Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-07-09, 22:41
Opony całoroczne / wielosezonowe
Autor Wiadomość
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-08-25, 13:54   

być może sprowokuję niezamierzoną reakcje ale ja od 5 lat jeżdzę na całorocznych....nowych ale bieżnikowanych oponach. (C4 Grand Picaso, Fiat Bravo, Opel Meriva II). Robię rocznie 10000km. W góry nie jeżdżę, parę razy na dalsze wycieczki po Polsce. Pod względem bezpieczeństwa mnie nie zawiodły. W deszczu uważam, a na śniegu miejskim są dla mnie doskonałe, Nie namawiam do bieżnikowanych ale idea całorocznych opon jest dla mnie in PLUS. W moim subiektywnym odczuciu hałas toczących się opon nie pogorszył się tak jakbym to wcześnie sobie wyobrażał. Dla mnie całoroczne są ok ale to jest indywidualną sprawa i portfela. I jak pewnie podkreślicie bezpieczeństwo to też bardzo ważna rzecz. Dla pewności powtórzę....robię tylko 10000km rocznie z czego 95% w mieście.....i to był mój świadomy wybór , którego nie narzucam nikomu. Pozdrawiam........w piątek odbieram SS3 :-)
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-08-25, 14:02   

leszek234 napisał/a:
opon całosezonowych:

Może się czepiam, ale prawidłowo to określa się je wielosezonowymi i poczytać o różnych możesz tu
http://www.daciaklub.pl/f...t=wielosezonowe
i coś zbieżnego tu
http://www.daciaklub.pl/f...t=wielosezonowe
 
Pat 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III CVT
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2021
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-25, 15:49   

Cztery lata temu kupiłem pierwsze swoje wielosezonówki - Fulda Multicontrol.
Obecnie, po przejechaniu 50 kkm został mi 1mm do znacznika "zimowości" opony (wielosezonówka ma dwa znaczniki grubości bieżnika o ile ma homologację na zimówkę).
Jestem zachwycony. Latem nie piszczą na zakrętach, zimą wyciągnęły auto po tym jak zawisłem na odgarniętym przez pług śniegu. Jedyna uwaga, na mokrym trzeba jeździć z wyczuciem (lubią zabuksować na mokrym przy energicznym ruszaniu spod świateł).
Nie są szczególnie głośne, acz ciut głośniejsze od letnich.
Odpadło myślenie o terminie zmiany opon/kół no i koszty tych operacji.

Na Sandero Stepwaya szykuję się na zakup Imperial All Season Driver, mają mieć lepsze zachowanie na mokrym (od Fuldy) i przy rozmiarze 205/60/16 są prawie stówkę tańsze na sztuce.

Osobiście polecam to rozwiązanie.
 
rukoku 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Cze 2019
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-25, 16:30   

Nexen n'Blue 4Season 185/15R, Sandero IIFL. Jedne z lepszych budżetowych opon (w tym autku) na deszczu letnim/jesiennym (są opinie wręcz negatywne przy cięższych samochodach i innym profilu tej opony), nieźle na oblodzonym / zaśnieżonym parkingu pod górkę (nieźle tj. że ja jadę a inni mają mniejsze/większe problemy), b. dobrze latem. Są głośniejsze od typowych letnich, dużo cichsze od typowych zimowych. Spalanie latem +0.5L, zimą bez różnicy (robię 10-15km odcinki i opona mało co wskóra zanim silnik się rozgrzeje). Jedyny minus - zimny asfalt pierwszy opad śniegu (tego suchego) i samochód tańczył jak na lodowisku.... Opony ogólnie na ogromny plus - wcześniej miałem nieprzyjemność toczenia się w Skodzie na Apollo Alnac 4G All Season 14R i to był dramat - zresztą żywot Skody i opon zakończony na barierce energochłonnej.
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-08-25, 18:07   

Pat napisał/a:
Cztery lata temu kupiłem pierwsze swoje wielosezonówki - Fulda Multicontrol.
Obecnie, po przejechaniu 50 kkm został mi 1mm do znacznika "zimowości" opony (wielosezonówka ma dwa znaczniki grubości bieżnika o ile ma homologację na zimówkę).
Jestem zachwycony. Latem nie piszczą na zakrętach, zimą wyciągnęły auto po tym jak zawisłem na odgarniętym przez pług śniegu. Jedyna uwaga, na mokrym trzeba jeździć z wyczuciem (lubią zabuksować na mokrym przy energicznym ruszaniu spod świateł).
Nie są szczególnie głośne, acz ciut głośniejsze od letnich.
Odpadło myślenie o terminie zmiany opon/kół no i koszty tych operacji.

Na Sandero Stepwaya szykuję się na zakup Imperial All Season Driver, mają mieć lepsze zachowanie na mokrym (od Fuldy) i przy rozmiarze 205/60/16 są prawie stówkę tańsze na sztuce.

Osobiście polecam to rozwiązanie.


Polecam te Imperiale. W osobówce gdybym jeździł tylko po mieście, też pewnie bym w to poszedł. Imperial All Season używam w 2 autobusach (Iveco i Sprinter), oczywiście wzmacniane "C". Wytrzymują mi jakieś 60 000km. W obecną zimę miały spory test który zdały. Dobrze zachowują się na mokrym, są ciche i genialnie trzymają na śniegu bo nie ma co się oszukiwać, mają właśnie własności bardziej zimowej niż letniej opony.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2021-08-26, 06:36   

Bfgoodrich G-GRIP ALL SEASON2 185/65R15 - nie polecam jako całoroczne. Mam je już trzecie lato i dwie zimy. Latem dają radę, zimą w mieście na śniegu też, ale jak wyjechałem na wieś gdzie było dużo śniegu nie dały rady. Na mokrym też średnio się spisują.

Miałem kiedy imperiale całoroczne w Citroenie i zimą niestety też 3 razy mnie zawiodły.

Za rok kupując będę chciał zainwestować w CrossClimaty od Michelina - większa cena, ale wg opinii w sieci bardzo dobre, cenowo droższe.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Marrtin 


Marka: inna
Model: inny
Silnik: inny
Rocznik: 2023
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 109
Skąd: DW
Wysłany: 2021-08-26, 10:43   

Wydaje mi się, że był już podobny temat, ze swojego doświadczenia:
1. Dębica Navigator - słabizna, głośno i nie dają rady w zimę.
2. Nokian Weatherproof - całkiem niezłe, ale głośne.
3. Kleber Quadraxer 2 - Polecam, w miare ciche, zimą dają radę na miejskim/podmiejskim śniegu, na mokrym też ok. W miarę trwałe.
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2021-08-26, 10:55   

Ja mam CrossClimate'y od Michelina na obu autach i bardzo dają radę. Pod dom mam stromy podjazd, ostatnia zima był wystarczająco śnieżna, aby po białym kilka razy się wdrapywać.

Jeden raz tylko moja żona nie dała rady wjechać, ale wydaje mi się, że po prostu zabrakło jej trochę rozpędu, bo pod warstwą ubitego śniegu było trochę lodu, a na tym nawet najlepsza zimowa dopuszczona w PL nie da rady (bez kolca nie podchodzić), albo po prostu łańcuchy...

Ogólnie, jak je zjeżdżę, to założę pewnie kolejny komplet Michelinów ;).

Dodam tylko, że na mokrym są zaskakująco fajne, w porównaniu do Dębicy letniej wypadają lepiej (więcej wody odprowadzają). Warto mieć chlapacze, bo dużo wody wywalają z siebie :D.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2021-08-27, 07:13   

Marrtin napisał/a:
3. Kleber Quadraxer 2 - Polecam, w miare ciche, zimą dają radę na miejskim/podmiejskim śniegu, na mokrym też ok. W miarę trwałe.
Też je miałem zamiar kupić, ale w trakcie poszukiwań dotarłem do info, że Kleber i BF-Goodrich to te same opony :)
Bfgoodrich G-GRIP ALL SEASON2

Zerknij w sieci na bieżnik, a obie firmy są pod tym samym właścicielem :)
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-27, 11:30   

tAboon napisał/a:
Bfgoodrich G-GRIP ALL SEASON2 185/65R15 - nie polecam jako całoroczne. Mam je już trzecie lato i dwie zimy. Latem dają radę, zimą w mieście na śniegu też, ale jak wyjechałem na wieś gdzie było dużo śniegu nie dały rady. Na mokrym też średnio się spisują.

Miałem kiedy imperiale całoroczne w Citroenie i zimą niestety też 3 razy mnie zawiodły.

Za rok kupując będę chciał zainwestować w CrossClimaty od Michelina - większa cena, ale wg opinii w sieci bardzo dobre, cenowo droższe.


Według mnie powinieneś sie cieszyć, że na tych oponach w ogóle możesz jeździć dosyć komfortowo i bezpiecznie w zimę. W swoim Dusterze mam założone Continental ContiCrossContact LX i jeździ siE na nich w zimę tragicznie mimo oznaczenia M+S ( bez znaczka gór). Wystarczy delikatny opad śniegu i auto na asfalcie ślizga się jak na zwykłych oponach letnich już nie wspomnę o hamowaniu bo tu trzeba mieć mocne nerwy i jeździć na prawdę bardzo ostrożnie. W lato sprawują sie dobrze chociaż na rondach piszczą jakby auto nie miało ustawionej zbieżności / geometrii
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-08-27, 12:33   

dudu$ napisał/a:
Według mnie powinieneś sie cieszyć, że na tych oponach w ogóle możesz jeździć dosyć komfortowo i bezpiecznie w zimę. W swoim Dusterze mam założone Continental ContiCrossContact LX i jeździ siE na nich w zimę tragicznie mimo oznaczenia M+S ( bez znaczka gór). Wystarczy delikatny opad śniegu i auto na asfalcie ślizga się jak na zwykłych oponach letnich już nie wspomnę o hamowaniu


Właściwie trudno się dziwić, że ogumienie nie będące zimowym w warunkach zimowych się nie sprawdza (M+S to NIE JEST oznaczenie opony zimowej).
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-08-27, 13:52   

defunk napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Według mnie powinieneś sie cieszyć, że na tych oponach w ogóle możesz jeździć dosyć komfortowo i bezpiecznie w zimę. W swoim Dusterze mam założone Continental ContiCrossContact LX i jeździ siE na nich w zimę tragicznie mimo oznaczenia M+S ( bez znaczka gór). Wystarczy delikatny opad śniegu i auto na asfalcie ślizga się jak na zwykłych oponach letnich już nie wspomnę o hamowaniu


Właściwie trudno się dziwić, że ogumienie nie będące zimowym w warunkach zimowych się nie sprawdza (M+S to NIE JEST oznaczenie opony zimowej).


Wiem ale według producenta jest to opona wielosezonowe i powinna w sezonie zimowym pozwalać w miarę komfortowo przemieszczać się samochodem po mieście a według moich odczuć lepiej zachowuje się nawet Dębica Navigator
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-09-09, 02:17   

https://www.youtube.com/watch?v=VKp1z-G3RWI
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2021-09-14, 09:57   

topdrive napisał/a:
Ja mam CrossClimate'y od Michelina na obu autach i bardzo dają radę.

One mają jakieś dziwne indeksy nośności, inne niż pozostałych producentów.
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 594
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-09-23, 01:21   

https://www.youtube.com/watch?v=A3WssIxusLU
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-09-25, 19:03   

dziś zamontowałem :-) całoroczne KLEBERY Quadraxer 2. Ponieważ dziś sobota i dzięki uprzejmości kolegi sam zdjąłem koła, opony wszystko przełożyłem i wyważyłem i z powrotem założyłem. Oczywiście pod kontrolą kolegi ale satysfakcja jest :-) Seryjnie miałem Hankooki które pójdą pod młotek. Pozdrawiam
 
michauek22 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Off-Road
Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 300
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2021-09-26, 20:42   

3-4 lata i te Klebery też pójdą pod młotek :-/
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 326
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-09-26, 20:57   

No to wiadomo :-) życie nie znosi próżni :-) ktoś musi stracić by zrobić mógł ktoś :-)

PS. 3-4 lata to szmat czasu, wszystko się może wydarzyć
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-01, 14:19   

Tylko całoroczne. Żadnych problemów.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-11, 10:08   

Postanowiłem "zaryzykować" tym razem i zamówiłem wielosezonówki Imperial All Season Driver 205/60/R16 V XL. Opinie generalnie ok. Przetestuję tej zimy, pojeżdżę latem i ocenię czy warto dalej używać. W razie czego na 2 sezony przechowam moje letnie Continentale. Będę zdawał relację z użytkowania.
 
piotrk73 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0tce lpg
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Cze 2021
Posty: 8
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-10-11, 10:34   

Ja też założyłem całoroczne Dębica Navigator3.Narazie żona nie narzeka:).Continental na sprzedaż
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 322
Skąd: z ?
Wysłany: 2021-10-11, 16:21   

piotrk73 napisał/a:
Ja też założyłem całoroczne Dębica Navigator3

i też masz na nich Made in France jak w moich?
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-12, 15:39   

Imperiale All Season Driver 205/60/R16 założone. Na tą chwilę mogę tylko powiedzieć, że są tak samo ciche jak fabryczne Continentale. Zobaczymy jak będzie w innych warunkach pogodowych/temperaturowych. Jeździ się komfortowo ale nie chcę zapeszać... Jeśli chodzi o montaż to nie było żadnych problemów z wyważeniem ani z wadami fabrycznymi po ocenie fachowca.
 
piotrk73 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.0tce lpg
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Cze 2021
Posty: 8
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-10-14, 15:39   

krimar opony są made in poland
 
Pat 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III CVT
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2021
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-15, 11:43   

sobol1976 napisał/a:
Imperiale All Season Driver 205/60/R16 założone. Na tą chwilę mogę tylko powiedzieć, że są tak samo ciche jak fabryczne Continentale. Zobaczymy jak będzie w innych warunkach pogodowych/temperaturowych. Jeździ się komfortowo ale nie chcę zapeszać... Jeśli chodzi o montaż to nie było żadnych problemów z wyważeniem ani z wadami fabrycznymi po ocenie fachowca.


Wybrałeś wzmacniane (XL) czy standardowe? Ponoć wzmacniane odejmują odrobinę z komfortu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne