Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Opony zimowe - prośba o radę
Autor Wiadomość
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-02-09, 17:58   

telecaster1951 napisał/a:
pastp napisał/a:
Weż Dębicę, będzie najtaniej i dobrze. Jak Cię stać weż najdroższe byś potem nie narzekał. Myślący kupuja Dacie i sprawdzone opony. Ja mam Dębicę a Daci nie mam bo mnie nawet na Dacię nie stać. Może teraz nowe Sandero .....
Dębica to taki sam szajs co Sava. Marki budżetowe Goodyeara. Sprzedawane i reklamowane tak, żeby broń Boże nigdzie nie pojawiło się logo Goodyear. (Tak, Dacia to budżetowa marka Renault, ale Renault nie boi się sprzedawania jej w swoim salonie i umieszczania na częściach i podzespołach swojego logo). Produkowane z kiepskiej, silnie wypełnionej kredą, gumy. Przyczepność na zakrętach takiej opony jest kiepska, bo odkształcenia gumy napełnianej napełniaczami aktywnymi i wypełnianej kredą są zupełnie inne. Na lato i do jazdy po mieście się nadają. Na zimę czy do jazdy po autostradzie nie polecam.

Opis dotyczy również opony Dębica Frigo HP2 ?
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-02-09, 19:00   

Na śnieg całkiem dobra:
https://www.youtube.com/watch?v=MUVbp2mSm5E

A jeśli chodzi o Savę to mam w Peugeocie od kilku lat model Eskimo i w śniegu są naprawdę dobre, a na suchym miękkie, ale bardzo przewidywalne ( w ostatnie lato nawet na nich parę razy jechałem, bo przez pandemię i zakup Dacii jakoś zostały na kołach na cały rok). Kupiłem kiedyś po jakimś teście w Motorze czy Auto-Świecie, gdzie chyba nawet wygrały wśród opon budżetowych jako opony o bardzo wyrównanym poziomie we wszystkich konkurencjach.
Ostatnio zmieniony przez velomar 2021-02-09, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-02-09, 22:10   

Jaki procent kierowców tak,pomyka uślizgami i kontrami? Dla mnie bardziej wiarygodna byłby film nagrany przez przeciętnego kierowcę w różnych warunkach. pozdr
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2021-02-10, 09:36   

klazow napisał/a:

Nie bądź taki.
Przed zamknięciem tematu pochwal się jak wybrałeś.


No tak zakupiłem i przetestowałem, wiec coś mogę powiedzieć więcej o samym zakupie.
Wybrałem opony ze środka stawki, odrzuciłem wszystko co było w testach poniżej noty 4 ( lub poniżej opisu "dobra" )

A teraz szczegóły:

Przejechałem 700 km, 50% śnieg-lód ( góry ) vs. 50% mokre ( miasto - trasa )
W żadnych warunkach ani razu nie uruchomiła się kontrola trakcji lub ABS ( no może poza lodem, bo na to nie ma bata).
Nie miałem problemu w ruszeniem po górkę ( śnieg / błoto )
Więc nie mogę powiedzieć nic złego.

Hałas - etykieta podaje 72dB ale nie słyszę opon nawet przy 120km/h - test raczej byłby miarodajny w Sandero.

A jaka marka/etykieta/cena to raczej mało istotne, bo analizując testy i wybierając opony ( również budżetowe ), ale mające dobre noty (powyżej 3 lub zadowalające), to tak na prawdę zwykły Kowalski nie odczuje różnicy.

Bardziej uwagę trzeba zwrócić na to, żeby były świeże ( produkcja 2020/2021) a nie leżaki magazynowe, bo tutaj już zauważam różnicę pomiędzy zachowaniem jako nowa i jako 5-6 letnia.
Ostatnio zmieniony przez Killer King 2021-02-10, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-25, 19:05   

Jeśli ktoś nadal szuka to tu jest świetna oferta:
https://allegro.pl/oferta/185-65-r15-92t-xl-continental-wintercontact-ts860-8678636570
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2021-02-25, 19:57   

DrOzda napisał/a:
Jeśli ktoś nadal szuka to tu jest świetna oferta:
https://allegro.pl/oferta/185-65-r15-92t-xl-continental-wintercontact-ts860-8678636570


Opis: Rok produkcji: 2019

Jak ktoś dużo lata i zużyje komplet w 3 lata, to jak znalazł.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-25, 20:00   

Bez przesady , opony uważa się za pełnowartościowe do 3 lat od daty produkcji. A od założenia spokojnie kolejne 5 -10 lat.
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2021-02-25, 21:09   

Jak chcesz to możesz jeździć takimi i nawet wypomniane 10 lat.
Ale nie wyjdzie taniej niż najmniejsza stłuczka...

Osobiście stwierdzam, że wszystkie opony jakie kiedykolwiek miałem, przestawały spełniać moje oczekiwania w wieku 5 lat od daty produkcji.
Mowa o oponach z górnej półki jak i budżetowych.

Teraz bez zastanowienia po 5 sezonie wszystko idzie do sprzedania bez względu na stan i sentymenty a równica pokrywa 25% zakupu nowych.

Zakup z linku ja najbardziej opłacalny pod względem krótkiego okresu użytkowania, na dłuższą metę lepiej dopłacić i poszukać 2020/2021
Ostatnio zmieniony przez Killer King 2021-02-25, 21:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne