Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sygnalizacja przepalonej żarówki kontrolką świateł drogowych
Autor Wiadomość
Pooh 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6SCe 102KM
Rocznik: 2016
Dołączył: 22 Lut 2021
Posty: 25
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2021-03-28, 16:17   Sygnalizacja przepalonej żarówki kontrolką świateł drogowych

Mam nietypowe pytanie (przepraszam, jeśli jest głupie) - nie mogę znaleźć na te temat nic na forum…

Jak zacząłem jeździć moją Dacią, zauważyłem dziwny objaw: czasami niezależnie od ustawienia pokrętła świateł na tablicy paliła się niebieska kontrolka świateł drogowych ("długich") - niezależnie od tego, czy w rzeczywistości paliły się światła drogowe, czy mijania. W międzyczasie przepaliła mi się jedna z żarówek świateł dziennych - wymieniłem, dziwne zachowanie kontrolki też się skończyło i więcej o tym nie myślałem.

Dziś nagle znowu - kontrolka niebieska, mimo, że włączone światła mijania. Ki czort? Ale że akurat parkowałem przez oszkloną witryną sklepu - patrzę: przepalona lewa żarówka "główna" (H4).

I tu pytanie: czy Lodgy ma może taki "myk", że tą niebieską kontrolką długich świateł sygnalizuje, że któraś żarówka jest przepalona? W instrukcji nic takiego nie znajduję…

W moim starym Oplu komputer pokładowy wyświetlał komunikat o przepalonej żarówce. Może tutaj jest taki system powiadamiania? Spotkaliście się z czymś takim?
_________________
____
Jan
 
aferka1970 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: sce 75
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączyła: 15 Lut 2020
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-03-28, 17:17   

przyłączam się do tematu, wcześniej miałam Aveo i tam również było powiadomienie o
przepalonej żarówce, może Dacia sygnalizuje to w ten właśnie sposób .
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-03-28, 20:59   

Cytat:

przyłączam się do tematu, wcześniej miałam Aveo i tam również było powiadomienie o
przepalonej żarówce, może Dacia sygnalizuje to w ten właśnie sposób .
W Aveo w ten sposób "sygnalizowane" było przepalenie żarówki. Czemu w cudzysłowie? Bo tak na prawdę nie było. Palenie się kontrolki świateł drogowych oznaczało że przepaliła się żarówka, ale wcale tak być nie musiało. Miałem sytuacje gdzie faktycznie się paliła, a miałem takie gdzie mimo przepalonej żarówki, nic na desce nie miałem. Nie rozgryzłem tego nigdy.
W Loganie przepaliła mi się ostatnio żarówka. Żadnej sygnalizacji. Zorientowałem się na parkingu, gdy snop światła był dziwny i wyszedłem to sprawdzić.
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-03-28, 21:51   

Ja w Aveo nie miałem takiej sygnalizacji. Nigdy nie zapaliła mi się kontrolka od świateł drogowych bez potrzeby, a kilka przepalonych żarówek wymieniłem.
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
Pooh 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6SCe 102KM
Rocznik: 2016
Dołączył: 22 Lut 2021
Posty: 25
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2021-03-28, 22:29   

Aveo nigdy nie jeździłem :-)
_________________
____
Jan
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne