Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster II 1.0 TCe LPG - piszcząca centralka LPG
Autor Wiadomość
kilerfcb 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 35
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-03-29, 20:35   

Tak, ja już jeżdżę ponad miesiąc i nie ma problemu. Pytanie jak długo ? :) Wiem, że wraz z wymianą czujnika zaktualizowali oprogramowanie LPG. Przed usterką czujnika zdarzało mi się, że przy temperaturach 1-5 stopni LPG mi się szybko włączało i po chwili w trakcie jazdy wracało na PB. Powtarzało się to tak 2-3 razy, aż zaskoczyło na stałe. Teraz tak nie mam, nie dość, że jeszcze szybciej się przełącza na LPG to zostaje na nim.
_________________

 
AndrewMD 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 LPG
Wersja: Essential
Dołączył: 28 Lip 2019
Posty: 49
Skąd: Zamość
Wysłany: 2021-03-29, 23:04   

Spróbuj zresetować wszystko. Mogła się zawiesić centralka.
 
Darek_2003 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 14
Skąd: Kielce
Wysłany: 2021-03-30, 11:22   

Umówiłem się już do serwisu w Kielcach, niestety wizyta dopiero za 1,5 tygodnia.
U mnie się to stało podczas pierwszej jazdy w dniu wczorajszym, wszystko wyglądało OK - auto odpaliło standardowo na benzynie (tryb automatyczny) i centralka zaczęła dopiero "pikać" w momencie jak miało się przełączyć na LPG. Od wczoraj pika już cały czas, nawet od razu po pierwszym w ciągu dnia odpaleniu silnika, kiedy to i tak teoretycznie powinien chodzić na benzynie. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z gazem, nawet w największe mrozy, przełączał się na gaz, oczywiście po nieco dłuższym niż zwykle okresie rozgrzewania.

AndrewMD napisał/a:
Spróbuj zresetować wszystko. Mogła się zawiesić centralka.

A jak wszystko zresetować, odłączyć akumulator?
 
Darek_2003 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 14
Skąd: Kielce
Wysłany: 2021-04-13, 07:51   

Dalszy ciąg mojej historii. Zdiagnozowano błąd czujnika ciśnienia gazu, stwierdzono, że trzeba go wymienić i przeprogramować.
Umówiono mnie na kolejny termin i poproszono o zatankowanie LPG do pełna (podobno niezbędne do przeprogramowania)
Niestety auto stało w serwisie cały wczorajszy dzień, 2 godziny po przewidywanym czasie odbioru poinformowano mnie, że "prace cały czas trwają, nie mają pewności czy po wymianie czujnika błąd nie powróci"... - cokolwiek to nie znaczy. Zaproponowano auto zastępcze - na razie nie skorzystałem, ponieważ auto teoretycznie powinno być dzisiaj. Czekamy...
Ostatnio zmieniony przez Darek_2003 2021-04-13, 07:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Darek_2003 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 14
Skąd: Kielce
Wysłany: 2021-04-21, 08:51   

Auto zrobione, czujnik wymieniony. Obsuwa była bo nie mieli czujnika na miejscu (pomimo, że miał być :)) Na razie wszystko działa tak jak powinno, szybszego przełączania na gaz nie zauważyłem...
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2022-12-29, 20:35   

Czujnik ciśnienia listwy LPG silników 1.0 tce z fabrycznym LPG o numerze katalogowym Renault 166393621R (nie mylić z numerem na naklejce na nim 175230842R - jest to numer całej listwy łącznie z czujnikiem) trudno dostępny w serwisach Renault jest sygnowany logiem Landi Renzo. To nic innego jak czujnik 0.5-5.5 bara o oznaczeniu t-mapc97 o numerze katalogowym LR 463000027, dostępny również z numerami katalogowymi Opel, GM 463000003 lub 95520380.
Oryginalny czujnik jest łatwo dostępny na portalu aukcyjnym w cenie od stu kilkunastu złotych za fabrycznie nowy egzemplarz. Wymiana jest banalnie prosta,wystarczy odpiąć wtyczkę, odkręcić śrubkę,wyjąć stary,włożyć nowy,przykręcić śrubkę i wpiąć wtyczkę.
Perspektyw miesięcznej jazdy na benzynie (tyle mniej więcej zajmuje sprowadzenie czujnika przez serwisy Renault) i kosztów z tym związanych każe rozważyć możliwość samodzielnej wymiany czujnika do czasu sprowadzenia go przez serwis i ponownego montażu zepsutego w chwili,gdy serwis powiadomi, że czujnik już został sprowadzony. (Jeśli ktoś nie ma już gwarancji to tym bardziej może sporo zaoszczędzić, gdyż serwis autoryzowany wycenia czujnik + robociznę na ok 1200 PLN)
Ostatnio zmieniony przez krimar 2022-12-29, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
gacek237 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Kwi 2023
Posty: 5
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2023-04-10, 09:29   

Mało mnie nie poskręcało, jak centralka zaczęła piszczeń i Duster nie chce przejść na gaz - 3 tygodnie po upływie gwarancji.
Tak jak napisał Krimar - na portalu z przesyłką mapc97 kosztował mnie 140 zł (oznaczenia wszystkie takie same, tylko miesiąc i rok produkcji w miarę aktualny. Podjechałem pod paczkomat, silnik był w pełni rozgrzany, odkręciłem czujnik (wyleciało trochę gazu), zamontowałem nowy mapc97 odpaliłem silnik i od razu przeszedł na gaz. Zrobiłem jakieś 30 km, auto postało jakieś 20 minut, ponownie odpalił i przeszedł na gaz. Wróciłem do domu - jakieś 40 km. Na noc stał w garażu. A rano następnego dnia ........ już znowu centralka piszczy od razu po rozruchu silnika i brak możliwości przejścia na LPG. Po odkręceniu mapc97 (próba ponownej podmiany na pierwotnego mapca uleciał z listwy gaz. Jak podmieniałem później ponownie na tego zakupionego, to już w listwie nie było gazu (mimo, ze silnik był rozgrzany i gaz w fazie lotnej powinien dostawać się do listwy). Wychodzi na to, że albo nie "odpala" zawór w butli albo zawór przy parowniku. Nie rozumiem tylko jak to się stało, że po podmianie mapca przeszedł od razu na gaz i tego dnia było ok a rankiem następnego już znowu kaplica. Mój znajomy gazownik potwierdził, że nie będzie miał dostępu diagnostycznego - tylko serwis. Lipa. Dodam, że z pierwotnym mapc97 było podobnie - auto zatankowane do pełna, przejechałem ok 12 km i wstawiłem do garażu,, a rano już tylko piszczenie centralki. Wychodzi jednak na to, że trzeba jednak jechać do serwisu i tak jak napisał Darek 2003 przeprogramować ten mapc. Tylko dlaczego po włożeniu nowego mapca działał przez jakiś czas?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-04-11, 07:27   

gacek237 napisał/a:
. Tylko dlaczego po włożeniu nowego mapca działał przez jakiś czas?


bo pewnie miał defaultowe ustawienia i działa, w czasie jazdy nastąpiła adaptacja .....i efekt znasz
 
gacek237 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Kwi 2023
Posty: 5
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2023-04-11, 15:35   

Czyli że jak?
Kupiłem dobry czujnik i został on uszkodzony przez instalację z uwagi, że po podłączeniu nie było np. jakiejś adaptacji odpowiednim programem?
Czy też czujnik miał wadę od początku i po adaptacji do instalacji przez centralkę, "odcięło" go od dalszego działania, jako wadliwego?
 
gacek237 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Kwi 2023
Posty: 5
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2023-04-11, 16:14   

W uzupełnieniu - piszę o tym dość obszernie, bo może to się komuś przydać w przyszłości.

Udało mi się wprosić dziś do serwisu Perfekta w Lubaniu (serdeczne dzięki dla obsługi) i ku mojemu zaskoczeniu (gwarancja minęła mi w połowie marca tego roku) mój Duster objęty był programem nieodpłatnej wymiany tego czujnika nawet po upływie gwarancji (to się nazywa chyba OTC - przywołanie serwisowe - czyli jak jest ok to nie ruszają, ale jak pojawiają się problemy, to wtedy wymieniają daną część). Wymienili czujnik i autko pojechało na gazie do domu (ok. 35 km). Jutro rano zobaczę co i jak.
Wstawili czujnik, który ma inne oznaczenia niż oryginalny oraz ten który kupiłem na portalu aukcyjnym.
Załączam zdjęcie tego zakupionego na portalu aukcyjnym (oznaczenia odpowiadają oznaczeniu pierwotnego) oraz zdjęcie zamontowanego przez serwis w dniu dzisiejszym (ma całkiem inne oznaczenia).
Czy ten czujnik montowany dziś przez serwis był w jakiś sposób programowany, czy tylko wsadzony w miejsce starego - tego nie wiem.
Co do tego, czy Duster pokonał problem, czy problem wrócił - dam znać.
Pozdrawiam wszystkich a szczególne podziękowania kieruję dla tomkasza.

czujnik zamontowany przez serwis.jpg
czujnik zamontowany przez serwis
Plik ściągnięto 69 raz(y) 241,35 KB

oryginalny i ten zakupiony na portalu aukcyjnym.jpg
ten z portalu aukcyjnego z oznaczeniami jak na oryginale
Plik ściągnięto 48 raz(y) 195,4 KB

 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2023-04-12, 09:19   

Po rozmowach z kolegą gacek237 można by jeszcze ostrzec potencjalnych nabywców tych czujników oryginalnych Landi, że na rynku najprawdopodobniej jest bliżej nieznana ilość z partii tych uszkodzonych. Można trafić ... różnie :-( .
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2023-04-12, 19:24   

Prawdopodobnie zastąpili droższy czujnik produkowany przez Continental dla Landi Renzo tańszym produkcji włoskiej. To co mnie zastanawia względem powyższego zdjęcia kupionego czujnika to brak nr katalogowego Landi Renzo lub GM, może to podróbka. Czy sprzedający dał na niego gwarancję (czyli przykleił sticker gwarancyjny z datą zakupu)?
 
gacek237 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Kwi 2023
Posty: 5
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2023-04-29, 06:52   

Witam wszystkich.
Minęło już ponad 2 tygodnie i LPG działa bez problemu na czujniku wymienionym w serwisie.
Sprzedawca z portalu aukcyjnego zwrócił bez problemu kasę za czujnik (który nie działał już na drugi dzień) - porządny gość. W rozmowie mówił, że taki czujnik odsyłają i dostają w jego miejsce inny, więc nie jest to dla niego problem. Przez moment zastanawiał się czy nie przysłać mi drugiego, ale jak powiedziałem, że już mam umówioną wizytę w serwisie, to zamknęliśmy temat.
A.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne