Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy z Sandero III
Autor Wiadomość
Paweł 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-10-04, 08:33   Problemy z Sandero III

W trasie przy jeździe na gazie zapaliła mi się kontrolka pomarańczowa ostrzegawcza i komunikat z kompa "skontroluj układ wtrysku paliwa" przełączenie na benzynę nic nie zmieniło. Po konsultacji z Asstance Dacii i postoju około 10 minut kontrolka zgasła. Udałem się w dalszą podróż. Przejechałem jeszcze około 300 km wracając do Lublina. Równocześnie wskazania gazu w zbiorniku są cały czas na maxa nie spadają cegiełki a zasięg rośnie. Dzisiaj rano chciałem zatankować gaz, tankowanie 5 L trwało około 10 minut więc zatankowanie zbiornika trwało by ponad godzinę. Najwcześniejszy termin w ASO w Lublinie to 13 października. Na weekend mam wyjazd do Krakowa.
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-04, 11:02   

Na benzynie jeździ?
Zasięg pewnie rósł bo jechałeś na benzynie nie na gazie ;-)
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2021-10-04, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paweł 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-10-04, 12:09   

na benzynie jeździ, a zasięg rósł przy jeździe na gazie
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-04, 16:57   

A jesteś pewien że rzeczywiście jechał wtedy na gazie?
Może jakiś problem z elektrozaworem (stąd też problem z tankowaniem). Gaz nie wychodzi ze zbiornika, silnik jedzie na benzynie, komputer nie przygotowany na tego typu sytuacje myśli że ja gazie dlatego średnie spalanie gazu spada i zasięg rośnie...
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-10-04, 18:06   

Czasem przytnie się ta kulka przy wlewie paliwa. Przed tankowaniem trzeba tam włożyć śrubokręt i mocno puknąć ręką.
 
Paweł 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-10-14, 13:07   

Już po naprawie w ASO , wymienione cały zestaw w zbiorniku- reduktor, czujnik poziomu paliwa i coś tam jeszcze oraz zawór na wlewie
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-14, 13:48   

Dostałeś samochód z pustym zbiornikiem po tej operacji w ASO?
 
Paweł 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-10-14, 15:03   

zatankowany
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2021-10-14, 15:43   

Ja dodam swoje przeboje. Na początku wymiana modułu SOS. Ok zdarza się ale następna awaria po 1.5 miesiąca wentylator nawiewu przestał działać. Po wizycie w ASO, diagnoza wymiana wentylatora, zamawiają i czekać na termiin. Po tygodniu telefon, proszę nam oddać auto na cały dzień. Prośba o samochód zastępczy.... nie ma. Mam 30km do nich i 20 lat temu we Fiacie samochód zastępczy norma. Może ten jedyny raz to jakis przypadek ale wyglądało na normę w tym salonie.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2021-10-14, 15:50   

pastp napisał/a:
Po tygodniu telefon, proszę nam oddać auto na cały dzień. Prośba o samochód zastępczy.... nie ma. Mam 30km do nich...
Dogadaj się z nimi. Albo samochód zastępczy na dzień naprawy, albo niech się zmieszczą w 2 godzinach. Te 2 godziny możesz posiedzieć w salonie z darmową kawą i 2 ciastkami - po jednym ciastku na każdą godzinę czekania ;)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-10-14, 16:25   

Widzę raczkowanie czas zacząć. ;)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-14, 17:47   

pastp napisał/a:
wyglądało na normę w tym salonie

Brak auta zastępczego przy naprawach gwarancyjnych to od zawsze była norma u Dacii jako takiej - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8205
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-10-16, 13:06   

A skrzynie biegów wam wyją?

http://www.daciaklub.pl/f...1822516#1822516
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-10-18, 20:23   

Mi nie, ale zauważyłem już dwa razy dziwną przypadłość. Ale to chyba jakiś absurd. Jak odpalę po dłuższym postoju (np. po całej nocy gdy rano ruszam do pracy) na benzynie to skrzynia biegów igła chodzi jak nówka wczoraj założona, ale jak zgaszę go na gazie i rano odpala z automatu na gazie to skrzynia jakoś inaczej łapie i moim zdaniem ciężej...gdyby to było raz to wiadomo przypadek, ale już drugi.

* oczywiście jak potem przejadę kilka km i zmienię na gaz guzikiem to skrzynia dalej chodzi igła.
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-10-18, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
coyote 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Essential
Dołączył: 18 Paź 2021
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2021-10-19, 20:00   

syn marnotrawny napisał/a:
ale jak zgaszę go na gazie i rano odpala z automatu na gazie to skrzynia jakoś inaczej łapie i moim zdaniem ciężej...gdyby to było raz to wiadomo przypadek, ale już drugi.

* oczywiście jak potem przejadę kilka km i zmienię na gaz guzikiem to skrzynia dalej chodzi igła.


Ile masz nalotu w swoim Sandero? Ja mam 1500 km, ale takiego problemu nie zauważyłem. Skrzynia zawsze jednakowo chodzi. Natomiast zastanawia mnie, że odpala Ci jak to piszesz z automatu na gazie po nocy stania. U mnie zawsze odpala na benie i dopiero po minucie lub dłużej zależy czy zimna noc była przechodzi na gaz. Zawsze gaszę na gazie, w zasadzie tylko na lpg jeżdżę. Może coś z trybem ECO się pierniczy u Ciebie, że odpala Ci z rana na gazie, wg instrukcji ECO m.in. przyspiesza właśne moment przejścia na LPG zimą. Oczywiście nie twierdzę, że to przez to tak pracuje skrzynia. Wg mnie praca skrzyni w ogóle nie powinna mieć żadnej różnicy na tym na jakim paliwie jedziesz, natomiast na pewno przyjrzałbym się tematowi odpalania się auta od razu na LPG na kompletnie zimnym silniku.
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-10-24, 21:53   

coyote napisał/a:
syn marnotrawny napisał/a:
ale jak zgaszę go na gazie i rano odpala z automatu na gazie to skrzynia jakoś inaczej łapie i moim zdaniem ciężej...gdyby to było raz to wiadomo przypadek, ale już drugi.

* oczywiście jak potem przejadę kilka km i zmienię na gaz guzikiem to skrzynia dalej chodzi igła.


Ile masz nalotu w swoim Sandero? Ja mam 1500 km, ale takiego problemu nie zauważyłem. Skrzynia zawsze jednakowo chodzi. Natomiast zastanawia mnie, że odpala Ci jak to piszesz z automatu na gazie po nocy stania. U mnie zawsze odpala na benie i dopiero po minucie lub dłużej zależy czy zimna noc była przechodzi na gaz. Zawsze gaszę na gazie, w zasadzie tylko na lpg jeżdżę. Może coś z trybem ECO się pierniczy u Ciebie, że odpala Ci z rana na gazie, wg instrukcji ECO m.in. przyspiesza właśne moment przejścia na LPG zimą. Oczywiście nie twierdzę, że to przez to tak pracuje skrzynia. Wg mnie praca skrzyni w ogóle nie powinna mieć żadnej różnicy na tym na jakim paliwie jedziesz, natomiast na pewno przyjrzałbym się tematowi odpalania się auta od razu na LPG na kompletnie zimnym silniku.


Cześć, zaraz 8000km. Zauważyłem w czwartek albo w piątek, w któryś dzień musiało być zimno mu chyba, bo pierwszy raz nie odpalił od razu na gazie tylko na benzynę mi się przełączył po około 2 minutach, a tak mówię Ci codziennie jak mam ustawiony z góry gaz to odpala na gazie i przełącza się od razu na niego. Też mi się wydaje to dziwne, ale ok :)
* ECO mam zawsze wyłączone.
_________________
DACIA - fun to drive
 
piotrk73 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0tce lpg
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Cze 2021
Posty: 8
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-10-25, 08:41   

Chyba zawsze musi odpalać na benzynie.U mnie jak było ciepło przełaczał się momentalnie na gaz.Teraz jest chłodniej więc trwa to dłużej
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-10-25, 08:52   

Auto MUSI odpalać na benzynie, jeśli nie to masz coś skopane. Potem przełącza się na LPG jeśli płyn chłodniczy złapie 30*.
_________________
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-10-25, 17:58   

eliks napisał/a:
Auto MUSI odpalać na benzynie, jeśli nie to masz coś skopane. Potem przełącza się na LPG jeśli płyn chłodniczy złapie 30*.


odpalać to odpala pewnie na benzynie, bo nawet jak mam włączony wymuszony ten gaz przyciskiem to na zegarach pokazuje się ikonka ze zbiornikiem benzyny, ale 3 mignięcia diody od gazu i cyknięcie pod maską ...mija jakieś 5 sekund i już chodzi na gazie. Pogmerałem w necie i widzę, że ludzie mieli różne sytuacje i między innymi np. na paliwie im nie odpalało auto, a na gazie tak...nie wiem co prawda co to za instalacje, ale jak widać da się. :-D
_________________
DACIA - fun to drive
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-25, 18:09   

syn marnotrawny, to nie chodzi o to że się nie da. Wszystko się da, wystarczy tak wysterować centralkę żeby np przełączała na gaz przy najniższej możliwej temperaturze.
Pytanie tylko - czy to jest poprawnie- moim zdaniem nie - I powinno się przełączać przy odpowiedniej temperaturze płynu chłodzącego.
Minimalnie to 30 stopni choć ja w swoich autach ustawiałem 35-40.
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-10-25, 18:44   

kapelusznik napisał/a:
syn marnotrawny, to nie chodzi o to że się nie da. Wszystko się da, wystarczy tak wysterować centralkę żeby np przełączała na gaz przy najniższej możliwej temperaturze.
Pytanie tylko - czy to jest poprawnie- moim zdaniem nie - I powinno się przełączać przy odpowiedniej temperaturze płynu chłodzącego.
Minimalnie to 30 stopni choć ja w swoich autach ustawiałem 35-40.


ok. Dzięki. Jak to sprawdzić/przestawić/ustawić? Muszę do gazownika jechać?
_________________
DACIA - fun to drive
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-10-25, 20:06   

kapelusznik napisał/a:
choć ja w swoich autach ustawiałem 35-40.

I słusznie. Ja na zimę ustawiam 40*, tym bardziej ważne jak w zimę trafisz na gaz z mniejszą ilością propanu, wtedy na zimnym gazie zacznie szarpać albo wywali check engine.
_________________
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-25, 20:28   

Dokładnie tak.
Wolałem spalić trochę więcej paliwa, szczególnie że i tak zazwyczaj jeździłem w trasach.

Co do zmiany nastaw - robiłem to sam interfejsem, tyle że to była instalacja niefabryczna. W fabrycznych jest zblokowany sterownik i tylko aso to ogarnie.
 
coyote 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Essential
Dołączył: 18 Paź 2021
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2021-10-28, 19:28   

@up Dokładnie, fabryczna instalacja LPG jest zablokowana - musisz jechać do ASO, żeby przeprogramowali sterownik. Dawniej w Becie E34 latałem 2 razy do gazownika na lato i na zimę osobne programy. Zimą miałem przełączenie na gaz przy 45 C płynu chłodzącego, bo był to automat i rzeczywiście jak eliks pisze zdarzał się gaz z mniejszą ilością propanu i wtedy auto potrafiło nawet zgasnąć przy próbie ostrzejszego ruszenia z miejsca. Ostatecznie ustawiliśmy z gazownikiem na 60 C przełączanie się, a ja sam ręcznie przestawiałem bena/gaz kiedy już wiedziałem, że silnik jest odpowiednio nagrzany, żeby przyjąć paliwo mistrzów :) No ale to inny temat, historia już.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne