Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Lodgy Techroad od Martineza
Autor Wiadomość
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-26, 17:33   

A jeśli chodzi bo blokadę drzwi przed dziecmi to tylko ręcznie mogę zamknąć przyciskiem w rancie drzwi, aby od środka nie otworzyły czy też jest przycisk blokujący?
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-26, 17:52   

Jest przycisk centralnego zamka na konsoli środkowej.

Na rancie drzwi znajdują się bolce blokujące możliwość otworzenia od środka.

Nie ma klasycznych kołków blokujących zamki drzwi, które uniemożliwiając otwarcie z zewnątrz.
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-26, 18:02   

Tak chodzi mi od środka, jak dziecko siedzi i w trakcie jazdy bawi sie klamka.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-26, 18:25   

Takie blokady były już w skodzie 105S z roku 198...2? Istnieją jeszcze jakieś 4-drzwiowe auta bez nich???
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-27, 19:00   

Bardziej chodziło mi o automatykę tych rozwiązań z 1982 r. W i20 miałem tak że jak tylko ruszyłem i przekroczyłem 20 km/h to blokowały się drzwi i z tyłu nie można było otworzyć od ośrodka. Było to wygodne, ale nie ukrywam, że nie jest niezbędne.
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2020-05-27, 19:01   

W Lodgy też się blokują po jakiejś prędkości.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-05-27, 20:10   

Mariusz_84 napisał/a:
W i20 miałem tak że jak tylko ruszyłem i przekroczyłem 20 km/h to blokowały się drzwi i z tyłu nie można było otworzyć od ośrodka.

To jest bardzo dziwne, od środka drzwi muszą zawsze dać się otworzyć, wykluczając sytuację z blokadą dla dzieci.
buladag napisał/a:
W Lodgy też się blokują po jakiejś prędkości.

Tę funkcję można uruchomić chyba w każdym dzisiejszym samochodzie (nie licząc najbiedniejszych wersji) ale zawsze jest możliwość otwarcia od środka.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-27, 22:27   

Mariusz_84 napisał/a:
przekroczyłem 20 km/h to blokowały się drzwi i z tyłu nie można było otworzyć od ośrodka


http://www.daciaklub.pl/f...p?p=47747#47747
jackthenight napisał/a:
[po zamknięciu drzwi centralnym zamkiem] od wewnątrz można tylko w przednich drzwiach odblokować zamek- czyli pociągnięcie za klamkę od wewnątrz auta podnosi dzyndzel zamka [a w tylnych nie]


Czyli jeśli ktoś ma włączone automatyczne blokowanie zamków po ruszeniu (a taka opcja jest w daciach), to prawdopodobnie też nie będzie się dało otworzyć od środka tylnych drzwi - nawet bez uruchomionej blokady anty-dziecięcej.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-05-28, 11:58   

Specjalnie srawdziłem, w moim Dusterze po zamknięciu centralnego czy ręcznie czy to automatycznie wszystkie drzwi można otworzyć od środka i tak powinno być zawsze ze względów bezpieczeństwa(nie licząc przypadku blokady dla dzieci)
 
Mariusz_84 


Marka: Hyundai / Dacia
Model: i20 / Lodgy
Silnik: 1.4 MPI / 1.6 SCe
Rocznik: 2014 / 2019
Wersja: Techroad 7 os.
Dołączył: 09 Sty 2020
Posty: 277
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-28, 12:01   

[quote="Black Dusty"]
Mariusz_84 napisał/a:
W i20 miałem tak że jak tylko ruszyłem i przekroczyłem 20 km/h to blokowały się drzwi i z tyłu nie można było otworzyć od ośrodka.

To jest bardzo dziwne, od środka drzwi muszą zawsze dać się otworzyć, wykluczając sytuację z blokadą dla dzieci.

Jeśli auto jechało to nie można było otworzyć drzwi od środka. Mogłem zrobić to jako kierowca i odblokować swoim przyciskiem wszystkie drzwi. Poza klamką był przycisk blokujący znajdujący się nad klamka i on automatycznie blokował się jak ruszałem.

http://imgur.com/gallery/QOGS9eb
_________________
Zaskoczony pozytywnie Dacią Lodgy.
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_84 2020-05-28, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-08-20, 12:06   

Cześć i czołem.
Kolejne kilometry pojawiają się na liczniku w obecnej chwili około 18 tyś,od kilku dniu podczas ruszania towarzyszy mi szarpanie.Przebieg znikomy więc czy ktoś z szanownych użytkowników Lodgy z silnikiem 1,6 SCe miał lub ma podobne odczucia?jesli tak to czy udało się z tym wygrać? Samochód jest na gwarancji.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-20, 19:26   

MartinezTychy napisał/a:
Cześć i czołem.
Kolejne kilometry pojawiają się na liczniku w obecnej chwili około 18 tyś,od kilku dniu podczas ruszania towarzyszy mi szarpanie.Przebieg znikomy więc czy ktoś z szanownych użytkowników Lodgy z silnikiem 1,6 SCe miał lub ma podobne odczucia?jesli tak to czy udało się z tym wygrać? Samochód jest na gwarancji.
Jeżeli masz auto na gwarancji i szarpania te są faktycznie bardzo odczuwalne i wcześniej ich nie było to najlepiej pojechać do ASO. Miałem Lodgy z tym silnikiem i teraz mam Dustera, nie zaobserwowałem, żadnego szarpania podczas ruszania. Szarpania o , których piszesz odczuwasz jakby silnik się dławił lub przerywał czy po prosty odczuwasz puknięcie/ szarpnięcie na kierownicy ?
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-08-20, 19:43   

To pewnie takie szarpanie od sprzęgła co? Na zimnym silniku?
_________________
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-08-20, 21:23   

Nie wyczuwam braku mocy,szarpanie jest tylko podczas ruszania typowe od sprzęgła bez znaczenia czy silnik zimny czy ciepły. Wyczuwalne na kierownicy.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-20, 22:04   

MartinezTychy napisał/a:
Nie wyczuwam braku mocy,szarpanie jest tylko podczas ruszania typowe od sprzęgła bez znaczenia czy silnik zimny czy ciepły. Wyczuwalne na kierownicy.


Proponował bym podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzenie zawieszenia oraz układu kierowniczego. Może te szarpnięcia nie są w ogóle związane z układem napędowym. Na odległość ciężko do opisania a tym samym i do zdiagnozowania. Każdy inaczej odczuwa takie szarpnięcia puknięcia itp. Nie wiem czy pracujące sprzęgło sprzęgło było by odczuwalne na kierownicy, chyba nie. Jedź na stację diagnostyczna, jak wszystko wyjdzie ok to dopiero do ASO a przed ASO warto by było spotkać sie z innym posiadaczem takiego auta i sprawdzić czy u niego też to występuje. W poprzednim aucie jakim był Logan MCV II podczas ruszania odczuwałem szarpniecie/pukniecie na kierownicy. Moja diagnoza - uszkodzone coś w przekładni kierowniczej lub kolumnie. Pojechałem na stację diagnostyczną gdzie wyszło uszkodzenie przekładni - moje auto może i nie miało 18 tyś przebiegu ale dużo tez nie bo szarpnięcia te zacząłem odczuwać przy około 40tyś km. Regeneracja przekładni za 1200zł rozwiązała sprawę i do sprzedaży Logana więcej nie odczuwałem tych puknięć / szarpnięć na kierownicy. Na zakończenie dodam, ze w obecnym Dusterze przy przebiegu 44tyś km również miałem problemy z przekładnią kierowniczą i w tym przypadku naprawa odbył się poprzez wymianę przekładni na nową w ASO - auto na na gwarancji . U ciebie nie musi byc akurat to ale warto to sprawdzić bo jak wyżej pisałem, każda osoba inaczej będzie odczuwała te szarpnięcia i ktoś powie, ze to zawieszenie a inni, ze przekładnią, sprzęgło lub sam silnik
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-08-21, 11:46   

Na chwilę obecną dziękuję wszystkim za sugestię i podpowiedzi.
Jestem umówiony a ASO na wizytę, będąc po wszystkim opiszę co udało się zrobić w tym temacie.
Pozdrawiam.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-08-30, 17:04   

Witajcie.
Jestem po wizycie w ASO Zięba Katowice.
Doradca serwisu odbył ze mną jazdę próbną i potwierdził,że pojawia się szarpanie pochodzące od sprzęgła w trakcie ruszania. Zostałem poinformowany, że sprzęgło jest elementem ciernym i nie uwzględnia go gwarancja nawet przy tak znikomym przebiegu. Pozostaje kwestia tzw.gestu handlowego który jest stosowany w szczególnych przypadkach ale w przypadku braku wyraźnego uszkodzenia sprzęgła zostanę obciążony kosztami demontażu i montażu skrzyni biegów (około 2 tyś zł). Gdybym był zainteresowany wymianą kompletnego sprzęgła w moim samochodzie który nadal jest na gwarancji to ASO Zięba wykona taką usługę odpłatnie w kwocie 3 tyś zł.
Zgłosiłem sprawę do Renault Polska i aktualnie oczekuję na telefon od osobowy która zajmie się moją sprawą.W rozmowie telefonicznej poinformowano mnie o tym,że to serwis decyduje o wymianie danego podzespołu.
Co szanowne gro o tym myśl?
Być może są osoby na Forum które mogą podpowiedzieć coś w temacie?
Kilka lat temu miałem przypadek gdzie w samochodzie Firmowym po przebiegu około 120 tyś km zostało mi zmienione kompletne sprzęgło bez jakichkolwiek kłopotów, po wykonaniu jazdy testowej i potwierdzeniu drgań.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-31, 11:18   

Jezeli nic nie wywalczysz to masz dwa wyjscia. Przyzwyczaić się do tego pooszarpywania albo zlecić wymianę sprzęgła u zwykłego mechanika za kila stów.
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: skąd
Wysłany: 2021-08-31, 15:24   

Spróbuj jeszcze taki "patent": przygrzej delikatnie sprzęgło tzn. np wciśnij hamulec albo na ręcznym, bieg np. 2, 3 i i popuszczamy sprzęgło żeby się trochę potarło.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-09-03, 16:54   

Panowie miewam szalone pomysły ale nie jestem głupi by przypalać sprzęgło w nowym bądź co bądź samochodzie. Nauczyłem się z tym żyć, zmieniłem technikę ruszania, czekam ponad to na kontakt z Renault Polska.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-01-08, 15:36   

Moi drodzy od wczoraj stałem się posiadaczem Dustera rok 2019 przebieg niecałe 18 tyś,a moja Lodgy będzie cieszyć nowego użytkownika z 3 dzieci w rodzinie.
Duster w wersji Prestige 1.6 SCe kolor Atacama Orange i powiem tylko,że to już wyczuwalnie inny samochód.
Ostatnio zmieniony przez MartinezTychy 2022-01-08, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne