Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
zgubiony klucz Logan I
Autor Wiadomość
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-06-28, 08:19   zgubiony klucz Logan I

Hej,
zgubiłem klucz do logana MCV 2009r.



Czy montując taki używany zestaw z kluczykiem (to co na zdjęciu) do swojego samochodu będę mógł go odpalać i z tym jeździć?



Czy montując taki zestaw w samochodzie będę mógł go odpalać i otwierać z pilota?

Widziałem na forum wątek o dorabianiu kluczyków. Czy używany klucz można dorobić do innego samochodu? Czy pozostaje zakup "nowego" ? Czy jest ktoś z forum z Lublina kto dorabiał klucze i mógłby mi z tym pomóc?

Z racji tego, że zgubiłem klucz chyba najchętniej wybrałbym opcję zmiany całego używanego zestawu (klucze, komputery, zamki do drzwi). Wolałbym, żeby ktoś kto znalazł mój klucz nie mógł odpalić ani otworzyć samochodu. Chyba niewiele to zmienia, ale dodam, że kiedyś dorobiłem sobie grot i samochód mogę otworzyć - niestety, ale jest to sam grot i immobilizer wyłącza silnik.
Ostatnio zmieniony przez Ksiezyc 2021-06-28, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-28, 11:04   

Ksiezyc napisał/a:
będę mógł go odpalać i z tym jeździć?

Tak.

Ksiezyc napisał/a:
będę mógł go odpalać i otwierać z pilota?

Tak.

Ksiezyc napisał/a:
używany klucz można dorobić do innego samochodu?

W sensie: przypisać do immobilisera, żeby odpalać samochód? Chyba tak, w procedurze kodowania kluczy do auta - http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=13628 - najpierw następuje usunięcie wszystkich starych kluczy, a dopiero potem dodaje się ponownie wszystkie, których chce się używać.

Ksiezyc napisał/a:
Wolałbym, żeby ktoś kto znalazł mój klucz nie mógł odpalić ani otworzyć samochodu.

Jak wyżej - kodując nowe kluczyki do starych centralek usuniesz stare klucze, więc one nie będą mogły ani otworzyć auta pilotem, ani go odpalić.

Pozostaje oczywiście kwestia otworzenia mechanicznego, ale naprawdę nie sądzę, żeby ktoś chodził po mieście i sprawdzał, czy znalezione kluczyki przypadkiem nie pasują do takiego starocia... (Bez urazy ;) - mam przecież podobnego, tylko jeszcze starszego).
 
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-06-28, 13:37   

Ksiezyc napisał/a:

Pozostaje oczywiście kwestia otworzenia mechanicznego, ale naprawdę nie sądzę, żeby ktoś chodził po mieście i sprawdzał, czy znalezione kluczyki przypadkiem nie pasują do takiego starocia... (Bez urazy ;) - mam przecież podobnego, tylko jeszcze starszego).


Absolutnie nie obrażam się :) wiem, ile taka limuzyna jest warta i nie troszczę się o nią przesadnie. Problem jest taki, że ja te klucze zgubiłem 20-500 metrów od samochodu. Na osiedlu (równie ekskluzywnym co moja dacia) są może jeszcze ze dwie takie Dacie.
Zastanawiam się tylko, która opcja dla mnie będzie lepsza.
Nowy kluczyk z pilotem 390zł (stary kluczyk otworzy drzwi).
Cały zestaw jak ze zdjęć 200-300zł.

Niby nie trzymam nic wartościowego w samochodzie, ale sama świadomość, że ktoś ma klucz do mojego samochodu i w każdym momencie może go sobie otworzyć jak swój jest mało komfortowa.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-06-28, 13:47   

Jeżeli auto to na chwilę obecną jest bez możliwości odpalanie. To wyciągnął bym wszystkie rzeczy z niej i schował do piwnicy, odpiął pod maską albo gdzieś indziej wtyczkę uniemożliwiająca odpalenie samochodu i dał ogłoszenie w okolicy o zagubionych kluczykach. Jak po tygodniu nie było by odzewu, wymienił bym cały komplet i tyle. Wiesz nie każdy człowiek jest od razu oszustem i złodziejem. Poza tym jesteś pewien w 100% że zgubiłeś te kluczyki ? Może przypadkowo włożyłeś lub położyłeś je w takim miejscu co nigdy byś tego nie zrobił i nawet tam nie szukałeś. Bo wiesz jakbyś zgubił je faktycznie 50-100m od samochodu, to myślę, że każda osoba, która by je znalazła i nie ważne czy była by to osoba uczciwa czy nie od razu rozejrzała by sie do około siebie i próbowała znaleźć auto do którego należy
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2021-06-28, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-06-28, 21:07   

dudu$ napisał/a:
Jeżeli auto to na chwilę obecną jest bez możliwości odpalanie. To wyciągnął bym wszystkie rzeczy z niej i schował do piwnicy, odpiął pod maską albo gdzieś indziej wtyczkę uniemożliwiająca odpalenie samochodu i dał ogłoszenie w okolicy o zagubionych kluczykach. Jak po tygodniu nie było by odzewu, wymienił bym cały komplet i tyle. Wiesz nie każdy człowiek jest od razu oszustem i złodziejem. Poza tym jesteś pewien w 100% że zgubiłeś te kluczyki ? Może przypadkowo włożyłeś lub położyłeś je w takim miejscu co nigdy byś tego nie zrobił i nawet tam nie szukałeś. Bo wiesz jakbyś zgubił je faktycznie 50-100m od samochodu, to myślę, że każda osoba, która by je znalazła i nie ważne czy była by to osoba uczciwa czy nie od razu rozejrzała by sie do około siebie i próbowała znaleźć auto do którego należy


No właśnie to jest dziwne, że klucze się nie znalazły. Zorientowałem się po około 30 minutach, że ich nie mam, wróciłem w każde z miejsc w których byłem i po kluczach śladu brak. Od piątku pytam w każdym sklepie/zakładzie w okolicy czy ktoś przypadkiem nie znalazł kluczy. Kartki wywiesiłem w kilku miejscach. Napisałem na spotted... Czas myśleć o nowych kluczach.
 
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-06-28, 21:59   

Mam silnik 1,6. Czy komputer z wersji 1,4 będzie się czymś różnił?
Jeśli wymienię komputer z kluczykiem samochód będzie odpalał, jeśli wymienię również sterownik BSI może działać pilot, tak?
Niektórzy do "zestawu startowego" dodają licznik, chyba nie muszę go wymieniać?
Ostatnio zmieniony przez Ksiezyc 2021-06-28, 22:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2021-06-29, 03:59   

A used key from another vehicle cannot be added. Engine control units from 1.4 and 1.6 are different.
There are also differences in the configuration of the air conditioning and power steering.
Ostatnio zmieniony przez eastcowboy 2021-06-29, 04:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-06-29, 06:49   

eastcowboy napisał/a:
A used key from another vehicle cannot be added. Engine control units from 1.4 and 1.6 are different.
There are also differences in the configuration of the air conditioning and power steering.


Ok, thank you For your answer
 
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-07-01, 22:00   

Kupiłem w Internecie cały używany zestaw (komputer silnika, moduł komfortu, stacyjka, kluczyk, pętla immobilizera) i niestety po podłączeniu nie udało mi się odpalić samochodu. Kręci, ale nie odpala:

Filmik z próby odpalenia

Macie jakiś pomysł co może być tego przyczyną ? Montowałem wszystko przy wyjętym akumulatorze. Co ciekawe - zwróćcie uwagę na filmiku, że kropka na liczniku się nie zapala. Powinna się zapalić i zgasnąć, prawda?

Pętla immo tylko zczytuje sygnał czy też jest sparowana z konkretnym kluczykiem? Może to się jakoś paruje albo ustawia? Sprzedający zapewniał, że wystarczy zamontować i będzie działało. Co ciekawe - pod stretchem zapakowanego pudełka znalazłem etykietę zwrotną - wygląda na to, że ktoś miesiąc temu mu już odsyłał ten zestaw. Jutro chyba zadzwonię zapytać dlaczego odsyłał.
Ostatnio zmieniony przez Ksiezyc 2021-07-01, 22:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2021-07-02, 04:01   

The immobilizer control lamp goes out when starting? Then check the speed sensor on the crankshaft.
 
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-07-02, 07:01   

eastcowboy napisał/a:
The immobilizer control lamp goes out when starting?

No, there is no immobilizer control lamp


eastcowboy napisał/a:
Then check the speed sensor on the crankshaft.

I lost my key. To make everything work, I bought the whole set from the photo, before losing the key, everything worked - the speed sensor also. I think something is broken in the set I bought.
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2021-07-02, 20:23   

Ksiezyc napisał/a:
eastcowboy napisał/a:
The immobilizer control lamp goes out when starting?

No, there is no immobilizer control lamp




site 12 http://www.daciaklub.pl/u...kcja_X901PU.pdf
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-07-03, 13:56   

Witaj . Czy miałeś tylko jeden kluczyk czy dwa . Może masz tzw,, matkę ,, kluczyk do kopiowania ? Na ul. Br, Wieniawskich dorobił byś kluczyk ( brzeszczot ) Tam dorabiałem kluczyk na bazie wkładki do stacyjki , ale tam chyba nie koduje kluczyków . Dorabiałem i kodowałem kluczyk do Opla na Nadbystrzyckiej ale tam drogo bo tylko immo do odpalenia to 200-300 , a gdyby jeszcze centralny to prawię 600 zł . Opel ma w kluczyku wyjmowany transponder , czy jakoś tak. Gdybyś potrzebował skanera , mam Ancla 5 mogę użyczyć , Nie wiem jak sobie radzi i czy można z jego programu dodać drugi kluczyk.
 
Ksiezyc 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 87KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 69
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2021-07-04, 21:12   

Akurat grot miałem. Udało mi się już dorobić elektronikę do grotu i samochód działa. Dzięki za porady.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne