Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-09-13, 23:54
korozja układu wydechowego
Autor Wiadomość
dacia10 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 10 Wrz 2021
Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-09-13, 21:12   korozja układu wydechowego

Ostatnio byłem na przeglądzie mojej Dacii tuz przed upływem 3 lat od kupna.
Zgłosiłem korodujący ( przerdzewiały) układ wydechowy. Niestety, kierownik serwsisu nie uwzględnił mojej prośby o gwarancyjną wymianę całego układu. Stwierdził , że ostatni tłumik jest nieszczelny i odetną go i przyspawają nowy. Reszta rury i pozostałe tłumiki doszczętnie zardzewiałe nie podlegają wymianie.
Nie wiem, czy sie przesłyszałem... Technologia napraw gwarancyjnych przewiduje spawanie ? Nadmienię tylko, że cały układ to jedna , nierozbieralna część.
Czy można cos z tym zrobić i damagać się wymiany całego układu, skoro jedna część jest nieszczelna, a cały układ jest skorodowany i za kilka dni również będzie nieszczelny ?
Czy to jest prawdziwy serwis ????
Za kilka dni kończy się gwarancja
pozdrawiam

3.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 55,99 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 64,5 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 66,08 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 75,99 KB

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-13, 23:54   

dacia10 napisał/a:
Technologia napraw gwarancyjnych przewiduje spawanie?

Tak - i niegwarancyjnych też.

dacia10 napisał/a:
cały układ jest skorodowany i za kilka dni również będzie nieszczelny?

Niekoniecznie - mój też tak wygląda od pierwszej zimy i pierwsza nieszczelność pojawiła się dopiero teraz, po 14 latach.

dacia10 napisał/a:
Czy można cos z tym zrobić

Jeżeli nie ma innych nieszczelności, to niewiele - gwarancja nie obejmuje napraw prewencyjnych.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-14, 07:38   Re: korozja układu wydechowego

dacia10 napisał/a:
Ostatnio byłem na przeglądzie mojej Dacii tuz przed upływem 3 lat od kupna.
Zgłosiłem korodujący ( przerdzewiały) układ wydechowy...

Twój układ wydechowy wygląda całkowicie normalnie jak na obecne standardy w Renault. W zasadzie podobnie wyglądają daciowe wydechy już po pierwszym sezonie zimowym w mieście a jednak służą wiele lat. To już nie te czasy, gdy pierwsze naloty korozji wychodziły po 3-4 latach i to tylko na spawach (wydech z Daewoo-FSO). Ja bym się cieszył, że w tej sytuacji chcą ci w ogóle wymieniać na gwarancji a nie starają się żeby to było już "po". Spawanie jest jak najbardziej OK, przy okazji okaże się jak to naprawdę wygląda w głębi blachy. A nieszczelność tłumika jest spowodowana ewidentnie korozją perforacyjną, czy może chodzi np. o pęknięcie spawu?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-09-14, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-14, 07:39   

Mój ma 9 lat, wygląda tak od 8 i wszystko z nim ok. Trzeba pilnować stanu wieszaków i tyle.
 
dacia10 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 10 Wrz 2021
Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-09-14, 14:46   

Wszystko prawda, ale siostra ma Dustera o pół roku starszego i tam nie ma własciwie korozji na całym układzie wydechowym i bebny sa ok. Moje bębny są takie same jak tłumiki.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-09-14, 16:15   

dacia10 napisał/a:
Wszystko prawda, ale siostra ma Dustera o pół roku starszego i tam nie ma własciwie korozji na całym układzie wydechowym i bebny sa ok. Moje bębny są takie same jak tłumiki.
może jej auto ma mniejszy przebieg oraz eksploatowane jest w innych warunkach jak twoje . Wydechy w daciach szybko korodują, czy jest tak samo w innych markach ? Tego nie wiem. W moim dusterze wydech wygląda podobnie natomiast bębny o wiele we lepiej ale to z pewnością dlatego, że od kiedy jest we moich rękach czyli 15 tys km, na pewno były 2 razy czy czyszczone jak nie trzy.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-09-14, 18:21   

Albo blacha wyprodukowana w poniedziałek :mrgreen: pozdr
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-09-15, 17:20   

Tak się zastanawiam co właściwie jest objęte gwarancją w renault. Według mnie to same pierdoły .Tak się robi biznesy. Ale trzeba też dodać , ze kiedyś zimą sypali zwykłą sól na drogi , dziś chlorek , który ładnie zżera nasze autka . Interes łączony dla wielu grup w gospodarce .
 
Slawskip 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2021
Wersja: Celebration
Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 79
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2021-09-15, 21:25   

Krystian67 napisał/a:
Ale trzeba też dodać , ze kiedyś zimą sypali zwykłą sól na drogi , dziś chlorek , który ładnie zżera nasze autka .


sól (ta którą jemy i ta którą sypią nasze drogi) to chlorek sodu (NaCl), ciekaw jestem jaka to była według Ciebie "zwykła sól", a co to jest ten "chlorek" co go dzisiaj sypią?
_________________
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2021-09-15, 21:58   

Chlorek sodu to jest przyprawa do kiełbas, a na drogi sypią też chlorek wapnia. Nie wiem, który gorszy.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-09-16, 09:30   

Chlorek wapmia mnie szkodliwy, ale sporo droższy, dlatego w większości dalej idzie zwykła sól. pozdr
 
dacia10 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 10 Wrz 2021
Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2021-09-17, 19:47   

Zapomniałem jeszcze powiedzieć, że zareklamowałem akumulator- kilka razy nie miał prądu przy rozruchu. Pan z serwisu stwierdził ,że z akumulatorem przy przebiegu 46 tys nie ma szans. Mają podobno jakiś kalkulator do obliczania możliwości reklamacji zależnie od przebiegu- w czasie gwarancji rzecz jasna. POMIMO ,ŻĘ NIE PRZEKROCZONO MAGICZNYCH 100.000 km.
Jednak ta marka /9 zarówno Renault i Dacia) nie grzeszy dobrym podejściem do klienta. biznes i tyle...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne