Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-01-25, 13:44
Dokker 2021
Autor Wiadomość
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-04-09, 17:14   

Patrząc globalnie na to to jako osobowy - dostawczy za wiele bym nie płakał. Moze wygląd sie poprawił .I trochę środek. Szału nie ma. Gdyby taki u nas wychodził , to kangoo mogą przestac produkować. Jedyne co wyciągam wniosek to ekologia. Euro 5 w tym nowym dokkerze niby spowodowała takie zmiany na europe.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-09, 18:08   

Ekologia nie ma nic wspólnego z żalem Renault nad utratą klientów kangoo na rzecz dokkera.


(Zwłaszcza, że Euro5 obowiązywało już dawno temu...).
 
Ircys 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6 SCe 100
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 254
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-10, 13:19   

laisar napisał/a:
Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć co nas ominie przez zmianę dokkera II w expressa II:

https://en.media.groupe.renault.com/news/the-all-new-renault-express-the-spacious-and-versatile-combispace-996c-989c5.html


Chyba najważniejszy fragment (po przetłumaczeniu):
Wyprodukowany w fabryce Renault w Tanger, Maroko, All-New Express będzie w sprzedaży na całym świecie od maja 2021 r. (z wyłączeniem Europy).

Po przetłumaczeniu jeszcze na nasze: kastrujemy europę, lepiej, taniej już było - teraz będzie droższe Kangoo.
Ostatnio zmieniony przez Ircys 2021-04-10, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-10, 15:07   

Xd tak to jest gdy nie ma silnej konkurencji ...
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-04-11, 07:52   

Według mnie stawiajac na kangoo ktoś mocno ryzykuje. Na rynku powstaje duża paleta odświezonych modeli tego typu. Wszedł też man .Tylko fanatycy pozostaną przy tym co jest . Mam na myśli kangoo. Taka ciekawostka. W mojej firmie wynajmowalismy dokkery i mastery. Było ich sporo. Dzis zmienia sie strategia i firma wchodzi w toyotę. Co mnie dziwi , jak to się opłaca. Ale widocznie tak jest. Zresztą kolega kierowca uświadomił mnie że fiat, Renault i opel tego segmentu to jedno i to samo. Myśle ze w ten sposób chcą zawęzic pole manewru dla klientów. Wszystkie w tej samej cenie. /mniej - wiecej /.Mając na myśli opis co nas omineło i euro 5 , fakt było. Widocznie cała reszta świata takich warunków nie stawia. Po co sie wyginac , kombinować , wymyślac. To przecież kosztuje. Dokkera da sie sprzedac tanio.Ale eko wymagania i wymysły euro osłów skutecznie pozbawią nas wiele dobrego .Nie umie odczytać poprawnie tych decyzji. Skoro chcą produkowac tylko ten model, to niech go klepią. Przyszłosc pokaze te decyzje na ulicach.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2021-04-12, 18:45   

Krystian67 napisał/a:
Taka ciekawostka. W mojej firmie wynajmowalismy dokkery i mastery. Było ich sporo. Dzis zmienia sie strategia i firma wchodzi w toyotę. Co mnie dziwi , jak to się opłaca.

Bo dostawczo Toyota = Citroen = Peugeot, a jednocześnie ma podobną cenę i gwarancję miliona kilometrów w ciągu 2 lat.
Jak w firmie robi się 100kkm rocznie, to może to być ciekawy kąsek.
A przez znaczek na masce najwyższa wartość rezydualna, która przekłada się na niższą ratę bądź niższą utratę wartości.

Krystian67 napisał/a:
Zresztą kolega kierowca uświadomił mnie że fiat, Renault i opel tego segmentu to jedno i to samo.

Chyba coś pomajtałeś.
Aktualnie:
- Toyota = Citroen = Peugeot = Opel
- Renault = Mercedes
- Fiat = RAM
Kiedyś:
- Fiat = Opel
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-12, 19:29   

GRL napisał/a:
Renault = Mercedes

...oraz Nissan - kiedyś kubistar, ostatnio NV250 (i jeszcze NV300, na bazie trafica).

GRL napisał/a:
Kiedyś:
- Fiat = Opel

Oraz Renault i Nissan (trafic/primastar/talento/vivaro).
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 299
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2021-04-21, 13:44   

GRL napisał/a:
Bo dostawczo Toyota = Citroen = Peugeot, a jednocześnie ma podobną cenę i gwarancję miliona kilometrów

Ile .. ? :shock:
Ostatnio zmieniony przez michauek22 2021-04-21, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2021-04-21, 15:22   

michauek22 napisał/a:
GRL napisał/a:
Bo dostawczo Toyota = Citroen = Peugeot, a jednocześnie ma podobną cenę i gwarancję miliona kilometrów

Ile .. ? :shock:


Ta oferta jest od dawna. I dlatego najlepiej sprzedającą się odmianą berlingo czy spacetourera jest toyota. Grunt to dobra oferta.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne