersja: Open
Dołączył: 31 Sty 2019
Posty: 7
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2021-01-21, 20:34   

Tak jak pisałem wcześniej byłem dziś w ASO. W sumie wizytę można podsumować stwierdzeniem, że jestem idiotą :mrgreen: Według serwisu zapalenie się 3 lampek (ABS, ESC i wielofunkcyjna) było wynikiem zbyt niskiego ciśnienia w 1 z opon. "System" uznał, że nastąpiło nagłe przebicie opony i włączył tryb awaryjny. Przypomniało mi się, że jakiś czas temu niedługo po wymianie opon na zimowe podczas jazdy włączył mi się czujnik niskiego ciśnienia. Olałem ostrzeżenie i potraktowałem problem końcówką prawej dźwigni przy kierownicy, żeby lampka nie dawała więcej po oczach. Teraz to się zdaje zemściło. Co ciekawe za moją głupotę nie zapłaciłem w ASO ani grosza. Co do szarpnięć to wgrali mi nowy soft i zobaczymy co będzie dalej.
Ostatnio zmieniony przez benek-brzydal 2021-01-21, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 713
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2021-01-22, 19:39   

benek-brzydal napisał/a:
... Co do szarpnięć to wgrali mi nowy soft i zobaczymy co będzie dalej.
patrz bacznie bo ja się zastanawiam czy to wina softu silnika, pedału gazu czy może tempomatu
 
arekkozuch 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.3 TCE 150
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-01-22, 22:46   

Moje Sandero czasem w deszczu też wyświetlało na kilknaście sekund ABS i EKG - ale brak było błędów w sterowniku, ASO powiedziało TTTM.
_________________
Mój blog o Druku 3D, Microsoft 365
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-23, 20:05   

Coś to dało. Spalanie spadło litr.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-23, 21:20   

telecaster1951 napisał/a:
Coś to dało. Spalanie spadło litr.


Przestałeś jeździć ;-) albo ze strachu mniej ciśniesz butem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne