Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Sandero Stepway III zakup
Autor Wiadomość
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-10-11, 07:28   Sandero Stepway III zakup

Witajcie,

w piątek byłem na jeździe testowej w ASO w Rzeszowie. Dowiedziałem się, że sloty produkcyjne mają na styczeń/luty a ewentualny odbiór na kwiecień. Ktoś wie jak to wygląda w innych miastach? Co mówią?
Podgrzewanych foteli ponoć nie można zamówić na ten moment, ktoś może wie coś więcej w temacie?
I jeszcze kwestia innych ASO. Czy auto zakupione w innym mieście można spokojnie serwisować i "gwarancjować" w innym? Chciałbym wziąć finansowanie w opcji 50/50, na jakim etapie można z nimi już coś negocjować?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-10-11, 08:10   Re: Sandero Stepway III zakup

husik napisał/a:
Witajcie,

a) ewentualny odbiór na kwiecień. Ktoś wie jak to wygląda w innych miastach?
I jeszcze kwestia innych ASO.
b) Czy auto zakupione w innym mieście można spokojnie serwisować i "gwarancjować" w innym?
c) Chciałbym wziąć finansowanie w opcji 50/50, na jakim etapie można z nimi już coś negocjować?





ad a) System jest jeden i teoretycznie wszędzie powinno być tak samo co do terminu. W praktyce jak ja kupowałem były minimalne różnice w proponowanych terminach. Najprościej zadzwonić - tak się da dużo dowiedzieć aczkolwiek nie spodziewaj się istotnej róznicy w terminie
ad b) można. Aczkolwiek fakt, że kupiłeś auto u danego dealera moze mieć czasem minimalny wpływ na hmmm... komfort obsługi. Uprzejmi panowie gdy dowiadują się, że auto u nich kupione i u nich przeglądane potrafią się stać ponadstandardowo uprzejmi.
ad c) salony dacii nie słyną z dużych upustów. Swego czasu pewien duży salon był znany z większej chęci do upustów (podobno przy dużej ilości sprzedawanych aut ma dodatkowe profity od producenta a że z powodu róznic cenowych podobno reeeksportował auta do D to miał duzy obrót i mu zależało na jego utrzymaniu, ale to mogło się zmienic). Róznica nie była jednak tak kolosalna by decydować się bez wahania na zakup 400 km dalej.
Sposób finansowania nie miał wpływu na to, co udało mi się wynegocjować u mojego sprzedawcy.
_________________
Spritmonitor.de
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-11, 08:36   Re: Sandero Stepway III zakup

husik napisał/a:
Witajcie,

w piątek byłem na jeździe testowej w ASO w Rzeszowie. Dowiedziałem się, że sloty produkcyjne mają na styczeń/luty a ewentualny odbiór na kwiecień. Ktoś wie jak to wygląda w innych miastach? Co mówią?
Podgrzewanych foteli ponoć nie można zamówić na ten moment, ktoś może wie coś więcej w temacie?
I jeszcze kwestia innych ASO. Czy auto zakupione w innym mieście można spokojnie serwisować i "gwarancjować" w innym? Chciałbym wziąć finansowanie w opcji 50/50, na jakim etapie można z nimi już coś negocjować?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Sloty konkretnych salonów wyglądają tak że mają w fabryce zabukowaną dla siebie partię np 20samochdoów w identycznej konfiguracji, obecnie dość ubogiej. Jak klient chce zmienić konfigurację to dodanie kolejnych opcji wydłuża czas oczekiwania, teraz z powodu braków w elektronice często czas oczekiwania byłby zbyt długi i salony zwyczajnie blokują możliwość wyboru konkretnych dodatków (podgrzewane fotele, felgi alu, itp.)
Swojego Stepwaya zamawiałem na początku września i wtedy jedynym z czego miałem zrezygnować to felgi aluminiowe (gdybym się uparł to mogłem je wziąć ale wtedy czas oczekiwania z automatu wydłuża się o 2miesiące). Termin odbioru pierwotnie miałem na koniec listopada, teraz przesunął się na koniec grudnia br.
Tydzień po złożeniu zamówienia z ciekawości podesłałem swoją konfigurację do innego salonu żeby sprawdzić jak z terminami realizacji. Otrzymałem odpowiedź że odbiór przełom stycznia/lutego i z opcji które wybrałem (wszystko prócz felg alu) muszę zrezygnować z podgrzewanych foteli i Media Nav (zamiast tego mogę wziąć Media Display). Sprzedawca przekazał że fabryka po prostu na tą chwilę nie przyjmuje zamówień na te opcji i nie wiadomo kiedy znowu będzie można je zamówić. Problem z elektroniką jest wszędzie i raczej nie znajdziesz salonu, który ogarnie Ci auto w miesiąc/dwa. Pozostaje cierpliwie czekać albo brać wersję skonfigurowaną przez salon, która teoretycznie powinna być szybciej niż Twój własny konfig.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-10-11, 08:58   

Liakim napisał/a:
Pozostaje cierpliwie czekać albo brać wersję skonfigurowaną przez salon, która teoretycznie powinna być szybciej niż Twój własny konfig.
Albo brać ze stocka. https://kup.dacia.pl
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2021-10-11, 09:28   

telecaster1951 napisał/a:
]Albo brać ze stocka.

Jak wejdziemy w szczegóły, to okazuje się, że ten "stock", to właśnie samochody których nie mają a jedynie zlecone do produkcji przez salon.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-11, 11:29   

Dymek napisał/a:
telecaster1951 napisał/a:
]Albo brać ze stocka.

Jak wejdziemy w szczegóły, to okazuje się, że ten "stock", to właśnie samochody których nie mają a jedynie zlecone do produkcji przez salon.


Dokładnie, mało który salon ma obecnie auto dostępne "od ręki".
 
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-10-12, 13:01   

Rozeznałem trochę temat. Po wysłaniu zapytania do innych salonów nie dość, że termin z każdą jedną odpowiedzią skracał się, to nie było też problemu z dodatkowymi opcjami (typu rezygnacja z felg czy podgrzewanych foteli).
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-12, 13:56   

husik napisał/a:
Rozeznałem trochę temat. Po wysłaniu zapytania do innych salonów nie dość, że termin z każdą jedną odpowiedzią skracał się, to nie było też problemu z dodatkowymi opcjami (typu rezygnacja z felg czy podgrzewanych foteli).


Weź tylko pod uwagę że salon chce przede wszystkim sprzedać CI auto i zarobić, w momencie złożenia zamówienia znają bardzo orientacyjny termin produkcji, który obecnie zwykle się wydłuża. Także o ile mogą Ci potwierdzić dostępność opcji na które nie ma blokady to podawanie terminu odbioru to trochę wróżenie z fusów.
 
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-10-12, 15:29   

Jasna sprawa. Mi specjalnie nie zależy na czasie a bardziej na konfiguracji.
 
kordirko 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Comfort
Dołączył: 11 Mar 2021
Posty: 66
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-10-20, 17:51   Re: Sandero Stepway III zakup

pikodat napisał/a:

ad b) można. Aczkolwiek fakt, że kupiłeś auto u danego dealera moze mieć czasem minimalny wpływ na hmmm... komfort obsługi. Uprzejmi panowie gdy dowiadują się, że auto u nich kupione i u nich przeglądane potrafią się stać ponadstandardowo uprzejmi.


Gdy kupowałem belki dachowe to dostałem rabat od ceny w katalogu,
gość powiedział że ponieważ u nich auto kupione
to dają mi 10% rabatu na zakup części i 5% albo 15% (nie pamiętam) na usługi.
Ostatnio zmieniony przez kordirko 2021-10-20, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kokoro 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 + LPG
Rocznik: ---
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Paź 2021
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-11-07, 18:42   

Ja zamówiłem Sandero zwykłe i termin mam na marzec 22, lub początek kwietnia. Wziąłem auto z maks konfiguracją, właśnie bez podgrzewanych foteli, gdyż handlowiec powiedział, że może być tak, że będzie się czekać jeszcze dłużej na auto, bo nie mają komponentów na fabrykach. A zdecydowałem się bez podgrzewanych, gdyż w kilku autach miałem i prawie nie używałem w zimie. Bardziej by mi podeszło podgrzewanie kierownicy, ale tego Dacia jeszcze niestety nie oferuje.
 
marcin225 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90 X-tronic
Rocznik: 2022
Dołączył: 16 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-16, 19:33   

Panowie czy jak chcemy kupić auto w maksymalnej opcji (w tym przypadku Sandero Stepway w automacie ze wszystkimi opcjami dodatkowymi oprócz podgrzewanych foteli) to jest jakaś szansa na rabat? Wysłałem zapytania do 3 salonów i ze wszystkich dostałem ceny katalogowe...
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 588
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2022-01-16, 20:36   

W Dacii na pytanie o rabat najczęściej usłyszysz odpowiedź, że jest to stolica Maroka;-).
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2022-01-16, 22:06   

marcin225 napisał/a:
Panowie czy jak chcemy kupić auto w maksymalnej opcji (w tym przypadku Sandero Stepway w automacie ze wszystkimi opcjami dodatkowymi oprócz podgrzewanych foteli) to jest jakaś szansa na rabat? Wysłałem zapytania do 3 salonów i ze wszystkich dostałem ceny katalogowe...


Ja kupowałem podobną konfigurację (oprócz automatu) w zeszłym roku i ciężko było o jakieś dodatkowe upusty. Czas wtedy był taki, że bardziej był problem z dostępnością aut niż klientów i teraz dalej tak chyba jest. Ceny się łatwiej negocjuje, jak im stoi coś na placu i chcą się tego "pozbyć".

Ja dostałem darmo antenę płetwę i sporo taniej hak. Nie licząc oczywiście "słynnych" dywaników.
 
marcin225 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90 X-tronic
Rocznik: 2022
Dołączył: 16 Sty 2022
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-16, 22:27   

Osa_Sandero napisał/a:


Ja kupowałem podobną konfigurację (oprócz automatu) w zeszłym roku i ciężko było o jakieś dodatkowe upusty. Czas wtedy był taki, że bardziej był problem z dostępnością aut niż klientów i teraz dalej tak chyba jest. Ceny się łatwiej negocjuje, jak im stoi coś na placu i chcą się tego "pozbyć".

Ja dostałem darmo antenę płetwę i sporo taniej hak. Nie licząc oczywiście "słynnych" dywaników.


No więc ile taniej dostałeś hak? (jednoczęściowy czy demontowany? ). Dywaniki za darmo? :-) Bo widzę, że w cenniku popłynęli z ceną...
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2022-01-17, 14:11   

marcin225 napisał/a:
Osa_Sandero napisał/a:


Ja kupowałem podobną konfigurację (oprócz automatu) w zeszłym roku i ciężko było o jakieś dodatkowe upusty. Czas wtedy był taki, że bardziej był problem z dostępnością aut niż klientów i teraz dalej tak chyba jest. Ceny się łatwiej negocjuje, jak im stoi coś na placu i chcą się tego "pozbyć".

Ja dostałem darmo antenę płetwę i sporo taniej hak. Nie licząc oczywiście "słynnych" dywaników.


No więc ile taniej dostałeś hak? (jednoczęściowy czy demontowany? ). Dywaniki za darmo? :-) Bo widzę, że w cenniku popłynęli z ceną...


Dywaniki, antena darmo + jakieś kosmetyki do auta. hak 1000zł taniej (demontowany). Niby niewiele, ale jak sie kupuje najtańsze na rynku auto to chyba nie ma się czego spodziewać. Kiepskie czasy na kupno auta jeżeli chodzi o negocjacje. Ale i tak jestem do przodu, bo jak zamawiałem to był z 3 tyś taniej niż teraz, pakiety były jak dla mnie lepiej dopasowane i był jeszcze przed "liftingiem" (mam lampkę podwójną, gniazdo 12V z tyłu itd.)
 
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2022-01-22, 15:47   

Autko dzisiaj odebrane w salonie w Zamościu. Pierwsza podróż do Rzeszowa i od razu miłe zaskoczenie. Duża różnica gdy człowiek przesiada się z Sandero II na Stepwaya III.
 
p.wojtek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-01-25, 21:11   

husik napisał/a:
Autko dzisiaj odebrane w salonie w Zamościu. Pierwsza podróż do Rzeszowa i od razu miłe zaskoczenie. Duża różnica gdy człowiek przesiada się z Sandero II na Stepwaya III.


Potwierdzam, różnica jest duża, jak by się przesiadł na auto z wyższego segmentu.
 
Dani97 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 17 Sie 2021
Posty: 29
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2022-01-28, 14:15   

Racja segment wyższy tylko w 2019 Stepway dobrze wyposażony 54 tyś a teraz to 70 dych trzeba dać :)
 
p.wojtek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 02 Lip 2016
Posty: 28
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-01-28, 21:13   

Dani97 napisał/a:
Racja segment wyższy tylko w 2019 Stepway dobrze wyposażony 54 tyś a teraz to 70 dych trzeba dać :)

No tak ale chleb w 2019 też był tańszy a dziś smakuje tak samo :)
W przypadku Stepwaya płacimy więcej ale tu naprawdę czuć, że ta różnica w cenie jest tego warta.
 
Dani97 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 17 Sie 2021
Posty: 29
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2022-01-30, 12:05   

Oczywiście na duży plus jednak na rynku powoli brakuje budżetowych samochodów.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne