Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-07-09, 22:41
Opony całoroczne / wielosezonowe
Autor Wiadomość
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-02-07, 19:25   

Kupowałem Nokiany Seasonproof trochę w ciemno, bo nie było jeszcze recenzji.
Moje wrażenia na razie są pozytywne, w śniegu radzą sobie naprawdę dobrze (oczywiście ich pełnego potencjału nie mogę wykorzystać z powodu ABS, ASR i ESP).

Obecnie już kilka opinii jest:
https://www.oponeo.pl/mod...212_reviewslist
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2021-02-07, 19:33   

Zaliczam się do grona co mieli pierwszy i ostatni raz do czynienia z marką Nokian.
Opinia dotyczy letnich, ale po ty co z nich zostało, to raczej nie będę już więcej ryzykowna, nawet przy all season czy zima.

Mają teraz 5 lat a wyglądają na 10 + stan jak by jeździły w rajdach szutrowych.
Kasa wywalona do kosza.
Ostatnio zmieniony przez Killer King 2021-02-07, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-02-07, 22:17   

Ja miałem nokian-y made in Rosja produkcja 2017, może w tym był problem. Widziałem swego czasu nokian-y waterproof made in Finland bieżnika było mało, ale guma była jak nowa .
Kupując drugie opony u gumiarza ( goodyear 4 season) powiedział że Nokian premium ma tylko cenę .
 
leech10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2021
Posty: 70
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-02-07, 22:25   

Hej

W poprzednim aucie miałem Michelin Cross Climate. Byłem bardzo zadowolony. Świetne latem na sucho i mokro, na śniegu przeciętne ale dawały radę , jako że jeżdżę 95% po mieście to było go mało i opony się spisały. Teraz do Sandero kupiłem Good Year Vector 4 seasons G-3. Na śniegu zdecydowanie lepsze od Cross Climate. Jadą bardzo dobrze. Na mokrym też bardzo dobrze trzymają. Ciekawe jak latem na suchym. Są miękkie, tez ciekawi mnie jaka trwałość będzie.

Jedno wiem. W tych warunkach gdzie się poruszam i jakim autem jeżdżę już nie wrócę do sezonówek.



Pozdrawiam
Piotrek
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-02-07, 22:38   

leech10 napisał/a:
Hej


Jedno wiem. W tych warunkach gdzie się poruszam i jakim autem jeżdżę już nie wrócę do sezonówek.



Piotrek

Po 10 miesiącach użytkowania opon goodyear 4Seasons bieżnik miałem 7,5 mm , tylko chyba miałem G2 .
 
Datex 


Marka: Dacia
Model: Duster EXTREME
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2023
Wersja: Extreme
Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 90
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-02-08, 01:51   

leech10 napisał/a:
W poprzednim aucie miałem Michelin Cross Climate. Byłem bardzo zadowolony. Świetne latem na sucho i mokro, na śniegu przeciętne ale dawały radę , jako że jeżdżę 95% po mieście to było go mało i opony się spisały. Teraz do Sandero kupiłem Good Year Vector 4 seasons G-3. Na śniegu zdecydowanie lepsze od Cross Climate. Jadą bardzo dobrze. Na mokrym też bardzo dobrze trzymają. Ciekawe jak latem na suchym. Są miękkie, tez ciekawi mnie jaka trwałość będzie.


Moją poprzednią oponą również był wymieniony Goodyear w wersji G-2. Zimą dużo lepiej niż CC+, za to bardzo ciepłym latem opona bardzo pływała na asfalcie. Na mokrym również wyczuwalnie gorzej od CC+. Cóż - nie można mieć wszystkiego. Po obyciu z obydwoma oponami jednoznacznie widać, że CC+ to opona dużo bardziej letnia niż zimowa. Goodyear odwrotnie.

Cytat:
Po 10 miesiącach użytkowania opon goodyear 4Seasons bieżnik miałem 7,5 mm , tylko chyba miałem G2 .


Po 50 tyś na Gy zostało mi 5-5,5mm.
Ostatnio zmieniony przez Datex 2021-02-08, 01:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-08, 10:16   

Dziś kolejny dzień śliskiej zimy, teraz z całą pewnością mogę polecić opony całoroczne: Falkeny, model EUROALL SEASON AS210 215/60R17 100V XL M+S

Na śniegu bardzo dobre zachowanie, wg etykiety na mokrym mają literkę B ;-)
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-02-08, 11:22   

Ktoś używa Dębicę Navigator3 ? prosiłbym o ocenę. pozdr
 
leech10 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Tce
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2021
Posty: 70
Skąd: Katowice
Wysłany: 2021-02-08, 11:34   

Hej

Tak mnie tez intryguje ten nowy Navigator. Bieżnik ma bardzo podobny do Good Year Vector G-2. Ale nie znalazłem nigdzie testów tej opony, choć przyznam, że miałem chętke kupić to jednak pozostałem przy premium.

Pozdrawiam
Piotrek
 
Killer 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Tce 90
Rocznik: 2019 kupiony w 02-2020
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 105
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2021-02-08, 23:06   

Dębica3 Nawigator3 205/55/R16 CODE 94V od trzech tygodni.

Pierwsze odczucia OK, wg mnie dobrze trzyma się na śniegu i błocie, po mokrym nie jeździłem ale przytrafiło mi się na mus b.ostre hamowanie na lekko śliskiej nawierzchni asfaltu i ... rewelacja udało się z krótką drogą hamowania.

To moje pierwsze opony całoroczne, zdecydowałem o tym bo już mało jeżdżę i 90% po mieście rzadko trasy ale krótkie. Cena też przyzwoita, 980 za komplet z wymianą i wyważeniem.

Zaopiniuję po całorocznej eksploatacji.
Ostatnio zmieniony przez Killer 2021-02-08, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-09, 09:24   

leech10 napisał/a:
Hej

Tak mnie tez intryguje ten nowy Navigator. Bieżnik ma bardzo podobny do Good Year Vector G-2. Ale nie znalazłem nigdzie testów tej opony, choć przyznam, że miałem chętke kupić to jednak pozostałem przy premium.

Pozdrawiam
Piotrek

Podstawowe pytanie czy takie podobieństwo bieżnika czegoś dowodzi. Tak generalnie to liczą się jeszcze inne parametry typu skład mieszanki i jej charakterystyka temperaturowa, kąty tych nacięć, szerokość i budowa wgłębna lameli itd.
 
Killer 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Tce 90
Rocznik: 2019 kupiony w 02-2020
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 105
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2021-02-09, 11:17   

Łukasz_M napisał/a:
leech10 napisał/a:
Hej

Tak mnie tez intryguje ten nowy Navigator. Bieżnik ma bardzo podobny do Good Year Vector G-2. Ale nie znalazłem nigdzie testów tej opony, choć przyznam, że miałem chętke kupić to jednak pozostałem przy premium.

Pozdrawiam
Piotrek

Podstawowe pytanie czy takie podobieństwo bieżnika czegoś dowodzi. Tak generalnie to liczą się jeszcze inne parametry typu skład mieszanki i jej charakterystyka temperaturowa, kąty tych nacięć, szerokość i budowa wgłębna lameli itd.


Opis można znaleźć na stronie producenta : https://www.debica.com.pl/opony/_88?tt=862
Zapytam, jesteś specjalistą od budowy opon? Przed zakupem mierzysz kąty, liczysz lamele itp, itd. Ja nie jestem i moja opinia przydatności przynależy tylko mnie, czy mi odpowiada czy nie i jakie ma wady, tym samym czytając opinie w necie traktuję jako indywidualne użytkownika bo każdy użytkuje wg własnych zasad i ma własne opinie.
Opony kupuję od ~40 lat i nigdy nie onanizowałem się producentem :mrgreen: , ale jak mi odpowiadały ponawiałem zakup tego modelu.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-02-09, 11:23   

Opis to jedno, a wnioski użytkownika to drugie. I może nawet bardziej miarodajne. pozdr
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-10, 10:05   

Killer napisał/a:

Opis można znaleźć na stronie producenta : https://www.debica.com.pl/opony/_88?tt=862
Zapytam, jesteś specjalistą od budowy opon? Przed zakupem mierzysz kąty, liczysz lamele itp, itd. Ja nie jestem i moja opinia przydatności przynależy tylko mnie, czy mi odpowiada czy nie i jakie ma wady, tym samym czytając opinie w necie traktuję jako indywidualne użytkownika bo każdy użytkuje wg własnych zasad i ma własne opinie.
Opony kupuję od ~40 lat i nigdy nie onanizowałem się producentem :mrgreen: , ale jak mi odpowiadały ponawiałem zakup tego modelu.

Zwróciłem tam raczej uwagę że kierowanie się podobieństwtem bieżnika to ślepy zauek. Niektórzy tak maja że przez takie podobieństwa przenoszą swoją opinię z jednego produktu na inny który nie posiada kompletnie cech tego pierwszego.
Coś w stylu :poco kupować droższe opony premium? skoro ten tańszy producent daje prawie identyczny bieżnik..
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-02-10, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-02-10, 10:18   

Cytat:
Łukasz_MZwróciłem tam raczej uwagę że kierowanie się podobieństwtem bieżnika to ślepy zauek. Niektórzy tak maja że przez takie podobieństwa przenoszą swoją opinię z jednego produktu na inny który nie posiada kompletnie cech tego pierwszego.
Coś w stylu :poco kupować droższe opony premium? skoro ten tańszy producent daje prawie identyczny bieżnik..
zwłaszcza ,że niektóre opony bieżnikowane ( nalewki ) mają bieżnik identyczny z nowymi oponami ( sam takie użytkowałem )
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Killer 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Tce 90
Rocznik: 2019 kupiony w 02-2020
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 16 Lut 2020
Posty: 105
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2021-02-10, 19:20   

Podnieciła mnie ta dyskusja o Navigatorach 3 i sprowokowała z ciekawości do przetestowania na dzisiejszej zimowej nawierzchni.

Jeździłem po osiedlowych uliczkach ze śniegiem i błotem pośniegowym, próbowałem parkowania w trudnych miejscach z głęgokim śniegiem i poszło jak dla mnie OK. Wielkich trudności nie było ale trzeba być uważnym, przewidującym no i mieć wiedzę jak w takich warunkach się poruszać, czyli praktykę.
Przejechałem się też po mieście i tylko raz przy starcie z lekko pochyłej jezdni i śliskiej/zabłoconej na skrzyżowanie zapaliła mi się kontrolka ESC ale nie miałem problemów z szybkim wjazdem na to skrzyżowanie.
Wyjechałem też na obwodnicę, jechałem tak do 100 km/h i nie zauważyłem, nie usłyszałem jakiś głośnej pracy opon. No ale zobaczę jak to się będzie sprawować w lecie.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-02-11, 12:26   

Dzięki. Daj znać jak w lecie, bo mam zamiar kupić je w jesieni. pozdr
 
MM 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway / Duster II
Silnik: 1,5 dCi / 1,3 Tce 150
Rocznik: 2012 / 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-11, 22:42   

Starsze navigatory miały dwa główne problemy: jazda po twardym, zbitym śniegu (prawie lodzie), ale to tak jak wiele innych opon oraz jazda po mokrym, po deszczu, ale w tym przypadku wiele opon radzi sobie dobrze lub bardzo dobrze.
Powyższe wady dyskwalifikowały navigatory do szerokiego stosowania.
Nowe Navigator 3 wyglądają bardzo obiecująco.
Sam jestem "fanem" opon całorocznych i samochody, które mam (3 szt.) jeżdżą na michelin crossclimate, continental all season, a duster ma bridgestone dueler hp sport as (as=all season), ale zimą są najsłabsze z całej trójki, a w internecie wręcz określane są jako letnie. Najlepsze z tej trójki są micheliny.
_________________
pozdrawiam / Maciek
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2021-02-11, 22:52   

Kto Ci naopowiadał bajek że Bridgestone Dueler HP Sport A/S to opona całoroczna? To typowa opona letnia :-) . https://www.oponeo.pl/dan...SQaAvmpEALw_wcB
Cytat:
as=all season
może w Karolinie Północnej, bo tam jest fabryka :-D .
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan_JS 2021-02-11, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-11, 22:57   

Nie jestem zwolennikiem opon całorocznych ale w mało używanym aucie miałem założone poprzednie i Navigatory i złego słowa nie mogę powiedzieć. Wyjeżdżały tam gdzie typowe zimówki nie dawały rady a i w bałkańskich upałach też dały radę. Jestem ciekaw jak będą się sprawowały trójki
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-12, 10:16   

Hiszpan_JS napisał/a:
Kto Ci naopowiadał bajek że Bridgestone Dueler HP Sport A/S to opona całoroczna? To typowa opona letnia :-) . https://www.oponeo.pl/dan...SQaAvmpEALw_wcB
Cytat:
as=all season
może w Karolinie Północnej, bo tam jest fabryka :-D .

I robiłem śledztwo i co mnie zdziwiło to fakt, że Amerykanie na forach je chwalą za zachowanie na śniegu.. a są do d..y to chyba taki kalifornijski śnieg, grubości 1mm, przez godzinę leży zanim się rozpuści, bo inaczej nie wiem jak to wytlumaczyć

Teraz mam prawdziwe całoroczne, ze śnieżką i śmigają po oblodzonych wiaduktach aż miło.
 
MM 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway / Duster II
Silnik: 1,5 dCi / 1,3 Tce 150
Rocznik: 2012 / 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-02-13, 20:22   

Hiszpan_JS napisał/a:
Kto Ci naopowiadał bajek że Bridgestone Dueler HP Sport A/S to opona całoroczna? To typowa opona letnia :-) . https://www.oponeo.pl/dan...SQaAvmpEALw_wcB
Cytat:
as=all season
może w Karolinie Północnej, bo tam jest fabryka :-D .


Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Szkoda...
_________________
pozdrawiam / Maciek
Ostatnio zmieniony przez MM 2021-02-13, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2021-02-15, 14:23   

Prezes napisał/a:
Teraz mam prawdziwe całoroczne, ze śnieżką i śmigają po oblodzonych wiaduktach aż miło.

Teraz takk...
Ale...
Poczekaj aż się ociepli, czerwiec-sierpień, to zobaczysz co one są warte :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez michauek22 2021-02-15, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-15, 14:25   

michauek22 napisał/a:
Teraz takk...
Ale...
Poczekaj aż się ociepli, czerwiec-sierpień, to zobaczysz co one są warte

Nie podjadę pod wiadukt? :mrgreen:
 
leszek234 


Marka: Dacia Sandero III
Model: Comfort
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 41
Skąd: Nisko
Wysłany: 2021-08-25, 13:38   Opony całosezonowe

Myślę już o sezonie zimowym izastanawiam się czy nie kupić opon całosezonowych:

https://www.oponeo.pl/dan...uxoCxf0QAvD_BwE

Co myślicie o takim wyborze? Autko użytkowane na równym terenie bez większych wzniesień i spadków.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne