Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Koło zapasowe do dustera
Autor Wiadomość
adamantos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 26
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2021-07-24, 19:21   

Mam problem ze znalezniem kola zapasowego do mojego dustera. Wg dacii kola pasujace do mojego auta to 215/60/r17 et50 oraz 215/65/r16 et50. Łatwo dostepne sa kola w tych rozmiarach, ale z felga et40, zas et50 nie udalo mi sie znalezc. Czy mozna zastosowac w takim przypadku kola et40, czy nie bedzie pasowac?Moze ktos cos doradzi? Bede wdzieczny za pomoc.
 
Slawskip 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2021
Wersja: Celebration
Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 79
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2021-07-24, 19:26   

Et40 od et50 różnić się będzie tym, że te z niższą wartościá et będą bardziej wystawały na zewnątrz, w tym przypadku o 10mm (przy takiej samej szerokości felgi.
_________________
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-07-25, 09:35   

Kupujesz felgę w aso po win . Zakładasz oponę jaką chcesz . I masz zapas .
 
adamantos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 26
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2021-07-25, 15:53   

Slawskip napisał/a:
Et40 od et50 różnić się będzie tym, że te z niższą wartościá et będą bardziej wystawały na zewnątrz, w tym przypadku o 10mm (przy takiej samej szerokości felgi.

To znaczy, że można kupić takie et40 na zapas? Będzie pasowało , nie będzie nic zawadzalo czy ocierało się?
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-07-25, 19:35   

adamantos a gdzie szukałeś ? 5 minut i takie wyniki :
https://www.oponeo.pl/wyb...VSt3vC0AOZc49rQ
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
adamantos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 26
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2021-07-25, 20:40   

EBmazur napisał/a:
adamantos a gdzie szukałeś ? 5 minut i takie wyniki :
https://www.oponeo.pl/wyb...VSt3vC0AOZc49rQ

Skupiłem się na szukaniu całych kół, nie samych felg.
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2021-07-25, 21:00   

adamantos napisał/a:
Mam problem ze znalezniem kola zapasowego do mojego dustera. Wg dacii kola pasujace do mojego auta to 215/60/r17 et50 oraz 215/65/r16 et50. Łatwo dostepne sa kola w tych rozmiarach, ale z felga et40, zas et50 nie udalo mi sie znalezc.


Przepraszam, ale nie zrozumiałem - przecież jest tego pełno w dowolnej formie i cenie:
https://www.oponeo.pl/wybierz-felgi-stalowe
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-07-25, 21:03   

kupujesz felgę , która Ci się podoba i dokładasz oponę jaką chcesz
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
adamantos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 26
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2021-07-27, 16:11   

EBmazur napisał/a:
kupujesz felgę , która Ci się podoba i dokładasz oponę jaką chcesz

Może podpowiecie mi jeszcze coś na temat jednego parametru felgi
Chodzi mi mianowicie o oznaczenie H na feldze. Według danych producenta koło z takim oznaczeniem jest odpowiednie do mojego dustera. I moje pytanie. Mam koło z odpowiednim rozstawem śrub, otworem centralnym, et 50, ale zamiast H jest H2. Czy ten parametr może być przeszkodą do zastosowania tego koła jako zapasu czy nie ma on większego znaczenia?
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2021-07-27, 19:05   

Kolego, wystarczy napisać do wujaszka Google najprostsze, dziecinne pytanie, a odpowiedź masz na tacy. Mnie to zajęło 5 SEKUND !
https://www.sklepopon.com...qwaAsFbEALw_wcB

https://allegro.pl/artykul/rozmiar-felgi-to-nie-tylko-srednica-poznaj-podstawowe-parametry-38133?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=DSA_Artykuly_rest&ev_adgr=DSA_Artykuly_rest&gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D_YaHOJOqdZQoBdcGasD8sXZm_wQBceD8UuFjiFm6va_zr9lm_pp4UaAp4FEALw_wcB

i ostatnie, chyba najlepsze: https://www.oponeo.pl/art...h-jak-je-czytac

Generalnie, jeśli to ma być zapas to możesz korzystać nawet ze zwykłej dojazdówki pasującej do rozstawu bo i tak służy on li tylko do dojechania z ograniczoną prędkością do najbliższego wulkanizatora. W Dusterze zapas posiada ograniczenie prędkości do 80 km/h.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2021-07-27, 19:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
adamantos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 26
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2021-07-27, 21:03   

BLACHA_997 napisał/a:
Kolego, wystarczy napisać do wujaszka Google najprostsze, dziecinne pytanie, a odpowiedź masz na tacy. Mnie to zajęło 5 SEKUND !
https://www.sklepopon.com...qwaAsFbEALw_wcB

https://allegro.pl/artykul/rozmiar-felgi-to-nie-tylko-srednica-poznaj-podstawowe-parametry-38133?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=DSA_Artykuly_rest&ev_adgr=DSA_Artykuly_rest&gclid=Cj0KCQjw3f6HBhDHARIsAD_i3D_YaHOJOqdZQoBdcGasD8sXZm_wQBceD8UuFjiFm6va_zr9lm_pp4UaAp4FEALw_wcB

i ostatnie, chyba najlepsze: https://www.oponeo.pl/art...h-jak-je-czytac

Generalnie, jeśli to ma być zapas to możesz korzystać nawet ze zwykłej dojazdówki pasującej do rozstawu bo i tak służy on li tylko do dojechania z ograniczoną prędkością do najbliższego wulkanizatora. W Dusterze zapas posiada ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Obawiałem się tego, że moje pytanie sprowokuje zaraz jakiegoś "miszcza" google do próby zabłyśnięcia na forum. Otóż w google nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dlatego zadałem pytanie na tym forum bo zapewne są tu osoby, które posiadają wiedzę w tym temacie i mogą udzielić konkretnej odpowiedzi bez wrzucania nic nie wnoszących linków.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2021-07-28, 05:43   

Cytat:
Obawiałem się tego, że moje pytanie sprowokuje zaraz jakiegoś "miszcza" google do próby zabłyśnięcia na forum. Otóż w google nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dlatego zadałem pytanie na tym forum bo zapewne są tu osoby, które posiadają wiedzę w tym temacie i mogą udzielić konkretnej odpowiedzi bez wrzucania nic nie wnoszących linków.
Jeśli obawiasz się braku jednoznacznej i zgodnej z fachową wiedzą odpowiedzi to powinieneś odwiedzić odpowiedni sklep i tam zadać to pytanie . I wystawiłeś kol. BLACHA_997 przepiękny komentarz za nakierowanie na właściwe tory . Moim skromnym zdaniem to Ty "zabłysnąłeś ".
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
adamantos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 26
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2021-07-28, 12:19   

EBmazur napisał/a:
Cytat:
Obawiałem się tego, że moje pytanie sprowokuje zaraz jakiegoś "miszcza" google do próby zabłyśnięcia na forum. Otóż w google nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi dlatego zadałem pytanie na tym forum bo zapewne są tu osoby, które posiadają wiedzę w tym temacie i mogą udzielić konkretnej odpowiedzi bez wrzucania nic nie wnoszących linków.
Jeśli obawiasz się braku jednoznacznej i zgodnej z fachową wiedzą odpowiedzi to powinieneś odwiedzić odpowiedni sklep i tam zadać to pytanie . I wystawiłeś kol. BLACHA_997 przepiękny komentarz za nakierowanie na właściwe tory . Moim skromnym zdaniem to Ty "zabłysnąłeś ".

Jak niby ten kolega nakierował mnie na właściwe tory? Wrzucając kilka ogólnie dostępnych linków nie dających odpowiedzi na zadane pytanie? Jeżeli zadaje pytanie to po to żeby uzyskać odpowiedź. Ktoś kto decyduje się odpowiedzieć powinien znać na nie odpowiedź. Jeśli nie to lepiej zamilczeć niż popisywać się znajomością google i wrzucając nic nie wnoszące linki. Dla mnie to brak poszanowania cudzego czasu.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2021-07-28, 14:58   

Kolego adamantos , jestem już w tym wieku i o takim stażu na Tym forum, że wcale nie muszę podejmować dyskusji w kierunku zaimponowania komukolwiek swoją skromną osobą. Gdy udzielam się na Tym forum, zawsze próbuję pomóc lub ewentualnie podpowiedzieć gdzie czegoś szukać aby rozwiązać problem, bowiem nikt nie posiadł całej wiedzy i każdy może prosić o pomoc. Mam jednak mieszane odczucia co do osób, które nie wykazując żadnego zaangażowania ze swojej strony, a może wykazując takie zaangażowanie w postaci napisania kilku słów, typu „mam problem proszę o pomoc najlepiej w postaci jednoznacznej odpowiedzi: żądają by ktoś zrobił to za nich . W ten sposób rozumiesz poszanowanie czasu drugiej osoby – gratulacje! W odpowiedzi wskazałam Ci (moim skromnym zdaniem trafne) materiały źródłowe w celu przyswojenia wiedzy w przedmiocie nurtującego Cię problemu i podjęcia na tej podstawie stosownej według Ciebie decyzji. Po oględnym zapoznaniu się z tymi materiałami, nie mając żadnego doświadczenia zawodowego w zakresie „oponiarstwa” jestem w stanie przeanalizować istniejące różnice w zakresie oznaczenia i zastosowania poszczególnych rodzajów felg. Jeśli analiza tej wiedzy, a zwłaszcza konstruowanie na jej podstawie odpowiednich wniosków stwarza dla Ciebie problemy i Twoje postrzeganie oraz sposób rozwiązywania problemów opiera się jedynie na zero-jedynkowych, takich jak w przypadku możliwości pojedynczego tranzystora, wartościach YES or NOT to wybacz przeszacowanie. Mogę się założyć, że nawet nie pofatygowałeś się, aby przeczytać artykuły z linków które podałem, no bo i po co. W zamian tego stwierdziłeś „Odpiszę gościowi niech mu w pięty pójdzie” i zapytam na innym forum (vide: http://www.dusterklub.pl/...?t=207&start=15 godz. 22:37), może tam user rozwiąże mój problem za mnie – na chol...ę mam czytać te bzdury. W sumie bardzo wygodne podejście, tylko na dłuższą metę zdradliwe, ale nie mnie to osądzać Twój cyrk i Twoje małpy.
To tyle jeśli chodzi o sprowokowanego MISTRZA, który napisał to co napisał i nie zamierza już więcej, przynajmniej na ten temat z Twoją osobą polemizować.

Sorry Moder, że nie w temacie, ale tak jakoś wyszło :mrgreen:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2021-07-28, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
adamantos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 26
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2021-07-28, 15:45   

BLACHA_997 napisał/a:
Kolego adamantos , jestem już w tym wieku i o takim stażu na Tym forum, że wcale nie muszę podejmować dyskusji w kierunku zaimponowania komukolwiek swoją skromną osobą. Gdy udzielam się na Tym forum, zawsze próbuję pomóc lub ewentualnie podpowiedzieć gdzie czegoś szukać aby rozwiązać problem, bowiem nikt nie posiadł całej wiedzy i każdy może prosić o pomoc. Mam jednak mieszane odczucia co do osób, które nie wykazując żadnego zaangażowania ze swojej strony, a może wykazując takie zaangażowanie w postaci napisania kilku słów, typu „mam problem proszę o pomoc najlepiej w postaci jednoznacznej odpowiedzi: żądają by ktoś zrobił to za nich . W ten sposób rozumiesz poszanowanie czasu drugiej osoby – gratulacje! W odpowiedzi wskazałam Ci (moim skromnym zdaniem trafne) materiały źródłowe w celu przyswojenia wiedzy w przedmiocie nurtującego Cię problemu i podjęcia na tej podstawie stosownej według Ciebie decyzji. Po oględnym zapoznaniu się z tymi materiałami, nie mając żadnego doświadczenia zawodowego w zakresie „oponiarstwa” jestem w stanie przeanalizować istniejące różnice w zakresie oznaczenia i zastosowania poszczególnych rodzajów felg. Jeśli analiza tej wiedzy, a zwłaszcza konstruowanie na jej podstawie odpowiednich wniosków stwarza dla Ciebie problemy i Twoje postrzeganie oraz sposób rozwiązywania problemów opiera się jedynie na zero-jedynkowych, takich jak w przypadku możliwości pojedynczego tranzystora, wartościach YES or NOT to wybacz przeszacowanie. Mogę się założyć, że nawet nie pofatygowałeś się, aby przeczytać artykuły z linków które podałem, no bo i po co. W zamian tego stwierdziłeś „Odpiszę gościowi niech mu w pięty pójdzie” i zapytam na innym forum (vide: http://www.dusterklub.pl/...?t=207&start=15 godz. 22:37), może tam user rozwiąże mój problem za mnie – na chol...ę mam czytać te bzdury. W sumie bardzo wygodne podejście, tylko na dłuższą metę zdradliwe, ale nie mnie to osądzać Twój cyrk i Twoje małpy.
To tyle jeśli chodzi o sprowokowanego prz, który napisał to co napisał i nie zamierza już więcej, przynajmniej na ten temat z Twoją osobą polemizować.

Sorry Moder, że nie w temacie, ale tak jakoś wyszło :mrgreen:

Nie napisałem postu żeby tworzyć jakieś bezsensowne dyskusje zaśmiecające forum. Jeżeli nie masz nic merytorycznego do napisania na poruszony przeze mnie temat to bardzo proszę o nieodpowiadanie na niego. Szanujmy czas swój i innych. Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne