Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
Kamery w MediaNav
Autor Wiadomość
autobus 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Sepway II
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Lip 2021
Posty: 5
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-07-22, 20:42   

leszek1, co to za radio model itp
 
Pan_ślimak 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Dołączył: 31 Lip 2021
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-01, 10:51   

Mam podstawowe i seryjne radio z Bluetooth i małym wyświetlacze. Ogólnie to GPS mi nie potrzebny (chociaż wiedziałem ogłoszenia z kompletem, anteną i modułem GPS. Chciałbym radio z wyświetlaczem, żeby poprowadzić kamerkę cofania, też oryginalną od Dacii. Jak wnioskuję, to będzie najprostsza droga dl kamery cofania?

Czy okablowanie pod kamerę cofania jest poprowadzone i wystarczy podłączyć oryginalną kamerkę, czy może trzeba ciągnąć kable?

Trochę zdziwiony jestem, że trzeba przy wymianie radia coś kupować jeszcze. Na YT widziałem wideo, gdzie gość po prostu odpiął stare radio i wpiął nowe i działało wszystko. Nawet GPS wrzucił luzem pod deskę rozdzielczą ;) zamiast przyczepić gdzieś.

Widziałem filmik z montażu kamery - https://m.youtube.com/watch?v=VXBT7N49UDM

Właśnie takie radio chce kupić, z wyświetlaczem. Jednak na końcu gostek podłącza laptopa. Do tego radia trzeba jeszcze coś wgrać? Myślałem, że po podłączeniu kamery wszystko będzie działo, bo soft sam wykryje kamerę…
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-01, 19:51   

Kiedyś w niektórych wersjach softu trzeba było aktywować kamerę cofania w tz MICOM Test. Aha no i należy pamiętać, ze radia Media Nav obsługują kamery w systemie NTSC wiec taką należy szukać. niby są jakieś łatki aby kamery PAL chodziły ale u mnie sie kiedyś to nie sprawdziło.

Kabli nie masz położonych, musisz sam je kłaść.
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-08-02, 08:06   

Tam gdzie mi robili tą kamerę, chyba zostawili mi taką zwisającą wiązkę kabli. Muszę to jakoś ulokować bo po przecież kostka dostanie wody i będzie problem. Pytanie jak to oryginalnie szło? Było przymocowane jakoś do tylnego zderzaka?

https://imgur.com/a/GhsfThG
Ostatnio zmieniony przez eliks 2021-08-02, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pan_ślimak 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Dołączył: 31 Lip 2021
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-02, 08:38   

W jakich wersjach trzeba korzystać z komputera i dodatkowego softy podłączanego do radia jak na tym filmie? Mam na oku takie radio:

https://allegro.pl/oferta/dacia-lodgy-sandero-radio-nawigacja-navi-czytnik-10960350693

Tu już jest komplet, antenat GPS. Fajnie jakby dało się po prostu wyjąć stare, włożyć nowe, podpiąć kamerę i za około 1000 zł zyskuję kamerę, duży wyświetlacz i GPS w moim Serdelku :)

Tylko właśnie jak sprawdzić czy wszystko będzie dostępne na dzień dobry, bo nie chciałbym później utknąć :(
 
Pan_ślimak 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Dołączył: 31 Lip 2021
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-03, 11:30   

Pytałem w ASO ile kosztuje montaż kamery, to 750 zł… Szczerze, to za części zapłacę 1000 zł, więc zamontowanie trochę by mnie wyniosło.

Ogólnie to zrobiłbym to sam, tylko nie wiem czy po podłączeniu kamery do Media Nav jest potrzebne podłączenie komputera i odblokowanie czegoś (tak jak na filmie, na końcu, 8:50)

Ktoś coś wie na ten temat? Czy to tyko test sprawności?

https://m.youtube.com/watch?v=rhI6_9v23ZY
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-03, 22:16   

Pan_ślimak napisał/a:
Pytałem w ASO ile kosztuje montaż kamery, to 750 zł… Szczerze, to za części zapłacę 1000 zł, więc zamontowanie trochę by mnie wyniosło.

Ogólnie to zrobiłbym to sam, tylko nie wiem czy po podłączeniu kamery do Media Nav jest potrzebne podłączenie komputera i odblokowanie czegoś (tak jak na filmie, na końcu, 8:50)

Ktoś coś wie na ten temat? Czy to tyko test sprawności?

https://m.youtube.com/watch?v=rhI6_9v23ZY


Jeżeli montaż nie stanowi dla Ciebie problemu to montuj. Jeżeli faktycznie będzie trzeba odblokować kamerę programowo to pewnie w MICOM Test da sie to zrobić. Z Warszawy jest duzo osób, które ewentualnie pomoże Tobie to zrobić łącznie ze skrakowaniem NAVI i wgraniem nowych map
 
Filip85dg 
Zielony listek


Marka: RENAULT
Model: MASTER
Silnik: 2.3
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 1
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2021-08-15, 21:35   

Podzielę się z moimi doświadczeniami
Posiadam Renault Master III
Kupiłem Media Navi 9.1.3 dołożyłem podpiąłem instalacje oczywiście kamera nie działała nawet nie próbowało jej włączyć pomimo że przy dokładaniu plus na 3 pin zasilanie wychodziło na kamerę, więc po przeczytaniu waszego całego tematu było tak
Clipem nie próbowałem bo padł(coś o datę 1-2 się czepiał) ddt4all wykrywał ale jak już ktoś miał taki przypadek wykrywał na czerwono i nie można było wgl w nią wejść
Więc Down na wersję 5.0 potem na 6 0.4(z waszych plików) I zadziałało ale błąd uszkodzona kamera możliwe że moja kamera jest w PAL i dla tego nie działa aktualnie we wtorek ma przyjść orginał z Sandero z instalacją i wtedy zobacze
Ale co ciekawe po Down na 5 a następnie na 6.0.4 wizualnie pozostało wszystko z wersji 9.1.3 czyli cała skóra dopiero gdy w micon próbowałem coś zmienić po zapisaniu zmieniło cała skórę na wersję 6.0.4
Więc jeszcze raz 9.1.3 potem 5 a następnie 6.0.4 i skóra z 9.1.3 a wersja systemu 6.0.4
Po Down na 6.0.4 ddt4all wykrywał i można wejść w konfigurację bez problemu
Teraz mam problem navi "licencja " jak to ogarnąć możecie pomóc?
 
Pan_ślimak 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Dołączył: 31 Lip 2021
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-29, 10:24   Problem z montażem tylnej kamery

Cześć,

kupiłem oryginalną kamerę Renault/Dacia ze strony z akcesoriami. Używam tej instrukcji i utknąłem na etapie 4:20 na poniższym filmie.

https://m.youtube.com/watch?v=rhI6_9v23ZY

Wszystko w tym filmie jest jasne, ale ten etap potraktowali po macoszemu… Mam taki kabelek jak poniżej i z tego co rozumiem z filmu, trzeba go podłączyć gdzieś do tylnej lampy, ale bardzo fajnie zrobili to na filmie, kabel pokręcony i w sumienie nawet nie wiem co gdzie i z czym połączyć.

Ktoś pomoże? Przeciągnąłem kabel główny przez klapę bagażnika i jestem nim już w środku, tylko ten pomarańczowy kabel… na filmie jest chyba czerwony.

9B833F5B-D5EA-42C5-8F7D-6C135760B7A8.jpeg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 225,46 KB

Ostatnio zmieniony przez Pan_ślimak 2021-08-29, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-08-30, 07:31   

Zdaje mi się, że to plus do światła cofania.
Podłączasz pomarańczowy do plusa światła cofania (na filmiku do zielonego kabelka) a czarny do masy.
Jak włączasz bieg wsteczny to zapala się światło cofania i jednocześnie uruchamia się kamera cofania.
A pozostałe przeciągasz do radia...
Długie przewody to idą do radia, natomiast krótsze do tylnej lampy.
To co na zdjęciu to mi się zdaje, że jest to z konektorem, a wiec chyba do pinu kostki radia...
Nie pokazałeś na zdjęciu resztę kabli... bo to co zrobiłeś to nic nie wnosi dokładniej..

A w dołączonej instrukcji nie ma tego schematu podłączenia elektrycznego..?
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2021-08-30, 07:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-30, 09:39   

Serio- kupiłeś ten zestaw z kamerą w tylnej klapie i będziesz wiercił otwór w blasze wewnątrz logo Dacii?
No cóż- Twój wybór...
Ale wracając do tego pomarańczowego przewodu- możliwe, że film jest niezgodny z Twoim zestawem... zwróć uwagę, czy numer katalogowy Twojego zestawu jest zgodny z numerem widocznym na filmie (8201595309)? Być może Ty masz zestaw o numerze 8201675484 To bardzo ważne, bo wtedy okablowanie wygląda inaczej i inaczej zasilana jest kamera.
Dokładny opis swojego zestawu masz w instrukcji montażu dodanej do tego zestawu. Ten pomarańczowy przewód (oznaczony w instrukcji jako "Y") albo ciągniemy razem z głównym przewodem (wiązką N) aż do radia, albo nie używamy go w ogóle. Obie opcje są w instrukcji i zależy to od fabrycznego okablowania złącza przy radiu. Jeżeli przewód Y jest konieczny, to strona z konektorkiem trafia do złącza radia a drugą stronę musisz podłączyć do wiązki lewej lampy tylnej, do plusa żarówki światła cofania. Według mnie instrukcja jest dość jasna.
Funkcją tego przewodu jest powiadomienie radia o włączeniu światła cofania, czyli o włączeniu wstecznego biegu, jeżeli fabrycznie nie zostało to okablowane ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-08-30, 10:37, w całości zmieniany 6 razy  
 
seniety 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 9
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-08-30, 20:29   

Cześć Panowie! Ostatnio żona mnie poprosiła żebym zainstalował jej przednią kamerę cofania. Tylna kamera jest zainstalowana fabrycznie. Przeglądając ten wątek zakupiłem na ali conwerter sygnału Video dla kamer cofania (ten z pierwszej strony wątku). Dokupiłem jeszcze przednią kamerę na aleg i wziołem się z zapałem za demontaż Media Nav. Po wyjęciu radia pierwszy problem. Fabryczna kamera wpięta jest bezpośrednio pinami do kostki 24PIN-owej. Zakupiłem w takim razie adapter - kabel do podłączenia kamery cofania do Media Nav, w której kamera nie była zainstalowana fabrycznie. Kabel kupiony przede wszystkim by nie grzebać przy fabrycznej wiązce i w razie potrzeby wszystko przywrócić do stanu fabrycznego. Podpiąłem wszystko zgodnie ze schematem dostarczonym z chińskim konwerterem. Ten chiński konwerter posiada trzy tryby pracy: 1. Automatyczne włączanie się przedniej kamery przy zapłonie auta. 2. Wymuszenie obrazu z przedniej kamery w dowolnej chwili. Po ponownym wciśnięciu dostarczonego przycisku obraz zanika. 3. Podgląd z przedniej kamery w trakcie włączonego biegu wstecznego, tzn. przy wbiciu wstecznego automatycznie wyświetlany jest obraz z kamery tylnej, i aby wywołać obraz z przedniej kamery należy kliknąć przycisk. Ponowne kliknięcie spowoduje powrót do widoku z
kamery tylnej. I tak w kółko. Po wyłączeniu biegu wstecznego widok automatycznie przeskakuje na obraz z przedniej kamery, który jest wyświetlany przez kilka sekund po czym na ekranie pojawia się ekran radia.
Mój problem polega na tym, że wyświetlany jest prawidłowo obraz z 3-ciej funkcji.
W trakcie wyświetlania obrazu z funkcji 1-szej i 2-giej obraz miga na ekranie. Jeśli w trakcie migania obrazu wrzucę także bieg wsteczny (3-cia funkcja) obraz także miga. Po powrocie wyświetlacza do widoku radia i ponownym wbiciu wstecznego obrazy z kamer przedniej i tylnej wyświetlane są prawidłowo. Może macie pomysł co jest przyczyną takiego problemu. Aktualnie zdemontowałem instalację do stanu fabrycznego.

5.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 228,64 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 213,37 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 252,6 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 41 raz(y) 120,83 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 158,73 KB

 
seniety 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 9
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2021-08-30, 20:37   

Jeszcze parę fotek z widokiem z kamer. Zdjęcie nr 7 i nr 8 pokazują widok w trakcie użycia 3-ciej funkcji konwertera.

10.jpg
Zakupiony kabelek - adapter
Plik ściągnięto 18 raz(y) 31,48 KB

9.jpg
Widok z przedniej kamery w trakcie użycia funkcji wymuszenia obrazu (2-ga funkcja konwertera)
Plik ściągnięto 11 raz(y) 87,82 KB

8.jpg
Widok z przedniej kamery (dokładanej z aleg)
Plik ściągnięto 9 raz(y) 89,3 KB

7.jpg
Widok z tylnej kamery fabrycznej.
Plik ściągnięto 12 raz(y) 100,33 KB

 
pacovaro 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.90
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 03 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd: Cabra
Wysłany: 2021-09-14, 08:57   

Dzień dobry zainstalowałem kamerę cofania w mojej Dacii Sandero, czy możesz mi powiedzieć, które przyciski testowe Micom powinny być aktywowane dla linii kamer DZIĘKUJĘ
_________________
Lubię poznawać mój samochód i wkładać w nim nowe rzeczy DZIĘKUJĘ POZDROWIENIA
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-15, 12:17   

pacovaro napisał/a:
Dzień dobry zainstalowałem kamerę cofania w mojej Dacii Sandero, czy możesz mi powiedzieć, które przyciski testowe Micom powinny być aktywowane dla linii kamer DZIĘKUJĘ

Piąty rzad od góry to przyciski ustawiania linii dla róznych wersji pojazdów ( symbole typu wg nazewnictwa Renault
$ 03 H79
Dacia Duster
$ 05 X87 2
Renault Captur
$ 06 B98 2
Renault Clio IV
$ 07 K98 2
Renault Clio IV Sporter
$ 08 HHA
Renault Grand Captur
$ 09 X92
Dacia Logan
$ 0A BGA
Renault Megane
$ 0B HGA
Renault Kadjar
$ 0C X67
Renault Kangoo
$ 0D X52 1
Dacia Logan
itd...


Filip85dg napisał/a:


Teraz mam problem navi "licencja " jak to ogarnąć możecie pomóc?


plik ratunkowy 1,6 GB przywróci mapy z 2017 ale naprawi navi .
A pózniej standardowe uwolnienie
_________________

MicomMANAGER.jpg
Plik ściągnięto 122 raz(y) 217,42 KB

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
Ostatnio zmieniony przez jas_pik 2021-09-15, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
GoUrbex 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Dołączył: 03 Sty 2022
Posty: 5
Skąd: Leszno
Wysłany: 2022-01-03, 15:04   

Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o podpowiedź. Zakupiłem kamerę do swojego Dustera 1,6 4x4 2017 (kamera analogowa działająca w NTSC)...
Problem polega na tym że mimo aktywacji kamery w MICOM (opcja kamery już jest widoczna w ustawieniach) nadal przy włączaniu biegu wstecznego Media Nav 3 nie wyskakuje onko kamery cofania ani chociaż błąd. Używałem gotowej przejściówki która na pin3 podaje +12V (jako sygnał zwrotny że wsteczny jest wrzucony)

Poniżej załączam zdjęcia kamery, przejściówki oraz ustawień w radiu.



Ostatnio zmieniony przez GoUrbex 2022-01-03, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-03, 15:50   

Ja trochę nie na temat, ale jeśli to Twoje ustawienia i nie masz w samochodzie systemu z dodatkowym wzmacniaczem audio BOSE, to zdecydowanie daj w Micom opcję Bose na "Off". Przy "On" dźwięk jest żałosny.

A co do kamery- na pewno odezwą się koledzy, którzy montowali takie niefabryczne kamery i zapewne doradzą Ci sprawdzenie tej nieszczęsnej przejściówki.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-01-03, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
GoUrbex 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Dołączył: 03 Sty 2022
Posty: 5
Skąd: Leszno
Wysłany: 2022-01-03, 15:55   

Dzięki za info ale mam procesor dźwięku Pioneer podłączony i niższy poziom wyjścia akurat tu na plus :)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-03, 15:56   

GoUrbex napisał/a:
Dzięki za info ale mam procesor dźwięku Pioneer podłączony i niższy poziom wyjścia akurat tu na plus :)
A to przepraszam :-D
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-03, 20:18   

GoUrbex napisał/a:
Poniżej załączam zdjęcia kamery, przejściówki oraz ustawień w radiu.

Pin 3 w przejściówce jest za krótki . Do pinu 3 w radiu nie dochodzi 12V jako sygnał sterujący dla Mn.
Zdejmij górną pokrywę radia i podaj na ten pin w radiu 12V . na pewno wtedy się przełaczy .
niestety to chińska przejsciówka - i to jest jej problem
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-22, 20:50   

Czy taki moduł wifi zadziała z medianav?:
http://www.ultraleds.pl/3...nia-zestaw.html
 
Abelos 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1,2 75km
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-23, 15:09   

Cześć dawno mnie tu nie było, ale podłacze sie pod temat.

Chce zamontować w Sandero kamere cofania, najlepiej bezprzewodow i która będzie działać z Media Nav w 1 generacji, chyba ze koszt wymiany na nowsza jest stosunkowo mały a daje korzysci to pomyśle o tym.
Jednak do tego chciałbym zamontowac również kamere przednia która by działała z przyciskiem otwierania drzwi na ekranie media nav, a w pozostałym czasie sama po prostu rejestrowała.

Plus musze zamontować kamere w fordzie fokus dla żony.

I tutaj moje pytanie czy macie może pomysł jakie kamerki i jak je zamontować by na tym nie stracić majatku a jakość materiała nagranego była dobra.
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-26, 11:15   

GoUrbex napisał/a:
Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o podpowiedź. Zakupiłem kamerę do swojego Dustera 1,6 4x4 2017 (kamera analogowa działająca w NTSC)...
Problem polega na tym że mimo aktywacji kamery w MICOM (opcja kamery już jest widoczna w ustawieniach) nadal przy włączaniu biegu wstecznego Media Nav 3 nie wyskakuje onko kamery cofania ani chociaż błąd. Używałem gotowej przejściówki która na pin3 podaje +12V (jako sygnał zwrotny że wsteczny jest wrzucony)

Witaj, podziel się proszę informacją czy udało się wszystko połączyć i jak to działa. Sam jestem przed montażem kemery i zbieram informacje. Możesz napisać jaką kamerę kupiłeś i czy działa prawidłowo z medianav, możesz podać linka? Gotowa przejściówka zadziałała prawidłowo po poradzie na forum? Kable przeciągałeś w podsufitce?
Właśnie to przeciąganie kabli mnie najbardziej przeraża dlatego zastanawiam się nad modułem wifi: http://www.ultraleds.pl/3...nia-zestaw.html
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-26, 17:36   

Odradzam kamery bezprzewodowe po WiFi.
Okablowanie najlepiej pociągnąć ( jesli nie ma) wzdłuż progu po stronie kierowcy .
Przejściówka to zazwyczaj niepotrzebne wydawanie pieniędzy . Masz wielokrotnie opisywane że wystarczy przylutować 3 kabelki . Z przejściówkami , tymi chińskimi czasami jest problem bo ich piny są minimalnie krótsze niż fabryczne i czasami jest problem z kontaktem.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
mne 


Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Wrz 2020
Posty: 70
Skąd: PL
Wysłany: 2022-02-01, 19:24   

Szukałem ale nie znalazłem potrzebuję konektory pasujące do wtyczki do media nav. Chodzi mi aby zamiast adaptera kamery cofania MediaNav dopiąć bezpośrednio się do wtyczki z dwoma potrzebnymi kabelkami, bo poprzedni adapter się uszkodził a nie chcę go kupować drugi raz. Jakie mają oznaczenia i pod jakim symbolem szukać?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne