Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-09-13, 23:57
Głośna praca skrzyni biegów na luzie
Autor Wiadomość
RobertChojnacki 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,2
Rocznik: 2017
Dołączył: 13 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2021-09-13, 11:28   Głośna praca skrzyni biegów na luzie

Jestem posiadaczem samochodu Dacia Sandero 1,2 2017 r.,12000 km. Występuje w moim samochodzie głośna praca skrzyni biegów. Po wciśnięciu sprzęgła hałas znika. Był w. Sprawie gwarancyjnej i w dalszym ciągu problem pozostał .Nadmieniam ,że wcześniej to nie występowało. Zgłaszałem reklamację do serwisu i do głównej siedziby Renault w Warszawie.Odpisali,że taka konfiguracja silnika i skrzyni biegów powoduje hałas.Czyli ,,ten typ tj ma”.Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jak go rozwiązał?
Niżej nagranie pracy skrzyni biegów
https://photos.app.goo.gl/JkFchqnqSR62Pizi6

Robert
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2021-09-13, 11:43   

Ja to się nie znam ;-) ale pierwsze co mi się skojarzyło to łożysko wyciskowe.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
Pat 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III CVT
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2021
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-13, 11:47   

Wprawdzie nie w dacii, a w hondzie civic miałem taki sam efekt (przypadłość skrzyń w tym modelu) winowajcą było zużyte łożysko biegu jałowego. Ja wymieniłem skrzynię na używkę i szum ustał.

Tu masz krótki artykuł o tym zjawisku i potencjalnych przyczynach.

Jak auto na gwarancji, cisnąłbym gamoni ;-)
 
Marrtin 


Marka: inna
Model: inny
Silnik: inny
Rocznik: 2023
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 109
Skąd: DW
Wysłany: 2021-09-13, 12:15   

Miałem tak w swoim Loganie MCV 2 z 1.2 od nowości - ASO stwierdziło, że to cecha samochodu (słyszalne łożysko dociskowe)

W drugim Sandero 2 też 1.2 jest dokładnie taka sama "cecha" od nowości.

Idzie przywyknąć.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-13, 15:19   

Do pewnego stopnia lekkie i niemetaliczne terkotanie łapie się TTTM:

DACIA Klub Polska » DACIA » Kompendium Dacii » Klekotanie / terkotanie skrzyni biegów na luzie » http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=204


Jednakże to co słychać na nagraniu wydaje się przekraczać nawet tę luźną normę... Może to być też kwestia nagrania, ale na pewno lepiej porządnie sprawdzić skrzynię u mechanika, bo zdarzały się przypadki uszkodzeń - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9342
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-13, 17:50   

Nagranie potęguje efekt. Musiałem telefon położyć pod maską, by osiągnąć porównywalny klekot. U mnie brzmi to tak (rozruch na sprzęgle i od 15 sek. filmu puszczam ze 3 razy), przy czym to się raczej nie przebija do środka, albo ucho ignoruje (wygłuszenie, podniesione szyby, radio) i dla mnie to jest typowy hałas tej skrzyni. Zauważalny z zewnątrz, owszem, ale nagranie z odległości metra już nie było takie dramatyczne. TTTM.
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-09-13, 19:37   

Mam rozumieć . Masz gwarancje easy service. lub inną. Wszystko co się kreci , toczy sciera , zuzywa w tej firmie to elementy eksplatacyjne. Inaczej rozumieć gwarancji brak. Nikt w tej firmie się nie przyłoży zeby Ci pomóc. Albo zrób to w własnym zakresie , albo walcz. Często z wiatrakami.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-09-13, 20:21   Re: Głośna praca skrzyni biegów na luzie

RobertChojnacki napisał/a:
Jestem posiadaczem samochodu Dacia Sandero 1,2 2017 r.,12000 km. Występuje w moim samochodzie głośna praca skrzyni biegów. Po wciśnięciu sprzęgła hałas znika. Był w. Sprawie gwarancyjnej i w dalszym ciągu problem pozostał .Nadmieniam ,że wcześniej to nie występowało. Zgłaszałem reklamację do serwisu i do głównej siedziby Renault w Warszawie.Odpisali,że taka konfiguracja silnika i skrzyni biegów powoduje hałas.Czyli ,,ten typ tj ma”.Czy ktoś się spotkał z takim problemem i jak go rozwiązał?
Niżej nagranie pracy skrzyni biegów
https://photos.app.goo.gl/JkFchqnqSR62Pizi6

Robert


tak jak koledzy wyżej pisali. TTTM, miałem dwie MCVki II z tym motorem, w każdej skrzynia tak hałasowała po rozgrzaniu oleju, można się do tego przyzwyczaić a najlepiej dać głośniej radio i się nie wsłuchiwać. Jak już kiedyś na forum pisałem, większosć skrzyń biegów miało to samo, hałasowały na biegu jałowym, przerabiałem to w Thalii 1.4 8v, wymiana oleju w skrzyni, sprzęgła a nawet skrzyni na inną nic nie dawało . Dodam, że nie tylko dacie tak mają ale również Renault z tym samym silnikiem ( 1.2 16v). Kiedyś kiedy jeździłem pierwsza moja Daćka i tak byłem wyczulony na te dźwięki, że idąc na ulicy, przechodząc koło Clio III / Clio IV z uruchomionym silnikiem, właśnie po dźwięku skrzyni biegów byłem w stanie określić czy jest tam silnik 1.2 16V czy inny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne