Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy przerwać gwarancję przez LPG?
Autor Wiadomość
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-06, 10:24   Czy przerwać gwarancję przez LPG?

Witam wszystkich,

Tak jak w temacie mam dylemat czy przerwać wydłużoną gwarancję do sierpnia 2024 lub 80 tyś km.(obecnie 15 800 km) aby założyć LPG do silnika 1.6 SCe 102 KM oznaczenie 738 czyli bez modyfikacji pod LPG.

Jak założę LPG dostanę podobno 2 lata gwarancji od autoryzowanego warsztatu? Natomiast w Dacii zachowam wydłużoną gwarancję na pozostałe elementy wyłączając silnik.

Wstrzymać się do końca gwarancji czy od razu zrywać i montować LPG?
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2021-04-06, 10:33   

Pytanie, w jakim czasie przejechałeś te 15 tys. km. Ja próbowałem sobie kalkulować sensowność instalowania instalacji gazowej do tego samego silnika i wyszło mi, że ogólnie jest niższa niż w przypadku mojego poprzedniego auta (gdzie zawory miały regulację hydrauliczną), a w przypadku moich przebiegów, ok. 10 tys. km rocznie słabo opłacalna. Nie wiem, czy znajdę teraz arkusz Excela z danymi, ale wychodziło mi, że zwróci się dopiero po trzech latach, a dochodzi do tego ryzyko związane z utratą gwarancji i koniecznością regulacji zaworów.

2 lata gwarancji na silnik od autoryzowanego warsztatu zakładającego LPG to w zasadzie pusta obietnica. Bardziej zwracałbym uwagę na renomę i doświadczenie tego warsztatu.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-04-06, 11:32   

Osobiście zrezygnował bym z montażu instalacji LPG w silniku 1.6 SCE (H4M). Sam posiadam Dustera z tym motorem a miałem i Lodgy. Czasem po głowie chodziło mi założenie instalacji LPG ale strach przed wypalaniem zaworów a tym samym regeneracji głowicy jest większy. Na forum zdarzały się przypadki gdzie te silniki podczas pracy na gazie padły przy 50 tys km a czasem przy około 100tyś km. Koszt naprawy silnika w przypadku uszkodzenia głowicy to z 2000zł. Oczywiście koszty paliwa podczas eksploatacji auta na zasilaniu LPG jest niższy ale dochodzą do tego dodatkowa koszty typu okresowe sprawdzenie luzu zaworowego / regulacja zaworów, częstsza wymiana świec zapłonowych, serwis LPG, droższe przeglądy itp. Musisz zastanowić się jak długo chcesz jeździć tym samochodem i do jakiego przebiegu dobić. Jeżeli już stwierdzisz ze LPG na pewno montujesz to dokładnie sprawdź spalanie oleju w swoim aucie, zdarzały się przypadki nadmiernego jego zużycia, na gwarancji wywalczysz naprawę silnika lub jego wymiana a po założeniu LPG będziesz mógł o tym zapomnieć. Druga kwestia to dobry gazownik , który porządnie założy instalacje, dobierze porządne komponenty i prawidłowo ją wyreguluje. Niestety z doświadczenia wiem, że w warszawie jest mało takich warsztatów, a jak już sa to koszt założenia samej instalacji jest większy niż w innych i czas oczekiwania na sam montaż może sięgnąć miesiąc lub dwa. W Warszawie polecanym serwisem LPG jest Auto-Dakar na ul. Mechaników 9, zbiera same pozytywne opinie na forach samochodowych oraz LPG. Sam kiedyś do nich podjechałem ze swoim loganem i jak nie wieżę w polskich gazowników to tam było0 widać, ze sie na swojej robocie znają. Polecam założyć instalację LPG oparta komputerze KME Nevo ( można wziąć droższą opcję sterownika z podłączeniem pod OBD), reduktorze KME TUR 6 ( do 200km) i polskich wtryskiwaczach ALEX BARRACUDA. Koszt takiej instalacji w powyższym serwisie rok temu wynosił bodajże 3600zł
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2021-04-06, 11:59   Re: Czy przerwać gwarancję przez LPG?

Mariusz_84 napisał/a:
Witam wszystkich,

Tak jak w temacie mam dylemat czy przerwać wydłużoną gwarancję do sierpnia 2024 lub 80 tyś km.(obecnie 15 800 km) aby założyć LPG do silnika 1.6 SCe 102 KM oznaczenie 738 czyli bez modyfikacji pod LPG.

Jak założę LPG dostanę podobno 2 lata gwarancji od autoryzowanego warsztatu? Natomiast w Dacii zachowam wydłużoną gwarancję na pozostałe elementy wyłączając silnik.

Wstrzymać się do końca gwarancji czy od razu zrywać i montować LPG?

W którym miejscu jest wybite to oznaczenie?
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-06, 12:16   

Na silniku centralnie przed chłodnicą. Wyryte oznaczenie i jest ...738....
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-04-06, 20:13   

gwarancja warsztatu montującego LPG jest tyle warta co pieniądze w OFE
auto dakar jest dobry , klinika LPG też

Zapytaj czy jest możliwość zwrotu wpłaty za wydłużona gwarancje , miałem taką sytuacje i normlanie oddali (nie w daci)
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2021-04-06, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-07, 10:03   

Gwarancję zostawie bo Dacia potwierdziła, że wyłączając silnik na pozostałe elementy gwarancja zostaje :-) Policzyłem, że obecnie tankuje 200-220 zl co 2 tygodnie. Czyli miesięcznie 200-250 zł oszczędności a rocznie 2500 - 3000 zł.

Dobra instalacja 4000 - 5000 zł + przeglądy 2 razy częściej czyli olej, filtry itp + (600-700 zł)x2 rocznie.

Obecnie zero wkładu tylko Pb 400-450 zł miesięcznie.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-04-07, 15:49   

instalacja max 4000 zł a w daci 3600 w najlepszym zakładzie w wwa
dlaczego olej 2 razy częściej ? wystarczy lać dobry co rok przy przebiegu 10 tyś
z tą gwaracja nie będzie tak kolorowo , montaż lpg to furtka do podważania wszystkiego a na tobie spoczywa obowiązek udowodnienia że to nie prawda
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-07, 17:30   

Przy LPG co 10 tyś, a przy Pb co 20 tyś przynajmniej jak zostawię gwarancję to co 20 tyś wymieniają, dlatego napisałem że przy LPG 2x częściej wymiana. Jeśli coś zacznie mi gnić to chyba nie zwala tego na LPG? Mam nadzieję że elementy karoserii i zawieszenia będą dalej na gwarancji. Ogólnie chce zostawić auto 10 lat więc instalacja mogłaby się zwrócić, ale teraz jeżdżę 10-12 tys rocznie i zastanawiamy się czy przy takich przebiegach zostawić jeszcze gwarancję.....
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-04-07, 19:16   

na zawieszenie i tak nie ma gwarancji to element eksploatacyjny , zresztą butla to nieplanowane obciążenie
Lpg wymaga wiercenie w blachach na przewód paliwowy , wlew , mocowanie reduktora itp wszędzie tam leci gwarancja na perforacja która jest mitem bo wyegzekwowanie tego to droga przez męke
w silniku stracisz na wszystko bo modyfikujesz charakterystykę pracy jednostki

Będziesz mieć gwarancje na skrzynie i wyposażenie wnętrza. skrzynia chodzi po 500 zł a wyposażenie to bieda więc za dużo się nie popsuje.
Jak chcesz jeździć 10 lat to obowiązkowo olej co 10 tyś i zabezpieczenie antykorozyjne.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-04-07, 19:35   

Ogólnie rzecz biorąc ta przedłużona gwarancja to lipa, bardzo dużo elementów samochodu zostało z niej wykreślone w tym wyposażenie elektryczne oraz wyposażenie wnętrza. Na pewno zalicza się silnik, skrzynia, amortyzator klapy bagażnika i maski oraz wentylator nawiewu. Pozostałe elementy już odpadają choćby taka uszczelka drzwiowa czy dachowa, która standardowo się odkleja czy luz na mechanizmie opuszczania szyby przez co szyba po lekkim opuszczeniu zaczyna drgac jak w ikarusie. Dlaczego te elementy nie są uwzględnianej w przedłużonej gwarancji? bo Dacia te elementy podciągnęła pod blacharkę ajuż nie podchodzi pod gwarancję no chyba że wyjdzie ruda. Oszczędności oszczędnościami ale w przypadku tego silnika może sie odbić znacząco na jego wytrzymałości i wątpię aby pociągnął 10 lat.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-07, 21:59   

Fruxo napisał/a:
na zawieszenie i tak nie ma gwarancji to element eksploatacyjny , zresztą butla to nieplanowane obciążenie
Bzdura. Oczywiście że na zawieszenie jest gwarancja. Oczywiście nie na pokrzywienie wahacza, ale na trwałość elementów już tak. Z łatwością znajdziesz opisy na forum, gdzie ludzie mieli wymieniane zawieszenie na gwarancji.
dudu$ napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc ta przedłużona gwarancja to lipa, bardzo dużo elementów samochodu zostało z niej wykreślone w tym wyposażenie elektryczne oraz wyposażenie wnętrza

Oto lista tych wyłączeń, które wzbudzają Twoją obawy.
[...]kosztów wymiany lub naprawy następujących części: opony i obręcze kół, tapicerka foteli, obicia, materiał tablicy rozdzielczej,nawiewy, listwy ozdobne, szyby, kołpaki kół, elementy sterowania ręcznego na tablicy rozdzielczej, elementy ręcznego sterowania drzwiami i szybami, popielniczki, akumulator, lusterka zewnętrzne, ogrzewanie szyb oraz wykładzina podłogowa.
No to czego nie obejmuje? Nie obejmuje po prostu przetarcia fotela, wytartych gałek, zużytego akumulatora, wytartych chromów itp. Czyli rzeczy które się po prostu zużywają. No już o kołach to nie ma co mówić, bo tutaj nie działa żadna gwarancja.
Do tego jest:
[...]wymiany i naprawy systemów multimedialnych i nawigacji, radioodtwarzaczy, zestawów głośnikowych, wszelkiego wyposażenia audio wraz z akcesoriami.
Zatem wyłączone są elementy sterowania ręcznego, nawiewy, materiał deski, ale już nie mechanizmy sterowania, nie dmuchawa, nie klimatyzacja itd. Wyłączne jest radio i głośniki, ale nie instalacja elektryczna.
Reszta działa tj. silnik, skrzynia, zawieszenie, elektryka itd. Nie rozsiewajcie plotek, tylko czytajcie warunki!
dudu$ napisał/a:
czy luz na mechanizmie opuszczania szyby
Warunki ES tego nie wyłączają. Jeżeli ASO odmówiło Ci naprawy, to kontaktuj się z importerem.
dudu$ napisał/a:
bo Dacia te elementy podciągnęła pod blacharkę ajuż nie podchodzi pod gwarancję no chyba że wyjdzie ruda
?? Co podciągnęła pod blacharkę? Mechanizm opuszczania szyby?

Jeszcze raz to napiszę. To samo ASO. Ta sama usterka. Pierwszy doradca - TTTM. Drugi doradca - otwieramy zlecenie, mechanik 4 godziny dłubie i diagnoza - uszkodzona poduszka silnika - wymiana gwarancyjna.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2021-04-07, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-04-08, 05:06   

telecaster1951 napisał/a:
Fruxo napisał/a:
na zawieszenie i tak nie ma gwarancji to element eksploatacyjny , zresztą butla to nieplanowane obciążenie
Bzdura. Oczywiście że na zawieszenie jest gwarancja. Oczywiście nie na pokrzywienie wahacza, ale na trwałość elementów już tak. Z łatwością znajdziesz opisy na forum, gdzie ludzie mieli wymieniane zawieszenie na gwarancji.
dudu$ napisał/a:
Ogólnie rzecz biorąc ta przedłużona gwarancja to lipa, bardzo dużo elementów samochodu zostało z niej wykreślone w tym wyposażenie elektryczne oraz wyposażenie wnętrza

Oto lista tych wyłączeń, które wzbudzają Twoją obawy.
[...]kosztów wymiany lub naprawy następujących części: opony i obręcze kół, tapicerka foteli, obicia, materiał tablicy rozdzielczej,nawiewy, listwy ozdobne, szyby, kołpaki kół, elementy sterowania ręcznego na tablicy rozdzielczej, elementy ręcznego sterowania drzwiami i szybami, popielniczki, akumulator, lusterka zewnętrzne, ogrzewanie szyb oraz wykładzina podłogowa.
No to czego nie obejmuje? Nie obejmuje po prostu przetarcia fotela, wytartych gałek, zużytego akumulatora, wytartych chromów itp. Czyli rzeczy które się po prostu zużywają. No już o kołach to nie ma co mówić, bo tutaj nie działa żadna gwarancja.
Do tego jest:
[...]wymiany i naprawy systemów multimedialnych i nawigacji, radioodtwarzaczy, zestawów głośnikowych, wszelkiego wyposażenia audio wraz z akcesoriami.
Zatem wyłączone są elementy sterowania ręcznego, nawiewy, materiał deski, ale już nie mechanizmy sterowania, nie dmuchawa, nie klimatyzacja itd. Wyłączne jest radio i głośniki, ale nie instalacja elektryczna.
Reszta działa tj. silnik, skrzynia, zawieszenie, elektryka itd. Nie rozsiewajcie plotek, tylko czytajcie warunki!
dudu$ napisał/a:
czy luz na mechanizmie opuszczania szyby
Warunki ES tego nie wyłączają. Jeżeli ASO odmówiło Ci naprawy, to kontaktuj się z importerem.
dudu$ napisał/a:
bo Dacia te elementy podciągnęła pod blacharkę ajuż nie podchodzi pod gwarancję no chyba że wyjdzie ruda
?? Co podciągnęła pod blacharkę? Mechanizm opuszczania szyby?

Jeszcze raz to napiszę. To samo ASO. Ta sama usterka. Pierwszy doradca - TTTM. Drugi doradca - otwieramy zlecenie, mechanik 4 godziny dłubie i diagnoza - uszkodzona poduszka silnika - wymiana gwarancyjna.


Może tak jest w Łodzi, niestety w Warszawie nie jest tak kolorowa. Wyżej opisałem swoje doświadczenia z ASO i dodam, że byłem w kilku ASO w stolicy i zawsze otrzymywałem ta sama odpowiedź - przedłużona gwarancja tego nie obejmuje. Od pewnego czasu byłem w ASO ze swoim Dusterem i dziwnymi stukami, serwis aby odbić piłeczkę powiedział, że według nich jest luźny jakiś element pod deską rozdzielczą a tego nie obejmuje przedłużona gwarancja.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2021-04-08, 17:14   

mocne słowo jak na kogoś kto nie czytał warunków gwarancji a mowa tutaj o przedłużonej
a na zawieszenie ile jest 6 czy 12 miesięcy więc z czym do ludzi w ramach 5 letniej ochrony ?
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2021-04-08, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-08, 20:59   

Fruxo napisał/a:

a na zawieszenie ile jest 6 czy 12 miesięcy więc z czym do ludzi w ramach 5 letniej ochrony ?
Wystarczy poszukać. http://www.daciaklub.pl/f...1819995#1819995
Fruxo napisał/a:
mocne słowo jak na kogoś kto nie czytał warunków gwarancji a mowa tutaj o przedłużonej
Czytałem, czytałem.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-04-09, 05:09   

Ja również czytałem, ale według mnie jest to tak napisane że ASO powie to nie podlega przedłużonej gwarancji i tyle, a pisać do centrali i czekać wieki na odpowiedź t po też się raczej nikomu nie chce. Wydaje mi się że wszystko to zależy od ASO w jakim zgłaszamy problem i od człowieka który przyjmuje zlecenie - jego chęci i interpretacja regulaminu
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-11, 20:23   

dudu$ napisał/a:
Wydaje mi się że wszystko to zależy od ASO w jakim zgłaszamy problem i od człowieka który przyjmuje zlecenie - jego chęci i interpretacja regulaminu
Otóż to. Jak trafisz na faceta który pracuje tam za karę, to wszystko Ci udupi twierdząc że to cecha produktu. A jak trafisz na prawdziwego mechanika, który lubi swoją robotę, to Ci jeszcze podpowie co trzeba zgłosić bo zaraz zdechnie.
Ale wiecie czemu tak jest? Przez nas. Przez dziesiątki lat przyzwyczailiśmy mechaników do tego, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoją pracę. Po naprawie klimy czynnik uleciał po tygodniu? Przecież to jest ewidentna wina serwisu, a mało kto reklamuje usługę. Nie mówię tu nawet o tak drastycznych przypadkach jak ten, który widziałem u jednego z mechaników, który pozrywał gwinty w bloku silnika i jeszcze twierdził że to nie jego wina i chciał koszty zrzucić na klienta (ja rozumiem zerwać jeden, ale cztery?), ale takie pierdoły jak chociażby źle naprawione zawieszenie, niedokręcone koło, czy krzywo założona kierownica są na porządku dziennym i prawie nikt tego nie reklamuje.
A prawda jest taka. Na każdą część mamy 24 miesiące rękojmi, podobnie z robocizną. Jeżeli sworzeń wybije się po 18 miesiącach, to jest to wada produktu! Jeżeli przy tym nie ma oznak ogólnego zużycia układu zawieszenia tj. pogiętych wahaczy, krzywych felg, zmurszałych gum, to nie można obarczać winą klienta.
I podobnie mamy tutaj. Płacimy pieniądze za przedłużenie gwarancji na cały pojazd. I zawieszenie podlega pod tę gwarancję. Czy się to pracownikom ASO podoba czy nie. Rzecznik praw konsumenta stoi tutaj po naszej stronie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne